2019. április 21., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-21 14:16:16

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 11. 21.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#47001) RazoR válasza Vanir (#46998) üzenetére

RazoR
(PH! kedvence)

És tényleg én néztem be... :R

Nem a probléma a probléma, hanem a hozzáállásod a problémához!

(#47002) Evil Snowman válasza TeebyKay (#47000) üzenetére

Evil Snowman
(senior tag)

Valószínűleg az lesz. Aztán ha valaki érez rá ingerenciát (dobragab :B ) az idejébe is belefér, valamint pesti, akkor egy gyors teszt erejéig oda fogom tudni adni. Majd holnap megfogdosom pixelben, hogy fogásra egyáltalán jó-e. :))

[ Szerkesztve ]

#1NZ-FE , CA18DE , K20A6#

(#47003) dobragab válasza Evil Snowman (#47002) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

:R Szerintem majd élek a lehetőséggel, ha megveszed. Mindenesetre én óva intelek tőle, a szenzorról nem a legjobbakat olvastam, de lehet, hogy rosszul emlékszem.

Most ért ide két MX518 hoffmann-tól :B

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#47004) Grafirka

Grafirka
(őstag)

Ismerosom , keres minosegi egeret munkara. Photoshop ,Corel, Flash, Adobe Premier, Soundforge . Ami szamara kiemelkedoen fontos , a minel nagyobb meret ( a 40 mm magassag neki alacsonynak tunik, teljesen tenyerbe fogja .) es a pontossag (suru hangsav kijelolesek, vertexek megfogasa ne okozzon gondot) Mindenkepp vezetekest ( USB ) szeretne. Sebesseg, jatek, sok allithato gomb , nem lenyeges szamara.
Max 12000 Ft szanna ra.Lehet hasznalt is.

(#47005) lemusz

lemusz
(PH! addikt)

Van itt olyan, aki tape fix-xel használja a g100s-t? A tape fix okozta LOD csökkentés ugye nincs kihatással a szenzor pontosságára? Milyen időközönként kell cserélni a szalagot? Egészen pontosan honnan kezdődik a ragasztószalag, a kis félkörívre rámegy? Egy paintes rajz is megtenné szemléltetésnek. Próbálgattam, ha ráteszem a kis félkörívre valamennyire, akkor elérhető az 1 CD alatti LOD, viszont nehéz pontosan megtalálni, mert ha csak egy picit is alrébb rakja az ember, akkor meg már nem mozog a kurzor. Ha nem viszem rá a félkörívre csak közvetlen alatta kezdődik, akkor viszont csak egy kicsit csökken, 2 CD nem mér be. Alapjáraton 2 CD-n is folyamatosan bemér.

5-6 évnyi anti vibrációs a4tech használat után nem könnyű a váltás, nah...
Meg arra jöttem rá, hogy az a4techet nem csak az egérpad széléhez közeledve emelgethettem és helyezhettem vissza középre, hanem kb folyamatosan, ha csak egy kicsit is elvittem a centrumtól és volt a játékban egy lélegzetvételnyi tizedmásodperc erre, akkor azonnal apró mozdulatokkal raktam is vissza az egeret, olyan apró mozdulatokkal, hogy azok még 1 miliméternyi emelések se lehetett. I know it sounds weird but its true.

(#47006) TeebyKay válasza Grafirka (#47004) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Ebből az összegből CM Storm Alcor vagy Deathadder 3.5G ebayről takasta12-től amik tenyeres fogásra valók.

[ Szerkesztve ]

(#47007) lemusz

lemusz
(PH! addikt)

A kínai hamisítóval meg nem értem hogy tudtátok olyan hamar lebizniszelni a dolgot, most 2 napig nem válaszolt, miután a 80%-os ajánlatára nemet mondtam, gondoltam ráírok megint, azt megint 80%-ot ajánlott, mintha megakadt volna a lemez nála vagy nem is tudom...

(#47008) dobragab válasza lemusz (#47005) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Az Alcor teszt 2-3. oldalán találsz előtte-utána képeket.

Elvileg csökkenti kicsit a teljesítményt, gyakorlatilag az Alcornál nem tapasztaltam semmi ilyet.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#47009) Grafirka válasza TeebyKay (#47006) üzenetére

Grafirka
(őstag)

CM Alcorja volt, es azt mondja hogy az tul lapos szamara (gyarto honlapjan 40.2mm ir )
A razer az 44 mm magas azt meg nem probalta.
Ha tegyuk fel barmennyit kifizetne, akkor melyik lenne az az eger amelyik legalabb 44-45 mm magas es megfelel a kriteriumoknak ? ( melo, nagyon pontos, kabeles )

(#47010) 4264adam válasza lemusz (#47007) üzenetére

4264adam
(PH! addikt)

Nem tudom de azonnal küldte otthon pedig vár az eredeti MM g100s

Szakmai kérdésre privátban nem válaszolok | cuccaim az adatlapomon | COD4

(#47011) lemusz válasza 4264adam (#47010) üzenetére

lemusz
(PH! addikt)

Szted az para, ha a jótállási jegyen nem az az S/N szám van, mint ami az egéren? :S

(#47012) madle

madle
(őstag)

Sikerült párosítani Mac-el a Razor Orochit, a BT-t használhatatlan igazából OSX-n. De nem is érdekel a dolog, úgy is gyorsan merül.
Vezetékkel nagyon jól működik. Viszont teljesen kuka vagyok a gamer egerekhez, igazából csak tetszett azért vettem meg.

Olyan kérdésem lenne ez miatt, hogy egy FPS játék esetében (COD4) milyen beállításokon érdemes használni? Vagy ez egyéni kényelem kérdése? A régi Tescos egerem után furcsa használni 3000dpi-n is. És egyszerűen nem tudom eltalálni hogy lenne jó.

(#47013) 4264adam válasza dobragab (#47008) üzenetére

4264adam
(PH! addikt)

Mekkora DPI beállítással használod a G100s-et? Nekem az 1100DPI van (6-ös csúszkán a vezérlőpultban) Próbáltam az 1000-et 5-ön 6-on de kényelmetlen számomra.

U.I.: Igen olvastam a teszteket 1000 az ajánlott maximum 6-on. Próbáltam 1000/5-ön de nagyon kényelmetlen többször fel kell emelnem az egeret és visszább raknom hogy átérjek a képernyő tulsó oldalára

[ Szerkesztve ]

(#47014) cselt

cselt
(senior tag)

Sziasztok!

Új egér vásárlásán gondolkodom, mert a jelenlegi (Logitech cordless rechargeable optical mouse) már megérett a cserére. Íme az én kis kérdezz felelekem:

1. Mennyi a keret?
Jó lenne ha olyan 20-25 körül megállna.

2. Használtpiac, és / vagy eBay?
Mindegyik jöhet.

3. Mire használnád az egeret?
Leginkább netezés / általános felhasználás, egy kevés játék is, de ott nem hiszem, hogy az egér lenne a gyenge láncszem :D

4. Hogyan fogod az egeret, mekkora kezed van?
Szerintem leginkább tenyeres/ujjbegyes módon, viszonylag nagy kezem van.

5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Sose állítottam, úgyhogy nem tudom.

6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
A vissza és előre gombokat viszonylag sokat használom, így azokra szükség lenne, illetve a görgővel is szoktam kattintani, így annak is örülnék, ha gombként is funkcionálna.
Az elmúlt kb 8 évben, amíg a jelenlegi egerem használtam nagyon megszoktam, hogy vezeték nélküli, úgyhogy szeretnék most is ilyen megoldásban gondolkodni.

Amiket nézegettem eddig az a Logitech Performance MX, G602, G700S, van ezek között lényeges különbség, vagy vegyem azt amelyik jobban tetszik?

(#47015) 4264adam

4264adam
(PH! addikt)

Ez most mi a DPI résznél?

(#47016) RazoR válasza dobragab (#47003) üzenetére

RazoR
(PH! kedvence)

A Koneban és a Kovában bem ugyanaz a szenzor van?

Nem a probléma a probléma, hanem a hozzáállásod a problémához!

(#47017) kemotox válasza 4264adam (#47015) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Az, hogy elcseszted a mérést :D Pontosan 10 centit (vagy mennyit kell) húzz, tök mindegy milyen sebességgel.

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#47018) TeebyKay válasza cselt (#47014) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

A G602-re többen mondják itt, hogy elégedettek vele, tudni kell, hogy az elem miatt elég nehéz így a csuklót rendesen erőlteti, ezen kívül a szokásos wireless hátrányok amik az összefoglalóban le vannak írva.

(#47019) Vanir válasza Evil Snowman (#46999) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Mellesleg kaptál választ.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#47020) Evil Snowman válasza Vanir (#47019) üzenetére

Evil Snowman
(senior tag)

Jesszum pepi. Elkerülte a figyelmemet. Mea culpa. :R

#1NZ-FE , CA18DE , K20A6#

(#47021) izee

izee
(senior tag)

Akcióban a Ninox Aurora.

144hz megvitatva: https://prohardver.hu/tema/quake_champions/hsz_1822-1866.html

(#47022) Tin válasza TeebyKay (#47018) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

próbáltad 1 elemmel? sokan úgy tolják. kíváncsi leszek, én még mindig várom, szar ez a pickpackpontos szállítás, hétfő óta nem bír kiérni pestről pest megyébe?

(#47023) kemotox válasza izee (#47021) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

6500 ft??? Adóval shippinggel mindennel is tök fasza.

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#47024) izee válasza kemotox (#47023) üzenetére

izee
(senior tag)

:K Meg ha már ott van az ember, akkor egy Allsop Raindrop XL-t is bezsákol.

Más: PickPack szerintem nem olyan lassú, kivéve ha magánszemély küld magánszemélynek PP4U-val. PP4U megutaztatja Budapestre a csomagot. Mindegy, hogy 40km-re vagy 400km-re megy a csomag, a 6. napon lesz átvehető, ahogy én tapasztaltam még induláskor.

[ Szerkesztve ]

144hz megvitatva: https://prohardver.hu/tema/quake_champions/hsz_1822-1866.html

(#47025) Vanir válasza izee (#47021) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Ha nem bringaépítés lenne a másik hobbim, akkor vennék egyet. :DDD

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#47026) Amartus válasza izee (#47021) üzenetére

Amartus
(senior tag)

Nem is hallottam még ilyen egérről. Nagyon jó?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#47027) Gaben92 válasza Tin (#47022) üzenetére

Gaben92
(senior tag)

Ha visszaolvasol, pont múlt hét pénteken adtam egyet tesztelni dobragab-nak. 105 gramm a súlya elem nélkül, egy elemmel 129.

Múlt hét péntek/szombat körüli hozzászólásában benne vannak a fontosabb dolgok.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#47028) SP!T válasza Vanir (#47025) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Én régen triáloztam. F*szom kivolt, hogy a gatyám ráment. Abba is hagytam. "Úri" sport ez a binrga, ha komolyan tolja valaki. :D

[ Szerkesztve ]

(#47029) SP!T válasza kemotox (#47023) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

9900-ra jön ki mindenestül. Az még jó ár szerintem.

(#47030) Gaben92 válasza SP!T (#47028) üzenetére

Gaben92
(senior tag)

Cimborám verseny szinten DH-zik, de szerintem már egy ház árát beleverte a bringá(i)ba. :D

Az aktuális "gyakorló 7-800k között van", amit versenyre cipel az olyan 1,2-1,5 milla...

És még azt mondjátok az egerezés költséges. :D

(#47031) TeebyKay válasza Gaben92 (#47030) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Egeret is lehet színaranyból öntetni, gyémánt berakással :DDD

(#47026) Amartus

Az ajánlott egerek között van, a kisebbek közé tartozik, ennyiért elég jó vétel.

(#47032) Tin válasza Gaben92 (#47027) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

tudom, olvastam. meg külföldi review-kat is, azért írtam. üresem annyi, mint más egér, de sok külföldiben olvastam, hogy 1 elemmel használják, úgy jó a súlyelosztása.

(#47033) Gaben92 válasza TeebyKay (#47031) üzenetére

Gaben92
(senior tag)

Bezzeg akkor nem zavarna a súly. :D

(#47034) Meridius11

Meridius11
(fanatikus tag)

g100s júniusban volt szervízben balklikk nem érzékelése miatt, erre most elkezdett random duplaklikkelni. :DDD És én még a Razer összeszerelési minőségét szidtam...

(#47035) kemotox válasza Meridius11 (#47034) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Mikrokapcsolók sajna minden egérben fostosak, ilyen piti vackon spórolnak a gyártók... Érted nekik nagytételben lenne kb 20 ft a jobb kapcsoló, de neeeem, azsokpéééz:D Kb 200 ft-ért bárki hozzájuthat japán Omron kapcsolókhoz, érdemes egyből cserélni, ha gond van. Utána hosszú évekig nem kell hozzányúlni.

(#47036) balint107

balint107
(senior tag)

Trust GXT 152-ról van valami vélemény? Főként a Trust GXT 25-el szemben, mert a kettő között vacillálok. A 152-es jobban tetszik, viszont az ára is a duplája.
152
[link]
25
[link]

(#47037) Vanir válasza balint107 (#47036) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Azon kívül, hogy mindkettő szar, túl sok különbséget nem tudok mondani. Never trust in Trust. :P A helyedben csapnék még hozzá néhány ezredest, és az összefoglalóban említett egérajánlóból szemezgetnék.

(#47038) TeebyKay válasza balint107 (#47036) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Ebből már kijön egy Logitech G100s és akkor egy használható egered lesz. Esetleg egy Genius Maurus.

(#47039) ADAM1337

ADAM1337
(PH! nagyúr)

Megjött a G602-m végre, hát igen elemmel eléggé jobbra dől a "kicsike", de majd letesztelem 1 elemmel.
Amúgy nem is lenne zavaró a nagy súly csak a kisujjnál lévő rész is lehetne gumírozott és akkor tapadna a kézbe jobban.
Ha valóban megy 1 elemmel is akkor viszont pont kisúlyozható hogy beljebb legyen a súlypontja.
De elsőre nagyon bejön a formája, még LGS-t nem raktam fel irodába mondjuk nem is annyira létszükséglet.
Este tesztelem BF4-el és SW Battlefrontal.

(#47040) Tin válasza ADAM1337 (#47039) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

írd majd meg a véleményed. köszi

(#47041) balint107 válasza Vanir (#47037) üzenetére

balint107
(senior tag)

Miért sz*r? Megindokolhatnád. :U

(#47042) ADAM1337 válasza Tin (#47040) üzenetére

ADAM1337
(PH! nagyúr)

Hát most kiszedtem egye elemet, és tényleg durva mennyivel másabb a súlypontja jóval középsúlypontosabb lett és jobban megemelhető, este megnézem játék alatt van-e különbség.

(#47043) Tin válasza ADAM1337 (#47042) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

legtöbb teszten azt írták, hogy 1 elemmel pont jó az egyensúly, és nem is olyan vészesen nehéz. gondolom talán így picit rövidül a hatótáv, meg feleannyi lesz a használati idő, de tökmindegy, hogy egy elemet fogyasztasz X idő alatt, vagy kettőt 2X idő alatt:D
remélem most már megjön az enyém is, nagyon kíváncsi vagyok...

(#47044) ADAM1337 válasza Tin (#47043) üzenetére

ADAM1337
(PH! nagyúr)

Hát én is erre vagyok kíváncsi de 1 elemmel fogom használni szerintem, akkora különbség van, pedig egy elem nem olyan nehézkes viszont tényleg kifelé fordul.
Elem nem probléma, cég annyit ad mint az állat. :DDD
Szintén emag-ról ? :)

(#47045) Vanir válasza balint107 (#47041) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A topikon belüli keresést használva ha a Trust szóra rászűrsz, akkor látni fogod. :)
De összegzem gyorsan:
Teszkós minőség, az összeszerelés egy gány, a szenzorok amiket ezekbe raknak közel sincsenek a jóhoz. A kapcsolók körülbelül valami lofair-ek lehetnek, vagy még annál is nonamebbek, azaz úgy kétszázezer kattintásnál többet nem kell tőlük várni. Nehezek és formailag nevetségesek, de legalább van bennük úgy 15 LED, hogy nagyon szépen világítsanak. Egyéb parasztvakító funkciókról nem is beszélve.
Összefoglalót érdemes elolvasni, és látni fogod, hogy miről beszélek. ;)

Mellesleg félreértés ne essék, a te irányodban semmiféle sértést nem szántam, csak simán szar gyakorlatilag az összes Trust. Annyi infót nem képesek megadni az oldalukon, hogy mekkora az egér, nemhogy a szenzoradatokat.

(#47046) balint107 válasza Vanir (#47045) üzenetére

balint107
(senior tag)

Néztem egy párat az ajánlott egerekből. Olyan kellene, ami nem csak jó, hanem jól is néz ki. Vörös és esetleg kék színű led is kellene. Komoly összeget nem akarok rászánni, most pl egy 2 ezer ft kategóriás genius alap fekete egerem van. Nagyon nem is szeretnék olyan mélységekbe belemenni, hogy programokkal kelljen vezérelni az egeret meg hasonlók. Úgy sem értek ilyesmihez. :U

(#47047) Tin válasza ADAM1337 (#47044) üzenetére

Tin
(PH! addikt)

én meg megnézem mit bír elemmel, aztán max használom eneloop aksikkal, ha nagyon fogyasztja.

nem emag, iponban aznap pár órán át bruttó 19.5e volt, így nettó 15.5-ért jutottam hozzá... emag ezt az akciót is elcigánykodta, a románoknál sokkal jobb áron, 14e körül volt átszámolva

(#47048) Vanir válasza balint107 (#47046) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Hát, ha a kinézet fontosabb, mint a tartósság és használhatóság, akkor igazából teljesen mindegy, hogy mit veszel, ebben nem tudunk segíteni. Amúgy nem kell semmiféle program az egér vezérléséhez egy driveren kívül, ami meg eléggé adja magát.

(#47049) ADAM1337 válasza Tin (#47047) üzenetére

ADAM1337
(PH! nagyúr)

Én emagon vettem 17,9-be, annyiért szerintem jó vétel volt. BF-en.
Igen a garancia lapon néztem a román címeket. :DDD

(#47050) balint107 válasza Vanir (#47048) üzenetére

balint107
(senior tag)

A4 Tech esetleg jobb lehet a Trust-nál, vagy ugyanaz a "gyenge" kategória? :U
https://www.pcx.hu/termek/a4-tech-v7m-bloody-fekete-eg-r-41388

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.