Hirdetés
-
IT café
Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Patice
nagyúr
Tök jók ezek a tapasztalati leírások!
Synology vasat nyúzok már pár éve és amikor a QNAP kijött az első HDMI kimenetes NAS-sal + virtualizáció, akkor kicsit elkapott a váltási vágy, de másra kellett a pénz, így maradt a Syno.
És szerintem is a virtualizációval kicsit elhúzott képességekben a QNAP, aztán az Asustor is, mint új szereplő.
Synology a DSM 6.0-ban feljött egy kicsit, de a korlátozások miatt jelenleg nem tudom mire vélni ezt az egészet, hogy ez a felhasználóknak miért lesz jó. Ötleteim vannak, de csak találgatások. Talán valami komolyabbat akar lépni a Synology majd a DSM következő verziójában, ami mondjuk hasznosabb lesz a (vállalati) felhasználóknak, mint a HDMI kimenet.
A HDMI kimenetes NAS kérdése is erősen két oldalas számomra.
Egy részről tök jó dolog, hogy egyben van minden és ez kíméli az erőforrásokat és a pénztárcát, de az univerzális dolgokra én azt szoktam mondani, hogy ami mindenre jó, az valójában semmire sem. Kicsit bővebben ez azt jelenti, hogy ugyan el tudja látni az adott eszköz a különböző feladatokat, de mivel egyben van az egész, ezért kompromisszumokat kell kötni, és emiatt minden funkció kicsit "sérül", nem lesz az igazi, nem lesz a legstabilabb, sok limitáció lesz benne.
Más oldalról nézve pedig hátrány, hogy egy gépben van minden, mert én pl. nem szeretném a TV-m alatt látni és legfőképpen hallani a NAS-t. Mert akármennyire is csendes a Syno, nekem már hangos az is a HTPC-m mellett, ami nem passzív, csak egy ventilátor van benne, de az nagyon halk. Nekem a NAS az legyen csak NAS, az csak tárolja és szolgáltassa az adatot és ne legyen nagyon szem és fül előtt.
Épített célgépekkel szerintem stabilabb eredmény érhető el.
Épített NAS/szerver gépemmel is leginkább szoftver dilemmában vagyok csak, hogy kell-e nekem virtualizáció, vagy sem, mert jó lenne egy gépben megtartani a Syno egyes funkcióit, mert pl. Audio Station-t és Video Station-t használom. De pl. egy virtuális XPenology-val, amiben a tartalmak csak egy másik (akár virtuális) rendszerből származnának, már lehet ellennék. Csak akkor erre az egészre rárakódik a stabilitás és adatbiztonság árnyéka, mert ahogy olvasgatok a témában, annál bonyolultabban sikerülne csak megoldani párhuzamosan a kettőt: virtualizált rendszerek + adatbiztonság.
És Syno nélkül minden igényre saját magamnak kell szoftvert, plugint, hardvert találni, ami nem lehetetlen, csak iszonyat energia és idő, amit senki sem fizet ki nekem. Ez az a két út, ami folyamatosan találkozik a gyári megoldások és az építés ajánlásánál. Kinek melyik a jobb?
Szerencsére mindenki eldöntheti magának, mert mind a két útnak van létjogosultsága, itt a fórumban csak annyiban tudunk segíteni, hogy útba igazítjuk a kérdezőket, akik hasonló úton/ cipőben járnak.
A virtualizációra visszatérve: az ún. "sima" virtualizáció után most úgy látom jön ennek is a továbbfejlesztése, amit sikerült magamnak kihámozni mostanában több forrásból. A Docker nevű platform nagyon kezd terjedni, ami külön virtualizációs környezetet tud minden egyes alkalmazás alá tenni, alacsony erőforrás igénnyel.
Nem tudom, hogy a QNAP és az Asustor hogyan valósította meg a virtualizációt, de tippem szerint még a hagyományos módon.
Synology ezzel szemben már a Docker-re épít, ami szvsz. ebben a szegmensben a jövő.
A korlátozás szerintem a DSM 6.0-ban jogos, hogy csak Synology rendszereket tehetsz fel így virtuálisan, bár nem túl felhasználóbarát. De ezt is meg tudom érteni, mivel ők teljesen más szemszögből nézik a saját termékeiket és más felhasználásban gondolkodnak (gondolok itt megint a céges felhasználásra).Docker-t elkezdte most tolni a Synology is, gondolom azért, mert látták, hogy a Microsoft is erre felé mozdul a Win Server 2016-tal és én nagyon érdekesnek tartom pl. a Nano Server fejlesztésüket is, ami szinte adja magát, hogy tökéletes (alacsony gépigényű) virtualizációs hoszt legyen sok kis Docker image alá.
De most felkelek, mert bilibe lóg a kezem.
Eladó: Intel NUC J5005, Lenovo dokkoló
-
Dave™
nagyúr
Pár dolog azért szöget üt a fejembe. Közel 200 ezer Ft az a Qnap NAS, egy sima J1900+2GB rammal, meg oké, van rajta HDMI. Na most vagy építesz egy kombó eszközt akár közel negyed ennyiből, ami gyakorlatilag ugyanezt fogja tudni, csak Debian+OMV+Kodi fog rajta futni, vagy ha nagyon igényes vagy (én így csinálnám/csináltam) akkor külön HTPC-t dedikálsz a multimédiának, mert szép dolog a HDMI a NAS-on, de azért sokkal többet ki lehet hozni a külön HTPC-ből (Desktop OS, optikai kimenet, optikai meghajtó stb. meg nincs a nappaliban a TV mellett zaj) Egy igényesebb (Silverstone ház) HTPC plusz egy Gen8 microserver is megáll 120 körül, a microserver erősebb mint a Bay Trail a Qnapben, jobban is bővíthető, szoftverben is van olyan rugalmas, tehát nem egy túl nagy vétel szerintem...
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
Nem "a QNAP", ami felejtős, hanem "az a QNAP", ami a 128MB RAM miatt tényleg felejtős. A Synology piacvezetőként megengedheti magának az azonos funkcionalitás drágább árazását, míg a QNAP-nak és az Asustornak jobban kell kepeszteni. Jól van ez így szerintem, a következő NAS-om lehet, hogy nekem is QNAP vagy Asustor lesz, annak ellenére, hogy a Syno 115J-vel nagyon elégedett vagyok.
"We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Nincs több iPhone 14, az iPhone Air-t viszont lassan már gyártják
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- PlayStation 5
- Játékmenet előzetesen a tavaly bemutatkozott EXODUS
- Linux kezdőknek
- Házimozi belépő szinten
- Interactive Brokers társalgó
- Facebook és Messenger
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- eladó Xbox Series S dobozában tartozékaival
- IPhone 15 Pro max 256 gyári független hibátlan 2027.01.02. Apple jótállás névre szóló számla
- Intel i5-9600KF 6-Core 3.70GHz LGA1151 (9M Cache, up to 4.60 GHz) Processzor
- Használt GAMER PC I5-13600k, RTX3090, 32GB DDR4, WIFI
- Apple iPhone 15 Pro , Blue Titanium , Usa ( eSim ) modell, kártyafüggetlen
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest