Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • premete

    veterán

    válasz #40553216 #552 üzenetére

    +1 Ráadásul egy alap linux livecd, 600 MB-tal okosabb, mint a windows 8/8.1:
    - alapból felismeri a wlan és wwan kártyákat
    - alapból választható, hogy 2G/3G/automatán kapcsolódjon a nethez.

    Próbaképpen feltelepítettem az Andoid 4.4-et egy microsdre, arról bootolva is működik minden, felismerte a notebook wlanját, hangkártyát, stb. Megy a skype, internet, minden alkalmazás a Playból, kijelzőn ott vannak az alkalmazások, akár csempéken, átlaghasználathoz tud annyit, mit a w8. :)
    Azt még nem próbáltam, hogy böngészőből CA-val kapcsolódik-e a céges hálózathoz, de mondjuk azt a w8.1 se tudja, java plugin 64 bit inkompatibilitás miatt. :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #552 üzenetére

    Azért ez nem egy általánosítható példa, mert a klasszikus Ubuntu, vsz sok win usernek nem tetszene, max inkább pl. egy Kubuntu, v Mint. Ennyi erővel, ha azt megszokta, akár Win8 is ment volna, mert az se olyan bonyolult, mint amilyennek beállítják. :D
    Ha már személyes példákkal kell operálni, én is tudok mondani csajt, nőt a környezetemben, aki miután megkapta Win8-cas laptopját, v épp használta mondjuk enyémet, először talán kicsit furcsállotta, de viszonylag hamar hozzászokott és tetszik neki. Épp minap dokimnál voltam alkalmasságin és vizsgálat közben míg pepecselt a gépen a doksik kiállításával, unalmamban vettetem egy sanda pillantást a notijára meg a másik desktop képernyőjére (kettővel dolgozik) és mind a kettőn Win8 volt... :Y Meg is lepődtem, nagyon nyilván nem faggattam, mert vizsgálatra mentem, de azért annyit megkérdeztem, h nem bonyolult-e ez a 8, mert ugye hallani ezt-azt :D , de mondta, h neki nincs vele gondja (pedig 50-es), amiket használ programokat, azok is gond nélkül futnak rajta. Ha lenne, akkor meg nyilván megtehetné, h Win7-es notit szerezzen be vmilyen úton-módon, mivel havonta megkeresi lazán csuklóból egy zsír új árának a többszörösét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés