Új hozzászólás Aktív témák

  • FeRRaR1

    őstag

    Sziasztok,

    Jelenleg egy Asustor AS3102T tulaja vagyok immár 4 éve.
    Első nasom, de több korlátba is bele ütköztem ezért cserét fontolgatok.

    A 2gb ram nem bővíthető, és az esetek nagy részében már 90% felett van és belassulnak dolgok. Ez a legnagyobb gond, mert egyébként bővítettem volna.

    A másik hogy már 82% felett van a tárhely kihasználtság (2 X WD Red 5TB)
    Ennek az al-problémája hogy az 5TB-os már nem kapható és nem is gyártják, csak a 4 és 6... így 4-es NAS esetén jól meg kell fontolnom hogy merre tovább.

    Az 1xGigabit határait is gyakran feszegeti mikor terhelve van több oldalról.

    Szóval ami igény lenne az:

    - Erősebb CPU
    - Bővíthető memória
    - Link Aggregation 2 x 1 Gbit (routerem tudja)
    - 4 fiókos
    - HDD témában valami tanács hogy merre tovább, legyen 2X5 meg 2X6TB? Felejtsem el az egészet és vegyek 4 egyformát? Ami most még beugrott hogy a gépben van egy adattárolásra használt WD Purple 6TB ami szintén tele, az megoldás lenne hogy a 2X5TB bemegy raidbe a gépbe, és veszek még 3 6TB Purple-t? Nem tudom szükséges e mindenképpen 4-et venni, változtattak e valamit ami miatt nem menne.

    Másik fontos dolog hogy nem kell redundancia a NAS-on belül. Az összes adat megvan a PC-n és NAS-on is a fontos képek videók felhőben, fontos dokumentumok fizikailag offline is.

    Plex, 2 gép mentése, torrent (nem nagyipari), jövőre 2-3 biztonsági kamera.
    Néha médiaszerver 2-3 eszközzel is.

    Építést elvetettem a kényelem és méret oltárán. Asustor AS5304T merült fel bennem mint jónak tűnő megoldás. A routerem Asus RT-AC88U, net optikán jön.

Új hozzászólás Aktív témák