- Felháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
gabor7th
addikt
Biztos látta új Picard Star Trek sorozatot...
A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu
-
Petykemano
veterán
válasz E.Kaufmann #14 üzenetére
Ha a célszerűség alatt nem az egyes emberek kiváncsiságát, kalandvágyát, hanem technológiát és amögött pedig forintosítható gazdasági-pénzügyi érdeket nézünk, akkor nem csak elsőre, hanem mindig is robotok küldése lesz célszerű a Marsra.
Gondolj bele, egy ember számára az űrhajón és a Mars-bázison is élhető körülményeket kell biztosítani: megfelelő összetételű levegőt, megfelelő hőmérsékletet, megfelelő ásványi anyag, nyomelem, vitamin és egyéb tartalmú élelmet, vizet. Ezek természetesen biztosan nem megvalósíthatatlan tényezők, de ehhez képest mi kell egy bármilyen robotnak? akkumulátor, napelem, esetleg pótalkatrész.
Ha a jelenlegi uralkodó kapitalista piacgazdasági viszonyokból indulunk ki (ami persze nem valami ördögi gonoszság, hanem a szűkös erőforrásokért való versengés organikus eredménye), akkor néhány milliárdoson kívül, aki az általa felvásárolta marsi birtokokat megy megnézni személyesen, senki nem fog eljutni.
najó, ez így nem pontos. Elképzelhető, hogy szakértőkkel lesz majd expedíció, de nem úgy fog kinézni, mint Amerika gyarmatosítása, hogy a hajókon átutazott egy csomó ember, talált egy üres területet, épített egy házat és körbekerítette és onnantól az az övé - ha meg tudta védeni.Sokkal inkább valami olyasmi fog történni, hogy kibertechnológiával (Altered Carbon), vagy tudattranszplantációval felbőben örökkön örökké élő minden gazdasági és politikai hatalmat gyakorló szupergazdag isten-emberek gépesített expedíciókat indítanak a marsra vagy más kisbolygókra, miközben a földön élő halandó tömegek nyomorognak és az életbenmaradásért küzdenek.
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
E.Kaufmann
veterán
Amúgy pont hogy a robotok küldése (elsőnek) a Marsra lenne a célszerű, bár nem biztos, hogy a humanoid robotok kellenének oda, de az biztos, hogy valamiféle intelligencia kéne, mert a távvezérlés ugye nagyon nehézkes, azzal a jó esetben is 20 perces vagy még nagyobb pinggel
Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!
-
k-adi
nagyúr
például:
1. emberi elfogadás (hasonló kinézettel kevésbé tekinti az agy ellenségesnek)Fontos megjegyezni, hogy az 1. pont esetén az emberi kinézetre törekedni kell, de egy bizonyos határig, ugyanis fontos hogy legyen egy éles határ és nem szabad hogy teljesen emberszerű legyen, mert akkor kialakulhat ún. "overtrust issue" és társai.
2. eszközhasználat megkövetel humanoid formát, hiszen magunkra tervezzük, gyártjuk az eszközöket (azaz ha más formája lenne, akkor sok dolgot, eszközt újra kellene tervezni, gyártani arra a formára, egyszerűen nincs értelme)
3. guglizz rá a további példákra
-
eldiablo
addikt
válasz Petykemano #6 üzenetére
Szerintem a kisbolygóöv jobban izgatja őket mint maga a Mars. A Mars egy kiváló bázis lehet erre.
-
Rayyy
senior tag
Nem kell és a többsége nem is úgy néz ki. Már csak azért sem, mert nagyon nehéz megalkotni úgy egy robotot (eddig nem is nagyon sikerült), hogy úgy mozogjon, sétáljon, mint egy ember. Szerintem két alapvető oka van ennek a formának: a vágyaink és a praktikum.
Az elsőt ahhoz hasonlítanám, amikor az ember arról álmodozott, hogy repülni fog... most arról álmodozunk, hogy egy emberszerű helyettesítő eszközt hozunk létre.
És itt jön a praktikusság: ha minket kell helyettesíteni (például egy másik égitestre küldött expedíció egyik tagja robot... ami amúgy egyáltalán nem hülyeség), akkor nem árt, ha a legtöbb emberre szabott helyzetben, környezetben ugyanúgy helyt áll. Például az, hogy le tudjon ülni egy székbe, nagyban meghatározza a formát. Vagy beférjen olyan helyekre, ahova mi, mégse legyen túl kicsi/gyenge. Kezelni tudja az emberekre szabott irányítópultot, járműveket, eszközöket... ezek mind emberszerű megjelenést követelnek.Minden a legnagyobb render!
-
Petykemano
veterán
Félreértés ne essék, nem hibáztatom Muskot. Ha nem ő, akkor valaki más csinálja meg.
Régen is volt fejlődés. A II. világháborút követő virágzó 30 évben úgy képzelték, hogy ha az akkori fejlődési ütemben haladnak tovább, akkor 50-100 év múlva már mindenkinek elegendő lesz 8 helyett 4 vagy 2 órát dolgoznia naponta a megélhetéshez, mert annyira fejlett lesz a technológia, hogy ennyi is elég.
A munkaórák csökkenése helyett persze inkább az történik, hogy a egyre kevesebben dolgoznak, az alsóbb rétegekről a társadalmak vagy lemondanak, vagy engedik a gépesített termelékenységgel versenyezni - lefelé.Persze azt is mindig el kell mondani, hogy a 8 órát munkaidőt és a heti 2 pihenőnapot sem a technológia, hanem a szakszervezetek harcolták ki. Vagyis ez sokkal inkább politikai, mint technológiai kérdés.
Nem lenne ennyire aggasztó a folyamat - ami elkerülhetetlennek látszik - ha a termelőeszközök magánvállalatok kezében lennének, hanem társadalmi tulajdont képeznének. Ebben az esetben az FNA egy remek megoldás lenne - hiszen miért ne részesülhetne mindenki a mindenki tulajdonában levő termelési eszközök eredményéből?
De hát a termelési eszközök magánkézben vannak.
A pénz persze valójában csak egy eszköz, ami meghajtja a gazdaságot. Elő lehet teremteni - jelenleg - eladósodással (pénzteremtés), amiből finanszírozható az FNA. mármint persze amíg valaki fel nem teszi a kérdést, hogy mikor és miből lesz az visszafizetve? De mi értelme lenne annak, hogy az egyik oldal (az állam) pénzt teremt, ami végül a végtelenségig halmozódik fel a másik oldalon, a termelési eszközöket birtokló magáncégeknél?
A másik mód pedig nyilván az adóztatás. De a politikát már rég felvásárolta a tőke.Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
kiliman
tag
Musk válasza a feltehetően megszűnő "unalmas" összeszerelő és egyéb emberi munkákra a "universal basic income". Erről sokat lehetne vitatkozni, szerintem aggasztó lehet az állam által biztosított alapjövedelem. De talán ezen még nem kell nekünk gondolkodni.
-
Azt gondolom, hogy te valami ilyen robotokra vágysz.
HumansEttől nagyon messze vagyunk még.
Az egyik oldalról például Alexa közelít hozzá. De egy pohár vizet sem képes megmozdítani.
A másik oldal a fizikai kiépítés és mozgatás lenne, de ebben sem vagyunk túl jók egyelőre.
Lufikat persze lehet eregetni a témában.
Amúgy a Japánok évtizedes előnyben van ezekben a fejlesztésekben. Például az ASIMO fejlesztés, ami érdekesnek tűnik.Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
Petykemano
veterán
Pár évvel ezelőtt Musk azzal hülyítette az embereket, hogy Marsra akar embert küldeni, hovatovább terraformálni akarja a bolygót.
Puzsér Róbert - nyilván többek közt - azzal az érveléssel vette le ezt a gondolatot az asztalról, hogy mi értelme lenne egy teljesen lakhatatlan bolygó terraformálásába és kolonizálásába erőforrást fektetni, amikor itt van egy egészen jól lakható bolygó, amit képtelenek vagyunk megmenteni attól, hogy lakhatatlanná váljon?
Én továbbmentem: a Föld nevű bolygón nagy multinacionális vállalatok rengeteg energiát ölnek bele abba, hogy úgy szabaduljanak a drága humán erőforrástól, mint a forró krumplitól.
Ki az az elvetemült, aki komolyan elhiszi, hogy bárki is erőforrást fog áldozni arra, hogy az (átlag)ember eljuthasson a Marsra, miközben itt épp a kezéből veszik ki a munkát és megélhetést? Ez a Mars-kolonizáció csak egy maszlag, amivel Musk eteti a híveit.(Persze nem mondom, hogy idővel ne jöhetne létre civil-expedíció, ahogy nemrégiben megjárta pár milliárdos az űrt.)
Mindenesetre szerintem ezekből az androidokból láthatjuk igazán, hogy Musk mennyire gondolta komolyan ezt a terraformálást és kolonizációt. Azért a Marsa elutazni elég unalmas munka lenne, nem?
Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..
-
dabadab
titán
Azért valahol elég vicces, hogy Musk odakommentel egy random twit alá annyit, hogy "hopefully" és ebből nagyon sok szavas cikkek keletkeznek
DRM is theft
-
Én vennék egyet magamnak. Behozná a sört. Levinné a kutyát. Dörzsölné a hátam. Remélem még megérem.
Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi smart band 9 Pro Black [GPS Signal in 2-3 sec.], Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/102 kg.-- ∞ ]
-
FattyDove
őstag
Miért kell a robotoknak úgy kinézniük, mint egy embernek?
-
ledgeri
nagyúr
Akkor itt is: Mit tud felmutatni ma robotikával kapcsolatban a Tesla, pl a Boston Synamics ellenében? Ha látok valami tesla techdemo-t (jobbatt mint pl a Semi, vagy a Roadster bármilyen dolga), akkor azt mondom, hogy van validitása az ötletnek...
// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //
Új hozzászólás Aktív témák
- 2025 - Melyik játékot várod a legjobban a következő évben?
- Sérült AVI
- Békéscsaba és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Autós topik
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Cyberpunk 2077
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Samsung Galaxy Tab S10 Ultra - más dimenzió
- Milyen videókártyát?
- További aktív témák...
- Sennheiser Epos GSP 370 Gaming fejhallgató // Számla+Garancia //
- Hibátlan Apple MacBook Pro 14" 16/500 2021 M1 Pro Chip ! 3 Hó Jótállás
- ÚJ aktiválatalan Apple iPhone 16 Pro Max 256GB Desert Titánium ! 1ÉV nemzetközi APPLE GARANCiA
- AMD GAMER KONFIGURÁCIÓ/RYZEN 5 4500/16GB/3060Ti/1TB/ Rendelhető
- Gaming gép - Windows 11 - i5-9400f/GTX1050Ti 4Gb/16Gb DDR4/256Gb M.2 SSD/ASROCK Steel Legend Z390
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest