Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok, egérvásárlásra adnám a fejem.
    akkor gyorsan a kötelező körök:
    1. Mennyi a keret?
    igazából nincs, ha annyira meggyőző, akár 20 fölé is megyek... hosszú távra gondolom
    2. Használt piac, és / vagy eBay?
    leginkább használt (német, osztrák oldalak, meg a hazai kínálat), az aliexpressen tényleg csak hamisítványok vannak?
    3. Mire használnád az egeret?
    Munka, photoshop, meg irodai használat
    4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?
    Kétféle egér jött be eddig, az egyik a klasszikus logitec G2,G3, g100s forma, és az, amit most használok, az MX518
    5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
    sosem játszom, viszont nagyon érzékenyen szeretem, ha alig kell mozdítani az egeret. két nagy (24"+22") monitort használok, és utálom, ha a csuklóm is mozdul... csak ujjheggyel.
    6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)

    Most egy MX518-at használok, vagy 15 éve, nagyon megszoktam, de néha magától leveszi a dpi-t (sőt elég sűrűn) , idegesítő állandóan kapcsolgatni. Meg sajnálom is teljesen elhasználni, lehet felújítom, és elteszem a többi közé a gyűjteménybe. Ez a váltás fő oka.

    Nagyon bejönnek a nagy teflon talpak. volt egy egéralátétem, valami filléres reklám cucc, olyan áttetsző, recés bevonat volt rajta, azon úgy csúszott, mint a légpárnás. meglöktem és centikkel arrébb ált meg. tényleg, mintha lebegne. na olyat nem tudok szerezni. vettem boltban egy drágát, de ... had ne részletezzem.

    a gombokból a dpi váltó gomb az fontos, meg ha lenne programozható, amin be lehet programozni, hogy vízszintes görgetésre váltson. bár ez inkább driver kérdése. régen, egy xp-hez vett párszáz forintos egérhez vett driver tudta ezt, hogy a görgető megnyomására vízszintes görgetésre váltott. de a fejlődés töretlen, ezt a funkciót azóta sem tudtam reprodukálni.

    van pár vezeték nélküli egerem laptophoz, nekem a régi görgető (mx518, g1, g3, g5) jobban bejött mint az új fém (m705, 557, anywhere, performance lx), bár a szabadonfutó néha hasznos, de akkor is. (itt kb 1:1, végül is egyik sem döntő/kizáró)

    dizájn: ultraknzervatív :DDD ("régen minden jobb volt" illetve "nyertes csapaton ne változtass").

    tulajdonképpenim tudom is, hogy mit szeretnék, megvannak a favoritok:
    • g100s, (esetleg G pro) mert az a forma is bejött, régen nagyon szerettem, de ennek kevesebb talán a funkciógombja, azokat pedig (talán) lehet használni, meg kisebbek a talpai...
    • mx518/g400/g400s ezt mondani sem kell miért
    • g500, ebben tetszik, hogy több a funkciója, szinte programozható, a lehetőségek új horizontját nyitná meg... de lézeres, meg újfajta görgetős. :F

    ezek közül, amelyiknek a legpontosabb az érzékelője, legjobbak a kapcsolói, legkönnyebben siklik, legstrapabíróbb a háza... a következő 15-20 évre (és lehessen hozzá alkatrészt kapni: talp, ház, kábel, kapcsolók, optika.)
    szeretnék megszokni egy egeret, és azt megint nagyon hosszú ideig használni.

    vagy van valami szempont ami egyik/másik mellett szól? vagy amiről nem tudok, de fontos lehet a döntésélnél?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák