Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #26 üzenetére

    Az út hasonlattal az a gond, hogy a világ nem teljesen ilyen. Tehát ha az ms ezentúl szabadalmaztatja a jobboldali közlekedést, akkor két lehetőséged van: vagy fizetsz, mint a katonatiszt (ahogy most), vagy áttérsz a baloldalra. Nem olyan nagyon régen járunk a jobb oldalon, nem okozna semmi problémát a bal.

    Hogy érte el? Loptak csaltak hazudtak. Eladtak egy oprendszert az ibm-nek, ami nem volt a birtokukban. Az ms egész életében abból élt, hogy eladtak valamit, ami max. ígéret szintjén létezet. Tényleg nem a legyek hordták össze, ezt nem is firtatta senki, csak azt, hogy törvénytelen eszközökkel tolták a saját szekerüket. Mint pl. a táblázatkezelő lopás, a sok protokoll-hamisítás, meg ilyenek. És persze nem hajították át az ibm-t a palánkon az os/2-vel, nem balhéztak az almával, hogy ki is lopta el ügyesebben a parcból a gui-t, meg semmi ilyesmi sem volt, ááá nem. ja, meg nem szedett jogdíjat olyanért, amit meg se csinált, nem hát...

    ha lenne időutazás, visszamennék az időben és addig rugdosnám Bricklint, amíg kőkeményen minden kis apróságot körbeszabadalmaztatna. Akkor most az ms csak pislogna...

    egyébként irgalmatlanul súlyos tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy itt bárki is irigyli az ms-t. az, hogy nem akarjuk, hogy tovább tömjék az ms zsebét, az nem irigység, hanem józan ész.

    És persze lehet, hogyha most linuxot tanul egy diák, akkor a munkaerő piacon nem őt fogják keresni (egyébként meg nem, mert nem linuxot vagy windowst vagy ms officét kell tanítani, hanem oprendszereket, irodai munkát, stb. linux segítségével), de ha kimegy egy generáció, amelyik látott már mást is, kihúzta az ms seggéből a fejét, akkor kiderül, hogy valójában semmi szükségünk rá, pénzkidobás az egész. ennyi. és nyilván az ms és a fanjai nagyon félnek attól, hogy ez a felvilágosodás megtörténjen, mert akkor lőttek a zsíros üzletnek. ez igaz.

    a redhatnál és a susénél nem a linuxért fizetsz, hanem a terméktámogatásért. tudod, ez egy olyan dolog, amit az ms például soha nem adott az oem windowsaihoz. kifizetsz egy kosár pénzt az oem windowsért úgy, hogy gyakorlatilag semmi értéket nem kapsz érte. te dolgod, csak más pénzét ne pazarold.

    "Miért kellene a többség (akik MS. win-t meg office-t stb. AKARNAK tanulni) érdeke elé helyezni egy kisebbség (pár elvakult linux fan, akik ellegóznak vele otthon) bizonyítatlan érveit?": a létszám a következőképpen alakul: van egy kisebbség, aki szerint megfelel a linux az oktatásban. van egy ennél nagyobb, akik szerint csak ms-t kell tanítani. és van ennél egy nagyon sokkal nagyobb többség, aki meg nem akarja az adóforintjait ms-re pazarolni. úgyhogy kisebbségben vagytok, tisztelt ms fanok.

    az, hogy az iparban meg a közigazgatásban ms hegemónia van, annak köszönhető, hogy akik kikerülnek az iskolából, csak ms-t láttak eddig. és mivel ms-t láttak eddig, az ms hegemónia marad is. tehát az egyetlen kérdés az: akarja-e valaha is valaki megtörni ezt az ördögi kört, vagy maradunk az ms rabszolgái örökre. szerintem ne maradjunk, az mocskos sokba kerül.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Diopapa

    addikt

    válasz vanhalen #30 üzenetére

    Ez baromira nem így volt :) Akkor kellett 3k-t fizetni, ha kértél telepítőlemezt (plusz talán 1600 forintért kaphattál egész jó win/office könyvet), ha nem kértél lemezt csak telepítőkódot, akkor biza egy forintot sem kellett fizetni.

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • Diopapa

    addikt

    válasz vanhalen #33 üzenetére

    Ez miben cáfolja azt amit mondtam?

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • Diopapa

    addikt

    válasz vanhalen #35 üzenetére

    Elnézést, de baromira nem attól függ, hogy honnan nézzük. A licence ingyenes. Egyébként sem kell letölteni lassú nettel, ha középiskolás vagy, viszed a kis 50 forintos cd lemezedet, bemész a rendszergazdához és kiírja neked. Kb ennyi.

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • opr

    veterán

    válasz vanhalen #76 üzenetére

    És tényleg :DDD :R
    A legviccesebb az egészben, hogy igaz is...

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #71 üzenetére

    Kiemeljem, hogy megértsd: nem ők írták. Legfeljebb a fordítót.

    "Az eredeti basic-et NEM a Microsof keszitette, DE (olvass/ertelmezz) en ilyet nem is allitottam.">Valóban. Csak azt írtad, "ők írták az összes akkori őspc szerűségre (beleértve az akkori és későbbi Apple gépeket) a basic-et." Hát nem. A BASIC-et még így sem ők írták.

    De szerintem túl is beszéltük.

    Habókra dolgoztak? Hogy megvettek valamit, minimál saját munka és többszöröséért eladták? Hát, már ezzel magával nyertek. a szerződés "csak" hab a tortán.

    "akkor ugyan miert ne irhatnak egy koztudott gyakorlatrol">Írj nyugodtan, de nem magyar gyakorlat. A korrupció és a lopás általános gyakorlat.

    [ Szerkesztve ]

  • musculus

    tag

    válasz vanhalen #26 üzenetére

    Annyira egyetértek veled, hogy azonnal fel is tettem a hozzászólásod linkjét az évfolyamfórumra.

    +a saját véleményem
    Attól még, hogy valóban szeretjük a Linux-filozófiát, be kell vallani, hogy a hétköznapi felhasználók (és néha a profi userek is!!) olykor komoly problémákba tudnak ütközni.
    Ebben a világban, ahol a számítógépet ugyanúgy használjuk, mint egy autót vagy a gyógyszereket (nem szerelünk/kotyvasztunk otthon), szóval ebben a világban a Linux nem a legjobb megoldás - per pillanat legalábbis.

    Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

  • azbest

    félisten

    válasz vanhalen #144 üzenetére

    Baromi unalmas már, hogy szinte hetente ugyanazokat a köröket futjuk. Általában rengeteg csúsztatás hangzik el, aminek egy része szándékos, más része pedig tudatlanságon alapul. Ha valaki részletes magyarázatot kap tényekkel is alátámasztva, akkor utána jön egy újabb ember, aki kezdi előröl az egészet. Az a legrosszabb, amikor ugyanaz az ember minden egyes hírnél ellövi ugyanazokat a sületlenséget, amelyeket már számtalanszor megcáfoltak.

    Kellene már egy szájbarágó cikk, amit elég lenne csak belinkelni azoknak akik sportot űznek a butaságok terjesztéséből.

    Respekt a kitartó fejtágítóknak, akik századjára is helyreteszik a csúsztatásokat. Gondolom az egész célja az, hogy addig ismétlik a butaságokat, amíg fel nem adja az értelmesebb fele... mindig van olyan újszülött aki majd elhiszi és tovább terjeszti a butaságokat. Ez is egy fajta marketing.

    Az vegye magára akire igaz.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #144 üzenetére

    nem kérdéseket meg felvetéseket írt, hanem prejudikációt. azzal meg minek vitatkozni, inkább borsót hányok a falra.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #148 üzenetére

    a vélemény, az igény vagy a kedvenc az egy dolog, senki nem szólt bele.
    a tárgyi tévedés meg egy másik, de ez személytől független objektív kérdés. jussunk el odáig, hogy valaki nem tévedést ad elő tényként.

    irtózatosan fárasztó minden egyes linwin fikatopikban 500x leírni ugyanazt, 501. alkalommal is cáfolni azokat a 10 éve is poros és hamis érveket, amiket egyesek felhoznak a linux ellen.

    "Aki eddigis a Linuxra esküdött, az nagy valószínűséggel ezután is arra fog, de ha mégis vált(ana) valamilyen irányba,": ahha. ha valaki egy fórumon elolvas egy csomó sületlenséget, amit tényként tálaltak neki, csahosok megerősítettek, közben senki nem mondja el, hogy hazugság az egész, akkor a fórumon olvasottak alapján rossz irányba fog továbbmenni. nekem meg egy megrendelőnél esetleg mosakodnom kell, hogy igen, az a "független" vizsgálat nem volt független, hanem nettó fizetett hazugság, igen, a fórumon aki mondta, két órával meg 500 hsz-szel később bevallotta, hogy fingja nincs az egészről, stb. stb. stb.

    na ezért piacvezető a windows.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • zone

    őstag

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    TI megrögzött forradalmárok viszont 20 éve képtelenek vagytok (nem is akartok) egy kényelmesen használható, szép felületű és felhasználóbarát operációs rendszerrel előállni, mert akkor elveszne a "beavatott vagyok" érzés, meg a sufnituning/"Én ÉRTEK hozzá vazze, meghegesztem pár óra alatt" életérzés.
    Én például a Tisztaszoftver program lehetséges megszűnése miatt próbáltam ki a Sulixot és az Ubuntut. Elmondanám, hogy mindkettő szép felületű és kényelmesen használható. Semmilyen drivert nem kellett külön telepíteni vagy levadászni, sőt jó pár program már előre fel volt telepítve. Az Ubuntu telepítése közben akár netezhettem is azon a gépen. Annyit kellett a Sulixon "heggeszteni", hogy be legyen kapcsolva a NumLock a bejentkezéskor, meg tudtam csinálni, pedig nem értettem hozzá (bár egy sort kimásolni valahonnan a terminálba nem is igényel túl nagy hozzáértést).

    Hiába van süsü, huhu, bubulubuluntu és hasonló dedós nevű linux disztrók tömkelege pingvinnel, kiskutyával, majommal meg halacskával stb.
    Ez mennyivel jobb stílus? Halacskát pedig legutóbb a W8 bétában láttam.

    0.8% VILÁGVISZONYLATBAN az elterjedtsége
    Ez nem meglepő, mivel a Windows beépült a köztudatba, jobb a marketingje és megszokták az emberek, ráadásul a kereskedőknek nincs haszna egy ingyenes oprendszeren.

    [ Szerkesztve ]

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    Egy fél mondatot idézz, légyszi, ahol hittérítek. Szemben azzal, hogy a hülye állításaitokat cáfoltam. Utána beszélgethetünk. A wiki-idézet fikázása nem segít. Ha nem fogadod el érvnek, fogadd el kiindulási pontnak, ami alapján elindulhatsz felfedezni a világot.
    Az Android NEM Linux. Linux-kernel van mögötte. És ebben:
    "0.8% VILÁGVISZONYLATBAN az elterjedtsége és mint mondtam, ebben már benne vannak az androidos kütyük és a szervereken, meg egyes routereken futó linux alfajok is."
    tévedsz. Nincs benne az Android. Ha meg benne van, akkor messze 0,8% fölött van a Linux részesedése. De segítek, mert úgy látom, nehezen megy a Google és a net használata.
    Mobiltelefon eladások
    4b) Android is the top smartphone operating system in 2011.
    Canalys (February 2012): finds that 48.8 percent of smartphones shipped in 2011, shipped with Google’s free Android OS.
    • Canalys points out that smartphones now outsell PCs.
    • Previously Nokia was the leader in smartphones, until its surprise decision to drop its Symbian OS in 2011.

    Worldwide smartphone market, by operating system, by 2011 global sales
    according to Canalys
    Operating System Shipments 2011
    (millions) Market share 2011 Annual growth
    Android 237.7 48.8% 244%
    iOS 93.1 19.1% 96%
    Symbian 80.1 16.4% -29.1%
    BlackBerry 51.4 10.5% 5.0%
    Bada 13.2 2.7% 183.1%
    Windows Phone 6.8 1.4% -43.3%
    Others 5.4 1.1% 14.4%
    Total 487.7 100% 62.7%
    Source: Canalys (Feb 2011) via: mobiThinking

    És ez csak tavaly. Az emelkedés mértékéből visszaszámolható, hogy 2010-ben is kb. 100 millió Androidos kütyü kelt el. Csak ezt a két évet tekintve csak az Android a te általad beírt 0,8%-ot figyelembe véve kb. 42,5 milliárd számítástechnikai eszköznek kellene a piacon lenni. Ha meg az Androidot nem a Linux teljes piaci részesedésének vesszük, akkor még nagyobb lesz ez a szám.

    Amúgy az a baj, hogy ti (ha már így általánosítasz, én is megteszem), Win-fanok az Androidot mint ellenpéldát hozzátok csak fel a Linuxszal szemben.

    "hogy az IBM. mennyi fennakadást és milyen problémákat, hány hónapnyi késést okozott a DOS fejlesztésekor a töketlenkedéseivel">ROTFL
    Kértél alátámasztást, megkaptad. Most hozzál te ennek cáfolatára! Ne későbbi adatokat, hogy majd az OS/2 vs Windows milyen viszonyok között lett, hanem erről, a kezdő lépésről.
    300 bugs először, 300 bugs másodszor, 300 bug harmadszor (tTudom, az utóbbi fúúúúj, fúúúúúj! Wikipédia, ingyenes, közösségi, gagyi), 300 bugs negyedszer. De nyilván urban legend, ilyen sosem volt, sőt, az MS a Q-DOS eladásával teremtette meg az IT-ipart, sőt, igazából a világegyetemet is.

    "nem ilyen támadó, kioktató, lekezelő, fennsőbbséges. Ott van ez az opr gyerek. Visszaolvastam hogyan írt, milyen szempontokat vett figyelembe és milyen stílusban.">Segítek, hátha éppen maszatos volt a szemüveged, mert az örömkönnyeket egy ilyen "jól" sikerült hsz után a szutykos kis pracliddal törölted le.

    1. hsz (52):
    "Ki kéne szedni a fejünket tux bácsi(néni? :DDD) popsijából2

    "Értem én, hogy forradalom, meg sejehaj, de ezt a "szent célt" pont nagyívben fogja leszarni az az ember"

    "- figyelembe véve, hogy az ms termékek kezelése mennyivel könnyebb, mint a linuxban kb. bármit megtenni">Ennek nevetségességét már az első hsz-emben is próbáltam megmutatni.

    "- intéző hiánya (nem röhög!) a legtöbb user sikítófrászt kap a totalcmd, mc szerű programoktól, egyszerűen nem látják át. Bár biztos van linux alá is ilyen program.">Erre válaszoltam, egyszerűen. No reaction!

    "Kapcsold be, szép, használd=ennyi. Ez a 3 dolog együttvéve, még a legmodernebb linux disztrókban sincs így egyben jelen."
    Két dolog:
    1. mikor használtál utoljára "legmodernebb linux disztrót"?
    2. feleségem Samsung notijára karácsony után felment a Debian Testing (a beállításoknál annyit állítottam csak, hogy kvázi rolling legyen, emiatt viszonylag sokszor van apróbb frissítés), hibátlanul megy. Most akkor mi van? Valamit elrontottam.

    Az a baj, hogy te és opr is mélységes tájékozatlanságról tettetek tanúbizonyságot.

    "Hiába van süsü, huhu, bubulubuluntu és hasonló dedós nevű linux disztrók tömkelege pingvinnel, kiskutyával, majommal meg halacskával stb.">Éljen a - hogy is fogalmaztál - "nem ilyen támadó, magát bicikli után vető csaholó kiskutya stílus".
    Különben meg egy kicsit kellene csak bővíteni a tudásod amúgy szűk világát, és megtalálnád, melyik miért az, ami. De az Apple miért is Apple? A Windows milrt is Windows? Az xBSD miért is xBSD? A kretének, milyen neveket találnak ki.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    A 0,8%-ban benne lennének a routerek? Csak mer TE mondtad? Szerinted kb. 20 millió routert, Androidos kütyüt, Linux-desktopot és -szervert használnak a világon? Vicces vagy. Vagy inkább nevetséges.

    "ha most beírnám pölö, hogy Tim Patterson-al kapcsolatban mekkorát tévedsz és honnan tudom, vagy hogy az IBM. mennyi fennakadást és milyen problémákat, hány hónapnyi késést okozott a DOS fejlesztésekor a töketlenkedéseivel, meg a hibás hardvereikkel, amik hónapokra visszavetették a munkát, vagy idézném neked szószerint a leveleket, amiket oda vissza írtak">Légyszi, tedd meg! Kíváncsivá tettél. De ne beírd, mert annak - talán nem alaptalanul, és némileg érthető okokból - nem igazán hinnék! Linket kérek.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    a magam részéről nagyon örülök, hogy nem lóval járunk, még akkor is, ha emiatt a patkolókovácok csődbe mentek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #167 üzenetére

    A sértettséged egyéni érzékenység. Most abba ne menjünk bele, hogy miért is sértő számodra, ha nevetségesnek találom az "érvelésed." De ideírhatnád, hogy mi is volt személyeskedés vagy sértő számodra. Legfeljebb törlik.

    Azon kívül, hogy ezt a sértettségedet kürtölöd világgá, semmire nem válaszoltál, ami lényeges, és amely adatok (még a non-wiki is) cáfolják az állításidat. Azokkal mi lesz? Vagy az általad nagy lendülettel hangoztatott linkekkel az "érveid" alátámasztására.

    "LEGUTÓBB ÍRTAM NEKED VALAMIT LEZÁRÁSKÉPP.">Olyan, mint a többi. Nincs alátámasztva, csak dobálózol.

    Kettős mérce: szerinted opr "a "másik oldalt" és a személyeteket nem sértő módon tette fel a kérdéseit, vagy reagált">Erre is hoztam idézetet, de még egyszer ide rakom:
    "Ki kéne szedni a fejünket tux bácsi(néni? :DDD) popsijából". És tényleg.

    Pluszban idéznék tőled:
    "OMG :Y Olvasgass még egy kicsit szerintem."
    Ugyanis (#162) ez előtt hol is volt sértő személyeskedés az irányodban? Esetleg rögtön ez után:
    "te most, mint linux hittérítő forradalmár">Erre is kértem hivatkozást, nem adtál.
    "És nem ilyen támadó, magát bicikli után vető csaholó kiskutya stílusban". Ezt sem én írtam.

    És engem nem érdekel, mit akartál volna írni, hanem csak az, amit írtál. Márpedig a leírt dolgaid rengeteg tárgyi tévedést tartalmaztak, az állításaidat pedig csak azzal támasztottad eddig alá, hogy "én azt mondtam". Ez pedig karcsú.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    ez alapján a desktop linuxok piaci részesedése is több, mint amit te irkálsz.

    "Visszaolvastam hogyan írt, milyen szempontokat vett figyelembe és milyen stílusban. Nem ismerem, de innen, a szösszeneteiből úgy tűnt, hogy van alapja annak, amiket mond, méghozzá a hétköznapi életből vett alapja.": akkor azt is visszaolvastad, hogy bevallotta, fogalma sincs a témáról. mint neked. ezek alapján milyen életből vett alapról beszélsz?

    "személyeteket nem sértő módon tette fel a kérdéseit": az nem sértő, hogy mereven ellenállsz minden tények és csak hajtod a fudjaidat? a szívós erőszakosságról írt hasonlatod jó, alkalmazd magadra.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ddekany

    veterán

    válasz vanhalen #163 üzenetére

    "Az Android megmutatta, hogy LEHET piacképes és tömegeknek tetsző linuxot is előhúzni a kalapból rövid idő alatt."

    Ilyen alapon a routerek is megmutatták ezt, ott is elsöprő sikere van a Linuxnak. Sőt, webszervereken is. Csak ezek mind irrelevánsak, amíg deskop Linuxról van szó. Az Androidnak ugyan is csak a legalsó rétege Linux, minden más ami rá épült, és amitől Android az Android, plusz munkával lett ráépítve.

    "0.8% VILÁGVISZONYLATBAN az elterjedtsége és mint mondtam, ebben már benne vannak az androidos kütyük és a szervereken, meg egyes routereken futó linux alfajok is."

    Magyar nem-ITs oldalakon weboldal látogatási statisztikákban 1-2% közti Linux részesedést látok 2012-ben. Ezek kizárólag rendes PC-k, nem Android, nem szerver, nem router. Szóval legalábbis itthon a 0.8% részesedés simán megvan minden trükközés nélkül, de akár 1,5% is reális.

Új hozzászólás Aktív témák