Új hozzászólás Aktív témák

  • den89

    tag

    válasz syl5 #219945 üzenetére

    Szia!

    Én nem vagyok egy nagy hozzáértő, csak a szerény véleményemet írnám le. Röviden: te tipikusan az a felhasználó vagy, akinek nem ajánlott a villanyautó. :D Hosszabban lentebb.

    Rögtön kezdeném azzal, hogy szerintem akinek jó a villanyautó:
    - 90%-ban városban jár vele.
    - Napi max 30-40 km-ről ingázik.
    - Heti max 1-2 "hosszabb" utat megy vele (értsd max 150-200 km) és kényelmesen odaér a töltőhöz, vagy esetleg megfordul az adott távról, és ha hazaér rádugja a töltőre.

    Általában a feltüntetettnél 100-120 km-rel kevesebbet számolj a hatótávra. Ahogy egy benzines autónál is 1-1,5 literrel kevesebb fogyasztást szoktak feltüntetni, mint ami a reális.Viccesen fog hangzani, de ezek a hatótávok, amiket írnak a villanyautókra, kb akkor reálisak, ha 20 fok van, szélcsend, süt a nap, nem esik, ráállnak egy fix sebességre (nyilván nem 150-160-ra), 0 komolyabb gázfröccsöt adnak, nem használnak klímát, rádiót, stb-t. Lehet kihagytam valamit...

    Szóval a feltüntetett:
    - Model Y 533 km
    - Ioniq5 481 km
    - C40 507 km

    Na ezekből nyugodtan kapásból levonhatsz minimum 100-120 km-t, de ha te 160-180-al mész, szoros a beosztásod, valószínűleg amúgy sem vagy szuttyogós sofőr, ebből még 50-60 km-t nyugodtan levonhatsz. Valamint az sem elhanyagolandó tény, hogy nem ajánlják 10-20% alá meríteni az akkukat, meg nyilván te sem szeretnéd kicentizni. Magyarul szerintem nagyon jó esetben számolhatsz 300 km-rel a hatótávra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák