Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz thiclyoon #32 üzenetére

    értem, tehát az apple 2022-es lépését az alapján szabad vagy nem szabad kritizálni, hogy te találtál a NASA történelme archívumban egy cikket, ami a 70-es évek szintjéről szól, ezen belül egy 1989. februárjában kiadott cikkre is hivatkozik.
    vagyis 2022-ben úgy kell megítélni az apple-t, mintha 1989. óta nem is telt volna el 33 év.

    engedd meg, hogy hangosan röhögjek.

    nem, nekik nem ez a dolguk. nekik az a dolguk, hogy rendesen működő szoftvert csináljanak. és minden lehetőségük megvan rá, mert az apple cuccokban a kernel egy unix. egy rendes unix. A unix.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz thiclyoon #39 üzenetére

    1. nem azon röhögtem, hogy könnyű vagy nem könnyű hibamentes kódot írni. azon röhögtem, hogy ne egy 31 éves cikk alapján döntsük már el, hogy milyen programozni.
    2. szeretném jelezni, hogy az, hogy egy kód hibamentes, vagy ha nem, javítják, az ugyanolyan alaptevékenysége egy szoftvergyártónak, mint hogy autónak négy kereke van, és képes kigurulni a szalonból.
    3. ne dícsérgessük már meg promotáljuk már azért egy céget, hogy az alaptevékenységét elvégzi.
    4. a hibajavítást nem helyettesíti az, hogy újabb meg újabb hitvány api réteget húznak bele a rendszerbe, ami szintén tele lehet bugokkal.

    azért is fals összehasonlítani a mostani szoftvert, programozási technikákat a 60-as évekbeli cuccokkal, mert a környezet is fejlődött (elvileg). a hatvanas években nem volt memóriavédelem, teljesen természetes volt, hogy az operációs rendszer változóit fortranban negatív tömbindexekkel módosították. Ehhez képest ma már van memóriavédelem, randomizálás, menedzselt kód, meg mindenféle erre kihegyezett programnyelv, szinte minden héten feltalálja valaki a spanyolviaszt, hogy akkor ő most kitalált egy programnyelvet, ami mentes minden hibától, stb. stb. és még mindig ott tartunk, hogy sokak szerint az okostelefon egy átjáróház, a desktop szintén, csak az nem tör be egy gépbe se, aki nagyon nem akar. 30-40 év alatt semmit nem lépett előre ez a szakma???

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák