Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katona84

    tag

    válasz tomcat78 #33 üzenetére

    Pedig az aranyhoz képest elenyésző az az ökolábnyom, de minimum kiegyenlített BTC esetében (más kriptóknál meg a milliomodnál kisebb töredéke.)..a bányagépek/buldózerek stb üzemanyag fogyasztását még csak nem is zöld energiából állítják elő.
    Szerinted ha nem hamisítható az arany, miért szűnt meg fizetőeszköznek lenni? (Erre már a középkorban rájöttek a királyi kincstárakban....)
    Nem látom, hogy miért ne lehetne szabályozni akár az államháztartásokban vagy bankokban tartott BTC-t okosszerződésekkel, úgy, hogy ne sérüljenek az alapelvek egyik fél részéről sem.
    Nyilván nem vagyok banki szakember..lehet tényleg nem lenne jô ha mindent "látok", de a jelenlegi út is járhatatlannak bizonyul már nem először....ezért írtam, hogy én a két rendszer hybrid működésében látnám a megoldást, de ehhez le kellene ülni a két oldalnak egy asztalhoz és kidolgozni a kompromisszumokat a centralizált és decentralizált elemek előnyeit egyesítve. Nyilván ezek utópisztikus gondolatok....egyelőre.
    Részemről itt zárnám is a parttalan vitát, mert csak a saját meggyőződésünket "fújjuk."

Új hozzászólás Aktív témák