Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz tom120514 #42722 üzenetére

    Nem tudom, én azért ennyire nem biztatnám.
    Nem azt mondom, hogy ne vágjon bele, de azért ősszel még bőven "látóhatáron belül" volt egy megtérülés.
    Akkoriban (vagy vegyük úgy, hogy a decemberi drágulásokat megelőzően) ha olcsón tudott hw-hez jutni (akár használt akár nagykerből, akár áfa-visszaigénylés etc) akkor optimális esetben 3-5 hónap körüli ROI is reális lehetett, de ha nem optimális esetet is veszünk, akkor is ennyi idő elteltével már keresett annyit, hogy ha a hw árát is beleszámolja nullán van, vagy esetleg minimális pluszban.
    Természetesen senki sem tudta előre, hogy ez lesz, mert ha így lett volna, akkor én is, te is, és sokan mások is raklapszámra vettek volna vga-t, még ha ehhez providentet kellett volna felvenni, vagy vesét eladni, vagy a tested áruba bocsájtani :P
    Jól látszik az a ph-n is, hogy rengetegen felszálltak a hype vonatra október-november-december környékén amikor a holdig ment az árfolyam, és senki sem tudta meddig emelkedik, viszont impozáns volt az, hogy pl 10db 1060-as kártya napi 22-25 dollárt is keresett tisztán. Aztán most mikor kb 10-13 dollár körül mozog ugyanez sorra becsokiztak azok az emberek akik nem igazán jártak utána a dolgoknak, vagy csak a könnyed pénzszerzést látták az egész mögött, és most szabadulnának a hw-ektől, kihasználva azt hogy még így is drágábban tudják eladni mint amennyiért vették.
    Szóval bele lehet vágni, de azért 1 év hosszú idő, és azért más a 6 hónap meg a 12 hónap ROI :)
    Persze jövőbe senki nem lát, akár az is lehet, hogy jövő hónapban a fenti mintára levetítve 30$/nap lesz a haszon, de az is lehet hogy még tovább csökken.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák