2019. április 21., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-21 14:16:16

IT café

Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2018. 11. 21.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
Mostantól a Discord-on is elérhetőek vagyunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#71001) FIREBLADE78

FIREBLADE78
(PH! addikt)

Nos,akkor razer death vagy g502?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon ikx, Cube aim disc 26

(#71002) TeebyKay válasza FIREBLADE78 (#71001) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Vedd a razert.

(#71003) Riccsiz_h válasza ribizly (#71000) üzenetére

Riccsiz_h
(fanatikus tag)

Végig próbáltam az összes érzékenységet (+ állítgattam custom DPI-t is), de leginkább a 800 DPI ami kényelmes. Lehet rosszul fogalmaztam, inkább más irányba (márka, típus amik esetleg drágábbak is stb.)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#71004) FIREBLADE78 válasza TeebyKay (#71002) üzenetére

FIREBLADE78
(PH! addikt)

:K

Macbook pro retina 2013 late, ájfon ikx, Cube aim disc 26

(#71005) HollyBoni

HollyBoni
(PH! kedvence)

Sziasztok!

MX518-nak van most utódja? Legutóbb mikor néztem még a G400 volt, de ha jól látom már az sem kapható.

(#71006) kemotox válasza HollyBoni (#71005) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Alin/ebayen van még g400. G402/403 amik hasonlóak a mostanik közül

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#71007) BeStronk válasza Riccsiz_h (#71003) üzenetére

BeStronk
(tag)

Ami drágább, az nem feltétlenül jobb is...

(#71008) -FLY-> válasza sati (#70989) üzenetére

-FLY->
(senior tag)

Kihagyások, beakadások nincsenek ugye?

(#71009) sati válasza -FLY-> (#71008) üzenetére

sati
(PH! addikt)

Nincsenek, bár nekem első dolgom volt frissíteni a firmware-t ami ha jól rémlik pont valami ilyesmit orvosolt.
1600 DPI mellett teljesen tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#71010) Vanir válasza HollyBoni (#71005) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Ha tudnad, hogy hany juzer kerdezi ezt akar itt, akar kulfoldi forumokon. :))
Sajnos nincs, ez a formavilag befellegzett reszukrol, viszont van par alternativa. G402, G403, illetve hazon kivul Roccat Kone EMP, amik hasonlitanak valamennyire, de ra lehet nezni meg rengeteg masik egerre az ajanlobol.

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#71011) RIC5I

RIC5I
(tag)

1. Mennyi a keret?: 15.000 nagyon maximum
2. Használtpiac játszik?: nem vagyok a hive, de egy kihagyhatatlan ajánlat kihagyhatatlan
3. eBay, külföldi rendelés játszik?: igen ha muszály
4. Mire használnád az egeret?: játékok stream normál használat (főbb játszot játékok : PUBG, R6, stratégiai játékok )
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?: normál esetben palm de játék közben át váltok fingerre
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. : 15cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?: 500dpi re van állitva az egér
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) : nem nagyon, csak végezze jól a dolgát

eddig egy trust gtx 25 őt használtam kb 4 éve 3db ilyen egerem volt a 4 év során és nem igazán váltottam, de most szeretnék valami komolyabbat venni ami esetleg tartósabb is és nem halmeg fél év után nincsenek tévképzeteim ha 1,5 bármi csoda folytán 2 évet kibir én már boldog ember lennék

végig olvastam a tájékoztatót de nyilván most tájékozódóként nagyon sokkal mindent nem fogtam fel belölle igy egy kis segitséget szeretnék kérni :R

Steelseries Rival 100-110
Logitech G203

amiket nézegettem és gondolkoztam legjobban egy Steelseries 310 vagy egy Logitech G402 ami igazán tetszik de kivül van a kereten :D nem tudom hogy ezzel sokkal de sokkal jobbak e mint a 110 vagy a G203 hogy inkább várjak vagy meg elégedhetek az olcsobakkal

minden esetre köszönöm szépen a segitséget :C :R

[ Szerkesztve ]

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#71012) -FLY-> válasza sati (#71009) üzenetére

-FLY->
(senior tag)

Ahogy nézem dupla cellával is alig nehezebb, mint a rival 300-am és lo beállításon elmenne nagyon-nagyon sokáig (mostanában nem játszom abszolút).

(#71013) TeebyKay válasza RIC5I (#71011) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Szerintem nyugodtan vegyél egy Logitech G203-at. Bőven nyújtja ugyanazt a tudást mint a drágább egerek, itthonról be tudod szerezni, és bőven benne van a keretedben. De a Rival 110 is ugyan így jó lehet.

(#71014) sati válasza -FLY-> (#71012) üzenetére

sati
(PH! addikt)

Én low beállításon játszom mert eddig nem vettem észre akkora különbséget, hogy megérje átkapcsolnom :D Szerintem Single FPS-re több mint elég. (nekem biztosan)

Azt viszont még mindig nem tudom, hogy a AAA elemek kevesebb ideig húzzák, vagy csak méretbeli eltérés van.

(#71015) HollyBoni válasza Vanir (#71010) üzenetére

HollyBoni
(PH! kedvence)

Köszi mindkettőtöknek.

Igazából biztos van még egér ami tetszene, csak MX518 már vagy 5 éve van, szóval eléggé megszoktam. A G402 elég pofás és az ára sem vészes, szóval szerintem az lesz. :R

[ Szerkesztve ]

(#71016) Victorio

Victorio
(tag)

Sziasztok,

Az ősrégi Logitech MX1000 egeremben megint kapcsolót kellene cserélni, ezért ismét komolyan elgondolkoztam rajta, hogy végre nyugdíjazom, hátha találok olyat ami hasonlóan kiszolgálna.

A lényeges szempontok:
- Vezeték nélküli legyen.
- Jobb kezes ergonómikus kialakítású legyen, a kisujj felé dőlő háttal, púpos tenyértámasszal (tenyeresen fogom). Ha hüvelyk és kisujj támasz van, az is nagy előny. Rengeteget lesz a kezemben, a szimmetrikus kétkezes lapos hátúaktól megfájdul a csuklóm.
- A hüvelykujjnál minimum 3 oldalgomb. A jobbra-balra dönthető görgőt is nagyon megszoktam, ez is előny lenne. Nem kell hogy makrózhatóak legyenek, de szabad gomb hozzárendelést tudjon.
- Masszív legyen. Inkább kifizetek érte többet, de ne kelljen 2 évente újat vadásszak. Az MX1000 is több mint 10 éve húzza az igát, túlvan már néhány akksi meg kapcsoló cserén, de más baja nincs.
- Ha lehet (de nem okvetlen), újat szeretnék venni, akár külföldi rendelés is játszik.

Ami lényegtelen vagy fölösleges:
- RGB vagy bármilyen karácsonyfa világítás.
- Súlyozhatóság.

Szinte kizárólag melóra használnám, mostanában játékra nem jut idő.

Amiket kipróbáltam, de nem jöttek be:
- Logi G700. Formára nem volt rossz, de minőségérzetre nagyon gagyinak tűnt, lötyögős-holtjátékos gombok, vékony műanyag.
- Logi M705 Marathon. Kicsi. Ennél nagyobb kellene.
- Logi MX Master. Nem volna rossz, de az oldalsó gombok kialakításával valahogy nem tudtam megbarátkozni.

Kérlek adjatok pár ötletet, hogy mit lenne érdemes kipróbálnom.

Egy netes fórumon leállni vitázni olyan mint indulni a paralimpián. Még ha nyersz is, attól még ugyanúgy fogyatékos vagy.

(#71017) kemotox

kemotox
(PH! addikt)

Mótvá?

Isten útjai kifürkészhetetlenek, de a tieid nem kellenek, hogy azok legyenek. Használd az indexet nyugodtan.

(#71018) Vanir válasza Victorio (#71016) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Logi MX Performance talán?

Szakmai kérdésre az adott topikban válaszolok, privátban kérlek ne keressetek ilyen ügyekben!

(#71019) Victorio válasza Vanir (#71018) üzenetére

Victorio
(tag)

Az is lassan 10 éves konstrukció, nem tudom mennyivel lennék beljebb vele, mintha kicserélném újra a mikrokapcsolóimat, és maradnék az MX1000-nél.
Meg egy tesztben ráadásul azt olvastam, hogy az anyaghasználata nem túl masszív, az MX1000-nél gyatrább.

De köszi a tippet, majd megfogdosom valahol ahol lehet még kapni.

Egy netes fórumon leállni vitázni olyan mint indulni a paralimpián. Még ha nyersz is, attól még ugyanúgy fogyatékos vagy.

(#71020) Vanir válasza Victorio (#71019) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Az az igazság, hogy 2018-ban nem fogsz olyan egeret vásárolni újonnan, ami javítás nélkül 2-3 évnél tovább bírja, szóval szerintem nyugodtan javítsd meg a jelenlegit.

(#71021) vlevi válasza Vanir (#71020) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Mennyire intenzív használat mellett mondod ezt a 2-3 évet?
Mert a halálba fikazott A4tech egerek nem tudom, mióta van meg, szerintem 10+ éve. Melohelyen a Intellimouse optical pedig talán még régebbi, és mindkettő köszöni szépen, jól van. Habár az Intellimouse már elég sárga...

(#71022) jaffa 2843 válasza vlevi (#71021) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Olvasd el még egyszer a mondatot :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#71023) Melorin válasza vlevi (#71021) üzenetére

Melorin
(PH! addikt)

Azt írja 2018-ban vásárolt egér nem fogja bírni.

(#71024) ribizly válasza kemotox (#71017) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Megrendelve.:D

|•| A WORD elszáll, az írás megmarad... |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71025) kemotox válasza ribizly (#71024) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Én csak azért nem renderelem be, mert hétfőn beszerzek egy fehér mecha bill-t, és gondolkodom, hogy fehér egér kéne mellé. :DDD

(#71026) jaffa 2843 válasza kemotox (#71025) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Pont ezért nem rendeltem én sem.. Fehér kell belőle :P

(#71027) kemotox válasza jaffa 2843 (#71026) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Mondjuk én nem nagyon szeretem a fehíret, de még mindig jobb egységesen az asztal. Mondjuk ez is egy olyan dolog, hogy mindig eltervezem, hogy mostmár megcsinálom az asztalomat rendesen, és szépen igényesen rendben tartom,de nyilván soha nem sikerül :DD

(#71028) jaffa 2843 válasza kemotox (#71027) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

Folyton elöl van egy csavarhúzó készlet meg egy szétkapott egér :D

(#71029) kemotox válasza jaffa 2843 (#71028) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Ja igen, A csavarhúzó. A szokásos, átlagos méretű csillag. Én csak úgy hívom, hogy "számítástechnikai csavarhúzó". Ez az a fajta szerszám, amivel egy PC-t kompletten szétszedsz, összeraksz, megjavítasz, elrontasz :DDD

(#71030) goamantra

goamantra
(tag)

Logitech G305 Recoil >> "HERO 12k érzékelő" LOL? 800 fölé értemes ember nem megy... v tévedek?

viszont ez a "Lightspeed technológia" ha ugyanaz, ami a g703 ba van, az jól hangzik.

ismerős körben páran használják, szerintük teljesen "Esport ready" és nagyon jól lehet vele játszani

(#71031) kemotox válasza goamantra (#71030) üzenetére

kemotox
(PH! addikt)

Tévedsz. Vannak Razer szenzorok, amiknek pl 1800 a natív DPI-je. Amúgy meg nyilván nem csak az értelmes embereket célozzák be. Akkor alig adnának el párat ;]

(#71032) Victorio válasza Vanir (#71020) üzenetére

Victorio
(tag)

Elszomorító, hogy ősöreg hardvereket kell javítgatni, mert nincs minőségben megfelelő a piacon.

Azt hinné az ember, hogy az évek múlásával csiszolódnak a hardverek, még jobb, még masszívabb, még kézhezállóbb, és korszerűbb az új generáció.

De aztán rá kell jönni, hogy átkozott fogyasztói társadalomban élünk, ahol a tervezett elavulás minden terméknél ott van. :(

Asszem előkotrom a fiók mélyéről a japán Omronokat, és nekiállok forrasztani. :(((

(#71033) goamantra válasza kemotox (#71031) üzenetére

goamantra
(tag)

kevés kivétel erősíti a szabályt.. :D

(#71034) Vanir válasza goamantra (#71030) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Amióta a Razer elindította (a SteelSeries meg folytatta) a dépéíháborút, azóta fokozatosan az egyre magasabb értékek vannak megcélozva, a normális userek számára felfoghatatlan módon.

(#71035) goamantra válasza Vanir (#71034) üzenetére

goamantra
(tag)

kicsit off: TV be is jön a 8k , mindenki nagy örömére :D lehet ezt majmolják ..

(#71036) Vanir válasza goamantra (#71035) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Már akkor sokezer CPI-nél tartottunk, amikor a 2k felbontás sem nagyon létezett a mindennapokban.

[ Szerkesztve ]

(#71037) sati

sati
(PH! addikt)

Ezt az "Enhance Pointer Precision"-t érdemes kikapcsolni ugye?

(#71038) Tomi_Sci válasza sati (#71037) üzenetére

Tomi_Sci
(őstag)

Inkább alapvető lenne ;]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#71039) Vanir válasza sati (#71037) üzenetére

Vanir
(Topikgazda)

Mindenképp.

(#71040) sati válasza Vanir (#71039) üzenetére

sati
(PH! addikt)

Közben már az összefoglalóban megtaláltam, köszi!

(#71041) levente222

levente222
(tag)

Sziasztok!
Kinéztem magamnak a SteelSeries Rival 100 egeret. Ugyan játékra is használnám, de csak maximum ilyen stratégiai és városépítős témában, ahol nem túl pörgős a játékmenet. 3D modellezésnél is helyt kellene állnia, ne legyen pontatlan, és kis méretű,nem kézbeálló az egér. És ami még fontos, hogy ne a klasszikus fekete piros színkombináció legyen, hanem lehetőleg színes, a feketét lehetőleg elkerülvén. Ezen szempontok szerint keresgélve találtam a SteelSeries Rival 100-at. Szerintetek ez jó cucc ilyen felhasználásra? Max 15K-ig esetleg van valami más színes de minőségi egér? Köszi :)

Samsung Galaxy S8+

(#71042) ribizly válasza levente222 (#71041) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Összefoglaló -> Hogyan kérdezzek?

[ Szerkesztve ]

|•| A WORD elszáll, az írás megmarad... |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#71043) vlevi válasza jaffa 2843 (#71022) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Igen, én is arra írtam, hogy bezzeg regenmindbenjobbvót.

[ Szerkesztve ]

(#71044) levente222 válasza ribizly (#71042) üzenetére

levente222
(tag)

Ja bocsi, azt nem néztem át :R
Szóval az előző hsz.-t kiegészítvén:
1.Maximum 15-16k-t szánnék rá.
2.Jöhet használt is, de az újat preferálom.
3.Minél hamarabb szeretnék hozzájutni, az 1 hónapos szállítás emiatt kiesik.
4.A használatot leírtam kb.
5.Palm grip
6.19,5cm
7.Viszonylag kis érzékenységgel használom.
8.Színes legyen mindenképp.

Samsung Galaxy S8+

(#71045) ribizly válasza levente222 (#71044) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Rival 300 HB?
Elég nagy, de elvileg meg kéne feleljen mindennek, amit leírtál viszont meglepően drágán mérik, viszont mindenképpen érdemes figyelni, mert sokszor van Steelseries akció meg hardverapro-n is néha feltűnik.

Még amúgy a Rival 100 van mindenféle színben (de az kicsi) meg a Logitech G703 van fehérben, a G603 szürke. A Mionix Naos is szürke. Ami még szóba jöhetne az a Zowie EC1-B fehér, de én azt az anyagot kerülném.

Most hirtelen ez az ami szembe jött, de majd a topic lakók kisegítenek.:U

(#71046) TigrX válasza levente222 (#71041) üzenetére

TigrX
(újonc)

Akkor már inkább a Rival 110 vagy a Logitech g203. Én is nézegettem, hogy mi lehet jó választás 10-12k körül.

De nézelődj itt az apró hirdetések között, vannak kincsek bőven ha nem kell gari.

Nézd csak: https://hardverapro.hu/apro/elado_steelseries_rival_310

[ Szerkesztve ]

(#71047) ribizly válasza TigrX (#71046) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

Ha Te 19,5cm-el palm-ra tudod fogni a G203-at, akkor azt meg szeretném nézni.;]
És az egyik legfontosabb szempont az volt, hogy színes legyen, ne fekete.

[ Szerkesztve ]

(#71048) M0ng00se

M0ng00se
(senior tag)
LOGOUT blog

Üdv!
Látom ajánlottak közt, a "A4Tech X-718BK" típus, én a "A4Tech X-738K"-t be tudnám szerezni helyben, akár még ma. Megérné megvenni? Főként játékra lenne. Az lenne a legfontosabb, hogyha nagyot rántok rajta oldalra akkor ne dobja el a jelet mint az olcsóbb fajták.

5GHz

(#71049) TeebyKay válasza M0ng00se (#71048) üzenetére

TeebyKay
(őstag)

Nem.

(#71050) Bici

Bici
(PH! félisten)

Sziasztok!

Unreal Tournament 3 stílusú és RTS játékokhoz keresek vezetékes egeret.
A cél, hogy pontos legyen, és lehetőleg ne legyen drága (10k alatt, ha lehet).
A kényelemmel kapcsolatban annyi, hogy azokat az egereket szeretem játékra, amik belesimulnak az ember tenyerébe.
Fontos, hogy a görgője egyértelműen kattanjon, lehessen vele megbízhatóan fegyvert választani.

Eddig két logitech egeret próbáltam ki, egyik sem volt számomra kényelmes, így más márkát preferálok.

1. Mennyi a keret? - 10k
2. Használtpiac játszik? - inkább nem, csak ha lehetetlent akarok.
3. eBay, külföldi rendelés játszik? - igen
4. Mire használnád az egeret? - RTS, FPS játék
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? - PALM
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. - 18cm, de az átlagnál rövidebbek az ujjaim, inkább a tenyerem nagy.
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? - nem tudom, eddig noname egerekkel játszottam hosszú távon
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - ne legyen ránézésre túl gamer.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.