Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollo17hu

    őstag

    válasz Kobe #36233 üzenetére

    Az a next level lutri. Gondolkodtam abban is, de ott azért elég reális a veszély, hogy egyik napról a másikra "megszűnik az egész úgy, ahogy van". Pl. javíthatatlan technológiai rést találnak, államok jelentik be, hogy a használata illegitim, vagy mondjuk a Libra letarolja az egészet. Nyersanyagnál elég valószínűtlen, hogy hipp-hopp fúziós erőművel fognak működni a közlekedési eszközök. Vagy mondjuk kávé/kakaó helyett hirtelen rászoknak az emberek a salátára meg a brokkolira. :D

    Amúgy kakaóval kapcsolatban aug. végén írtam is ide, hogy lokális minimumon van, szerettem volna beszállni a 4x tőkeáttétes ETF-be, de az a problémám azóta sem oldódott meg (a KBC felületén tök más árfolyam szerepel, mint a Frankfurti Tőzsdén). Helyette maradt a 2x áttét, és egylőre ment is 20%-ot. Kávét is pont akkor vettem, az is pluszban van most, de ezt bevallom, tényleg lutri volt.

    Eddig amin buktam, azok vállalatok egyedi részvényei. Azokat azért is kerülöm, mert ha beüt a válság, akkor kb. mindegy, miben vagy, shortra meg nem szívesen teszek.
    S&P500-ban és társaiban meg nincs kockázat, nem is lehet nagyot szakítani rajta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák