Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #40553216 #162 üzenetére

    OMG :Y Olvasgass még egy kicsit szerintem.. Nem feltétlenül wikiből ;)

    Aztán, ha egyszer esetleg felébredsz és képes vagy objektíven látni a világot meg amik benne vannak, majd gondolkodj el egy picikét azon, hogy vajon miért nem kell az embereknek a linuxod, még ha ingyenes is és van belőle többezer fajta. Megnyugtathatlak, nem azért, mert hülyék.. És ha te most, mint linux hittérítő forradalmár abban látod a kedvenc operációs rendszered legújabb térnyerési lehetőségét, hogy az állam rákényszeríti a diákokra, akkor olyan vagy kb. mint a katolikus egyház: nincs igény rá, konganak az ürességtől a templomaik, ezért az államnak kell beavatkoznia a fennmaradásáért, hogy az a pár öregasszony vasárnaponként szép képek nézegetése közben hallgathassa a szentbeszédet.

    Mielőtt félreérted, ez egy hasonlat. Az Android megmutatta, hogy LEHET piacképes és tömegeknek tetsző linuxot is előhúzni a kalapból rövid idő alatt. TI megrögzött forradalmárok viszont 20 éve képtelenek vagytok (nem is akartok) egy kényelmesen használható, szép felületű és felhasználóbarát operációs rendszerrel előállni, mert akkor elveszne a "beavatott vagyok" érzés, meg a sufnituning/"Én ÉRTEK hozzá vazze, meghegesztem pár óra alatt" életérzés. Hiába van süsü, huhu, bubulubuluntu és hasonló dedós nevű linux disztrók tömkelege pingvinnel, kiskutyával, majommal meg halacskával stb. Az embereknek NEM kell és nem azért, mert nem hallottak még róla (Személyes tapasztalat, igenis ismerik)

    0.8% VILÁGVISZONYLATBAN az elterjedtsége és mint mondtam, ebben már benne vannak az androidos kütyük és a szervereken, meg egyes routereken futó linux alfajok is.

    Én Windowst és OSX-et használok rendszerint, ez utóbbi BSD leszármazott, tehát "unix like" alapokon nyugszik és talán legjobban mutatja a linuxétól eltérő szemléletmódot. Kapcsold be, szép, használd=ennyi. Ez a 3 dolog együttvéve, még a legmodernebb linux disztrókban sincs így egyben jelen. Az emberek nem szeretnek szenvedni tudod? Ez egy ilyen történet.

    Ez nem "válasz" volt az "érdekes stílusban" előadott khm.. minek is nevezzem.. "fejtegetéseidre" csak egy aprócska észrevétel. Vég nélküli, parttalan vitákba, wikipediából idézett csökevényes szövegekre valahogy se időm, se kedvem válaszolni, túl azon, hogy az ezt megelőző hozzászólásaimban már volt szó jópárról. Érted: ha most beírnám pölö, hogy Tim Patterson-al kapcsolatban mekkorát tévedsz és honnan tudom, vagy hogy az IBM. mennyi fennakadást és milyen problémákat, hány hónapnyi késést okozott a DOS fejlesztésekor a töketlenkedéseivel, meg a hibás hardvereikkel, amik hónapokra visszavetették a munkát, vagy idézném neked szószerint a leveleket, amiket oda vissza írtak, valószínűleg az elvakultságod miatt találnál azokban is valami paraszthajszálat, amit vagdoshatnál és ennek az egésznek sosem lenne vége. Aki elvakult, az elvakult, olyan ez, mint valami vallás, többek közt EZ a mentalitás nem volt sosem szimpatikus a linux fanokban. Egy BSD fan nem így beszél, nem ilyen támadó, kioktató, lekezelő, fennsőbbséges. Ott van ez az opr gyerek. Visszaolvastam hogyan írt, milyen szempontokat vett figyelembe és milyen stílusban. Nem ismerem, de innen, a szösszeneteiből úgy tűnt, hogy van alapja annak, amiket mond, méghozzá a hétköznapi életből vett alapja. És nem ilyen támadó, magát bicikli után vető csaholó kiskutya stílusban , hanem jellemzően titeket, a "másik oldalt" és a személyeteket nem sértő módon tette fel a kérdéseit, vagy reagált, ami rólad pl. nem mondható el. Engem leginkább az egykori Amway ügynökök és a jehova tanúinak a szívós erőszakosságára emlékeztet ez a stílus és meg kell mondjam, roppant kiábrándító. És nem csak nekem.. de ezt te is tudod valahol nagyon mélyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák