- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Hálózati / IP kamera
- OpenMediaVault
- Windows 11
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AliExpress tapasztalatok
- Linux kezdőknek
- Az AI és a felhő számít, a tiszta energia nem: jó a szén is a tech szektornak
- Amazon Prime Video
- Videó stream letöltése
Új hozzászólás Aktív témák
-
"sőt, konkrétan azt mondja, hogy ez a mobilinternet utódja lesz."
Hogyan lehet egy VR platform egy hálózati kapcsolat utódja?Amúgy milyen meglepő, hogy azt mondják, nagy üzlet... hát az a cél, mit mondanának?
[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
Én jelenleg 38 éves vagyok, és még mindig nem értem, hogy nekem miért lesz jó ez a metaverzum. Nekem ez kb roblox szintű játéknak tűnik. (de lehet, hogy keverem a másikkal, recroom vagy mi..)
Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!
-
bitblueduck
senior tag
Én a VR általános elterjedését nagyon szerettem volna, de ha ez hozza el elég keserédes győzelem lesz.
An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.
-
classic B
senior tag
Abból a szempontból tetszik ez az irány, hogy könnyebb lesz szabadulnom. Már csak a megszokás tart bent. 10 év kell még kiforrja magát? Addigra be lesz hintve sóval az egész...
-
#54625216
törölt tag
A metaverzum koncepcióban nem a VR a lényeg (függetlenül attól, hogy melyik üzletember mivel kampányol).
Ha jobban belegondolsz, akkor ma az emberek jelentős része már virtuális termékekre költi a pénze egy jelentős részét és az emberek egy jelentős hányada már virtuális termékek előállításával keresi a pénzt.
Ha ezt a kettőt összekötöd egy rendszeren belül, megfejelve a blockchain technológiával, akkor egy "gazdaság a gazdaságban" rendszert kapsz, ami a saját valutájával és az okos szerződéseken alapuló vállalkozási formáival a készítőtől a fogyasztóig önellátó lesz.
Ez azt jelenti, hogy egy államok felett álló - azaz társadalmi kontroll nélküli -, virtuális gazdaság jön létre.
Hogy ennek a gazdaságnak a VR vagy a video streaming vagy akármi lesz-e a húzóágazata, az részletkérdés.
Kb. úgy kell elképzelni az egészet, hogy mondjuk van ebben a rendszerben egy Metacinema nevű video streaming szolgáltatás. Ha be akarsz rá fizetni, akkor előbb venned kell metacoint, majd ezzel fizetsz a videókért. A befolyt metacoinnal fizetik ki a tartalomgyártókat, akik aztán vagy mások tartalmait veszik szintén metacoinért, vagy eladják valós pénzért.
A lényeg, hogy a metaverum rendszer üzemeltetője minden tranzakción nyer, ráadásul úgy, hogy kikerül minden állami kontrollt. -
Tigerclaw
nagyúr
Szoval azt mondjak hogy 10 ev mulva fog beerni, de addig is tomjek a zsebuket pl. VR/AR reklam megrendelesekkel, amiket a kutya nem fog se nezni, se latni.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Tigerclaw
nagyúr
válasz bitblueduck #3 üzenetére
Ilyen jellegu es minosegu tartalommal ez inkabb csak elriasztja az potencialis usereket a VR/AR terulettol. A VR elterjedesehez elerheto aru minosegi homemade VR tartalomgyartas kellene, akikbol kinonenek a profi cegek.
A VR jatekok tovabbra is nagyon messze vannak minosegben a valosagtol, pedig ez lenne az elvaras. A headsetek lassan hozzak a screendoor effekt nelkuli minoseget, 10 even belul talan a retina felbontas is meglesz. Tartalom kell. Persze lehet hogy a sex ipar eleg lesz hogy a megfelelo minosegu VR/AR sisakok megjelenesevel uj lenduletet adjon az egesznek. Az emberek tobbsege tovabbra sem tudja, hogy eszik vagy isszak az egeszet.
Valami olyan jatekmotor kellene, aminel csak lehet valasztani, hogy monitoron vagy VR sisakon keresztul akarsz jatszani. Persze csak 3 DoF lesz, de a lenyeg az lenne, hogy ne kelljen kulon VR jatekokat fejleszteni, hanem minden 3D-s jatek alapbol VR legyen.
A VR-t promozo mozik, sorozatok szerintem inkabb csak rontanak a helyzeten, mert irrealis igenyeket tamasztanak.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
Azt a részét értem, hogy a cégek miért gondolják úgy, hogy nekik ez jó. De én, mint "átlagjózsi", miért csatlakoznék ehhez az egészhez? Miért költenék pénzt benne? Ha van 100 dollárom, akkor nem vr világban veszek magamnak cipőt, hanem a valóságban. Ha van 10000 dollárom, akkor nem vr-ban megyek földkörüli útra, hanem a valóságban. Szerintem most kitaláltak valamit, ami totál felesleges, semmi elméleti/gyakorlati haszna nincs, és próbálják rátukmálni az emberre, hogy hátha majd egyszer pénzt hoz. Csak azt nem veszik észre, hogy ez így ebben a formában a kutyának sem kell.
Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!
-
-
Slack
tag
"Ha jobban belegondolsz, akkor ma az emberek jelentős része már virtuális termékekre költi a pénze egy jelentős részét"
Nem értek egyet. A facebook, insta, google, híroldalak, stb. pont azért sikeresek, mert "ingyen vannak", a felhasználók az adataikkal "fizetnek", illetve azzal, hogy reklámot néznek.
Ha tényleg fizetni kellene érte egy jelképes összegnél nagyobb összeget, akkor a felhasználók többsége lelépne.Online szerintem a felhasználók többsége (bele értve magamat is) csak komoly tartalmakért hajlandó fizetni mint például streaming vagy játékok. A többség szerintem nem fog azért jelentős összeget fizetni, hogy a karakterének jobb cipője legyen.
Azt persze nem tagadom, hogy vannak emberek akik hajlandóak fizetni, de azért nem gondolom, hogy ez olyan jelentős piac lenne. Világszinten persze nem kevés pénzről van szó, de jelenleg szerintem az sem biztos, hogy a befektetett pénz megtérül. Mert azért lássuk be, ahhoz, hogy tényleg működjön önteni kell bele a pénzt.
-
fatal`
titán
" A többség szerintem nem fog azért jelentős összeget fizetni, hogy a karakterének jobb cipője legyen."
Ennek azért ellentmond a statisztika a játékokban lévő kozmetikai elemekre költött pénzösszegről. Néhány játéknál gyakorlatilag erre épül az üzleti modell (CSGO, Rocket League, Fortnite, amik hírtelen eszembejutnak). -
Myers
senior tag
Mi "maradi" emberek ezt fel nem foghatjuk, nem ebbe születtünk. Egyre többen vannak, akik online töltik az életük egyre nagyobb részét (lásd egy asztalnál ülő egymással telefonon csetelő emberek). Na ők hajlandóak (lesznek) fizetni ezért. Minél jobban fogják reklámozni, annál többen fognak csatlakozni, mert az emberek birkák, és ebbe akarnak majd tartozni. Itt lehet majd igazán virítani a nagy semmit. Veszel 300 dodóért egy virtuális kosárcipőt és bejárod vele a várost, mennyien fogják majd látni. Persze lesz majd hamisítvány is 120-ért.
http://www.muszaj.hu/
-
Slack
tag
Az idézett mondatban kiemelném: "többség" és "jelentős". Ugyanis arra a feltevésre reagáltam, hogy az emberek jelentős része, jelentős összegeket költene virtuális javakra.
Nem azt állítom, hogy nincs olyan ember aki ne költene sokat.De engem meg lehet győzni. Linkeld a statisztikát.
-
fatal`
titán
Bevételi statisztika van (most nincs kedvem előkeresni), többet termel, mint a játékealadások, nem véletlen lett ez a három cucc free to play.
Nem is kell, hogy a felhasználók többsége sokat vásároljon (pláne nem az embereké), elég ha néhányan horribilis összegeket költenek, míg páran vesznek 1-2 cuccot.
Illetve szerintem a jelenlegi fiatal generáció lesz a cél, nem a most 30+-osok.
Szerintem két évtizede azt sem gondoltad volna, hogy a BKV-n az emberek jelentős többsége a telefonját fogja bújni. És az sincs ingyen.
[ Szerkesztve ]
-
kilua
senior tag
-
#54625216
törölt tag
Virtuális javak alatt most nem a VR avatárod cipőjére gondolok, hanem mondjuk egy ebook-ra, vagy streamelt zenére, videóra, azaz bármire, amit digitálisan fogyasztasz.
De ide sorolnám a szoftvereket is.
Ezeknek a javaknak az előállításán egyre több ember fog dolgozni és egyre több ember fog fizetni értük. Logikus tehát, hogy ha az egészet egy rendszerbe terelik, akkor a termelő-fogyasztó közötti tranzakciók egy része "házon belül" blockchain alapon elintézhető.Hogy ez jó-e nekünk?
Röviden: nem.
Hosszabban: nagyon nem.
Szvsz mire a döntéshozók feleszmélnek, hogy az egész metaverse nem arról szól, hogy pár hülyegyerek VR sisakkal a fején hadonászik már késő lesz és nagyon sok ember egzisztenciája fog a metaverse-től függeni, míg az egész rendszer teljesen kikerül a társadalmi kontroll alól.
Egyesek erre persze rávágják, hogy hajrá, mert "fuck the government", de én nem hinném, hogy ha az irányítás az általunk választott döntéshozóktól a Zuckerberg félék kezébe kerül, az bárkinek is a hasznára válna. -
válasz #54625216 #18 üzenetére
Oké, de zenéhez, videóhoz, ebookhoz viszont tök felesleges ez a metaverzum. Pl előfizetek netflixre telefonon, utána pár kattintás után nézhetem is a nagyképernyős tévén. A metaverzumban ez, hogy fog működni egyszerűbben? Mert, ha nem lesz egyszerűbb, akkor meg minek használnám? Ebook, zene ugyanez. Ne érts félre, én szeretem a technikai fejlődést/újdonságokat, ha annak látom értelmét és van számomra gyakorlati haszna. Jelen formájában ennek nincs. Ha úgy működne, mint pl a Mátrix című filmben, hogy ott élek, és valami gazdag fószer bőrébe bújok (pl Bruce Wayne), akkor azt sem bánnám, ha valami gépben lennék aksi.
Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!
-
-
Tigerclaw
nagyúr
A Metaverzum mindenhez folosleges. Termeszetesen idovel lehet epiteni VR webaruhazakat, VR portalokat, pl. az PH lapcsaladhoz is, amit elvezetesen lehet hasznalni, de ahhoz sem kell majd Metaverse. Az csak egy koztes beekelt platform, ami minden utan sapot akar szedni, adatot gyujteni, lopni, majd eladni.
Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.
-
apatyas
Korrektor
Virtuális világban szívesen fizetek játékpénzzel. A mastercardon meg valódi kaját veszek.
Korom 38[ Szerkesztve ]
pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)
-
#54625216
törölt tag
"Mert, ha nem lesz egyszerűbb, akkor meg minek használnám?"
Jaaa, ez nem neked lesz jó, sőt inkább rosszabb lesz, csak egyszerűen nem lesz más lehetőséged, ha hozzá akarsz férni bizonyos tartalmakhoz.
Ez kb. úgy fog működni, mint most mondjuk az olaj tőzsde. Ha egy ország olajat akar venni, akkor előbb dollárt vagy fontot kell vennie és csak azon tud olajat.
Amikor meg Saddam Hussein elkezdet EUR-ért olajat árulni, akkor az USA és GB jól lebombázták.
Ugyanez lesz a metaverzummal is: ha kíváncsi vagy egy tartalomra, akkor előbb venned kell metacoint és azzal fizetsz elő rá.Ez azoknak lesz jó, akik magán a rendszeren belül élik az életüket. Pl. home office-ban 3D modelleket gyárt, amit metacoin-ért ad el a játékfejlesztőknek és az okos szerződések betartását a rendszer garantálja.
Ő a rendszeren belül eleve metacoinban vásárol és csak akkor váltja át valódi pénzre, ha valami "offline" cuccra van szüksége, de talán még akkor sem, mert ha lesz meta-amazon, akkor közvetlenül vásárolhat akármit a coinjáért.
Úgy fog működni, mint most egy ország gazdasága: forintban kapod a fizetésed és amit tudsz helyben megveszel forintért, ha meg külföldről kell cucc, akkor előbb átváltod az ottani valutára.Ez az egészben a legnagyobb veszély, mert egy teljesen globalizált rendszert építenek, és amíg a "coin" nem hagyja el a rendszert, addig pl. szinte lehetetlen lesz adóztatni, különböző jogrendszerek alá tartozó emberek fognak egymással szerződéses viszonyba kerülni úgy, hogy gyakorlatilag nem lesz esélyük jogorvoslatra, a rendszer üzemeltetői gyakorlatilag érinthetetlenek lesznek, stb.
[ Szerkesztve ]
-
válasz #54625216 #23 üzenetére
Veszély? Alapvetően nem tudom sajnálni az országokat. 20-30 éve az egész világon bárki tud beszélni bárkivel, globális cégek vannak, ezek 170-akárhányan meg még mindig nem tudtak kitalálni egy globális adórendszert... Globális kihívásokra nem lehet mindenféle kis helyi politikai tákolással reagálni
Mutogatni való hater díszpinty
-
nemlehet
őstag
válasz #54625216 #23 üzenetére
Túlgondolod. Ebből az egészből semmi ilyesmi nem lesz. A potenciált nem vitatom, de ez az egész metaverzum egy corporate bullshit. Ez csak és kizárólag egyetlen egy valakinek jó: a cégnek akié a metaverzum.
Minden bullshitet lebontva oda lyukadunk ki, hogy erre semmi szüksége az átlagfelhasználóknak, egy célt szolgál az egész: A cég össze tudja kötni a szolgáltatásait vagy termékeit és a potenciális vevőket és a lehető legegyszerűbb módon, mondjuk úgy univerzálisan reklámozhasson bármit.
Tegyük fel a céged forgalmaz A terméket ami egy sorozat és B terméket ami egy ruha kollekció. A temék piacrengetően sikeres, B termék a kutyát sem érdekli.
Jelenleg hihetetlen pénzekért kell reklámoznod B terméket hogy felfuttasd és még így sem sikeres. A metaverzumban szépen össze tudod kötni a kettőt, akár direktben (A sorozat szereplői hordják a ruhákat) akár indirekten avatárokon és cross promóciókon keresztül, úgy hogy ez neked egy filléredbe nem kerül.Továbbá ha minél több tevékenységet a te metaverzumodon keresztül végez a felhasználó annál több adatot tudsz róla gyűjteni.
Egyetlen egy olyan aspektusa sincs ennek az egésznek ami felhasználónak jó lenne vagy valamire jobb megoldást nyújtana mint ami jelenleg elérhető.
Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3
-
-
Necroman_Mk2
őstag
Metaverzum = Second Life 2.0 VR
Kérdés, hogy meg fogja-e ismételni annak a sikerét.#19 icemad Már nem egy példa volt, hogy egy valós ruhamárkát beletesznek játékokba, pl. Fortnite. Wake up, Neo!
#23 kpbendeguz Az élet elvirtualizálódása a fő gondod, vagy az, hogy ez a magyar jobboldal által nem nagyon szívlelet
FacebookMeta kezében van?[ Szerkesztve ]
"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"
-
#54625216
törölt tag
válasz Necroman_Mk2 #29 üzenetére
"Az élet elvirtualizálódása a fő gondod, vagy az, hogy ez a magyar jobboldal által nem nagyon szívlelet
FacebookMeta kezében van?"Nem az elvirtualizációdással van alapvetően a gond (illetve lehet, de nem ez volt a hozzászólásom tárgya), hanem a társadalmi kontroll nélküli gazdasági infrastruktúra építéssel.
Ahogy pl. az Uber üzleti modellje azért sikeres, mert ki tudja kerülni a taxisokra kötelező szabályokat (azok anyagi vonzataival együtt), vagy az AirBnB a szállásadókra vonatkozókat, úgy a metaverzum lényege is az, hogy a szabályokat kikerülő önálló gazdaság legyen.
Hogy egyébként a metaverzumot üzemeltető társaság éppen melyik politikai szekértábornak nyal, az szvsz részletkérdés.
Félreértés ne essék, még csak nem is a szabálykerüléssel van a gond (főleg ha a szabályok baromságok), hanem hogy az egész üzleti modellt az teszi sikeressé, hogy másokra érvényesek a szabályok, rájuk meg nem és ez adja számukra a versenyelőnyt. -
azbest
félisten
meglásd jó lesz
#23kpbendeguz
az államokon felüliség ott bukik meg, hogy az adóhatóságokat ez nem hatja meg. A userek, amikor igazi pénzért vesznek játékpénzt, a tranzakció után legalább akkor kell fizenti a vásárláshoz kapcsolódó adókat.Ha játékpénzből próbálják megcsinálni a körforgást (abban kap fizetést, ott költi el), akkor is meg fogja találni az adóhatóság a módját, hogy megadóztassa. És az adóhatóság igazi pénzben fogja kérni.
[ Szerkesztve ]
-
#54625216
törölt tag
"Egyetlen egy olyan aspektusa sincs ennek az egésznek ami felhasználónak jó lenne vagy valamire jobb megoldást nyújtana mint ami jelenleg elérhető."
Ahogy a fenti példámban írtam: kinek származik előnye abból, hogy csak dollárért vagy fontért lehet olajat vásárolni? Az USA-n meg Nagy Britannián kívül senki másnak. Ez egy kényszer, amit katonai erővel biztosítanak.
A metaverzum sem azért fog létrejönni, hogy a felhasználóknak jó legyen, hanem hogy a tartalomgyártó és fogyasztó tábort egy közös rendszerbe terelje.
A tartalomgyártókat a potenciális piac, a fogyasztókat az exkluzív tartalmak fogják eleinte behúzni és ha elér egy kritikus tömeget, akkor megkerülhetetlenné válik és már nem az lesz a kérdés, hogy milyen előnyökkel jár a user számára, ha belép a metaverzumba, hanem hogy milyen hátrányokkal, ha nem. -
válasz Necroman_Mk2 #29 üzenetére
Azt ugye olvastad, (többször is leírtam) hogy a cégek szempontjait értem.
Nekem (!), meg neked(!!) , meg Kacsapöcs Győzőnek (!!!) miért lesz ez jó?Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!
-
nemlehet
őstag
Mert mondjuk termékelhelyezés a TV-ben erősen szabályozva van, míg a saját platformon ebbe sokkal nehezebb beleszólni. Amúgy ez csak egy nagyon basic kiragadott példa, nyilván ennél sokkal komplexebb módon is össze lehet kötni a termékeket.
Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3
-
-
Necroman_Mk2
őstag
válasz #54625216 #30 üzenetére
Ha valaki talál egy törvény által biztosított kiskaput, amit ki is használ, akkor nem azt a céget kell hibáztatni. De a törvényhozók képesek ezt módosítani, azaz bármikor átírhatják a törvényt úgy, hogy bezáródjon ez a lehetőség, pl. az Uber (és hasonló társai) szerződött sofőrjei is csak taxisvizsga letételét követően fuvarozhatnak embereket. Bár valaki egyszer rámutatott, hogy a taxis vizsgának is csak régen volt értelme, azaz a papír mellett tudja az ember fejből, térkép nélkül (a GPS és Google Maps előtt), hol van pl. a Bem József tér.
Ami meg a belős gazdaságot illeti, ez csak akkor igaz, ha az ott megszerzett pénzt át is lehet hozni a való világba. És mivel van egy csomó olyan dolog, amit még szükséges "idekinn" megvásáolni (pl. élelmiszer, lakhatás, technikai eszközök), ezért a pénz egy része vissza is folyik ide.
Illetve azt se feledd, hogy a Metaverse nem egy fekete piac, hanem minden látható, követhető módon zajlik. És lehet őket kötelezni a helyi adóhatóságokkal való együttműködésre is. Pont. Ami már létezik, pl. a pontgyűjtő kártyákat már figyelik egy ideje, hogy kiszúrják a fusizókat.#33 icemad Ez azoknak lesz kjó, akik értéket tulajdonítanak a digitális javaknak. Illetve ott lehet az embernek akár egy szolgákkal teli kastélya is, miközben a való életben egy szobában tengődik. Kérdés persze a Metaverzumbeli árazás.
[ Szerkesztve ]
"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"
-
#54625216
törölt tag
válasz Necroman_Mk2 #37 üzenetére
Persze, be lehet zárni a kiskapukat, de ha a metaverzumra épülő karrierek száma átlépi a kritikus tömeget, akkor az ellehetetleníti az állami beavatkozást, mert túl nagy lesz a társadalmi ellenállás.
Pont az az abszurd az egészben, hogy a közösségi hálón alapuló szolgáltatások feletti társadalmi kontrollt az azzal függőségi viszonyba került társadalom ellenállása teszi lehetetlenné."Ami meg a belős gazdaságot illeti, ez csak akkor igaz, ha az ott megszerzett pénzt át is lehet hozni a való világba."
Ez eddig sem okozott gondot, pl. MMO játékpénzeket is simán váltanak oda-vissza valós pénzre akár a játék szabályzata vagy a hatályos törvények ellenére is. Illetve megint csak ott van a kritikus tömeg: ha elég ember megélhetése függ tőle, akkor az állam is kompromisszumokra kényszerül.
Éppen azért lenne kritikus még az elején leszabályozni ezeket a gazdasági területeket, hogy eleve ne jöhessenek létre társadalmi kontroll nélküli struktúrák, amik ha elég nagyra nőnek, gyakorlatilag érinthetetlenné válnak. -
válasz #54625216 #38 üzenetére
"Éppen azért lenne kritikus még az elején leszabályozni ezeket a gazdasági területeket, "
Nemzetközi szinten ráadásul. És most van lehetőség erre, ha már a teljes világ politikai elitje sz@rt az egészre a 90-es években, amikor meg lehetett volna tenni az Internettel (most meg megy a sírás, hogy nem adóznak a cégek, meg nem lehet ellenőrizni).Mutogatni való hater díszpinty
-
Necroman_Mk2
őstag
válasz #54625216 #38 üzenetére
Nem hinném, hogy egy szabályozás nagyon nagy társadalmi ellenállást váltana ki a felhasználók között. Az anyacég moroghat meg háríthat (ha tud), de idővel nekik is úgy kell táncolni, ahogy fütyülnek, de szerintem beadják a derekukat, még ha ez a profitjukat is csökkenti. "Brühühü, másoknak is kell adni a pénzből..."'
Ellenben a platfrom teljes tiltása már igen nagy ellenállást eredményezne. (Kb. mint a szesztilalom a 100 évvel ezelőtti Amerikában.)A szabályozás résszel egyetértek.
"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"
-
mepet
addikt
Nézőpont kérdése, hogy erősen szabályozott-e... Én sajnos láttam a tévében az Éli könyve című pocsék filmet. Illetve ez nem is film volt, hanem csak folyamatos termékelhelyezések sorozata. Ráadásul szándékosan úgy rakták bele a reklámokat, hogy minden alkalommal kizökkentsen a posztapokaliptikus világból. A KFC, GMC, MOTOROLA és egyéb (rengeteg volt még) reklámok nézése után eljutunk a film végéhez, mikor a főhős a MONSTER BEATS BY DR DRE fülessel hallgatva az APPLE IPODOT kisétál a végén az OAKLEY O napszemüvegében az OAKLEY alakú nap irányába, na az felbecsülhetetlen...
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest