-
IT café
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
freelanced
addikt
Köszönöm a válaszokat!
Nekem is holnap lesz időm vélhetően mélyebben beleolvasni de amin megakadt a szemem és közbekérdeznék hirtelen:Én 60%-os kiosztáson kiválóan elvagyok két feltétellel: programozható firmware és a jobb Shift osztott legyen, mint itt, ahol az extra gombra Fn kerül (és alsó sorból is jobban kedvelem a képen lévő 7u Space-es kiosztást, de ez nem dealbreaker).
TKL alatti és 60% vagy feletti billentyűzetek esetén, gondolom még ott a 65% például, van olyan ami nem custom made viszont rendelkezik ezekkel a paraméterekkel? Gondolok itt leginkább a programozható firmware-re. Nem mentem utána még nagyon de hirtelen nem látom hogy a Leopold tudna ilyet, de nem volt időm mélyen megnézni a dolgot. Ha esetleg van prebuilt ilyen tudsz javasolni?A többi kapcsán még jelzek illetve tényleg köszönöm a részletes véleményt, meglátást, tapasztalatot a témában!
Köszönöm!
Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.
-
nyunyu
félisten
Optimális kiosztás az egy jó kérdés.
Én Norton Commander 3.0-án (majd DOS Navigatoron,
WindowsTotal Commanderen) nevelkedve nem tudom elengedni a dedikált F gombokat, így az 5 soros, vagy annál kisebb kiosztások (magyarul 70% alattiak) szóba se jöhetnek.Layerezni se szeretek.
Pár éve melóra építettem magamnak egy 75%-os XD84-et, ami kiosztását tekintve teljesen jó volt, csak a VPNhez SMS token begépelésekor, meg excel buzeráláskor hiányoltam róla a numpadot, meg nem szerettem a laptoptáskában ide-oda cipelni (melóhelyi fiókban otthagyásra túl drága lett volna), így végül belapátoltam a régi, tönkrement MXB2-m MX Brownjait egy ócó1800-ba, és azt használtam sokáig. (később helyette lett volna a szép1800, de azt nagyon eloutemusítottam, így pár hónap után visszakerült a zöldség.)
Itthon évekig teljes méretű Cherryket használtam (Pimpelt MXB2, 1000, 1000 különböző álruhákban, sötét 1000, sötét 1000 világos PBTvel)
Aztán március óta homeofficeban ragadtam, majd júliusban kaptam egy hülye doksiírási feladatot, amire a kedvenc sötét 1000-em Outemu Sky kapcsolói hosszabb távon fárasztónak (+hangosnak) bizonyultak, így némi fejtörés után előkerült a melós ócó1800, mint legfinomabban járó (és leghalkabb) taktilis billzetem, aztán azt használtam 4 hónapig megállás nélkül.
(Ennek plusz előnye az volt, hogy mivel melóban mindig ezen programoztam, így az izommemória megvolt a * ütéséhez, ami a winkeyless 1000-eken sosem ment, mert 2 gombbal odébb van az AltGr)Aztán múlt hetet nem bírtam ki impulzusvásárlás nélkül, így most modern 6.25 szóközös teljes kiosztással próbálkozom.
Az viszont hamar feltűnt, hogy fórumozáskor túl sokat kell vállból mozgatnom a jobb kezemet a JKL és a kurzorok, ne adj isten numpad között. (plusz a hülye izommemória mindig megviccel, és automatikusan a messze lévő numpad fölött keresem az Ins/Del hatost. )Így most azon gondolkozom, hogy adni kéne az XD84-nek egy esélyt, és kicserélni a nemszeretem Kailh Coppereit valamelyik halkított taktilis kapcsolóra, aztán élvezni azt, hogy 75% kiosztásnál JÓVAL kevesebbet kell mozgatni a jobb kezemet a TKLhez, pláne a teljeshez képest.
(Laptopom is 75% kiosztású, így a Home/PgUp/PgDn/End ugyanott van.)Aztán ha nagyon kell a numpad, akkor még mindig ott van az 1800...
Arra viszont emlékszem, hogy a 75%-kal meg az is volt régen a bajom, hogy nincs rés a számsor és az F-ek között, így könnyű 1 helyett F1-et ütni, meg a jobb alsó sarok környéke nagyon zsúfolt. (1800 kurzorai picit kijjebb vannak tolva!)
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
Domonkos
addikt
>Azonban minél inkább mész lefelé méretben, annál inkább az kell, hogy a billentyűzet idomuljon hozzád, és ne te a billentyűzethez
Ha a juzernek kell a periferiahoz alkalmazkodnia, akkor az egy rossz periferia - merettol es egyebektol fuggetlenul..Gender of electrical connectors is defined by the pins.
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
- Vigneau interaktív lokálblogja
- PlayStation 5
- Ég veled, KEndre! :(
- Évek óta ígért funkcióval egészíti ki a DirectX 12-t a Microsoft
- Autóhifi
- Delta Force (2024)
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- DUCKY One 3 Daybreak Mini
- Logitech G915 LIGHTSPEED Vezeték Nélküli Mechanikus Gaming Billentyűzet
- Glorious GMMK Pro 75% TKL épített, mechanikus NON RGB billentyűzet - Glorious Panda, Rain Forest Dye
- Roccat Vulcan II Titan II Mechanical Billentyűzet.
- Montech MKey TKL mechanikus billentyűzet - MK87 FREEDOM RED
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest