Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    Ha mar scriptek itt egy masik amit hasznaltam a kovetkezo problemahoz. Miutan a user at lett mozgatva Exchange 2010 ala, hirtelen nem tudott uzenetet kuldeni es ezt kapta

    You do not have permission to send to this recipient. For assistance, contact your system administrator.
    <serverev #5.7.1 smtp;550 5.7.1 Submission has been disabled for this account>

    A problema pedig az volt, hogy hiaba volt beallitva a usernek, hogy hasznalja a mailboxa a mailbox database alap qouta beallitasait valami modon "beragadt az egyik beallitas" valahogy ugy mint az alabbi kepen az Issue warning resz (ki van szurkulve, de azert csak ott az a pipa)

    Tehat eloszor meg kellett talalnom azokat a mailboxokat ahol valamelyik a harom beallitas kozul "beragadt". 15 000 mailbox van :) igy az alabbi scritpet hasznaltam:

    Get-mailbox -ResultSize Unlimited | where {($_.ProhibitSendReceiveQuota -ne "unlimited" -or$_.ProhibitSendQuota -ne "unlimited" -or$_.IssueWarningQuota -ne "unlimited") -and $_.UseDatabaseQuotaDefaults -eq ”true”} | select Name, PrimarySMTPAddress, UserPrincipalName, Database, ServerName, UseDatabaseQuotaDefaults, ProhibitSendQuota, ProhibitSendReceiveQuota, IssueWarningQuota | Export-CSV -Path c:\scripts\badquotas.csv

    Ez megkeresi es berakja azokat a mailboxokat a CSVbe (a select utani atrributomokkal) amiknel a 3 attributomnal az ertek nem unlimited (vagyis van elottuk egy pipa) es a mailbox database qoutat kellene hasznalniuk.

    [ Szerkesztve ]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Új hozzászólás Aktív témák