2018. május 25., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-04-09 02:10:41

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 04. 03.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#60001) sNk77 válasza MaTpr0F (#59993) üzenetére

sNk77
(tag)

Szia, az anyaga egész jó és az összeszerelés is. Az árához képest, de ez a kábel a legsz**rabb amivel valaha találkoztam. :O A gyári talpak dettó, Jaffának már bescanneltem az alját, hogy csináljon rá talpakat. A lod egész jó, low vagy high között választhatsz. A high se olyan őrült nagy, éppen, hogy jó még 1 mm-es talpakkal. Éppen ezért én 0,5mm-es talpal fogom használni. A világítás is elég gyenge rajta, ha valaki ezért venné, csalódni fog. Én a formája miatt vettem és a két oldalsó gomb miatt. Régóta keresem az Aby14 utódját és ez hasonlít eddig a legjobban. Kézbe fogva még mindig az Aby14 a nyerő, de szokható és ezért költök rá. A szenzora is jobb mint az Abyssusé, nem olyan kényes ( minden egérpadon működik gond nélkül).

(#60002) sNk77 válasza FireKeeper (#59994) üzenetére

sNk77
(tag)

Szia, holnap csinálok róla, maga a súly 13g ha jól emlékszem. Van konyhai mérleg. :)

(#60003) FireKeeper válasza sNk77 (#60002) üzenetére

FireKeeper
(PH! nagyúr)

az elég jó akkor. gyári honlap szerint 89g, ha még arról lejön 13, az már eléggé rendben van. nem kikönnyített G100s kategória, de már majdnem ott van :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Discord: https://discord.gg/sKnPVmH

(#60004) Vanir válasza sNk77 (#60001) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

A görgője milyen, ha szabad tudni? A fokozatok mennyire különülnek el egy Aby-hoz képest? A klikket nehéz lenyomni? Köszi!

Heedless herds that can't perceive / The mouth of man only deceives / Laced in silk and golden weave / Bearing malice, wrought by thieves

(#60005) sNk77 válasza Vanir (#60004) üzenetére

sNk77
(tag)

Most nincs egyben, megvárom a talpakat+ a kábelt a szereléssel. Az Aby14 görgője jobb, nyomásra is és görgetni is. CM-é mintha nem kattanna aztán nagyobb nyomásra mégis és kicsit nehezebb görgetni is.

(#60006) Vanir válasza sNk77 (#60005) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Köszi, erre marha kényes vagyok, úgyhogy valószínű hanyagolni fogom.

Heedless herds that can't perceive / The mouth of man only deceives / Laced in silk and golden weave / Bearing malice, wrought by thieves

(#60007) FireKeeper válasza sNk77 (#60005) üzenetére

FireKeeper
(PH! nagyúr)

valami két lábas kapcsoló van a scroll alatt. pont takarásban van a képeken, szóval nem látszik jól, de mintha alacsonyabb is lenne mint mellette az omron, szóval lehet nem is kockapana hanem valami tactile borzalom. ha viszont pana, akkor lehet hogy ki lehet cserélni omronra, de csak ha elfér úgy is a burkolatban, mert csak úgy lehet berakni hogy lelóg a vége a nyákról.

vanir: az enkóder piros ttc-nek tűnik ami valóban elég szar, de valszeg cserélhető alps-ra, amit szeretünk ugyebár. nekem inkább a görgőklikk a félelmem.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Discord: https://discord.gg/sKnPVmH

(#60008) asuspc96

asuspc96
(őstag)

Na azt hiszem megszületett az összesítés:

Egér: SS Rival 100
- mivel ezt megtapiztam és tetszett is, ezért marad ez

Egérpad: SteelSeries QcK
- ebből kellene egy jó nagy darab, hely van bőven

Billentyűzet: A4Tech Bloody B120
- van háttérvilágítás és az ajánlottak között van, engem ez megnyugtatott
- ha a képek között nem látom, hogy magyar kiosztású, de a leírásban az van, akkor az az is ? :F

Mi a véleményetek ? :B

[ Szerkesztve ]

(#60009) ribizly válasza asuspc96 (#60008) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Egér: SS Rival 100
Szerintem kiváló választás.

Egérpad: SteelSeries QcK
Mivel ebből (sima) van nekem 5 db is itthon, így nagyon nem tudok rosszat mondani róla. Ha a méret nem probléma, akkor igazából nem érdemes mást a QCK-k esetében figyelembe venni, csak hogy mekkora is kell Neked. ;)

Billentyűzet: A4Tech Bloody B120
- ha a képek között nem látom, hogy magyar kiosztású, de a leírásban az van, akkor az az is ?

Elvileg a leírás szokott kevésbé hazudni.

[ Szerkesztve ]

|•| A WORD elszáll, az írás megmarad |•|

(#60010) FireKeeper válasza asuspc96 (#60008) üzenetére

FireKeeper
(PH! nagyúr)

bill: általában a leírásra kell hallgatni, az áruházak sokszor raknak más kiosztású bill képét illusztrációnak, egész egyszerűen azért mert arról van promó fotó.

[ Szerkesztve ]

(#60011) Skullwipe válasza asuspc96 (#60008) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

Szerintem csak kérdezd meg azt a billentyűzetet, az a biztos.

(#60012) dobragab válasza asuspc96 (#60008) üzenetére

dobragab
(Topikgazda)

Légyszíves lehetőleg mindent a maga topikjában. :R

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#60013) asuspc96 válasza dobragab (#60012) üzenetére

asuspc96
(őstag)

mivel egérpad és a bill. topikba is kb az itteni emberek írnak ezért így egyrészt gyorsabbnak tartottam, másrészt a bill. topikban 2x is feltettem a kérdésemet, amire a mai napig várom a választ :DDD
de majd legközelebb meglesz :R

(#60014) taknyí válasza asuspc96 (#60013) üzenetére

taknyí
(senior tag)

Hol lattal magyar kiosztasut? :F

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#60015) bulldog21

bulldog21
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Milyen egeret ajánlotok? 10.000-15.000Ft-ot szánnék rá. Razer egerekkel kíméljetek. Egy Abysuss 2014-et cserélnék le, mivel egy hajszálrepedés keletkezett a bal klikkre normál használat mellett. Asus egerekkel szemezgetek, főként FPS játékokra használnám.

[link]ű
Ezekről mi a véleményetek? Bármi jöhet csak ne Razer, köszönöm.

(#60016) MaTpr0F válasza bulldog21 (#60015) üzenetére

MaTpr0F
(senior tag)

Tegyél egy kört az összefoglalóban, majd próbáld meg még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#60017) atenza

atenza
(senior tag)

Hihetetlen hogy a g403 mennyire túl van belül bonyolítva...

Ahhoz, hogy hozzáférj az egyik főgomb kapcsolójához, full szét kell szedni, 16db! csavart kell kicsavarozni és ekkor még nem tudod teljesen elválasztani a háztól, mert fogja még a vezeték a nyákhoz, amit további csavarok rögzítenek.

Vajon mennyivel lenne könnyebb egy egyszerűbb belsővel és kevesebb műanyaggal és csavarral?

Az is most már 100% hogy a rugó a kapcsolóra nyomja rá a főgombot

pár kép:

kép1
kép2
kép3
kép4

Azért megérte a kapcsolócsere, az alábbi videóban a hozzánk közelebbi közelebbi vagyis RMB a gyári kapcsoló (kínai omron) a távolabbi vagyis LMB az új (japán omron)

video

[ Szerkesztve ]

(#60018) SP!T válasza atenza (#60017) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Precizitás... :D G102 felső burkolatát is jó sok csavar tartja belül össze. Talán 8db ha jól emlékszem.

(#60019) ADAM1337 válasza SP!T (#60018) üzenetére

ADAM1337
(PH! nagyúr)

Jó ég, a razer deathadder 3.5g-t 3 csavar tartja össze kintről bent meg 4 ha jól rémlik.
A g602-t nem bontottam még meg mert garanciális.

cars1dA

(#60020) -FreaK-

-FreaK-
(PH! kedvence)

Ha már a G403 szóba került: Került a házhoz egy 1633-as sorozatszámú példány (.LnB-től öcsémhez) és ennek sem lötyög a görgője, tehát valszeg már javított széria. Vagy csak kivételesen hibátlanra sikerült.

(#60021) Vanir válasza -FreaK- (#60020) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Szerintem inkább az utóbbi. :D

(#60022) ribizly

ribizly
(PH! addikt)

Sziasztok!

Ilyen OMRON D2FC-F-K(50m) kapcsolókkal foglalkozik errefelé valaki?

Hali,
Gyuri

(#60023) -FreaK-

-FreaK-
(PH! kedvence)

Más: hol lehetne a legolcsóbban Rival 300-at (vagy valamelyik iterációját) kapni? Hétvégén kerestem, de csak ilyen 19-20 körül láttam. Fekete pénteken volt a HP Omen 12xxxx-ért is, de akkor a G403 mellett döntöttem, most meg kipróbálnám még is :)

[ Szerkesztve ]

(#60024) FireKeeper válasza ribizly (#60022) üzenetére

FireKeeper
(PH! nagyúr)

D2F-01F-et árul több kolléga is, az az ajánlott típus.

(#60025) .LnB válasza -FreaK- (#60020) üzenetére

.LnB
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Tudták, hogy nekem lesz az a példány. ;]

Sidney Crosby #87 // Pittsburgh Penguins // https://www.youtube.com/watch?v=k3N-MVgeb0g

(#60026) ribizly válasza FireKeeper (#60024) üzenetére

ribizly
(PH! addikt)

Abból van már pár darab betárazva, de ettől még jogos a kérdés... Vagy nem? :U
Nem nagyon találni ezekről normális review-t, ezért érdeklődöm. :DDD

(#60027) FireKeeper válasza ribizly (#60026) üzenetére

FireKeeper
(PH! nagyúr)

én nem tudok róla, ha érdekel, rendelj párat ;]

(#60028) oliwwer

oliwwer
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Itt ajánlott genius maurus gx gaming egerem van. Olyat csinál mostanában, hogy disconnectel az usb portról egy 15 mp-re, majd újra kapcsolódik. Kb 45-60 percenként csinálja. Egyértelmű egérhiba ez?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#60029) jaffa 2843 válasza oliwwer (#60028) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Valószínűsíthetően kábelhiba.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#60030) oliwwer válasza jaffa 2843 (#60029) üzenetére

oliwwer
(fanatikus tag)

Hátranéztem a géphez, és láttam hogy egy usb hosszabbítóval kötöttem a gépbe az egeret. Kivettem a hosszabbítót, hátha az volt a ludas, de ha nem akkor gariztatás lesz belőle.

Köszi a választ!

(#60031) e-newsee válasza -FreaK- (#60023) üzenetére

e-newsee
(őstag)

Edigiben az Omen még mindig 15,8k

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo."

(#60032) Nauda

Nauda
(tag)

Halihó!

Olyan egeret keresek aminek sok felprogramozható gombja van.
Ezt ajánlotta egy ismerős, de hátha tudtok jobbat. Árban ennél többet nem szívesen költenék rá.

https://ipon.hu/webshop/product/trust_19816_gxt_166_mmo_gaming_laser_mouse/636714

(#60033) cettlee

cettlee
(őstag)

hali
fél napig böngésztem de nem jutok dülöre.
9-12 ezer környékén keresek valami használhato gamer egeret, nem profi szinten nyomom de azért legyen pontos. Régebben mx518am volt, ehhez hasonloval elégedett lennék. Az utodai már nem kaphatoak.
Illetve egérpadot is szeretnék párezerért max. Razer abysse 1800-t vagy mit láttam kisméretü egérpaddal együtt 14 ezerért. Bár örülnék legalább két testreszabhato oldalso gombnak. A kezem nem kicsi, mx518 pont jo volt

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2001-12-23 22:29, azaz 4663 napja ― őstag

(#60034) Skullwipe válasza cettlee (#60033) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

Menj át az egér problémák topickba és írd le oda mit baja van pontosan, lehet nagyon olcsón újra használhatod is.

(#60035) Vanir válasza cettlee (#60033) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Próbálj lőni egy MX518-at vagy G400-at apróról. Egérpad topik itt.

(#60036) Speedy23451

Speedy23451
(újonc)

Üdv!Van egy Cougar 250M egerem,tudom nem nagy szám de én azért szeretem.Van egy olyan probléma vele,hogy random eldobja az usb jelet 1 mp-re aztán újra ismeri gép és megy tovább,Nagyon véletlenszerűen csinálja és vagy 3-4 alkalommal már előfordult az is ,hogy eldobta az usb jelet és utána amikor újra connectelt akkor se a bill se az egér nem reagált semmire de a rendszer (Ts/Game) az ment stabilan a háttérben.Ilyenkor resiztem a gépet és ment tovább.Hozzáteszem ha másik egeret használok nem csinálja ezt.Mi lehet a probléma?

"Nem olyan rossz,mintha kétszer olyan rossz lenne" :D PÜ-re illik válaszolni ! :)

(#60037) Vanir válasza Speedy23451 (#60036) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Megtört a kábel valószínűleg. Amúgy a 250M egész vállalható kis patkány, csak hát a Cougar QC elég erőteljesen szar. Aprón tudsz kábelt venni.

[ Szerkesztve ]

(#60038) cettlee

cettlee
(őstag)

az a problemaja hogy elharaptam a vezeteket es utanna szettortem az egeret.

(#60039) Vanir válasza cettlee (#60038) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Majd emlékeztess, hogy veled ne lanozzak. :DDD :C
Amúgy válasz funkciót használjuk már pls, ha be van építve a fórumba.

(#60040) cettlee

cettlee
(őstag)

oke

(#60041) Vanir válasza cettlee (#60040) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

:U
Amúgy kaptál választ a konkrét kérdésedre is, legalább akkor ne trollkodnál. Viszlát.

(#60042) cettlee válasza Vanir (#60041) üzenetére

cettlee
(őstag)

uj egeret szeretnék, számlával. a g400 megfelelne de sajnos kifutott termék.

(#60043) sNk77 válasza FireKeeper (#59994) üzenetére

sNk77
(tag)

Pár kép a master mouse S belsejéről.

kép
kép
kép
kép
kép
kép

Pontosan miről szeretnél képet ?

[ Szerkesztve ]

(#60044) weri válasza cettlee (#60042) üzenetére

weri
(tag)

Rival 300 kb. egy meret :d

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#60045) Speedy23451 válasza Vanir (#60037) üzenetére

Speedy23451
(újonc)

Köszönöm!Megpróbálom megmenteni! :)

"Nem olyan rossz,mintha kétszer olyan rossz lenne" :D PÜ-re illik válaszolni ! :)

(#60046) SP!T válasza weri (#60044) üzenetére

SP!T
(PH! addikt)

Hát... Azért a Rival 300 batár egy bálna. Hogy ezzel az egérrel hogy lehet játszani...

(#60047) kemotox válasza weri (#60044) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nagyon nem hasonló forma, a méret nem minden.

[ Szerkesztve ]

(#60048) FireKeeper válasza sNk77 (#60043) üzenetére

FireKeeper
(PH! nagyúr)

arra voltam kíváncsi hogy az egyes gombok alatt milyen kapcsoló van. esetleg arról még lőhetnél egyet, hogy milyen a nyák belerakva a burkolatba. arra vagyok kíváncsi hogy elöl marad-e valamennyi hely, beférhet-e vajon egy omron a scroll alá.

(#60049) cettlee

cettlee
(őstag)

Nah olvasgatás után CM storm alcort fogok venni valoszinüleg.
Egérpad minősége mennyire fontos? Egy ilyet néztem ki. Sima szövet

(#60050) weri válasza SP!T (#60046) üzenetére

weri
(tag)

De az a 400s azert tetszik :D Tudom hogy nem hasonlo forma, volt nekem is rivalom.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.