Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz Xero #10290 üzenetére

    Ahogy Peethy is írta a stabis Tamron problémás obi. Inkább a stabi nélkülit vedd. Az ami jó a Canon 17-55, viszont az meg vsz. felül van a költségvetéseden (hasonlóan a 15-85 ami kb. 150-ből azért kijön).

    Családi eseményfotózásra érdemes vakut venni ami lényegében fotóra ki is váltja a stabit. Ahol jól jöhet az a videó.

    Viszont az akciófotózásra gondold át a DSLR-t. Vsz ide jobban jársz valami ekv. 24mm-ről induló HD videót tudó (zseb)kompakttal. A DSLR nagy, nehéz és roppant balesetveszélyes ilyen célra.
    Egyébként a Canon videó esetén nincs követő fókusz (ugye a videó csak kontraszt AF-el megy), sőt azt mondanám lényegében MF van (a Tamron AF-e eleve alkalmatlan videóra).

    Összeségében (az eltérő célok miatt) lehet jobban járnál egy mikro 4/3 rendszerrel (ebben nem vagyok képben, a megfelelő fórumra kellene elmenni). Az akció fotó/videó mindenféleképpen valami kompaktabb megoldást kíván (tapasztalatból mondom, ámbár lehet kicsit régiek az emlékeim).

    Dr V
    Nem tudom mennyit sieltél/snowbordoztál, de oda a hátad közepére (és itt szószerint értve) nem hiányzik egy 50D meg néhány nehéz üveg.
    Ha nagyon kell a sorozat akkor full HD-ből kinyert majd 2MP-es kép még webes/képeslap méretű nyomatra használható.
    Nem véletlenül vettem elő (tőlem szokatlan módon) a m4/3-at.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák