Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Namelesske

    addikt

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    sajnálatos.

    Nagyon érdekes, hogy nekem sose volt bajom a funkciókkal, meg az oldalak megjelenésével. Mert mindig van egy kis trükk az opera tarsolyába amivel működik az oldal. Engem az apróságok idegesítenek, pl ami a legnagyobb butaság, ha már megcsinálták az Office ból átvett gombot, akkor mi a fenének nem csinálták meg olyanra hogy nagy és olvasható legyen, alig találom meg benne a dolgokat, pedig jó a szemem.
    strata40 es firefox kiegészítőnek van egy ilyen menüje. Az de durván megvan csinálva, az nagyon tetszett. Operába meg raktak egy Windows 95 startmenut felülre.

    Meg Opera Mail. Beállítom benne, hogy berékező mappába mutassa az olvasott üzeneteket is, hogy ne kelljen keresgetni a menube az IMAP mappák köz, két megnyitás után elfelejti.

    .

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • #27441408

    törölt tag

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    Mellesleg silver star - nak sem erősködtem, hogy csakazértis használjon Operát, leírta, hogy neki kell a DivX Webplayer, Operával nem megy, valóban bugos Operával, erre írtam neki egy alternatívát, neki mégis inkább a DivX Webplayer kell, így nem Operát használ. Ennyi. Elfogadható indokot hozott fel.

    Ácsi . Nem tudtam megcsinálni amit mondtál. Mit csináltam? Az 1szerűt választottam miszerint más böngészőbe 2 kattintással elindítom amit néznék.

    Aztán hangoztatják, hogy marketing kell. Én meg úgy vagyok vele, hogy a tudatos felhasználás ott kezdődik, hogy azt mondja az ember
    - "Jé, ez milyen jó fícsör. Hogy tudtam eddig enélkül élni. Ezzel sokkal kényelmesebb a böngészés."

    Miért em érted meg hogy más nem erre vágyik ? Ki a francnak kellenek a mindenféle 20 -30 ficsörjeid ígyis elég kényelmes nekem a kis ficsör nélküli fapadoson a böngészés. Az a baj hogy te nem érted hogy nem mindenki vágyik automata görgetőre meg egyáltalán arra hogy az opera még az olvasott szöveget is megértse helyette

    Azt mond meg hogy ezt mért nem érted ?

    Namelesske

    Vannak oldalak amik maszkolással se mennek...

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    Én meg úgy vagyok vele, hogy a tudatos felhasználás ott kezdődik, hogy azt mondja az ember
    - "Jé, ez milyen jó fícsör. Hogy tudtam eddig enélkül élni. Ezzel sokkal kényelmesebb a böngészés."
    nem pedig azt, amit a marketing sulykol belé, mint
    - "Mától az iPad-emen nézem a HD filmeket a sokszáz centis falitévém helyett, mert ez mekkora királyság."

    lol, kb. ugyan az a kettő.
    A tudatos felhasználás szvsz ott kezdődik, hogy kitalálom mit akarok, aztán megnézem ezt mi tudja. A csili-vili de egyébként szükségtelen fícsöröket meg használja az akinek két anyja van.
    Lehet hogy neked szükséged van az operás extrákra, nincs ezzel semmi baj. Használd egészséggel. Viszont a nagy többségnek (direkt nem egyszerű felhasználót mondok, mert erős a gyanúm hogy még itt IT-fórumon is a többség nem operát használ) teljesen feleslegesek, semmiféle vonzóerőt nem jelentenek. Nem azért nem vált mindenki rögtön operára, mert elvakítja a marketing, hanem ha nincs szüksége a +ra amit nyújt, akkor már jobb a megszokott. Akkor meg pláne, ha sebességben/biztonságban nem marad el jelentősen.
    És azért az nem teljesen igaz, hogy nem mászik a pofádba soha semmi extra feature...

    Én nem azt mondom, h rossz böngésző (szvsz a 2. legjobb, kb. holtversenyben), hanem hogy nem kell a keresztes-hadjárat meg a sznobista lenézés. Az még sehol sem hozott + felhasználókat (Apple, Linux mond valakinek vmit?)
    Ellenben az opera-supportodért respekt. Az annál inkább. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák