Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz ddekany #90 üzenetére

    Persze, ez jól hangzik, csak sajnos nem igaz :(
    Egységsugaú lyúzerekről beszélünk, aki örül, ha elindít egy explorert.
    Ez a user nem fog magának új oprendszert telepíteni, mert azt se tudja mi az.

    Ezt sajnos meg kell érteni, hogy a legtöbb user-nek a számítógép egy eszköz, úgymond szerszám. Se több, se kevesebb. Olyan ez, hogy a szabó se örülne neki, ha valaki azt mondaná, hogy holnaptól márpedig másfajta ollót kell használnod, mert az olcsóbb. Hiába tudja ugyanazt, kikészülne tőle. A párhuzam nem tökéletes, de szemléltetére szerintem elég :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • zeg

    senior tag

    válasz ddekany #100 üzenetére

    Valószínű nem fogalmaztam pontosan, az hogy emberek nem tesznek be vagy nem tettek be semmit a közösbe, természetesen nem a 'mindenkire' értendő, inkább egy jelentős hányadra
    Azonban az emberek keveset fizetnek be, különben nem kellene a rendszeres "költségvetéskiigazítással" bohócot csinálni magunkból. Elegendő ha az ember olvasgat a dolgozók/eltartottak arányáról, ha nem lenne korrupció és feketegazdaság, akkor sem lenne valami fényes a helyzet.
    Hogy ki mennyit lop vagy lopott, az megint más kérdés, nekem tiszta a lekiismeretem.
    A következő parlamenti választáskor lesz mód a véleménnyílvánításra.
    Mod: '....államilag finanszírozott vagy szociális alapon a hallgatók számára' a mondat végéről lemaradt az INGYEN.

    [ Szerkesztve ]

    3dfx cuccokat keresek megvételre

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ddekany #116 üzenetére

    Én ugyan Linuxot leginkább csak konzolon át látok (szerverek), de mintha az összes elterjedtebb Desktop Environmentnek intéző-szerű fájlkezelője lenne, nem NC szerű.

    Igen, mindben van, ráadásul F3-at lenyomva két ablakossá válnak, ami Windowson megoldhatatlan.

    Normális disztrókban még mindig nincs ott egy USB/CD/Floppy/Dokumentumaim stb. ikon/kamukönyvtár? (Ha belenyomják a felhasználó arcába, hogy /mnt/asdjqlwdhsjfh, akkor megérdemlik a sorsukat...)

    Dokumentumok az nincs így alapból, nem is baj, mert pl. Winen ha behalt a "C" partíció, vagy csak valamiért újrarakta az ember, jó eséllyel bukta a cuccokat.

    CD, USB az van, ahogy berakod, rögtön megjelennek a fentebb említett "fájlkezelőben" oldalt, a felcsatolt meghajtóid alatt, vagy akár az asztalra is kikerülnek ikonként, mint pl. Gnome alatt.

    Windows már rég nem mutatja a kiterjesztéseket (alapértelmezésben). Mellékesen a kiterjesztés különbség leginkább annyi, hogy Linux-on nem mindig van... De amikkel a felhasználó dolgozik desktopon, annak mint általában lenne (doc, xls, jpg, pdf, stb).

    Ez a Windowsos megoldás meglehetősen rossz, az egész csak arra jó, hogy ne zavarja össze a kiterjesztés R=1 Marikát. Remek, hogy nem is igen lehet kiterjesztést módosítani alapból a Winben (7), mert hiába írnád be, a nevébe kerül az új kiterjesztés...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Nowhereman

    őstag

    válasz ddekany #178 üzenetére

    Az hagyján, mert ugye ehhez kell némi előismeret. De hogy közölje valaki a másiknak egy kb. 10 A4-es terjedelmű vitának a végén, hogy ne küldjenek neki linket, mert nincs ideje(?!!!) elolvasni?! Ettől azért akármelyik eldugott tanyán élő józan eszű parasztbácsinak kiesne a kezéből a kanál. Igen, ez az, amikor valaki megtanul írni-olvasni, de abból a dedós korszakából visszamaradt megszokásból nem tud kinőni, hogy befogott füllel kiabálva próbáljon meggyőzni valakit...

    [ Szerkesztve ]

    Utánam a kondenzcsik!

  • Quent1n

    senior tag

    válasz ddekany #182 üzenetére

    "Ez így ellentmondásos. Ha tényleg költséghatékonyabb, az máris egy igencsak nyomós ok az átállás egyszeri költségének kifizetésére. Meg igazából a versenynek nem ártana, ha nem lenne ennyire magabiztos az MS pozíciója, tehát innentől ez közérdek."

    Szerintem nem mert azt írtam, hogy "..nem biztos, hogy az.". :) Pontosan azért, mert nem tudni, hogy vajon kinek érné meg váltani hisz nem csak az oprendszer cseréjéről van szó hanem a szakképzett munkaerőről is. Abban az esetben viszont ha ezek elérhetőek és nem kell plusz anyagi forrásokat ráfordítani, akkor a Linux költséghatékonyabb. Szóval így gondoltam valahogy. :)

    Verseny pedig nincs én úgy gondolom. Van a standard Win-es rendszer vannak a Mac-es munkaállomások ami megint egy más kategória, és van a Linux aminek van egy zsák verziója és nagyon változó ki mit és mire használ. Nem hiszem, hogy közérdek lenne mesterségesen erősíteni a Linux pozícióját. A Windowst pedig már a tisztaszoftver program előtt is használták az iskolák oktatásra tehát nem lehet azt mondani, hogy csak azért Win központú az oktatás, mert pénz van benne. Egyszerűen jó a Windows, szeretik az emberek, egyszerű, ergonomikus, automatán frissül és minden fut rajta kb. tehát én nem nagyon látok okot a Linux tologatására. :) Szerintem a Linux most pont a helyén van. Akinek szüksége van a képességeire az már most is azt használja és ezután is azt fogja. De egy titkárnőnek egy sima irodába pont tökéletes a Windows. :)

    Viszont amibe nagyon egyet értek veled: "De fontosabb is lenne a készség oktatása, mintsem annak, hogy mikor hova "kell" kattintani. Erre meg pont alkalmas szerintem, ha többféle OS-el megismerkedik valaki. Igazából mindig rendkívül ingerelt a értelem nélküli magoltatás, főleg olyan területen, ami állandóan változik."

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák