Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz Narxis #105 üzenetére

    "piacképes oktatás a felsőoktatásban zajlik"

    Ez jó vicc volt, de sajnos ott sem.

  • Diopapa

    addikt

    válasz bambano #106 üzenetére

    Napi 16 órát használok PC-t (legalább) Ennek az időnek 30-40%-ban olyan software-eket használok, amiknek egyszerűen nincs alternatívája linuxon. Tehát pl az én esetemben a válaszod így hangzik: van a villanynak alternatívája? - nincs (amúgy keresnek? miért nem költenek többet alternatív energiák kutatására? :P) van a windowsnak alternatívája? - nincs

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • floatr

    veterán

    válasz fatal` #151 üzenetére

    Annyira nem, hogy noob tanfolyamokat szervezünk a felvett kezdők számára, akik épp kiestek az egyetem ajtaján.

  • fatal`

    titán

    válasz floatr #153 üzenetére

    Én még egyetemre járok, de már most látom, hogy ez minden csak nem piacképes. :(

  • floatr

    veterán

    válasz fatal` #154 üzenetére

    Nem hiába kérnek sokszor gyakorlatot adott témában. Az oktatás általános tudást kéne adjon, meg képességet a további gyors tanulásra. Olyan nincsen, hogy piackészen jönnek a futószalagon a jómunkások, akikre brutális rendszerek fejlesztését lehet bízni, meg ilyenek. Ráadásul most ugyebár a menő még a ms, de pl. nálunk is egyre többször van szükség konkrét binugzos tudásra, amikor a nagy emberek sorra elhullanak, és kattintós júzerekké degradálódnak, ami persze ssh esetében gyakorlatilag nulla...

    Mindegy, kár ezen pörögni, mert csak az nem érti, aki kibic, abból meg úgy nézem vannak páran itt is.

  • fatal`

    titán

    válasz floatr #155 üzenetére

    " Nem hiába kérnek sokszor gyakorlatot adott témában. "

    Evvel az a baj, hogyha sehova sem vesznek fel gyakorlat hiányában, akkor ugye elég nehéz megszerezni a kellő gyakorlatot. :)

  • Diopapa

    addikt

    hogy' ne csak a negatívkodás menjen részemről, OpenEDU-t ismeri valaki? Van valakinek tapasztalata a SuliX rendszerrel?

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • floatr

    veterán

    válasz fatal` #156 üzenetére

    Nem véletlenül rendeznek börzéket azért, meg sokszor látom h keresnek pályakezdőket. Nem reménytelen.

  • zone

    őstag

    válasz Diopapa #157 üzenetére

    Nagy tapasztalat nincs, mert csak egy próba erejéig tettem fel, de elég barátságosnak néz ki és elég sok mindent előre telepítve tartalmaz.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • opr

    veterán

    Arra a kérdésre tud valaki választ, hogy hamár felmerült az openoffice/excel vita (nehogy újrakezdődjön, csak informálódok), hogy az openoffice tud-e olyat, hogy macro, esetleg scripttel elérni, stb?

    szerk: rákerestem, ha jól látom: macro megy, külső script elérés nem, bár kerülőúton megoldható.

    A kérdés már nem áll, csak benthagytam, hogy ne csak annyi legyen, hogy mindegy vagy valami, mert az általában generálja a flamewart...

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • #40553216

    törölt tag

    válasz opr #67 üzenetére

    Szeva!
    Ismered ezt a mondást:
    "Ki szelet vet, vihart arat."?
    Vagy ezt:
    "Ki mint veti ágyát..."
    Vagy:
    "Amilyen az adjonisten..."

    Oltári nagy baromságra milyen velős reakciót várnál, Elolvastad egyáltalán, amit saját magad írtál? Mert én elolvastam. Nem érdekel, használsz-e Linuxot (majd ha használni akarsz, és valami nem megy, és emiatt segítséget kérnél, és tudnék is segíteni, akkor érdekel majd ;) ), egyedül az érdekel, hogy csőlátásod van. Modern korban élünk, sok olyan kütyü vesz körül minket, amik miatt 6-700 éve még máglya járt volna. De a szemléletmódod még messzebbre vezet vissza, egészen a fáig. Mert miért is akarnánk lejönni, mikor fent olyan sok kaja és olyan kevés veszély van? Méghogy lemászni a fáról, és kétlábra állva szaladgálni az oroszlánok elöl? Ki hallott még ilyet?

    "És szerinted az a user, aki ezt a szintű problémát nem tudta megoldani, hogy is fog boldogulni linuxon?">És szerinted az hol érv a Windows mellett, hogy Linuxon ugyan úgy nem boldogul, mint Windowson?

    (#71) vanhalen
    "jaja annyira benaztak, hogy kapasbol piacvezetok lettek es evekig nem lehetett oket lenyomni">Persze, de a bénázás ez után jött, mikor az MS kihozta az Office-t. De segítek.

    "Utána az IBM sokkal többet pofozott rajta, hogy használható is legyen"

    Tamaszd ala, en az ellenkezojerol tudok, ez meg teljesen illogikus, de mondom tamaszd ala.>Miután Gates-ék kaptak egy kész programot, üldögéltek rajta egy kicsit, aztán egyben a QDOS íróját is "kibérelték" (Tim Paterson egyébként nemsokára elhagyta az SCP süllyedő hajóját, majd saját cégét a Falcon Technology-t pár év múlva megvette a Microsoft), hogy írja át az op-rendszerét az IBM PC-jére. Tim Paterson nevéhez fűződik többek közt a Microsoft Visual Basic-je is. Tim Patersonnak valószínűleg akkor esett le, hogy elég rosszul járt - de akkor már mindegy volt. A programozó munkáját az IBM felügyelte, és 300 hibát irtottak ki a programból, amíg megjelentették. (Ha kell, találsz még erre hivatkozást.) Kb. 4000 sornyi kódban 300 hiba. Jó indulás. :DDD Vannak dolgok, amik keveset változnak. Így lehetett mára egy MS alkalmazott egy 20000 kódsoros MS-szoftverhez beküldött 343 hibajavítással az "év dolgozója" a "Ki javít többet a Linux-kernelen" versenyben. Így az MS-t is abban a fényben tüntetvén fel, hogy a CÉG járult hozzá legtöbb hibajavítással a Linux-kernel fejlesztéséhez.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #40553216 #162 üzenetére

    OMG :Y Olvasgass még egy kicsit szerintem.. Nem feltétlenül wikiből ;)

    Aztán, ha egyszer esetleg felébredsz és képes vagy objektíven látni a világot meg amik benne vannak, majd gondolkodj el egy picikét azon, hogy vajon miért nem kell az embereknek a linuxod, még ha ingyenes is és van belőle többezer fajta. Megnyugtathatlak, nem azért, mert hülyék.. És ha te most, mint linux hittérítő forradalmár abban látod a kedvenc operációs rendszered legújabb térnyerési lehetőségét, hogy az állam rákényszeríti a diákokra, akkor olyan vagy kb. mint a katolikus egyház: nincs igény rá, konganak az ürességtől a templomaik, ezért az államnak kell beavatkoznia a fennmaradásáért, hogy az a pár öregasszony vasárnaponként szép képek nézegetése közben hallgathassa a szentbeszédet.

    Mielőtt félreérted, ez egy hasonlat. Az Android megmutatta, hogy LEHET piacképes és tömegeknek tetsző linuxot is előhúzni a kalapból rövid idő alatt. TI megrögzött forradalmárok viszont 20 éve képtelenek vagytok (nem is akartok) egy kényelmesen használható, szép felületű és felhasználóbarát operációs rendszerrel előállni, mert akkor elveszne a "beavatott vagyok" érzés, meg a sufnituning/"Én ÉRTEK hozzá vazze, meghegesztem pár óra alatt" életérzés. Hiába van süsü, huhu, bubulubuluntu és hasonló dedós nevű linux disztrók tömkelege pingvinnel, kiskutyával, majommal meg halacskával stb. Az embereknek NEM kell és nem azért, mert nem hallottak még róla (Személyes tapasztalat, igenis ismerik)

    0.8% VILÁGVISZONYLATBAN az elterjedtsége és mint mondtam, ebben már benne vannak az androidos kütyük és a szervereken, meg egyes routereken futó linux alfajok is.

    Én Windowst és OSX-et használok rendszerint, ez utóbbi BSD leszármazott, tehát "unix like" alapokon nyugszik és talán legjobban mutatja a linuxétól eltérő szemléletmódot. Kapcsold be, szép, használd=ennyi. Ez a 3 dolog együttvéve, még a legmodernebb linux disztrókban sincs így egyben jelen. Az emberek nem szeretnek szenvedni tudod? Ez egy ilyen történet.

    Ez nem "válasz" volt az "érdekes stílusban" előadott khm.. minek is nevezzem.. "fejtegetéseidre" csak egy aprócska észrevétel. Vég nélküli, parttalan vitákba, wikipediából idézett csökevényes szövegekre valahogy se időm, se kedvem válaszolni, túl azon, hogy az ezt megelőző hozzászólásaimban már volt szó jópárról. Érted: ha most beírnám pölö, hogy Tim Patterson-al kapcsolatban mekkorát tévedsz és honnan tudom, vagy hogy az IBM. mennyi fennakadást és milyen problémákat, hány hónapnyi késést okozott a DOS fejlesztésekor a töketlenkedéseivel, meg a hibás hardvereikkel, amik hónapokra visszavetették a munkát, vagy idézném neked szószerint a leveleket, amiket oda vissza írtak, valószínűleg az elvakultságod miatt találnál azokban is valami paraszthajszálat, amit vagdoshatnál és ennek az egésznek sosem lenne vége. Aki elvakult, az elvakult, olyan ez, mint valami vallás, többek közt EZ a mentalitás nem volt sosem szimpatikus a linux fanokban. Egy BSD fan nem így beszél, nem ilyen támadó, kioktató, lekezelő, fennsőbbséges. Ott van ez az opr gyerek. Visszaolvastam hogyan írt, milyen szempontokat vett figyelembe és milyen stílusban. Nem ismerem, de innen, a szösszeneteiből úgy tűnt, hogy van alapja annak, amiket mond, méghozzá a hétköznapi életből vett alapja. És nem ilyen támadó, magát bicikli után vető csaholó kiskutya stílusban , hanem jellemzően titeket, a "másik oldalt" és a személyeteket nem sértő módon tette fel a kérdéseit, vagy reagált, ami rólad pl. nem mondható el. Engem leginkább az egykori Amway ügynökök és a jehova tanúinak a szívós erőszakosságára emlékeztet ez a stílus és meg kell mondjam, roppant kiábrándító. És nem csak nekem.. de ezt te is tudod valahol nagyon mélyen.

    [ Szerkesztve ]

  • zone

    őstag

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    TI megrögzött forradalmárok viszont 20 éve képtelenek vagytok (nem is akartok) egy kényelmesen használható, szép felületű és felhasználóbarát operációs rendszerrel előállni, mert akkor elveszne a "beavatott vagyok" érzés, meg a sufnituning/"Én ÉRTEK hozzá vazze, meghegesztem pár óra alatt" életérzés.
    Én például a Tisztaszoftver program lehetséges megszűnése miatt próbáltam ki a Sulixot és az Ubuntut. Elmondanám, hogy mindkettő szép felületű és kényelmesen használható. Semmilyen drivert nem kellett külön telepíteni vagy levadászni, sőt jó pár program már előre fel volt telepítve. Az Ubuntu telepítése közben akár netezhettem is azon a gépen. Annyit kellett a Sulixon "heggeszteni", hogy be legyen kapcsolva a NumLock a bejentkezéskor, meg tudtam csinálni, pedig nem értettem hozzá (bár egy sort kimásolni valahonnan a terminálba nem is igényel túl nagy hozzáértést).

    Hiába van süsü, huhu, bubulubuluntu és hasonló dedós nevű linux disztrók tömkelege pingvinnel, kiskutyával, majommal meg halacskával stb.
    Ez mennyivel jobb stílus? Halacskát pedig legutóbb a W8 bétában láttam.

    0.8% VILÁGVISZONYLATBAN az elterjedtsége
    Ez nem meglepő, mivel a Windows beépült a köztudatba, jobb a marketingje és megszokták az emberek, ráadásul a kereskedőknek nincs haszna egy ingyenes oprendszeren.

    [ Szerkesztve ]

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    Egy fél mondatot idézz, légyszi, ahol hittérítek. Szemben azzal, hogy a hülye állításaitokat cáfoltam. Utána beszélgethetünk. A wiki-idézet fikázása nem segít. Ha nem fogadod el érvnek, fogadd el kiindulási pontnak, ami alapján elindulhatsz felfedezni a világot.
    Az Android NEM Linux. Linux-kernel van mögötte. És ebben:
    "0.8% VILÁGVISZONYLATBAN az elterjedtsége és mint mondtam, ebben már benne vannak az androidos kütyük és a szervereken, meg egyes routereken futó linux alfajok is."
    tévedsz. Nincs benne az Android. Ha meg benne van, akkor messze 0,8% fölött van a Linux részesedése. De segítek, mert úgy látom, nehezen megy a Google és a net használata.
    Mobiltelefon eladások
    4b) Android is the top smartphone operating system in 2011.
    Canalys (February 2012): finds that 48.8 percent of smartphones shipped in 2011, shipped with Google’s free Android OS.
    • Canalys points out that smartphones now outsell PCs.
    • Previously Nokia was the leader in smartphones, until its surprise decision to drop its Symbian OS in 2011.

    Worldwide smartphone market, by operating system, by 2011 global sales
    according to Canalys
    Operating System Shipments 2011
    (millions) Market share 2011 Annual growth
    Android 237.7 48.8% 244%
    iOS 93.1 19.1% 96%
    Symbian 80.1 16.4% -29.1%
    BlackBerry 51.4 10.5% 5.0%
    Bada 13.2 2.7% 183.1%
    Windows Phone 6.8 1.4% -43.3%
    Others 5.4 1.1% 14.4%
    Total 487.7 100% 62.7%
    Source: Canalys (Feb 2011) via: mobiThinking

    És ez csak tavaly. Az emelkedés mértékéből visszaszámolható, hogy 2010-ben is kb. 100 millió Androidos kütyü kelt el. Csak ezt a két évet tekintve csak az Android a te általad beírt 0,8%-ot figyelembe véve kb. 42,5 milliárd számítástechnikai eszköznek kellene a piacon lenni. Ha meg az Androidot nem a Linux teljes piaci részesedésének vesszük, akkor még nagyobb lesz ez a szám.

    Amúgy az a baj, hogy ti (ha már így általánosítasz, én is megteszem), Win-fanok az Androidot mint ellenpéldát hozzátok csak fel a Linuxszal szemben.

    "hogy az IBM. mennyi fennakadást és milyen problémákat, hány hónapnyi késést okozott a DOS fejlesztésekor a töketlenkedéseivel">ROTFL
    Kértél alátámasztást, megkaptad. Most hozzál te ennek cáfolatára! Ne későbbi adatokat, hogy majd az OS/2 vs Windows milyen viszonyok között lett, hanem erről, a kezdő lépésről.
    300 bugs először, 300 bugs másodszor, 300 bug harmadszor (tTudom, az utóbbi fúúúúj, fúúúúúj! Wikipédia, ingyenes, közösségi, gagyi), 300 bugs negyedszer. De nyilván urban legend, ilyen sosem volt, sőt, az MS a Q-DOS eladásával teremtette meg az IT-ipart, sőt, igazából a világegyetemet is.

    "nem ilyen támadó, kioktató, lekezelő, fennsőbbséges. Ott van ez az opr gyerek. Visszaolvastam hogyan írt, milyen szempontokat vett figyelembe és milyen stílusban.">Segítek, hátha éppen maszatos volt a szemüveged, mert az örömkönnyeket egy ilyen "jól" sikerült hsz után a szutykos kis pracliddal törölted le.

    1. hsz (52):
    "Ki kéne szedni a fejünket tux bácsi(néni? :DDD) popsijából2

    "Értem én, hogy forradalom, meg sejehaj, de ezt a "szent célt" pont nagyívben fogja leszarni az az ember"

    "- figyelembe véve, hogy az ms termékek kezelése mennyivel könnyebb, mint a linuxban kb. bármit megtenni">Ennek nevetségességét már az első hsz-emben is próbáltam megmutatni.

    "- intéző hiánya (nem röhög!) a legtöbb user sikítófrászt kap a totalcmd, mc szerű programoktól, egyszerűen nem látják át. Bár biztos van linux alá is ilyen program.">Erre válaszoltam, egyszerűen. No reaction!

    "Kapcsold be, szép, használd=ennyi. Ez a 3 dolog együttvéve, még a legmodernebb linux disztrókban sincs így egyben jelen."
    Két dolog:
    1. mikor használtál utoljára "legmodernebb linux disztrót"?
    2. feleségem Samsung notijára karácsony után felment a Debian Testing (a beállításoknál annyit állítottam csak, hogy kvázi rolling legyen, emiatt viszonylag sokszor van apróbb frissítés), hibátlanul megy. Most akkor mi van? Valamit elrontottam.

    Az a baj, hogy te és opr is mélységes tájékozatlanságról tettetek tanúbizonyságot.

    "Hiába van süsü, huhu, bubulubuluntu és hasonló dedós nevű linux disztrók tömkelege pingvinnel, kiskutyával, majommal meg halacskával stb.">Éljen a - hogy is fogalmaztál - "nem ilyen támadó, magát bicikli után vető csaholó kiskutya stílus".
    Különben meg egy kicsit kellene csak bővíteni a tudásod amúgy szűk világát, és megtalálnád, melyik miért az, ami. De az Apple miért is Apple? A Windows milrt is Windows? Az xBSD miért is xBSD? A kretének, milyen neveket találnak ki.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    A 0,8%-ban benne lennének a routerek? Csak mer TE mondtad? Szerinted kb. 20 millió routert, Androidos kütyüt, Linux-desktopot és -szervert használnak a világon? Vicces vagy. Vagy inkább nevetséges.

    "ha most beírnám pölö, hogy Tim Patterson-al kapcsolatban mekkorát tévedsz és honnan tudom, vagy hogy az IBM. mennyi fennakadást és milyen problémákat, hány hónapnyi késést okozott a DOS fejlesztésekor a töketlenkedéseivel, meg a hibás hardvereikkel, amik hónapokra visszavetették a munkát, vagy idézném neked szószerint a leveleket, amiket oda vissza írtak">Légyszi, tedd meg! Kíváncsivá tettél. De ne beírd, mert annak - talán nem alaptalanul, és némileg érthető okokból - nem igazán hinnék! Linket kérek.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #40553216 #166 üzenetére

    "Vicces vagy. Vagy inkább nevetséges"

    Azt ajánlom, kurvagyorsan fejezd be a személyeskedéseidet bubu..

    Válogasd meg a szavaidat, viselkedj és szépen beszélj, mert nem a cimbid vagyok és nem a seggedből rángattál ki. Tiszteletet csak az kap, aki ad is, de most, hogy már látom nem csak a témához, de még az alapvető, általános viselkedési szabályokhoz sem nagyon szagolsz hozzá, nyomatékosan megkérlek: kerülj el a bugyuta, vitatkozós, agresszív és TAHÓ dumáiddal/stílusoddal.

    Ennél szebben nem fogom kérni. Ezt is csak azért, mert személyesen sajnos nincs modomban megvitatni veled a fenti mondatocskádat.

    Egyébként.. ha nem vetted volna észre, LEGUTÓBB ÍRTAM NEKED VALAMIT LEZÁRÁSKÉPP. (Így észreveszed?)

    Idézem, mert úgy látom, az értelmezése meghaladja a képességeidet:

    Vég nélküli, parttalan vitákba, wikipediából idézett csökevényes szövegekre valahogy se időm, se kedvem válaszolni, túl azon, hogy az ezt megelőző hozzászólásaimban már volt szó jópárról. Érted: ha most beírnám pölö, hogy Tim Patterson-al kapcsolatban mekkorát tévedsz és honnan tudom, vagy hogy az IBM. mennyi fennakadást és milyen problémákat, hány hónapnyi késést okozott a DOS fejlesztésekor a töketlenkedéseivel, meg a hibás hardvereikkel, amik hónapokra visszavetették a munkát, vagy idézném neked szószerint a leveleket, amiket oda vissza írtak, valószínűleg az elvakultságod miatt találnál azokban is valami paraszthajszálat, amit vagdoshatnál és ennek az egésznek sosem lenne vége

    És nem ilyen támadó, magát bicikli után vető csaholó kiskutya stílusban, hanem jellemzően titeket, a "másik oldalt" és a személyeteket nem sértő módon tette fel a kérdéseit, vagy reagált, ami rólad pl. nem mondható el. Engem leginkább az egykori Amway ügynökök és a jehova tanúinak a szívós erőszakosságára emlékeztet ez a stílus és meg kell mondjam, roppant kiábrándító. És nem csak nekem.. de ezt te is tudod valahol nagyon mélyen

    Leesett? Vetted? Vagy elbábozzam esetleg, hogy te is megértsd? :F

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz opr #123 üzenetére

    "őleg nem az átlagusernek/diáknak, főleg nem azonnali jelleggel."
    Ebből csak az azonnali jelleg a problémás, az összes többi nem. Ugyanis már most is van rá sok példa. Általános iskolától kezdve, a középiskolán át az egyetemig.

    A Debreceni Egyetemen már 2003-ban* linuxos gépek voltak a nyilvános netezős termekben.

    Az én középiskolámban Nyíregyházán Már 2001-ben linuxos gépeken tanultunk. Se tanárnak, se informatikusanak, se diáknak nem okozott gondot.

    Az, hogy melyik versenyképesebb... hát realtív. Egy wines ecdl, vagy egy linuxos ecdl a ritkább?

    *ezt biztosan tudom, lehet korábban is.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    a magam részéről nagyon örülök, hogy nem lóval járunk, még akkor is, ha emiatt a patkolókovácok csődbe mentek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Diopapa #157 üzenetére

    link. ezt nézd meg, hátha van ismerősöd.

    (#163) vanhalen:

    Erre meg én mondom: omg. :Y

    Mindenesetre szórakoztató. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #167 üzenetére

    A sértettséged egyéni érzékenység. Most abba ne menjünk bele, hogy miért is sértő számodra, ha nevetségesnek találom az "érvelésed." De ideírhatnád, hogy mi is volt személyeskedés vagy sértő számodra. Legfeljebb törlik.

    Azon kívül, hogy ezt a sértettségedet kürtölöd világgá, semmire nem válaszoltál, ami lényeges, és amely adatok (még a non-wiki is) cáfolják az állításidat. Azokkal mi lesz? Vagy az általad nagy lendülettel hangoztatott linkekkel az "érveid" alátámasztására.

    "LEGUTÓBB ÍRTAM NEKED VALAMIT LEZÁRÁSKÉPP.">Olyan, mint a többi. Nincs alátámasztva, csak dobálózol.

    Kettős mérce: szerinted opr "a "másik oldalt" és a személyeteket nem sértő módon tette fel a kérdéseit, vagy reagált">Erre is hoztam idézetet, de még egyszer ide rakom:
    "Ki kéne szedni a fejünket tux bácsi(néni? :DDD) popsijából". És tényleg.

    Pluszban idéznék tőled:
    "OMG :Y Olvasgass még egy kicsit szerintem."
    Ugyanis (#162) ez előtt hol is volt sértő személyeskedés az irányodban? Esetleg rögtön ez után:
    "te most, mint linux hittérítő forradalmár">Erre is kértem hivatkozást, nem adtál.
    "És nem ilyen támadó, magát bicikli után vető csaholó kiskutya stílusban". Ezt sem én írtam.

    És engem nem érdekel, mit akartál volna írni, hanem csak az, amit írtál. Márpedig a leírt dolgaid rengeteg tárgyi tévedést tartalmaztak, az állításaidat pedig csak azzal támasztottad eddig alá, hogy "én azt mondtam". Ez pedig karcsú.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #168 üzenetére

    A Debreceni Egyetemen a templomban egy gép volt, amelyik mindig üzembiztosan működött, ezért a hallgatók verekedtek érte, az linuxos volt. 1993-1995 között.
    A matekintézetben mindegyik hallgatói pc-n volt linux 1996-ban.
    Az oktatói hálózat dosos pc-kből és sunokból állt.
    A könyvtárinformatika sun/solarison ment, tektronix X terminálokkal. A nagy levelező gép vax/vms volt. Nem volt windows abban az időben, pedig a 3.1 már elérhető lett volna.
    a két filléremért :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • zone

    őstag

    válasz Vladi #168 üzenetére

    Korábban lehet, de 2004-ben biztos nem. A templom alatti gépteremben, a felette lévő könyvtárban, a kémiai épületben lévő gépeken és 2005-ben az új könyvtár átadása után az ott lévő vékonyklienseken is mind XP futott.

    [ Szerkesztve ]

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • Syl

    nagyúr

    Gyerekek, mi van itt? Hozom a pattogatott kukoricát!

    Úgy látom itt egyesek handrást is megszégyenítő szinten MS fanbojok. Vagy a fizetési papírjukat az MS állítja ki? :U

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • floatr

    veterán

    válasz Syl #174 üzenetére

    Ezzel megelőlegezted azt, hogy saját keresetéből veszi a ms szoftvereit, ami egyáltalán nem biztos :)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    ez alapján a desktop linuxok piaci részesedése is több, mint amit te irkálsz.

    "Visszaolvastam hogyan írt, milyen szempontokat vett figyelembe és milyen stílusban. Nem ismerem, de innen, a szösszeneteiből úgy tűnt, hogy van alapja annak, amiket mond, méghozzá a hétköznapi életből vett alapja.": akkor azt is visszaolvastad, hogy bevallotta, fogalma sincs a témáról. mint neked. ezek alapján milyen életből vett alapról beszélsz?

    "személyeteket nem sértő módon tette fel a kérdéseit": az nem sértő, hogy mereven ellenállsz minden tények és csak hajtod a fudjaidat? a szívós erőszakosságról írt hasonlatod jó, alkalmazd magadra.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Halálfej Joe

    tag

    Jó kis hozzászólások:)))) Tetszenek! BOX!!!! :))

    Jöhet utána PALACSINT.. :) Fűztél te már 16 kByte-os ferritgyűrűs memóriamodult? :) http://youtu.be/mFUcJHqKRuc

  • ddekany

    veterán

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    "Az Android megmutatta, hogy LEHET piacképes és tömegeknek tetsző linuxot is előhúzni a kalapból rövid idő alatt."

    Ilyen alapon a routerek is megmutatták ezt, ott is elsöprő sikere van a Linuxnak. Sőt, webszervereken is. Csak ezek mind irrelevánsak, amíg deskop Linuxról van szó. Az Androidnak ugyan is csak a legalsó rétege Linux, minden más ami rá épült, és amitől Android az Android, plusz munkával lett ráépítve.

    "0.8% VILÁGVISZONYLATBAN az elterjedtsége és mint mondtam, ebben már benne vannak az androidos kütyük és a szervereken, meg egyes routereken futó linux alfajok is."

    Magyar nem-ITs oldalakon weboldal látogatási statisztikákban 1-2% közti Linux részesedést látok 2012-ben. Ezek kizárólag rendes PC-k, nem Android, nem szerver, nem router. Szóval legalábbis itthon a 0.8% részesedés simán megvan minden trükközés nélkül, de akár 1,5% is reális.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz zone #173 üzenetére

    A nagyépületben a könyvtár bejáratánál a fekete gépeken mindegyiken suse futott. Talán még ma is.

    Az új könyvtárban szintén, ez olyan 2006 körül lett átadva, akkor voltam a vége felé. Volt igen sok wines terem, a templom alatti pl, meg még néhány kicsi, de volt egy csomó linuxos is. Tipikusan a fekete hp vagy dell vagy milyen gépeken.

    (#172) bambano:

    Jó hát akkor én még általános iskolás voltam. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Nowhereman

    őstag

    válasz ddekany #178 üzenetére

    Az hagyján, mert ugye ehhez kell némi előismeret. De hogy közölje valaki a másiknak egy kb. 10 A4-es terjedelmű vitának a végén, hogy ne küldjenek neki linket, mert nincs ideje(?!!!) elolvasni?! Ettől azért akármelyik eldugott tanyán élő józan eszű parasztbácsinak kiesne a kezéből a kanál. Igen, ez az, amikor valaki megtanul írni-olvasni, de abból a dedós korszakából visszamaradt megszokásból nem tud kinőni, hogy befogott füllel kiabálva próbáljon meggyőzni valakit...

    [ Szerkesztve ]

    Utánam a kondenzcsik!

  • Quent1n

    senior tag

    Akkor jöjjön egy új ember véleménye, az enyém. :)

    Androidos telóm van, linux-os router és webszerverek tekintetében is a linuxra esküszöm. Asztali gépen viszont Win7-et használok amit meg is vettem eredetibe. Természetesen azért van itthon Linux is mert miért ne. :)

    Én úgy gondolom, hogy mindenképpen érdemes lenne az open source szoftverek fele orientálódni DE nem úgy, hogy kirúgjuk a széket a gyerekek és az oktatási intézmények alól. Ezt egy 4-8-12 éves folyamatban kell megvalósítani úgy gondolom. De természetesen közben szem előtt tartva a piaci igényeket. Mivel manapság a Win a piacvezető ezért általános iskolában mindenképp érdemes egy magabiztos Win és egy alapfokú Office tudást átadni a gyerekeknek de emellett fontos, hogy lássanak mást is. Gimnáziumban aztán meg lehet tanítani a Linux magabiztos kezelését + LibreOffice, Gimp, Notepad++ stb.

    Aztán ahogy telnek az évek és ha a piac is úgy akarja akkor lehet megfordítani szép lassan a trendet. De szvsz erre nincs sok esély és igazából olyan marha nagy szükség sem. Irreleváns, hogy miért a Windows a piacvezető de tény, hogy az. Ahogy az is, hogy lehet vele dolgozni a mindennapi feladatokra tökéletesen alkalmas ergo felesleges lecserélni. Ugyan a Linux költséghatékonyabb de átállni rá nem biztos, hogy az a jelenlegi helyzetben. És nincs is nagyon miért.

    Nem értem, hogy az államnak miért pont ezen kéne spórolni, mikor annyi helyen lehetne. Milliárdokat szórnak el futballstadionokra és mindenféle eszetlen marhaságokra de erre nincs pénz. Az is tény, hogy az MS is jól jár azzal, hogy mindenki MS szoftvereken tanul tehát alkudni mindenképp érdemes a költségekből. :)

    Összességében én örülök neki, hogy nem lett elkaszálva a cucc, mert ennek nem ez a módja szerintem. Épp elég volt most, hogy megszívattak rengeteg diákot a felsőoktatás "reformjával".

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • ddekany

    veterán

    válasz Quent1n #181 üzenetére

    "Ugyan a Linux költséghatékonyabb de átállni rá nem biztos, hogy az a jelenlegi helyzetben. És nincs is nagyon miért."

    Ez így ellentmondásos. Ha tényleg költséghatékonyabb, az máris egy igencsak nyomós ok az átállás egyszeri költségének kifizetésére. Meg igazából a versenynek nem ártana, ha nem lenne ennyire magabiztos az MS pozíciója, tehát innentől ez közérdek.

    Amúgy a Linux oktatás elég trükkös felhasználói szinten olyan szempontból, hogy nincs is egységes Dektop Environment (azaz több jelentős van...). Persze lehet fogadni mondjuk az Ubuntura, de nem is olyan rég tán a SUSE-re fogadott volna mindenki, és az ha emlékem nem csal ez kapásból Gnome 2 VS KDE, ill most már VS Unity. De fontosabb is lenne a készség oktatása, mintsem annak, hogy mikor hova "kell" kattintani. Erre meg pont alkalmas szerintem, ha többféle OS-el megismerkedik valaki. Igazából mindig rendkívül ingerelt a értelem nélküli magoltatás, főleg olyan területen, ami állandóan változik.

  • Quent1n

    senior tag

    válasz ddekany #182 üzenetére

    "Ez így ellentmondásos. Ha tényleg költséghatékonyabb, az máris egy igencsak nyomós ok az átállás egyszeri költségének kifizetésére. Meg igazából a versenynek nem ártana, ha nem lenne ennyire magabiztos az MS pozíciója, tehát innentől ez közérdek."

    Szerintem nem mert azt írtam, hogy "..nem biztos, hogy az.". :) Pontosan azért, mert nem tudni, hogy vajon kinek érné meg váltani hisz nem csak az oprendszer cseréjéről van szó hanem a szakképzett munkaerőről is. Abban az esetben viszont ha ezek elérhetőek és nem kell plusz anyagi forrásokat ráfordítani, akkor a Linux költséghatékonyabb. Szóval így gondoltam valahogy. :)

    Verseny pedig nincs én úgy gondolom. Van a standard Win-es rendszer vannak a Mac-es munkaállomások ami megint egy más kategória, és van a Linux aminek van egy zsák verziója és nagyon változó ki mit és mire használ. Nem hiszem, hogy közérdek lenne mesterségesen erősíteni a Linux pozícióját. A Windowst pedig már a tisztaszoftver program előtt is használták az iskolák oktatásra tehát nem lehet azt mondani, hogy csak azért Win központú az oktatás, mert pénz van benne. Egyszerűen jó a Windows, szeretik az emberek, egyszerű, ergonomikus, automatán frissül és minden fut rajta kb. tehát én nem nagyon látok okot a Linux tologatására. :) Szerintem a Linux most pont a helyén van. Akinek szüksége van a képességeire az már most is azt használja és ezután is azt fogja. De egy titkárnőnek egy sima irodába pont tökéletes a Windows. :)

    Viszont amibe nagyon egyet értek veled: "De fontosabb is lenne a készség oktatása, mintsem annak, hogy mikor hova "kell" kattintani. Erre meg pont alkalmas szerintem, ha többféle OS-el megismerkedik valaki. Igazából mindig rendkívül ingerelt a értelem nélküli magoltatás, főleg olyan területen, ami állandóan változik."

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák