Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janusz001

    őstag

    válasz SSJPiotr #7180 üzenetére

    Talán egy erősen szigetelt házban el tudnék képzelni kizárólag infra fűtést, amúgy meg cop=1, én nem támaszkodnék kizárólag rá.

  • Borisz76

    veterán

    válasz SSJPiotr #7180 üzenetére

    Nem javaslom.
    Legyen víz a fűtő közeg.
    Padló vagy radiátoros megoldással.

    És a lényeg, hogy ezt a vizet melegítheted gázkazánnal, vegyestüzelésű kazánnal vagy elektromos kazánnal is.Elektromos kazán akkor ha jó a szigetelés a házon!
    Így több megoldásból választhatsz.

    Kiegészítő fűtésre, hűtésre is alkalmas klíma a legjobb.

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • kardkovacsi

    senior tag

    válasz SSJPiotr #7180 üzenetére

    Azért olvasol ilyeneket, hogy ez "sz.r" mert tényleg nem a legjobb és emiatt nagyon kevesen használják.Olcsó a kiépítés és drága az üzemeltetés. A gépészeti számítást semmi esetre se hagyd ki mert nagy meglepik lehetnek. Rengeteg ilyet láttam már a különböző csoportokban...a "az hogy lehet, hogy be kell fizetnünk még 300e villanyt amikor azt mondták, hogy elég lesz a napelem mindenre" jellegűeket. Én egyszer kiszámoltam (durván, gázfogyaztás árát megtiplázva mert kb. az az arány kondenzációs kazán vs sima villany esetén) csak a meleg víz kiváltására nekünk egy kb. 3.5 kWp-s rendszer kéne magában.
    Amúgy szerintem semmiben sem különbözik más mennyezet fűtéstől.

    Még egy dolgot ne felejts el. Senki nem tudja a szaldó meddig tart. Lehet örökre, lehet a mostani szerződéseknek még nagyon sokáig (reméljük), de szaldó nélkül ez az egész felállás brutál veszteséges. De ha 10 év múlva is engedik el a szaldót akkor is ott leszel egy veszettül drága fűtéssel és akkor kiépíteni a dolgokat háromszor annyiba fog kerülni mert szét kell bontani az egész házat. Emiatt én is a vizes fűtés kiépítést javasolnám.

  • Rolly

    veterán

    válasz SSJPiotr #7180 üzenetére

    tudom, hogy ez is a hallottam kategória, de:

    Ismerősömék fűtő fóliát raktak le a szinte passzív háznak megfelelő házukba (2018-ban építették 20cm szigetelés padláson 30) és nagyon nagy volt a kilengése a hőmérsékletnek vagy meleg volt vagy hideg... (mivel a fütőfilm vezérlése nem volt túl jó) azóta variáltak vele de rájöttek, hogy még a közel passzívházukba is sokat fogyasztanak és a déli tetőre rakott napelemekkel nem jönnek ki. Illetve nyáron kellett a klíma mert a jól szigetelt ház azért egy idő után át melegszik. Így vettek 2 klímát és azzal fütőttek következő télen 3-ad annyi költségből. De a klíma se a legjobb komfort (szél zúg - bár több klímával és jó minőséggel lehet ezt jól is csinálni, de akkor már drága.)

    Nálunk klíma van 3 szoba plusz nappali 4 db klíma a nappali 35nm ott már azért van hangja (nem is használjuk) a szobákban (12nm) viszont nagyon csendes aludni is tudunk mellettük. A szobákon kívül mindenhol padlófűtés van így ott gáz megy (évi 30-40e Ft a gáz fogyasztás + melegvíz)

    Ha most építenék akkor: hőszivattyú lenne a házban mennyezet hűtéssel és padló fűtéssel így meg tudnánk oldani a ház fűtését és hűtését olcsóbban (4 klíma - 1,5 millió, gázterv, gázkazán - 450e). Plusz lenne mellette egy kandalló (ami van most is) puffer tartállyal ha nincs áram - és a két szivattyú meg tud menni 1 napot kb egy szünetmentesről...

Új hozzászólás Aktív témák