Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
kts88
aktív tag
Először is bocsi az offért, de pár dolgot helyre kellene tenni. Egy biztos nem DC motor van ezekbe a tápokba beépítve. Ezek gyakorlatilag szinkron gépek, amik a vezérlésük miatt DC gépnek látszódnak. De ebbe jobb nem is bele folyni.
Nos fordulatszámot növelni minden további gond nélkül lehet feszültség csökkentéssel is elérni, mind egyen, mind 3 fázisú gépeknél! Ezt mezőgyengítésnek hívják. Ekkor a gép nyomatéka csökken, de nagyobb fordulatszámra képes. Így a teljesítménye közel állandó maradhat.
DC gépeknél a gerjesztést kell csökkenteni, külsőgerjesztésűnél gerjesztő áram/feszültség csökkentésével, sorosnál gerjesztő tekercs söntölésével.
AC motoroknél pedig állandó sztátorfeszültség alkalmazásával növelni lehet az állórész frekvenciáját. Így nőhet a fordulat is.
Arra kel ügyelni, hogy ekkor csökkentett terhelésen lehet csak üzemeltetni.A vita tárgyát képző grafikonról annyit, hogy szinte biztos, hogy nem nőhet a fordulatszám ventilátoroknál ha csökken a feszültség, mivel mezőgyengítve csökken a gép leadható nyomatéka, de a ventillátoros hajtásokban a nyomatékigény köbösen nő a fordulattal.
#47: a befolyó áramot nem a motor ellenállása korlátozza, ha csak az korlátozza az már régen baj. A motor fordulatszáma és gerjesztése alapján létrejövő indukált feszültség egyensúlyban van a rákapcsolt feszültséggel. A két feszültség különbsége és a motor ellenállása adja a motor áramát. De lehet közvetlen árammal is táplálni, és akkor senkit nem érdekel, hogy mekkora feszültség van ott.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest