- Tömeges letartóztatás volt Dél-Koreában az ország legnagyobb kriptocsalása miatt
- Bitcoin, Tesla: az egeken a befektetők reményei, Musk a Trump-kormányba kerül
- Trump és az AI miatt 4 éves mélypontra került a Samsung
- Összerakja az AI-t és az 5G-t az NVIDIA
- Más reklámokat nézhetnek a Facebookon az európaiak
- DIGI kábel TV
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Microsoft Excel topic
- Bitcoin, Tesla: az egeken a befektetők reményei, Musk a Trump-kormányba kerül
- Mesterséges intelligencia topik
- Windows 11
- eBay
- Tömeges letartóztatás volt Dél-Koreában az ország legnagyobb kriptocsalása miatt
- Sweet.tv - internetes TV
- Otthoni hálózat és internet megosztás
-
IT café
Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.
Új hozzászólás Aktív témák
-
őstag
válasz senki11 #31500 üzenetére
Nem sokkal nyújt többet a 4 lemezes, mint a 2 lemezes. Csak annyival, ha RAID-et (SHR) akarsz használni, akkor kevesebb tárhely van felhasználva a redundancia fenntartására. 2 lemezesnél ilyenkor a tárhely fele kuka, 4 lemezesnél meg csak a negyede. Tehát ha RAID-ben (lemezredundanciában) gondolkozol, akkor valóban jobb választás a 4 lemezes.
Ha viszont nem használsz RAID-et, akkor mind a 2 lemez teljes kapacitása a rendelkezésedre áll. Simán kezdhetsz 1 lemezzel, a lényeg, hogy BASIC kötetet válassz, amikor telepíted a rendszert. Aztán ha kifogy a tárhely, beteszel még egy lemezt. Ha nem BASIC-et választasz, hanem hagyod a default SHR-en, akkor ha beteszel még egy lemezt, meglepődve tapasztalod, hogy nem nőtt meg a tárhely. Persze, mert a plusz lemezt a redundancia biztosítására fordítja.
De a RAID nem mentés! Sem a 2 lemezes, sem a 4 lemezes, sem a 8 lemezes, sem a 16 lemezes nem pótolja a mentést. Fentiekből látszik, hogy akár egy 1 lemezes NAS is pont megfelelő lehet, ha aki használja, azt tudja értelmesen használni.
Mindenképpen tervet kell kovácsolnod a rendszeres mentésre. Vagy venned kell még egy 1 lemezes NAS-t, és le kell raknod valami távoli helyszínen (pl. szüleidnél), vagy felhőbe kell menteni, vagy kell legalább egy külső - NAS-tól független üzemelésű - merevlemez, amire mentesz.
Borisz76 nagyon profi a témában, és nagyon jó összefoglalót írt, amit linkelt is neked, csak egy kicsit mindig overkill a lemezek száma tekintetében, mert a saját használati szokásaiból indul ki... (Bocs.)
Régebben a dockerhez minimum Intel procis NAS kellett, de mára már ezen is változtattak, akár egy DS223 is elég lehetne számodra. De ha már rászántad a pénzt a 224+-ra, akkor vedd meg azt, a jövő szempontjából az biztosabb, és abban a memóriát is lehet bővíteni szükség esetén.
UPS-t mindenképpen vegyél. Elég valami egyszerűbb is, a lényeg, hogy biztonságosan le tudja magát állítani a NAS áramkimaradás esetén. (Ebből következik, hogy olyat kell venni, amit tud kommunikáni a NAS-sal, tehát kompatibilis vele.)
[ Szerkesztve ]
The Amiga, Born a Champion
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest