Új hozzászólás Aktív témák

  • cablemanus

    csendes tag

    válasz cOxeR #4118 üzenetére

    A 70-200 2.8 L IS II-est használom 3 hónapja (1D Mark III vázon) és azóta már eladtam mellőle a 70-200 4 IS, 135/2, 85/1.8 és Sigma 150-500-as optikákat. Ezzel mindent meg tudok oldani és a hely is több a táskában... Az EF 2x-el is nagyon éles, jobb, mint a Sigma volt 400mm-en és ott a Sigma már 6.3-as volt, ez pedig még csak 5.6). A 135/2-t nagyon szerettem, és kicsit sajnáltam is eladni, de a 2.0, 2.2, 2.5, amit a 2.8 alatt nyújt nekem nem ért annyit, hogy megtartsam az új 70-200 mellett, inkább vettem az árából egy 16-35 II-est.

    A tömeg szerintem növekedett picit, nem pedig csökkent, de a közelpont 20 centis rövidülése is hasznos, a napellenző pedig végre olyam, mint amilyennek lennie kell. Szerintem a Canon utóbbi legnagyobb dobása - az ára magas, de a minőség magáért beszél. Már 2.8-on is nagyon penge a képe, a stabi már az új változat, de nem nyekereg, mint a 4IS-ben, Egyszerűen zseniális. Korábban volt 2.8 IS-em is, szerintem 2.8-on az nagyon tompa, ezért inkább a 4IS-t használtam helyette, de ez az új hamar a kedvencemmé vált. A 4 IS-t csak a kisebb tömege miatt szerettem, de az a képszéleken nem ilyen jó és vignettál is. Nem akarom lehúzni, mert tényleg tuti darab, de nem az új 2.8 IS kategóriája, főleg ha pl. beltéri sporthoz is használja az ember.

Új hozzászólás Aktív témák