Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Diopapa #39 üzenetére

    már korábban sikerült szétválasztani azt a két dolgot, hogy ki kell-e hajítani az ms-t az iskolákból és hogy mikor. abban mindenki, még én is egyetértettem, hogy ez egy hülye időpont és rossz szervezés.

    más kérdés, hogy attól, hogy nincs központilag fizetett licensz, senki nem tiltja, hogy windowson érettségizzen. csak más forrásból kell fedezni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • zeg

    senior tag

    válasz ddekany #100 üzenetére

    Valószínű nem fogalmaztam pontosan, az hogy emberek nem tesznek be vagy nem tettek be semmit a közösbe, természetesen nem a 'mindenkire' értendő, inkább egy jelentős hányadra
    Azonban az emberek keveset fizetnek be, különben nem kellene a rendszeres "költségvetéskiigazítással" bohócot csinálni magunkból. Elegendő ha az ember olvasgat a dolgozók/eltartottak arányáról, ha nem lenne korrupció és feketegazdaság, akkor sem lenne valami fényes a helyzet.
    Hogy ki mennyit lop vagy lopott, az megint más kérdés, nekem tiszta a lekiismeretem.
    A következő parlamenti választáskor lesz mód a véleménnyílvánításra.
    Mod: '....államilag finanszírozott vagy szociális alapon a hallgatók számára' a mondat végéről lemaradt az INGYEN.

    [ Szerkesztve ]

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • ddekany

    veterán

    válasz zeg #102 üzenetére

    "A következő parlamenti választáskor lesz mód a véleménnyílvánításra."

    Ezzel a mondatattal remekül lehet idegelni az (értelmesebb) embereket. Választhatok, hogy melyik korrupt érdekcsoport csinál azt a következő 4 évben, amit akar, mondván hogy következő választáskor lesz alkalom a véleménynyilvánításra. És ez így megy örökké...

  • opr

    veterán

    válasz floatr #93 üzenetére

    Őszintén? Fogalmam sincs, hogy hogy lehetne ezen a helyzeten változtatni. Ha lenne ötletem, nem támogatnám a jelenlegi helyzet megtartását. Viszont az, hogy nincs jó ötlet nem azt jelenti, hogy akkor inkább meg kell valósítani a rosszat.

    Office/zsarolási alap: Igen, de pont az office az, amiből tökmindegy melyiket tanulja meg az ember, pikk-pakk át lehet szokni másikra.

    Mégegyszer, ami a lyúzereket nagyon bezavarja:
    - filerendszerbeni különbségek (C:\;D:\ stb, egyszerűen nem értik, mi a tököm az az mnt/..)
    - kiterjesztésbeni különbségek (.bat, .exe, stb) Ez nem windows-betegség, ehhez réges-régen hozzászoktak az emberek. Lehet fujjolni a windowsra, de ez sokszor még alapvetően IT embereket is megkavar az első találkozásoknál. Nameg magyarázd el a hülyelyúzernek, hogy mi a tököm az a metadata/header...
    - intéző hiánya (nem röhög!) a legtöbb user sikítófrászt kap a totalcmd, mc szerű programoktól, egyszerűen nem látják át. Bár biztos van linux alá is ilyen program.
    - ezekhez hasonló dolgok, hirtelen több ne jut eszembe, de van még bőven

    Ami a cégeket zavarja:
    - sok program, ami a cégspecifikus már windowsra lett megírva. Ne tudd meg mekkora szívás akár winen belül is egy új rendszer migrálása, mire mindent letesztelnek. És akkor itt még elvileg minden kompatibilis. Egy linuxra váltás iszonyatos költségekkel és idővel járna, mire megcsinálnák 10el odébb lenne a legutóbbi verziószám
    - A jelenlegi rendszergazdáik ezt ismerik (AD, exchange, stb ugye) Ezeknek az embereknek a leváltása megintcsak brutális idő, pénz, szívás
    - Support. Ha a win alatt van bármi gáz, kapsz supportot. Ha a Debian alatt van bármi gáz, mit kapsz? Fórumozol? Hagyjuk már. Arról nem is beszélve, hogy az ms nyilván drágapénzért, de sokszor kiad egy-egy patchet egy cégnek testreszabva. Ezt nem fogják eldobni, mert a pingvin szép, a pingvin jó.
    - stb stb stb, itt is van még bőven, nem koptatom tovább a bill.-t, a lényeg átment.

    Ami ebből könnyen levezethető:
    - Jelenleg azok a cégek, amik sok embernek adnak munkát, a legtöbb esetben win környezetet használnak.
    - Ezek a cégek nem fognak csak azért linuxra migrálni, mert itthon nincs rá pénz az iskolában, hogy wint vegyenek a tanulóknak, inkább elmegy külföldre, ahol van képzett munkaerő
    - A diákoktól elvenni a jogot, hogy a legnépszerűbb, és jelenleg elvárt rendszert tanulhassák nettó szemétség, magunk alatt vágjuk a fát ha így teszünk.
    - Ezen az alapon a mérnök se kapja meg az archi/autocad-et? Miért ne rajzolgatna papíron vonalzóval, mikor az olcsóbb ugye... Na kb. ekkora marhaság a winen rágódni. Ráadásul a cad nemkicsit drágább, mint egy win, de ez csak egy példa volt, fentebb a többi fórumtárs írt még bőven.

    Szóval, jelenleg abban igazad van, hogy csak elintéztem azzal, hogy ez van és kész. De ez nem azért van, mert nem gondoltam végig, pont ellenkezőleg, nagyon is végiggondoltam, csak épp nem látok olyan kiutat, amivel nem szivatok meg senkit feleslegesen.

    Másik szemszögből nézve a dolgokat:
    Az a generáció, akitől csak azért, merthogy nehogymár a mi adónkból vegyék meg, megvonjuk a lehetőséget arra, hogy versenyképes szoftvereken tanuljon, az jogosan mondhatja később, hogy miért fizetné a mi nyugdíjunkat az ő adójából bárki. Hiszen mi is nagyívben leszartuk, hogy neki jó lesz-e, nem? De azért a nyugdíj, egészségbiztosítás nekünk is jó lenne idősebb korban, nem?

    Szóval és úgy látom a dolgokat, hogy amíg az én adómat erre költik, nem segélyre, addig még örülök is neki, mert ebből mindenkinek csak haszna van.

    Egyébként meg egy ötlet a váltásra van, csak nagyon idilli és naiv, de íme:
    Mondjátok, hogy bizonyos vállalatok menekülnek az ms érából. Ez érthető. Ezeknek a vállalatoknak ugyanúgy szüksége lesz képzett munkaerőre. A megoldás az, hogy támogassák a nekik szükséges munkaerő képzését akár gépparkkal, akár megfelelő tanárral, előadásokkal stb. És akkor kikerül egy generáción belül erre is, arra is ember, és viheti mindenki azt, aki kell neki :)
    Persze, közben a vállamon ülő unikornis lefosott egy szivárvánnyal, aminek a tövében lévő arany rázuhant a kislábujjamra, de mindegy...

    Nah, végül ez is hosszú lett, sorry.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Tapsi #81 üzenetére

    Piacképes tudás nem egyenlő azzal, hogy megtanulom használni a windows 7-et és az ms office 2010-et. A pénz meg igenis számít, piacképes oktatás a felsőoktatásban zajlik én viszont a közoktatásról beszélek amit itt a hír is érint hiszen érettségiről van szó. A közoktatásban pedig aránytalanul nagy hangsúlyt kap a droidképzés ami azt jelenti, hogy specifikusan egy szoftvert tanítanak meg kezelni és még említésre sem méltatják az alternatívákat. Aztán amikor az állam meghúzza a nadrágszíjat akkor jön a jajjveszékelés, hogy "jajj linugz jájj ahhoz nem értek nem ismerem félek tőle jájj". Amíg nem kezdik el az embereket szoftverhasználatra oktatni addig csak MS marad. Ez MS-nek ez jó mert felnőtt fejjel csak a legbátrabbak próbálkoznak mást is használni, de hogy mi ezért még fizetünk is az ultragáz.

    Thanos was right.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Diopapa #59 üzenetére

    van a villanynak helyettesítő terméke? nincs.
    van a windowsnak helyettesítő terméke? van.
    q.e.d.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • zeg

    senior tag

    válasz opr #104 üzenetére

    Nem az a kérdés hogy a microsoft szoftverei hozzáférhetőek ingyenesen tanulók számára, hanem az, hogy a kedvezményezettek körébe ki tartozzon. Az a tény hogy valaki oktatási intézménybe iratkozik, nem jelenthet automatikusan költségvetésből finanszírozott szoftvereket.

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz opr #67 üzenetére

    filerendszer? ugyanolyan fájlmenedzser van a gnome-ban, mint az explorer. egységsugarú readonly user nem találkozik a fájlrendszerrel egyik oprendszeren se.

    "A migráció nem volt rossz, egyszerűen a user-eket zavarta jónéhány dolog.": ha tanult volna linuxot, nem zavarta volna.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz opr #70 üzenetére

    nem kell isteníteni a linuxot. pont elég lenne, hogy amikor leszólod, igaz tényekkel támaszd alá, nem pedig fuddal.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz opr #104 üzenetére

    "kiterjesztésbeni különbségek (.bat, .exe, stb) Ez nem windows-betegség, ehhez réges-régen hozzászoktak az emberek. Lehet fujjolni a windowsra, de ez sokszor még alapvetően IT embereket is megkavar az első találkozásoknál.">Ne szívass! Egy addig nem Winnel foglalkozó embernek a C:, D: és társai lesznek tök idegen. Szerinted melyik régebbi rendszer: a Unix (/mnt) vagy az MS-féle (C:, persze a CP/M kicsit régebbi, de nem ettől ismert a C:)?

    "Intéző hiánya">Nautilus/Thunar/Gnome-TuxCommander/Konqueror/Krusader/Dolphin/PCMan

    [ Szerkesztve ]

  • Tapsi

    addikt

    válasz Narxis #105 üzenetére

    10000000000x kitárgyalt, végigflémelt, offolt téma, szóval nem is reagálok a dologra.

    Helyette egy kép:

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Diopapa #73 üzenetére

    az átlagos consumer user otthon nem adóforintokból vesz. vagyis azt vesz, amit akar.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • opr

    veterán

    válasz zeg #107 üzenetére

    A kedvezményezettek körébe szerintem az tartozzon, akiről elképzelhető, hogy számítógéppel fog dolgozni. Ez gyakorlatilag mindenkit jelent, aki nem kapálni fog.
    Vagy Te hogy deklarálnád a kedvezményezettek körét?
    - Intelligencia alapon?
    - Faji hovatartozás alapon?
    - Szemszín alapon?
    Vagy konkrétan, tényleg, hogyan? Van x db. gyerek, aki vagy most végzős, vagy nemsokára az lesz. Ennek jórésze még akkor se tudja mit szeretne csinálni, amikor le kéne adni a felvételipapírt. Szóval ez most komolyan érdekelne, hogy erről milyen elképzelésed van, ki tartozna a kedvezményezettek körébe?

    bambano: szerintem Te mostmár direkt csak trollkodsz és félreértelmezed (értelmezed egyáltalán?) a mondandóját minden olyan kommentnek, ami nem annyit ír, hogy:
    - windóz fujj
    - linux yess
    - windóz tanulás fujj
    - linux tanulás yess
    - windóznak semmi értelme
    - különben is, ha kidobnánk eljönne a nirvána, mindenki dolgozna, a levegő is jobb lenne, kitörne a spontán világbéke stb...

    Szóval, amíg nem írsz érveket, esetleg gondolatokat, gondolatmenetet, max annyit, hogy nemisúgyvanalinuxjobbpfujwindóz, addig ezentúl ignorállak a témában sorry. Nem igazán értem, mert általában értelmes embernek tűnsz a fórumbeli megnyilvánulások alapján, csak úgy néz ki, hogy ha bárki bármi rosszat mer mondani a linuxról, vérszemet kapsz és csak hülyeségekkel dobálózol gondolkodás és mérlegelés helyett. Peace :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • floatr

    veterán

    válasz opr #104 üzenetére

    Az office-szal kapcsolatban eddig az volt a mondás, hogy mindenki ms-alapú rendszerben kezeli a dokumentumokat (LO import nem jó, fujj), mso sokkal többebbet tud (LO fujj), mso szebb (LO fujj), mso stabilabb, mso-t managelni jobbabban lehet...

    A kisebb rendszerbeli sajátosságokat eltekintve egy mai környezetben nagyjából ugyanazt kapja meg a felhasználó, mint máshol. Persze lehet mindenen fogást találni, de "intéző" pl van -- szvsz jobb is, sőt egyik jobb, mint a másik. Kiterjesztések itt is vannak, és az adatállományok kezelése itt is ugyanaz, mivel a környezetek kiterjesztés alapján rendelnek hozzá alkalmazást (tadááá). A mounttal semmi dolga nincsen a felhasználónak; ha egy tárolóeszközt csatlakoztatsz, egyből megjelenik az "intéző" listájában, akárcsak más rendszerek alatt.

    A "cégspecifikus" dolgokról sokat tudnék mesélni, de egyre több az olyan fejlesztés, ami intranetes alapra épül, így az ügyviteli rendszerek kliensoldali része elvileg függetleníthető. Persze sokan vannak, akik beszopták az IE6-ra fejlesztett dolgokat, és most is nyögik. Ez viszont platformon belül maradva is szívás, mert nem tudnak XP-ről elmigrálni. A rendszergazdák tudásával kapcsolatban nekem az a meglátásom, hogy mindig állnak sorban egyéb tudással rendelkező emberek. Nem kell kirugdosni mindenkit, de újakat fokozatosan lehet felvenni.
    Supportot meg lehet venni venni linuxhoz is. Ha pl épp ubuntut használnál, akkor nem kell sokat keresgélned sem, de nyilván találsz debian-hoz is akár hazai céget is. SUSE és RedHat vonalon meg a közbe szerzés keretén belül is van hivatalos támogatás.

    Lehetne sorolni, hogy ki hol téved, de nekem az a meglátásom, hogy a jelenlegi helyzetet gyakran a lustaság, és az alulinformáltság tudja konzerválni.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Tapsi #111 üzenetére

    Na, még egy marhaság...

    Legalább valami olyannal kampányolnál, aminek van alapja.

  • ddekany

    veterán

    válasz opr #104 üzenetére

    "de pont az office az, amiből tökmindegy melyiket tanulja meg az ember, pikk-pakk át lehet szokni másikra"

    Hát nem tudom... az Office önmagában van annyira komplex, amint kb az összes többi dolog, ami az általános számítógép ismeretekhez tartozik, ha kivesszük a böngészést a képletből és persze a gépelést. Utóbbi kettő viszont u.a. mindkét platformon.

    "filerendszerbeni különbségek (C:\;D:\"

    Normális disztrókban még mindig nincs ott egy USB/CD/Floppy/Dokumentumaim stb. ikon/kamukönyvtár? (Ha belenyomják a felhasználó arcába, hogy /mnt/asdjqlwdhsjfh, akkor megérdemlik a sorsukat...)

    "kiterjesztésbeni különbségek (.bat, .exe, stb)"

    Windows már rég nem mutatja a kiterjesztéseket (alapértelmezésben). Mellékesen a kiterjesztés különbség leginkább annyi, hogy Linux-on nem mindig van... De amikkel a felhasználó dolgozik desktopon, annak mint általában lenne (doc, xls, jpg, pdf, stb).

    "intéző hiánya (nem röhög!) a legtöbb user sikítófrászt kap a totalcmd, mc szerű programoktó"

    Én ugyan Linuxot leginkább csak konzolon át látok (szerverek), de mintha az összes elterjedtebb Desktop Environmentnek intéző-szerű fájlkezelője lenne, nem NC szerű.

    Amúgy én nem tagadom, hogy a desktop Linuxnak komoly hátulütői vannak...csak ezek az okok mintha pont nem stimmelnének.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz opr #104 üzenetére

    ha debian alatt bármi gáz van, mit kapsz? supportot. ugyanúgy lehet fizetős supportot venni debianra (hp-tól), redhatre (ulx-től), suse-re (novell magyarországtól), mint windowsra.

    ez a bajom, hogy az ilyen egyértelmű hazugságok terjesztését nem és nem bírjátok abbahagyni. pedig többször le lett már írva, hogy amit mondasz, téves.

    ezt a kiterjesztés dolgot nem értem, akár windows explorerben nézem a könyvtárat, akár linuxon, ikonokat kapok, meg a nevét. nem kiterjesztést meg nem c:\-t.

    én meg egy csomó programot ismerek, ami fut minden környezetben. ezek között sok olyan is van, ami tipikusan nagy cégek rendszere, például sap.

    "Jelenleg azok a cégek, amik sok embernek adnak munkát, a legtöbb esetben win környezetet használnak.": egyrészt a jelenleg a hangsúlyos, másrészt meg a legtöbb cég nem is tudja, hogy simán migrálhatna linuxra. ahol én dolgozom, ott pl. azért állítottuk át az irodát linuxra, mert az ms alkalmazásokkal nem boldogultak, azóta meg havaj van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz opr #113 üzenetére

    oké, tehát te írhatsz olyat, hogy linuxra nincs support, gondolatmenet meg alátámasztás nélkül, de ha én leírom, hogy van, és megmondom, kitől veheted meg, az nem érv, hanem trollkodás. rotfl.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ddekany #116 üzenetére

    Én ugyan Linuxot leginkább csak konzolon át látok (szerverek), de mintha az összes elterjedtebb Desktop Environmentnek intéző-szerű fájlkezelője lenne, nem NC szerű.

    Igen, mindben van, ráadásul F3-at lenyomva két ablakossá válnak, ami Windowson megoldhatatlan.

    Normális disztrókban még mindig nincs ott egy USB/CD/Floppy/Dokumentumaim stb. ikon/kamukönyvtár? (Ha belenyomják a felhasználó arcába, hogy /mnt/asdjqlwdhsjfh, akkor megérdemlik a sorsukat...)

    Dokumentumok az nincs így alapból, nem is baj, mert pl. Winen ha behalt a "C" partíció, vagy csak valamiért újrarakta az ember, jó eséllyel bukta a cuccokat.

    CD, USB az van, ahogy berakod, rögtön megjelennek a fentebb említett "fájlkezelőben" oldalt, a felcsatolt meghajtóid alatt, vagy akár az asztalra is kikerülnek ikonként, mint pl. Gnome alatt.

    Windows már rég nem mutatja a kiterjesztéseket (alapértelmezésben). Mellékesen a kiterjesztés különbség leginkább annyi, hogy Linux-on nem mindig van... De amikkel a felhasználó dolgozik desktopon, annak mint általában lenne (doc, xls, jpg, pdf, stb).

    Ez a Windowsos megoldás meglehetősen rossz, az egész csak arra jó, hogy ne zavarja össze a kiterjesztés R=1 Marikát. Remek, hogy nem is igen lehet kiterjesztést módosítani alapból a Winben (7), mert hiába írnád be, a nevébe kerül az új kiterjesztés...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • zeg

    senior tag

    válasz opr #113 üzenetére

    Kifejtenéd mi az a rendkívül összetett feladat, amivel egy átlagos képességű átlagos középiskolás kizárólag csak windows/office párossal tud megküzdeni, de ingyenes alternativákkal nem?
    Anno a két kezemet összetettem volna ha nem DOS-t meg QuattroPrót kellet volna tanulni, hanem lett volna az űbermegabonyolult microsoftofisszal tökellentétes ópenofisz.
    Ösztöndíjat ki kap? Segélyt ki kap? Pályázatokat ki nyer? Valahogy csak megoldja állambácsi a szelekciót :)

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • opr

    veterán

    válasz bambano #118 üzenetére

    Tévedés, az ezelőtti hsz-ed normális volt, illetve erről nem tudtam, hogy professzionális support vehető linuxhoz is. Mint fentebb be is vallottam, linuxon a tudásom valóban elavult.
    Ha igaz amit mondasz, és normális support igénybevehető, akkor ezt visszaszívtam.

    Egyébként mutasd meg nekem, ahol olyat írtam, hogy soha ne migráljon senki? Én csak azon vagyok kiakadva, hogy terjesztitek itt az igét vakbuzgón.
    Valóban, egy pár éves távlatban lehetne migrálni, szép lassan az iskolákban is be lehetne vezetni, de ez nem a jelen, ezt fel kéne fogni végre.

    Jelenleg még windows alapon is szánalmas az oktatás, akkor a linux oktatás milyen lenne? A legtöbb iskolában a rendszrgazda = az infotanár, ami megintcsak röhejes, olyanok is a rendszerek, amilyenek...

    pedig többször le lett már írva, hogy amit mondasz, téves.
    Ebben a topicban? Hol lett ez így konkrétan leírva?

    ikonokat kapok, meg a nevét.
    És bármi probléma van, a legtöbb user kapásból nézi a kiterjesztést a tulajdonságoknál.

    én meg egy csomó programot ismerek, ami [...] például a sap
    Állította itt valaki az ellentkezőjét? Senki nem mondott olyat, hogy linux alá nem lehet megfelelő szoftvereket találni, sokszor akár ingyenesen, ami ms-re nem feltétlen igaz. Ez nem változtat a tényen, hogy amíg a nagyvállaltoknál nem ez van, addig ez kb. senkit nem érdekel.

    egyrészt a jelenleg a hangsúlyos...
    Miért, mi legyen? Vigasztaljuk meg azt, aki munkát akar találni, hogy ugyan jelenleg nem fogsz tudni vele, de ez szerintünk nem hangsúlyos? rotfl.

    azóta meg havaj van
    Persze, meg eljött a nirvana és valóra vált a télapó. Persze simán lehet ilyen eset is, de azt be kéne látni, hogy ez a ritkább.

    De igazából ez a vita soha nem ér véget. Ha a tényeket nézzük, mindkét oldalról, akkor ez jön le:
    - a linux valóban ingyenes, bár ha már supportot vásárolsz, akkor mindjárt fizetős lett, nem? Vagy fizetni csak a windowsért ördögi dolog? Csak mert ezzel épp a legfőbb érvetek lett agyonlőve. Magyarázd el plz, hogy miért jobb, ha az iskola a linux supportért fizet, mint ha a windowsért.
    - egy megfelelő rendszergazdával, feltételezve, hogy az adott igényekre létezik a megfelelő szoftverkínálat linuxra, valóban lehet jó
    - jelenleg a legtöbb cég windowst használ, tehát ha már mindkettőlrt fizetünk, miért is jobb a linux azon kívül, hogy Te jobban szereted? Miért is akarod megszivatni a diákokat azzal, hogy egy alapvetően bonyolultabb (bár valóban sokrétűbb) rendszert erőszakítasz rá?
    - ha a megfelelő oktatás megvalósul, valóban kijöhet egy linuxos generáció. Bár azt, hogy ennek mi lenne az _értelme_ még mindig nem voltatok képesek elmondani, csak azt, hogy pfujj windóz.

    Jut eszembe, kérdés, nem is igazán kapcsolódik a témához, csak kíváncsiság, hamár vannak itt hozzáértők: openofficeban van olyan, hogy macro, vagy csak a beépített függvényekkel lehet játszani?

    zeg: ez egy elég hülye hozzáállás, hogy ne kapjon mindenki, de valahogy csak megoldják...
    Amúgy meg rakjátok már össze, hogy nem az a lényeg, hogy megbírkózna-e vele, ha jól tanítanák, mert nyilván igen, hanem az, hogy tudja-e használni, van-e értelme egyáltalán az egésznek...

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz opr #121 üzenetére

    ne is haragudj, de hogy a linux azért szar, mert te nem tudtál erről meg arról...
    linuxon a tudásod elavult, de nagy hanggal kampányolsz ellene. miért is?

    nincs mit hozzáfűznöm.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • opr

    veterán

    válasz bambano #122 üzenetére

    Akkor leírom jelenleg hol tartunk a vitában:
    - kiderült, hogy a linux is fizetős lenne végül, ha akar supportot
    - le kell cserélni vagy tovább kell képezni a teljes szakembergárdát (valszeg többet is kérne az új szaki, mint a régi)
    - le kell cserélni a programokat
    - migrálni kell a teljes rendszert, beleértve a levelezést,különböző db-ket stb, ez is pénz és idő
    - a diákok jelenleg ezzel kevésbé versenyképes tudást szereznének

    Tehát van egy rendszer, aminek az üzembeállítása szopás, az üzembentartása szopás, a tanítása szopás, és a tanuló kevésbé versenyképes vele, mint a jelenlegivel, de azért nyomjátok teljes mellbedobással.

    Nincs mit hozzáfűznöm ;)

    szerk:
    +1: egy szóval se mondtam, hogy a linux szar. Végig azt mondtam, hogy egy jó rendszer, csak nem arra, amire nyomjátok. Főleg nem az átlagusernek/diáknak, főleg nem azonnali jelleggel.
    +2: elég lazán átugrottál a kényelmetlen maradék részén a hsznek... Tipikus linuximádó, no comment.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz opr #123 üzenetére

    nem azokon a részeken ugrottam át, amik "szerinted" nekem kényelmetlenek, hanem azokon, amikről láthatólag nem vagy tájékozott. vitapartner hiányában a vitát abbahagyom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • callmeakos

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    Nagy volt a para abban a középiskolában ahol tavaly végeztem. Most hál' istennek megnyugodhatnak. Egy ideig.

    All→M8

  • floatr

    veterán

    válasz opr #123 üzenetére

    A dolog ott sántít, hogy egyik rendszerről átállni egy másikra eleve szopás. Legyen az teljes platformváltás, vagy "csak" "upgrade". Ezen az alapon akkor ne mozogj mert hullámzik. Telepíts egy rendszert, aztán tartsd fent 20 év múlva is ugyanazokon az alapokon.

    Aztán ott is sántít a dolog, hogy binugzhoz nem kell venni támogatást. Ha veszel, választhatsz h kitől.

    Tehát van egy rendszer, amire átállni szopás, mint minden más esetben is, viszont üzembe állítani nem az, ha bővíted. Az üzemben tartása szopás, ha a jelenlegi gárda nem ért hozzá, mint minden más esetben, ha hozzá nem értő embereket használnál valamire. Tanítása szopás, ha az oktatónak fingja sincsen róla (kötelezően előírt továbbképzések rulez). A tanuló az általad elmondottak alapján eddig sem túl versenyképes, mivel épp te mondod h a "microsoft vagy azzal egyenértékű" oktatása is gáz.

    Amúgy ha még igaz is lenne, hogy ugyanannyiba fájna, a pénz mozgása globálisan egy kicsit optimálisabb lenne. Bár ez más tészta.

  • opr

    veterán

    válasz bambano #124 üzenetére

    Igen, ez is tipikus. Nálatok nincs vesztett vita, max elkezditek ócsárolni a vitapartnert. Érdekes, hogy a nem linuximádók között volt csak olyan, aki bevallotta, hogy tévedett, ha erre rá lett világítva. Nyilván azért, mert Ti nem tévedhettek.

    Mivel nagyvonalúan átugrod a részeket, amikre nem szeretnél válaszolni, így a vita valóban értelmetlen. Bár kiemelném, hogy gondolom a véleményed azután se változott, hogy semmi érdemit nem tudtál reagálni az utolsó hsz-emre. Amikben egyébként sok részt pont a Te hozzászólásaidból vettem. Konkrétan olyan dolgokat, amik szerinted tények. Csak éppen rendeztem, ami gondolom már nem tetszett.

    Mindegy, vita érdemleges vitapartner híján valóban lezárva, objektivitás karó, a meglepődés részemről elmaradt, kb. ugyan azt kaptam, mint bármelyik másik limuxfantól. :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Tapsi

    addikt

    válasz floatr #115 üzenetére

    1. Nem kampányoltam.
    2. Élő példája vagy annak a gondolatnak, hogy a humorérzék nem tanítható. Szerintem fuss neki a képnek még egyszer!

    p.s: korábban már leírtam az érveimet, esetleg elolvashatnád.

    [ Szerkesztve ]

  • opr

    veterán

    válasz floatr #126 üzenetére

    Nah, ez már egy érdemleges hsz :R

    Egyik rendszerről másikra átállni: igen, valóban szopás ez is, csak épp nem ugyanakkora, ha win->win váltás van.

    Ha veszel, választhatsz, hogy kitől: ez valóban egy nagy plussz, csak épp az ingyenesség veszett el vele, ami a linux egyetlen valódi, nagy előnye volt, ami megérné a szívást vele

    Bővítés: Ezzel egyetértek, mehetnének egy ideig egymás mellett párhuzamosan, utána viszont nem értem miért kéne mindenáron linuxra átállni. Én erre azt mondanám, hogy menjen a kettő párhuzamosan, legyen tanítva mindkettő, aztán majd az idő eldönti, hogy mire van szükség.

    Oktatás: Valóban gáz, de legalább valami alapot kapott, ami arra pont elég volt, hogy az önéletrajzba beírhassa, állásinterjún a feltett pár kérdésre válaszoljon. Aztán majd vagy összekapja magát, vagy nem. Az egész célja az, hogy bejusson, aztán a bentmaradást oldja meg, az már más tészta.
    De ha még ez is gáz, milyen lenne az, amit az oktató se tud? A kötelező továbbképzésekről jót meg nem nagyon hallottam még egy tanártól se sajnos, pedig az akár egy pozitív olog is lehetne.

    Pénz mozgása: Ehhez nem tudok hozzátenni tudás/információ hiányában, de érdekelne, ezt fejtsd ki plz :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz opr #127 üzenetére

    miért nem azzal foglalkozol, hogy "nem tudtam" meg "elavult"?
    14:54 óta hirtelen már tudsz mindent meg felfrissült a linux tudásod? 26 perc alatt?
    mert ha nem, akkor hiába ócsárolsz engem, nem lesz vita.
    mindegy, nem érdekes, dolgom van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • opr

    veterán

    válasz bambano #130 üzenetére

    Azzal foglalkoztam. Beismertem, hogy tévedtem, aminek láthatóan a koncepciójával se vagy tisztában. Egyszerűen úgy gondoltam, hogy
    bizonyos dologban tévedtem
    ebben neked igazad volt

    Tehát, ha azt írom le, amit Te írtál, összevetve azzal, ami a jelen, akkor arra érdemben reagálsz. Ez nem történt meg. Sehol nem állítottam, hogy felfrissült a linux tuásom, azt állítottam, hogy ha ekkora a mellényed, akkor a tiéd biztos az, tehát ha tőled használok fel információt azt elfogadod ténynek, de láthatóan nem. Ennyi.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • floatr

    veterán

    válasz Tapsi #128 üzenetére

    Majd ha vicceset posztolsz, akkor lesz min szórakozni, bár az első hozzászólásodban voltak ilyen elemek. :) Nyilván azért posztolsz ilyen blamázst, mert nem láttál még működő binugz telepítést, neadjaég előtelepítettet.

    Arra vagy kíváncsi, hogy a binugz párt akar-e migrálni fotósoppot és catiát? Eleve balga feltevés, mellesleg már korábban beszéltem róla, hogy ebben az esetben a ziskolának miért lenne tétel a licence -- csikkzsebből pergeti. A zoffisszal kapcsolatban meg az a magyari trend, hogy a zállamigazgatás épp dobja kifelé a mso-t. Logikus: az állam kidobja, te gőzerővel taníttatnád, miközben a pályázatokat már majd csak ODT-ben tudod leadni. Az persze fel nem merül a pártosokban, hogy nem kis átjárás van a két szoftver közt (jómagam felhasználókon mértem le), ellenben ugyanaz a felhasználó tudatlan kezdővé avanzsál egy 2003-2007 migráció révén. A OOo és származékainak elterjedtségével kapcsolatban nincsen túl jó információ ettől függetlenül, de akik próbálták mérni, azok 15-20% körüli részesedést mértek

    (#129) opr a pénz mozgásával kapcsolatban nem lehet nem észrevenni azt, ahogy az egész EU-ban, meg általában az USÁ-n kívül trend lett a ms-től való elszakadás. Egyrészt túl ingatag lett egy kőkemény ámerikai multitól ennyire függni, másrészt így a pénz vaskos része házon belül mozog, ami makroökonómiai szempontokat szolgál (gyáááá), nem kell szolgáltatást importálni.

    [ Szerkesztve ]

  • Tapsi

    addikt

    válasz floatr #132 üzenetére

    Kezdjük azzal, hogy most is egy Ubunturól írok, szóval pártossággal nem hiszem, hogy vádolható vagyok.

    Az pedig pont lényegtelen, hogy az államigazgatás mit fog(?) kérni. Persze ennek is várjuk ki a végét, egyelőre a .doc él és virul.

    A versenyszférában MS Office van. Igen, az emberek többsége oda megy dolgozni.

    De mondom, tök felesleges ezen vitázni, 1000x lerágott téma. A kép pedig vicces volt, legfeljebb te nem értetted.

  • floatr

    veterán

    válasz Tapsi #133 üzenetére

    Amire épül az államigazgatás, és a közszféra, azzal fognak kommunikálni minimum feléjük a cégek is, ha valamit akarnak. Eddig is így történt, csak más alapokon. A többit nem kell elhinni...

    A gitáros "poén" meg már 15 éves lerágott csont, csak akkor linux airlines címmel futott a kacagás, hogy mindenki hoz egy alkatrészt, stb... Ez akkor igaz volt, és ütött. Mostanára csak halvány származéka egy régi poénnak, és már csak arra jó, hogy laikusok visszakérdezzenek h "mer mé?"

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz opr #123 üzenetére

    "kiderült, hogy a linux is fizetős lenne végül, ha akar supportot"

    Az viszont nem derült ki, hogy mennyi az annyi. Milyen minőségű/hatáskörű supportot kapsz mennyiért. Meg Windows (és MS Office) esetén eleve ki kell fizetned licencet.

  • opr

    veterán

    válasz floatr #132 üzenetére

    Tehát a lényeg az, hogy helyben marad a lé? Kb. ennyit értettem meg belőle, ezen a téren sajnos nagyon tájékozatlan vagyok, szóval ha a következő amatőr gondolatmenetben nagy hiba van, javíts ki :)

    Szóval, helyben marad a lé -> országon belüli vállalathoz megy -> itt foglalkoztat szakikat -> itt adózik, itt keres munkaerőt, stb -> végül hozzájárul az ország egybentartásához.

    Ha jól értem, akkor ez tényleg egy jó dolog, kérdés, hogy mivel nyeürnk/vesztünk többet.
    De ha jól érzékelem a vita nagyon elment olyan magasságokba, amit egy fórumon esélytelen rendesen kitárgyalni. :DDD

    Mindenesetre továbbra is úgy gondolom, hogy jó lenne, ha linuxot is tanítanának az iskolákban azoknak, akiket érdekel, de azzal nagyon nem értek egyet, hogy teljesen hanyagolni kell az ms programokat. Lehet, hogy ez a jövő, de hogy jelenleg ez többet árt, mint használ, abban biztos vagyok.

    ddekany: persze, de az egy ilyen fórumon nem is fog, túl sok dologtól függ ahhoz, hogy akár csak érdemben meg lehessen tippelni, ehhez végképp nincs elegendő információnk. Legalábbis hogy nekem nincs, az fix. De ha tudsz valamit, amit én nem, örülök neki, ha megosztod. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Dick81

    tag

    Azt a törekvést, miszerint csökkentsük a közoktatásban felmerülő szoftverköltségeket teljesen helyénvalónak találom. Valóban rengeteg pénz megy el erre a célra feleslegesen. Azt gondolom, hogy egy általános iskolában semmi nem indokolja azt, hogy a gyerekek MS. szoftvereken ismerkedjenek meg a számítástechnika alapjaival. Sőt, szerintem a szakközépiskolákban és gimnáziumokban sem indokolt mindenhol a MS. szoftverek használata.

    Az persze más kérdés, hogy egy ilyen átállási folyamatot nem lehet úgy beindítani, hogy ma délután bejelentem, hogy nem hosszabbítok szerződést az MS-el, az intézményeknek meg van harminc napjuk, hogy összekapják magukat 'oszt elkezdjenek átállni Linuxra. Született egyáltalán valamiféle központi "akcióterv" vagy iránymutatás arra nézve, hogy hogyan kéne egy ilyen átállást levezényelni/végrehajtani? Esetleg hogyan kellene a tanmeneteken/tanagyagokon változtatni?

    [ Szerkesztve ]

  • Corleone33

    aktív tag

    Lelki szemeimmel előre látom, hogy ezentúl minden egyes suliban/nunkahelyen csakis tört office-t meg Windowst fognak majd használni...

    Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

  • Syl

    nagyúr

    válasz Dick81 #137 üzenetére

    Az egész ország vezetése így folyik, majd gondolod pont az átállásra készítettek akciótervet...

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Dick81

    tag

    válasz Syl #139 üzenetére

    Nyilván, nincsenek illúzióim. Amolyan költői kérdésnek szántam.

    Corleone33

    Kifejtenéd bővebben!?

    [ Szerkesztve ]

  • Corleone33

    aktív tag

    válasz Dick81 #140 üzenetére

    Mivel semmilyen intézmény nem fog, úgy tűnik, bármiféle támogatást kapni, ezért mérget vehetsz rá, hogy a dékánok/tanárok/szülők/fejesek nem fognak saját pénzből eredeti szoftveres vagy oprendszeres licenszeket venni annyiért, amennyibe azok kerülnek , mert nem telik rá nagyon. Szerintem az esetek jórészében csakazértis tört programokat fognak használni, hiába állítják őket elő emiatt mert jórészt támogatás híján NEM lenne más lehetőség. Nem mindenki használ Ubuntut meg Open Office-t...

    Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

  • Dick81

    tag

    válasz Corleone33 #141 üzenetére

    "Mivel semmilyen intézmény nem fog, úgy tűnik, bármiféle támogatást kapni..."
    Olvasd át újra légy szíves a cikket amihez hozzászóltál! :U

    a hozzászólásod további részéből, hogyan következik, hogy "...munkahelyen csakis tört office-t meg Windowst fognak majd használni".

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Corleone33 #141 üzenetére

    amíg az első bírság után rá nem jönnek, hogy ez sem megoldás.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz bambano #122 üzenetére

    "ne is haragudj, de hogy a linux azért szar, mert te nem tudtál erről meg arról...
    linuxon a tudásod elavult, de nagy hanggal kampányolsz ellene. miért is?
    nincs mit hozzáfűznöm
    "

    HAHAHA! :DD Eeez dekomoly! A csávóember oldalakat teleírt, tele kérdésekkel, meg felvetésekkel normális stílusban, erre kiragadtál EGY DARAB mondatot, amit ő előzékenyen (és naivan) szerintem csak udvariassági lépésnek szánt beismerőleg, erre képes voltál ENNYIT reagálni :DD Hát eszkü besza-behu :DDD Óóóédesanyám... :Y Rettenetes, de mondjuk már megszokhattuk a jehovatanúitól is :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz vanhalen #144 üzenetére

    Baromi unalmas már, hogy szinte hetente ugyanazokat a köröket futjuk. Általában rengeteg csúsztatás hangzik el, aminek egy része szándékos, más része pedig tudatlanságon alapul. Ha valaki részletes magyarázatot kap tényekkel is alátámasztva, akkor utána jön egy újabb ember, aki kezdi előröl az egészet. Az a legrosszabb, amikor ugyanaz az ember minden egyes hírnél ellövi ugyanazokat a sületlenséget, amelyeket már számtalanszor megcáfoltak.

    Kellene már egy szájbarágó cikk, amit elég lenne csak belinkelni azoknak akik sportot űznek a butaságok terjesztéséből.

    Respekt a kitartó fejtágítóknak, akik századjára is helyreteszik a csúsztatásokat. Gondolom az egész célja az, hogy addig ismétlik a butaságokat, amíg fel nem adja az értelmesebb fele... mindig van olyan újszülött aki majd elhiszi és tovább terjeszti a butaságokat. Ez is egy fajta marketing.

    Az vegye magára akire igaz.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz opr #131 üzenetére

    beismerted, hogy tévedtél? valóban?
    kétségtelen tény, hogy leírtál olyan karaktersorozatokat, amiket beismerésnek vehetne figyelmetlen olvasó. utána ugyanott folytattad, ahol eddig:
    [link]: "Miért is akarod megszivatni a diákokat azzal, hogy egy alapvetően bonyolultabb (bár valóban sokrétűbb) rendszert erőszakítasz rá?"

    vagyis a beismerés után pár sorral megint gyalázod a linuxot úgy, hogy beismerted, fogalmad sincs róla. az milyen beismerés, amit azonos hsz-en belül pár sor után elfelejtesz? ha nem ismered a linuxot, milyen alapon jelented ki, hogy bonyolultabb? elavult tudással...

    maradjunk annyiban, az a beismerés pr fogásnak is gyenge, komoly meaculpaként meg végképp nem értelmezhető.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #144 üzenetére

    nem kérdéseket meg felvetéseket írt, hanem prejudikációt. azzal meg minek vitatkozni, inkább borsót hányok a falra.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • vanhalen

    senior tag

    válasz azbest #145 üzenetére

    Őszintén szólva, szerintem valahol felesleges ez az egész ugyanis: Akit erőszakkal győznek meg, annak ugyanaz marad a véleménye. Itt nem lehet "erőszakkal" meggyőzni senkit (hál'istennek) hogy ezt, vagy azt a rendszert használja/részesítse előnyben, favorizálja stb. mert ez egy fórum. Élete során számtalanszor belefut minden ember ehhez hasonló pártoskodásokba, amik végső soron nem változtatnak semmin. Én pl. többek közt ilyenekbe:
    Windows vagy Linux, Osx vagy Windows, MSoffice vagy az éppen aktuális openszórsz, BMV vagy Merci, csöves vagy tranyós, bakelit vagy cd, peavey vagy musicman, szőke vagy barna, nagymellű vagy kismellű :DDD (A politikai "vélt" identitástudat hangoztatásokról nem is beszélve)

    Aki eddigis a Linuxra esküdött, az nagy valószínűséggel ezután is arra fog, de ha mégis vált(ana) valamilyen irányba, biztos nem attól fog, hogy valaki egy fórumon ezt, vagy azt mond, ki kit próbál és miről meggyőzni. Ugyanez igaz a Windows, OSX, BSD stb. használóira.

    Viszont az is igaz, hogy mivel ez egy fórum, eltérő vélemények is jelen lehetnek, attól függetlenül, ki mióta jár ide, és hányszor szajkózta már el az álláspontját/véleményét (ami vagy igaz, vagy nem, attól még, hogy sokan, vagy kevesen mondják semminek nem növekszik az igazság/valóság tartalma, max csak illúzió szinten és ez pár embert boldoggá tesz)

    Engem ez momentán nem zavar, teljesen megszokott. A gond AKKOR van, ha:
    - Az érveket felváltják a hangzatos szólamok
    - A bizonyítékokat az ellentmondást nem tűrő, másikat hülyének tituláló klisék
    - A konkrét kérdésekre adott homályos utalgatások, ködösítések
    - A szövegkörnyezetükből kiragadott, félremagyarázott, kifigurázott és elbagatelizált, kiforgatott mondat részletek
    - Érvként felhozott ellenőrizhetetlen valóságtartalommal bíró közhelyszerű kijelentések

    És az, ha az érvek/indoklások mentén haladó érdemi "vitát" felváltja az érdemtelen, parttalan, személyeskedésbe átmenő végtelenített "vitatkozás"

    Ha valaki (bármelyik oldalon is "álljon") eltökélte, hogy lebetonozva az álláspontját egyszerűen NEM akarja figyelembe venni a másik "oldal" nézőpontját, meg sem próbálja értékelni, értelmezni, a másik szempontjait/ideológiáját/felfogását/érveit, magyarul, ha már eleve elzárkózik bármiféle konszenzustól, vagy empátiától, akkor csak arról tesz tanúbizonyságot, hogy megrendíthetetlenül hisz önmaga tévedhetetlenségében (és rendszerint abban, hogy minél hangosabban szajkózza ugyanazokat a frázisokat, annál igazabb lesz)

    Amire legutóbb reagáltam/írtam is (144) azért volt szánalmasan nevetséges, mert az illető meg sem próbált válaszolni, teljesen ignorálta az elhangzott felvetéseket úgy téve, mintha ott sem lennének és "válaszában" csak egy dolgot emelt ki érvként felhozva egy környezetéből kiragadott mondatba kapaszkodva, aminek egyetlen célja (és egyúttal teljesen felesleges válaszának is) annyi volt, hogy: A másik hülye

    Függetlenül attól, hogy az adott témában kinek van igaza (ami egyébként szerintem sokkal összetettebb és szerteágazóbb, mint amennyire mi itt ki tudjuk/akarjuk tárgyalni) ez a fajta gyerekes viselkedés mindig mosolyt csal az arcomra és egy "szakmai" fórumon (ahol nem a körömlakkozás rejtelmeit vitatják meg) teljességgel BAGATELL és nevetséges.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz bambano #147 üzenetére

    Csak ne sárgaborsót, mert az undorító (empirikus tapasztalatból tudom, ezúttal kivételesen higgy nekem :DDD )

    A zöld még elmegy meg az talán szimpatikusabb is, kicsit hasonlít a Mint-re :DDD
    Még mielőtt félreérted: ez egy vicc volt

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #148 üzenetére

    a vélemény, az igény vagy a kedvenc az egy dolog, senki nem szólt bele.
    a tárgyi tévedés meg egy másik, de ez személytől független objektív kérdés. jussunk el odáig, hogy valaki nem tévedést ad elő tényként.

    irtózatosan fárasztó minden egyes linwin fikatopikban 500x leírni ugyanazt, 501. alkalommal is cáfolni azokat a 10 éve is poros és hamis érveket, amiket egyesek felhoznak a linux ellen.

    "Aki eddigis a Linuxra esküdött, az nagy valószínűséggel ezután is arra fog, de ha mégis vált(ana) valamilyen irányba,": ahha. ha valaki egy fórumon elolvas egy csomó sületlenséget, amit tényként tálaltak neki, csahosok megerősítettek, közben senki nem mondja el, hogy hazugság az egész, akkor a fórumon olvasottak alapján rossz irányba fog továbbmenni. nekem meg egy megrendelőnél esetleg mosakodnom kell, hogy igen, az a "független" vizsgálat nem volt független, hanem nettó fizetett hazugság, igen, a fórumon aki mondta, két órával meg 500 hsz-szel később bevallotta, hogy fingja nincs az egészről, stb. stb. stb.

    na ezért piacvezető a windows.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák