Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • W.Wilson

    aktív tag

    válasz Egon #63 üzenetére

    Az oroszok mentek át +4-be +3DST-ről. De az más helyzet, mint mi. Ott a lakosság nagy része eleve a +3 nyugati felén él, sőt simán lehetne egy +2-es zóna is náluk. Nem csoda, hogy a +4 már sok volt.
    Mi a +1 keleti felén vagyunk, tehát ha átmennénk nyári átállás nélküli +2-be, akkor lennénk kb. ott, mint most az átlag orosz átállás nélküli +3-ban.

    %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Egon #63 üzenetére

    Szerintem az egyik fix időrend sem jó. A nyárinak te is mondtad a hátrányát.

    A téli azért nem jó, mert egy átlagos ember reggel 7 óra körül kel, viszont a nap március elejétől szeptember végéig már 6 óra előtt felkel, sőt a nyári hónapokban már 4 óra előtt felkel.

    Vagyis az ember nyáron 3 olyan órát igyekszik átaludni, amikor a nap már világít. Ez egyrészt nem jó a szervezetnek, aki nem tud besötétíteni, az csak forgolódik az ágyában, nem pihentető az álma.

    A másik gond meg az, hogy így nyáron minden nap reggel 3 óra elveszik az ember életéből, 3 óra napsütést átalszunk, ezzel szemben este egy csomó időt töltünk világítás mellett.

    Ha megtartjuk az óraátállítást, akkor egy teljes órával javul ez a mérleg, sokkal inkább egyensúlyban van a napvilág az ember aktív idejével.

    Szóval szerintem egyértelműen az óraátállítás megtartása okozza a legkisebb gondot az emberek életvitelében :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák