Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
válasz Major Major #53 üzenetére
Nem, ebben a forrásban nem ez van leírva, hanem az, hogy a bugok 80%-a upstream, a maradék ubuntu bug, az ubuntu bugok fele van meg a debianban is.
Magyarul ők képesek duplázni a debianosok által elkövetett hibákat...
"Of the remaining 20%, about half are issues that are also present in the Debian package, and about half are things that are specific to Ubuntu."Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
-
Major Major
senior tag
úgy is lehet nézni, hogy a Debianesek építkeznek arra, amit az Ubuntusok leteszteltek. kétszer annyi bugreport érkezik Ubuntura mint Debianre [1], ezek 80%-a upstream bug, a maradék 10-10% pedig debian és ubuntu only. tehát a rengeteg Ubuntu felhasználó bizony jót tesz a Debian stable megjelenésének is.
[ Szerkesztve ]
-
n00n
őstag
válasz D4rkAv3ng3r #48 üzenetére
"Most így elgondolva meg könnyű belátni, hogy egy testing verzióra épülő Ubuntu-val lesz nem kis gond, amikor a kiadási ciklus miatt is van nem egy hiba megjelenéskor és az még stable alapú."
Sid helyett Testing csomagok lesznek benne, plusz az LTS miatt kb 2x annyi időt szánnak a bugok fixálására, mint sima kiadásnál. Hát én inkább kevesebb hibára voksolnék, mint egy sima releasenél.
-
floatr
veterán
válasz D4rkAv3ng3r #48 üzenetére
Mondjuk szvsz a canonical is eléggé érdekesen menedzseli néha a dolgokat, pláne a kubi-kommandós kiscsapat. Bár valószínűleg a grub-ot mindenképpen ki akarták tesztelni az LTS előtt
-
sh4d0w
félisten
válasz D4rkAv3ng3r #49 üzenetére
Kihívás: próbáld ki az LFS-t
Eccer nekiálltam... valsz nekifutok még párszor
https://www.coreinfinity.tech
-
D4rkAv3ng3r
senior tag
Ezért írtam ezt a mondatot az #1 hsz.-ben:
"A Red Hat és a nagy cégek aktívitása meg egyértelmű és számukra szükségszerű."
Szerintem tömören kifejezi a mondatom, hogy anyagi érdekek is vannak, de ez senkit sem zavar, mivel a közösségnek nem ártanak vele, hanem használ mindenkinek.Egyébként lehet kipróbálok egy testing Debian-t nemsokára, kell egy kis kihívás.
[ Szerkesztve ]
-
D4rkAv3ng3r
senior tag
Hát az új stable Debian kiadását nem csak a szervezetlenség vagy a szervezettség határozza meg, hanem a lényeges programok készültségi foka is.
Kiváló péda Ubuntu-ban a 9.10 megjelenési ideje. Mivel a tervezett időre nem készült el a GRUB 2.0 így jobb híján belekerült a GRUB 1.97 beta. De említhetem még a Kubuntu 9.10-ben lévő KDE-s hálózatkezelő eléggé bétás állapotát, amit sokan úgy oldottak meg, hogy Gnome-os alternatívát használták addig.
Most így elgondolva meg könnyű belátni, hogy egy testing verzióra épülő Ubuntu-val lesz nem kis gond, amikor a kiadási ciklus miatt is van nem egy hiba megjelenéskor és az még stable alapú.
-
bambano
titán
mert eddig azt hittem, hogy legalább abból akarnak építkezni, amit a debianosok már leteszteltek, most meg rávezettél, hogy nem, teszteletlen cuccokból dolgoznak...
amire a debianosok azt mondják, hogy ne használd, az nekik a linux disztró.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
FixY67
senior tag
-
floatr
veterán
Először is nem arra írtam, hanem tök általánosan, ha valaki egyáltalán építeni próbálna erre ködben szerveződő valamire.
Te úgy gondolod, hogy ha valamit "megvásárolsz" -- jelen esetben a határidőt -- akkor te átveszed az irányítást, nemááá b+. Ha te akár még fizetni is hajlandó vagy azért, meg embert adni, hogy előbb legyen eredmény egy számodra fontos projektben, akkor te azt a projektet nagyon nem fogod irányítani. Azt a projektet támogatni fogod, és nem arra ösztönzöd őket, hogy csesszék el, hanem hogy próbálják -- az amúgy nem létező -- tervüket áttervezni több erőforrásra. Itt kezdődik a paranoia...
A debianosok ha nem féltékenyek, akkor nem hangoznának el olyan kijelentések az ubuntuval kapcsolatban, hogy "ellopta" "kihasználta" stb... Ez van, csináltak egy "hobbi-projektet", valaki meg üzletet lát benne. Hogy a hobbiprojektek mennyire nyerők, abba sztem ne menjünk bele, mert abból is parttalan vita lenne.
A debianosokat meg nem utálom, egyelőre ők utálkoznak nagy erővel, még házon belül is amikor megosztja őket a szerveződés ötlete. Tisztára, mint a *BSD társaság.
(hobbi-projekt: megtervezem, hogy mikor hova és mennyiért megyek nyaralni. Sőt azt is számításba veszem, hogy a lehetőségeken belül mi férhet a nyaralásba. Szerintem ez a normális, de egyébként elég vicces párhuzam egy informatikai projektet egy nihilisztikus nyaraláshoz hasonlítgatni)
-
n00n
őstag
A Shuttleworth köcsög mondanivalódra nem reagálnék, ugyanazt szajkózod, mint az előző posztba.
"Nem hiszem, hogy a sidre valaha is ubuntu épült volna, a stable ágra épültek eddig, legfeljebb most testingre fognak."
Dehogynem, rosszul tudod. Idézet az Ubuntu wiki oldaláról (https://wiki.ubuntu.com/DebianImportFreeze):
Prior to this date, new versions of packages will be automatically imported from Debian unstable where they have not been customized for Ubuntu, that is when the version number of the package in the current Ubuntu development branch does not contain the substring "ubuntu" and there is a newer version in Debian.
Idézet a Wikipedia-ról (jó tudom, nem 100% forrás, de ezzel gondolom tisztába vagy):
The Debian Project offers 3 distributions to choose from, each with different characteristics. Debian unstable, permanently aliased sid,
Szóval eddig a sidre épült, az új verzió, viszont a testingből fogja átvenni a csomagokat.
-
bambano
titán
Ezt: "ha valaki szeretne valamit csinál(tat)ni, akkor az az első kérdése, hogy mikorra" te írtad. Ez azt jelenti mindenki számára, hogy irányítani is akart.
A debianosok nem féltékenyek, a debianosok tesznek rá, hogy a többi disztribben mi van. A saját homokozójukat védik, a többi az a többiek magánügye. Nekik meg az a pozitívum, hogy stabil, rendesen összerakott cuccot adnak ki a kezükből. Nem úgy, mint a 9.04 meg a 9.10, ugye.
A tervekről meg annyit, amikor elmész nyaralni, te sem tervezed be előre, hogy első este, 6 sör, közepesen erős lerészegedés, második este belehúzunk, 9 sör, minimum egy fajanszot tele kell hányni, 3. este éledezés, csak 4 sör. A hobbi projektjét mindenki úgy osztja be, ahogy sikerül.
És csak ismételni tudom magam, több, mint 300 másik választási lehetőséged van. Mondhatod, hogy neked a debian nem tetszik, akkor válassz mást.
Szerk: ami miatt jogosan utálhatod a debianosokat, hogy *neked* nem akarnak megfelelni, csak maguknak.
[ Szerkesztve ]
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
floatr
veterán
Shuttleworth egész egyszerűen megfizette volna azt, hogy kap egy stabil alapot decemberig. Francokat se akart ő irányítani. Nyilvánvaló, hogy megint a debianosok féltékenysége áll az egész mögött. Annyira nevetségesek már ezzel, hogy nincs is rá jó szó. Nem akartak szervezetten működni, nem akartak megfelelő pártfogókat találni, erre Shuttleworth tákolt egy új disztrót, ami sikeresebb lett, mint a ők. Ezért utálni kell őt, ahelyett hogy rájönnének, hogy eltelt azóta jópár év, a világ "kicsit" változott, és nekik is változni kéne, nem csak "reszelgetni a sarokban".
Na mindegy, nem akarom fölöslegesen ekézni őket, de ezzel a gyerekes viselkedéssel csak lenullázzák magukat. Képtelenek belátni a hibáikat, és meglátni a pozitívumot abban, amit Shuttleworth csinál. Kár
A tervek készítése meg akkor lehetetlen, ha nem akarja az ember. Lehet h rossz lesz a terv, számtalan rossz tervet láttam már, de legalább megpróbál az ember úrrá lenni az ösztönös renitenciáján, van mihez igazodni, van hová fejlődni.
-
bambano
titán
MS igen rosszat csinált, mert azt szerette volna, hogy a saját érdekei miatt egy tőle független projekt tőle függővé váljon és utána lerontsa a minőségét. Korábban emlegettek itt egy jelzőt (kicsit finomítva: iparművészeti agyagedény), ami passzol rá.
Ha ő stabil ubuntut akar, csinálja meg. Lenyúlni a debiant meg beleszólni más dolgaiba könnyű.
Nem hiszem, hogy a sidre valaha is ubuntu épült volna, a stable ágra épültek eddig, legfeljebb most testingre fognak.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
Amikor utoljára néztem, akkor is jócskán 300 fölött volt a unix disztrók száma. Aki disztrót keres magának és ennyiből nem talál, az vagy nagyon hülye, vagy csinálja meg az n+1-et. Ezt azért mondom, mert ez alapján értelmetlen megmondani, hogy a debian milyen legyen. Ha nem tetszik, használsz mást.
A debian ingyenes, vannak elvei, vannak néha emiatt szívások, de ez van. AS-IS, elfogadod, vagy sem. De senki ne akarja megváltoztatni, mert akkor azokkal tol ki, akiknek meg pont ez kell. Ha olyan disztrót akarsz, amit főállásban fejlesztenek, van választék.
Hogy MS mit ajánlott, már nem fogjuk megtudni, ugyanis elsőre pénzt és embert ajánlott. Ez az, ami biztos. Viszont az én szemléletemben (és gondolom MS szemléletében) sem fér össze az, hogy kiadok egy halom pénzt meg erőforrást, és nem szólhatok bele abba, mit kapok érte. Tehát (bár ezt nyíltan soha nem mondta ki senki, MS pláne nem), teljesen biztos vagyok benne, hogy a pénzéért az irányítást is át akarta venni, legalábbis bizonyos kérdésekben biztosan. És ez a debiannak nagyon rossz lett volna.
A debianban nem lehet tervet készíteni arról, hogy mit legózzanak össze adott időpontra. Lehetetlen. A debianban legfeljebb arra lehet tervet készíteni, vagy még arra sem, hogy a felállított céloknak mennyi az emberi munkaigénye. Azt, hogy ki milyen ütemezésben tudja ezt rászánni, nem lehet előre tervezni és szerintem nem is kell. Akinek ez nem tetszik, az költözik másik disztribúcióra.
"Az időpontra vonatkozóan meg az a meglátásom, hogy ha valaki szeretne valamit csinál(tat)ni, akkor az az első kérdése, hogy "mikorra": látom, ebben egyformát gondolunk csak másképp fogalmazzuk meg. Erre céloztam két paragrafussal ezelőtt.
Valójában nincs rétestészta projekttől való függés. Mert addig is működik az előző kiadás, stabilan. Minek upgardelsz, ha nincs bajod vele? Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
floatr
veterán
>>A General Electric (GE) európai IT vezetője azt nyilatkozta a napokban, hogy a nyílt forrású szoftver csak belső, "játszótérként" való felhasználásra jó, és az a vállalat, amely küldetéskritikus infrastruktúrájának részeként alkalmazza, az óriási rizikónak teszi ki magát. A Budapesten megrendezett "Central and Eastern European IT Leaders Summit & Expo" rendezvényen az eWEEK Europe UK egyik kérdésére válaszolta ezt Péter György, a GE európai fogyasztói és ipari divíziójának IT vezetője.<<
-
pereces
tag
Az hogy a Linux-kernel nem önkéntesek munkája, talán csak az STR † THE FREEDOM BLOG-os agyhalottakat lepheti meg, mert szerintük a linux a kommunisták gonosz terve a világ leigázására Lehet hogy a republikánusokat akarják meggyőzni ilyen kijelentésekkel
[ Szerkesztve ]
-
n00n
őstag
Shuttleworth semmi rosszat nem csinált mindössze szerette volna ha az Ubuntu egy stabilabb Debianra épülne. És ennek elérésért pénzt és fejlesztőket adott volna a projektnek, hogy kész legyenek időre. Nem kényszerített senkit, csak kért. A Debian nem egyezett bele, nagy kaland. A sid ág helyett most a testingre fog épülni az új Ubuntut, ennyi, meg van oldva.
-
floatr
veterán
Egyrészt a finanszírozással kapcsolatban már elég sok projekt vezetése talált magának valami finanszírozási forrást. Ez nem ördögtől való ugyebár, mert hát rendben van h az ember azt csinálja, amit szeret, de nem árt, ha van miből élnie is. Mivel Shuttleworth pénzügyi, és emberi erőforrást is ajánlott, ezzel a részével nem takarózhatnak.
A "mit"-re vonatkozóan épp arra célozgattam, hogy egyre több érintett projekt kezdi felvenni az idő alapú release stratégiát. Ez sem épp egyenes út a pokolba, mivel nem árt tisztában lenni a célokkal, és a célok elérésének képességével. Ha a fontosabb építőelemekről van információ, akkor nyilván lehet készíteni egy tervet arról, hogy mit legózzanak össze egy adott időpontra, de lehet arról is némi elképzelés, hogy mi legyen akkor, ha pár dolog csúszik. Szóval ez az aspektus is egyre jobban lefedhető.
Az időpontra vonatkozóan meg az a meglátásom, hogy ha valaki szeretne valamit csinál(tat)ni, akkor az az első kérdése, hogy "mikorra", Ha erre az a válasz, hogy "majha kész lesz", akkor a dolog komolytalanná válik, és nem lehet vele a továbbiakban tervezni. Na itt van most a debian megrekedve. Ez lehet h backend vonalon nem gáz, bár ismerve a hozzáállást, egy IT-vezető jogosan tarthat rétestészta/hobbi/hasvakarós projektektől való függéstől, ahol az idő nem tényező.
-
bambano
titán
A projekteknek három alapvető kérdése van, mit, mennyiért, mikorra. A mennyiértről itt tudjuk, hogy nulla. A projektek belső szervezésében egy fontos kérdés, hogy a tagok munkaidejük hány százalékában vannak a projekthez rendelve. Mivel a mennyiért nulla, a hány százalékra sem adható konkrét válasz (aki ingyen dolgozik, az azt és akkora csinálja, ahogy akarja).
Emellett az is kérdéses, hogy mit, mert más projektek eredményével dolgoznak (hiszen pl. a gnome-ot vagy a kde-t nem a debianosok írják, ők csak csomagolják) és nem lehet tudni, a többi projekt mit produkál.
Ergo az egyetlen értelmes válasz erre az, hogy majd ha elkészül. És ezek a problémák a cannonicalban is fennállnak, tehát ők sem mondhatnák, hogy félévente akkor is kitoljuk a következő buguntut, ha éppen a gnome programozók teleírták buggal.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
válasz #40553216 #24 üzenetére
Konkrétan azt mondta, hogy ad pénzt meg embert, ha a debianosok a 10.4 határideje előtt kihozzák a stabil debiant. Márpedig mindenhol a világon úgy működik a dolog, hogy aki pénzt ad, az ugathat, a többieknek kuss van. Adott volna egy halom pénzt, utána ráerőltette volna a debianosokra, hogy akkor adják ki a következőt, amikor még nincs készen.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
#40553216
törölt tag
"A debian egyik legfontosabb alapelve, hogy kiadjuk a disztribet, ha *elkészült*.">de neki mintha azok lettek volna az érvei, hogy határozott kiadási ciklussal kevésbé szétfolyó a munka. nem a féléves ciklusokat akarta ráerőltetni a Debianra, csak egyfajta összehangolást javasolt, gondolom, inkább az LTS-ekkel összhangban. vagy nem?
-
bambano
titán
A debian egyik legfontosabb alapelve, hogy kiadjuk a disztribet, ha *elkészült*. A debian gyökereit akarta kitépni MS, ez gyakorlatilag a debian egyediségét, elsődleges megkülönböztető jegyét szedte volna el. Nem jött össze, pedig még pénzt is ígért.
Ez NAGYON gáz.
Arra nem tudok kifejezést, hogy valaki szándékosan marhaságot csinál. Ostoba? nem tudom, ez megfelel-e ide. de, ismétlem magam, engem ez nem érint. ha elgányolták volna ms pénze miatt a squeezet, az érintene. ez csak vicc.
olyan security bugfixet nem lehet backportolni, amely security bug nem ismert a kiadás napján.Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
PuMbA
titán
válasz D4rkAv3ng3r #15 üzenetére
"Bug meg hát a féléves kiadási ciklus átka. Ez van."
Az LTS-ek közötti verziókat fel kell fogni alpha verzióknak(én nem foglalkozok velük,mert sokat szívtam),igazából csak az LTS verziók esetén húznak bele a stabilitásba. 8.04-gyel nekem nincs sok gondom és a 10.04-nél megint dupla annyi idő lesz bugjavításra így ígéretes lesz: a 10.04 alpha2-ben kevesebb bugot észleltem (nekem tökéletesen megy rajta minden és nincsenek hibaüzenetek),mint a 9.10 végleges verziójában.
[ Szerkesztve ]
-
Vladi
nagyúr
Nokéremszépen... Ezt is megéltük? Azért a közösségen belül ne menjen már a flém. Ubuntu csinál dolgokat, igen, de tesz is le az asztalra.
(#9) The Bachelor:
Ez azért árnyaltabb dolog ennél. Sok az önkéntes munka - kernel esetében is 25% - s sok a céges hozzájárulás is. A lényeg, hogy közösségi a fejlesztés, és a közösségbe beleférnek hobbisták, meg cégek is.
(#10) bambano:
1. S? Engedett neki a debian? Nem. Akkor hol itt a probléma?
Az meg egyébként egy jó kezdeményezés, hogy együttműködjön a debian és az ubuntu. Mert az egész foss így épül fel és így jutott el erre a szintre ahol van. Nem találták meg eddig a közös hangot. Majd meglesz.
2. Ez azárt nem általános. Én egy esetről hallottam. De azért érdemes lenne megismerni annak a magyarázatát csomagkészítői oldalról, hogy mi ennek a magyarázata. Utána kellene járni. Én azt is el tudom képzelni, hogy egyébként van egyszerű magyarázata, a sec bugfixet meg backportolták. Egyébként meg nem sunyiban fű alatt ment a dolog, hanem nyilvánosan.(#19) sh4d0w:
"Nono. Red Hat és Suse csak és kizárólag a kereskedelmi disztribúciók fejlesztésével foglalkoznak"
Meg e mellett tonnaszámra nyomják a szabad kódot a fossba. Azt azért ne felejtsük el.il sole non sorge più ad Est!
-
sh4d0w
félisten
válasz D4rkAv3ng3r #15 üzenetére
Nono. Red Hat és Suse csak és kizárólag a kereskedelmi disztribúciók fejlesztésével foglalkoznak, tesznek magasról arra, hogy a Linux, mint OS (ne menjünk most bele, mit hívnak kernelnek, OS-nek és disztribnek, csak a könnyebb megfogalmazás miatt írtam Linuxot és OS-t), mennyire terjed el desktopon.
Ezzel szemben a Canonical ugyanazt a stratégiát választotta, mint a Microsoft (nem tetszik nagyon az analógia): előbb desktop fronton akarja elterjeszteni, minél szélesebb körben ismertté tenni az Ubuntut és innen indulva szeretne magának kiépíteni egy fizetős ügyfélkört, ami viszont már a szerver verzióra épül.
Sajnos az általad is említett fél éves kiadási ciklus egyre inkább gátja lesz ennek a stratégiának, szerintem sürgősen felül kellene vizsgálni ezt a döntést, valamint leigazolni egy igazi marketinges nagyágyút, aki megfelelő marketing-stratégia alkalmazásával állandóan fenntartaná az érdeklődést a rendszer iránt.
Vektort és a bP-t meg hagyjuk, mert elsősorban az ő és a másik, hupon megszólalt fejlesztő pökhendi stílusa az, ami leginkább elriasztja a hazai felhasználókat a rendszer használatától. Valaki megemlítette Vektornak azt is, hogy ne az Ubuntuval szemben pozicionálják magukat, mert a linuxos felhasználói tábor túl kicsi ehhez, de ő akkor is következetesen tartja magát a "bezzegubuntuzáshoz".
https://www.coreinfinity.tech
-
bambano
titán
válasz D4rkAv3ng3r #17 üzenetére
ezt nem értem.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
D4rkAv3ng3r
senior tag
válasz D4rkAv3ng3r #16 üzenetére
Elírás sajnos. Szóval újra:
Igen ez nem szép dolog erre reagált Vektor a blackPantherOS fejlesztője, hogy mások hátán kersztül kapaszkodtak fel és most bele akarnak rúgni. -
D4rkAv3ng3r
senior tag
Konkrétan nem. Ők a Debian-ból csinálnak mainstream disztribúciót. Bár én nem tartom ezt rossz dolognak, mivel sok olyan embernek is lehetőséget ad, aki hülye lenne a Linux-hoz. Bug meg hát a féléves kiadási ciklus átka. Ez van.
Linux önmagában csak a kernel ami nem Ubuntu még. Még a GNU/Linux is csak az alapja, helyesebb azt mondani, hogy butítják a Debian-t.[ Szerkesztve ]
-
moma
őstag
mondjuk azért azt hozzá kell tenni, hogy sokszor az önkénteseknek kezd el fizetést adni egy cég, mert úgy gondolja, hogy neki megéri, ha az illető csak azzal foglakozik. vagy éppen az addig önkéntesként dolgozók nyerik meg a meghirdetett állást. szóval a motiváció azért nem teljesen a szokásos.
we all deserve a bit of luck.
-
floatr
veterán
Ahhoz képest h eredetileg a debian-éknak akarták megmutatni h egy kis népszerűség nem árt, szerintem egészen korrekt dolog, hogy meg próbálta győzni őket a saját elképzeléséről. Sérült valami? Megtörtek a debian táborában? Kényszerítettek valakit valamire? A KDE-fejlesztőkkel sikerült megállapodnia, és ahogy látom az Xorg-osokkal is (a gnome-ról nem tudom). A Fedora és úgy látszik a Suse projektmanagementje is a féléves fejlesztési ciklust választotta, bár gondolom senki nem fogta a kalasnyikovot a szájukba. Nyilván találtak benne rációt, ha mást nem is, akkor a marketinget. Tudom: a debiannak nem kell a reklám
A verzióprobléma meg egy belső hekkelési hiba. Eddig nekem problémám nem volt vele, jó átb.tak vele. Nyilván van olyan, akinek ez esetenként problémát okoz, de gyanítom, hogy ez a júzerek kisebbik része. Aki nagyon akar, az találhat nagyobb kivetnivalót a redhatnél, vagy a novellnél is.
Emellett viszont én úgy látom, hogy rendkívül sokkal járult hozzá a linux képének pozitívabb megítéléséhez, vagy egyáltalán ahhoz, hogy egyre többen -- állami körökben is -- használható alternatívaként tartják számon. Ezen a téren szvsz többet ért el, mint bárki más.
(Amúgy GKH inkább agyagedény, mint Shuttleworth)
-
bambano
titán
Nem, az van, hogy változnak az idők. 1991. igen régen volt.
Akkoriban alapvetően két féle fejlesztő volt:
1. hobbi programozó, aki otthon faragta a kódot, napközben meg teljesen mást csinált.
2. alkalmazott (esetleg cégtulajdonos), akinek a napi munkájához kellett valami, azt megfaragta és utána bedobta a közösbe. Ez utóbbi fajtából sokan dolgoztak internet szolgáltatóknál, nem véletlen, hogy a linux szerver oldali része előbb érte el a production szintet, mint a desktop (fogja)..Csak közben nagy cégek nagy zsét kezdtek el keresni a linuxra alapozott üzleteikkel és rögtön elkezdtek azon agyalni, hogy hogyan tudják biztosítani a befektetéseiket. Ha a prominensek szétszaladtak volna mindenféle cégekhez úgy, hogy ezek a cégek nem tudnak megegyezni, akkor összeborult volna az egész. Így megegyeztek a játékszabályokról, aki cégekhez került, ott maradt, aki meg szabadúszó volt, azoknak kreáltak egy céget közös finanszírozással és oda eldugták a jó embereket.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
bambano
titán
Értem én, hogy aki dolgozik, az követ el hibát, de nem erről beszélek.
Shuttleworth-nak meg az ubuntus fejlesztőknek volt két olyan dobása a közelmúltban, ami nem ez.
1. MS (na, megint ez a monogramm..) megpróbált nyomást gyakorolni a debianosokra, hogy a következő stabil kiadást adják ki, mielőtt nekik eljön a 10.4-es határidő. Ezt értem, hogy van ráció ebben a gondolatban, de azt gyorsan el kellene felejteni, hogy csak azért, mert ők szeretnek kacatot kiadni, beletenyerelnek a debian szabályaiba és elrontják a debian minőségét is. Maradjanak a saját házuk táján, csinálják, amit ők szeretnének, a debiant meg hagyják békén.
2. kiderült, hogy a csomagok nevében levő szoftververziószám nem mindig egyezik meg a belecsomagolt szoftver verziószámával. Ami megalol, merthogy ha kijön egy biztonsági figyelmeztetés, hogy pl. a mysql kliens könyvtárában security bug van, akkor az verziószámmal fog kijönni és az ubuntu felhasználók a csomagok verziószáma alapján fogják eldönteni, hogy érintettek-e vagy sem.Ebből a szemszögből nézve ez egy ordító, szánalmas, szándékos nagy hazugság. Nem tudok elképzelni olyan esetet, hogy valaki tökre véletlenül egy régebbi targz-ből csinálja meg a csomagot, mint amiből kellene és ezt publikálják is, tehát ez szerintük nem hiba, hanem tervezett. Szerintem ez tervezett ökörség. De ezzel nem izgatom magam, nincs ubuntum és nem is lesz.csak annyit akartam jelezni, hogy ne essünk már hasra a cannonical előtt azért, mert ilyeneket csinál. Ja, az iparművészeti agyagedény kifejezés jogos, szerintem.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
The Bachelor
tag
Nekünk az oprendszer tanárunk azt mondta, hogy hogy a linuxokat több ezer önkéntes írja, szabadidejükben, hobbiként, VISZONT a linux kernelt csupán egy maroknyi ember cégeknél (Red Hat)
There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.
-
lgb
tag
Nem ertettem soha, miert olyan meglepo ez a hir Az embereknek altalaban elni is kell valamibol, es melo mellett kicsit nehezkes lenne ennyit programozni. Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy nem mindegy, ki miert irja, akkor sem, ha fizetik erte. Gyakran van olyan hir, hogy ismert kernel hackert alkalmaz egy vallat, stb, tehat voltakeppen akkor azert kapja a fizetest, amit amugy is csinalna, igaz lehet nem annyit (mert kozben penzt is kene keresnie, meg egyeb okok). Ez azert meg mindig messze nem ugyanaz, mintha programozok azert irnak, mert a fonok azt mondta, es kozben utaljak a melojukat, es kb csak megelehetesi forrasnak tekintik. Imho ha csak open source software-eket nezzuk, szinte mindenhol megfigyelheto, hogy ahol valaki nagyobbat alkotott, elobb-utobb alkalmazni fogja egy ceg, olyan munkakorrel ami kb ugyanaz, mint amit elotte is csinalt. Ilyesforman a munkaja megiscsak tekintheto ugy, hogy onkentes Bar ez is eleve milyen fura cim egy cikknek: a legtobb ember - csinaljon barmit -, onkent dolgozik, nem kenyszeritik fegyverrel, hogy neked "marpedig ezt kell csinalnod, es mast nem csinalhatsz".
-
floatr
veterán
Ja, hülyegyerek Shuttleworth, ahelyett h a bahamákon élvezné a ...khm napsütést élete végéig, inkább jó bekullant a ventibe, hogy mindenkit megszívasson, aki bubit használna, meg disztribúciót fejleszt. Egyiket a hibák miatt, a másiktól meg a felhasználókat veszi el. Kötsög.
-
floatr
veterán
Ja igen, és a Canonical-t meg utálják, mert nem fejlesztenek kernelt
-
D4rkAv3ng3r
senior tag
Erről lehetett már olvasni sok helyen, és semmi különös nincs benne. A Red Hat és a nagy cégek aktívitása meg egyértelmű és számukra szükségszerű.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest