Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    Akkor jöjjön egy új ember véleménye, az enyém. :)

    Androidos telóm van, linux-os router és webszerverek tekintetében is a linuxra esküszöm. Asztali gépen viszont Win7-et használok amit meg is vettem eredetibe. Természetesen azért van itthon Linux is mert miért ne. :)

    Én úgy gondolom, hogy mindenképpen érdemes lenne az open source szoftverek fele orientálódni DE nem úgy, hogy kirúgjuk a széket a gyerekek és az oktatási intézmények alól. Ezt egy 4-8-12 éves folyamatban kell megvalósítani úgy gondolom. De természetesen közben szem előtt tartva a piaci igényeket. Mivel manapság a Win a piacvezető ezért általános iskolában mindenképp érdemes egy magabiztos Win és egy alapfokú Office tudást átadni a gyerekeknek de emellett fontos, hogy lássanak mást is. Gimnáziumban aztán meg lehet tanítani a Linux magabiztos kezelését + LibreOffice, Gimp, Notepad++ stb.

    Aztán ahogy telnek az évek és ha a piac is úgy akarja akkor lehet megfordítani szép lassan a trendet. De szvsz erre nincs sok esély és igazából olyan marha nagy szükség sem. Irreleváns, hogy miért a Windows a piacvezető de tény, hogy az. Ahogy az is, hogy lehet vele dolgozni a mindennapi feladatokra tökéletesen alkalmas ergo felesleges lecserélni. Ugyan a Linux költséghatékonyabb de átállni rá nem biztos, hogy az a jelenlegi helyzetben. És nincs is nagyon miért.

    Nem értem, hogy az államnak miért pont ezen kéne spórolni, mikor annyi helyen lehetne. Milliárdokat szórnak el futballstadionokra és mindenféle eszetlen marhaságokra de erre nincs pénz. Az is tény, hogy az MS is jól jár azzal, hogy mindenki MS szoftvereken tanul tehát alkudni mindenképp érdemes a költségekből. :)

    Összességében én örülök neki, hogy nem lett elkaszálva a cucc, mert ennek nem ez a módja szerintem. Épp elég volt most, hogy megszívattak rengeteg diákot a felsőoktatás "reformjával".

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz ddekany #182 üzenetére

    "Ez így ellentmondásos. Ha tényleg költséghatékonyabb, az máris egy igencsak nyomós ok az átállás egyszeri költségének kifizetésére. Meg igazából a versenynek nem ártana, ha nem lenne ennyire magabiztos az MS pozíciója, tehát innentől ez közérdek."

    Szerintem nem mert azt írtam, hogy "..nem biztos, hogy az.". :) Pontosan azért, mert nem tudni, hogy vajon kinek érné meg váltani hisz nem csak az oprendszer cseréjéről van szó hanem a szakképzett munkaerőről is. Abban az esetben viszont ha ezek elérhetőek és nem kell plusz anyagi forrásokat ráfordítani, akkor a Linux költséghatékonyabb. Szóval így gondoltam valahogy. :)

    Verseny pedig nincs én úgy gondolom. Van a standard Win-es rendszer vannak a Mac-es munkaállomások ami megint egy más kategória, és van a Linux aminek van egy zsák verziója és nagyon változó ki mit és mire használ. Nem hiszem, hogy közérdek lenne mesterségesen erősíteni a Linux pozícióját. A Windowst pedig már a tisztaszoftver program előtt is használták az iskolák oktatásra tehát nem lehet azt mondani, hogy csak azért Win központú az oktatás, mert pénz van benne. Egyszerűen jó a Windows, szeretik az emberek, egyszerű, ergonomikus, automatán frissül és minden fut rajta kb. tehát én nem nagyon látok okot a Linux tologatására. :) Szerintem a Linux most pont a helyén van. Akinek szüksége van a képességeire az már most is azt használja és ezután is azt fogja. De egy titkárnőnek egy sima irodába pont tökéletes a Windows. :)

    Viszont amibe nagyon egyet értek veled: "De fontosabb is lenne a készség oktatása, mintsem annak, hogy mikor hova "kell" kattintani. Erre meg pont alkalmas szerintem, ha többféle OS-el megismerkedik valaki. Igazából mindig rendkívül ingerelt a értelem nélküli magoltatás, főleg olyan területen, ami állandóan változik."

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák