2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-02-21 09:47:54

IT café

Összefoglaló kinyitása ▼

(#39001) Skynet258

Skynet258
(PH! kedvence)

Na mondom nekiesek ennek a GDAX regisztrációnak, hátha sikerül bár olvasom, hogy elég necces meg válogatnak. Coinbase acc-om ugye van, személyivel verifikálva, így itt kért másikat, mondom legyen a jogsi. Telefonnal lefotóztam elejét, feltöltöm, kéri a hátulját, feltöltöm, majd kér rólam egy képet, visszafogott mosoly... és ennyi volt, 1 perccel később már teljes értékű a regisztrációm.
Szóval nem olyan para ez... ;)

Android telefon/tablet/okosóra tesztek, játékok, programok, hírek: http://androtech.hu

(#39002) NoX1 válasza mepet (#38998) üzenetére

NoX1
(senior tag)

Én azért tovább mennék. Íme, kész a teljes oldal fordítása. :DDD

(#39003) demmer123 válasza nandi17 (#39000) üzenetére

demmer123
(őstag)

Igen ma kezdtem el.

Szerintem csak Equihasht fogok tolni.Az is 3.4USD naponta Winminer csak 2USD Zenel.

Neked minden bevan állítva hogy minden coint bányászon?

(#39004) Krix válasza NoX1 (#39002) üzenetére

Krix
(őstag)

Hogyan kell villogni az új BIOS? :DDD

If it is not broken then don't fix it!

(#39005) KilgoreTrout válasza X Factor (#38997) üzenetére

KilgoreTrout
(senior tag)

A csavarhúzós alaplap indítással el tudok rontani valamit? Eddig nem sikerült, de kérdés mennyire legyek óvatos...

(#39006) nandi17 válasza demmer123 (#39003) üzenetére

nandi17
(tag)

igen minden
de csak Equihasht csinálja és néha Lyra2REv2

nem tudod hogyan van a kifizetés,menyi a minimum ?
eddig 0.001 volt

[ Szerkesztve ]

(#39007) fogtunder válasza KilgoreTrout (#39005) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

elvileg nem, de szerintem jobban jársz, ha beállítod BIOS-ban, hogy áramkimaradás után kapcsoljon be és a tápegység gombjával tudod kapcsolgatni. vagy veszel/bontassz egy power gombot.

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#39008) Dr. Romano válasza KilgoreTrout (#39005) üzenetére

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Hát ezután a kérdés után inkább ne is próbálkozz vele. Biodban állítsd hogy ac powerloss után kapcsoljon be, így a konnektor ki-be dugásával tudod indítani.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39009) varsza válasza KilgoreTrout (#39005) üzenetére

varsza
(kvázi-tag)

Inkább kérj tőle egy on/off gombot resetgombbal. 100Ft-ot megér :)
https://hardverapro.hu/apro/pc_hazbol-kezeloszervekusb-phone_panelekaudio_kabelek

[ Szerkesztve ]

(#39010) demmer123

demmer123
(őstag)

Azért van különbség WinMiner és Nicehash között.

Eddig naponta 2/USD jött WinMinerrel nicehash bőven megvan a 3USD még több is.

Ha shepa utalás 2500-3000FT lesz még akkor is jövedelmezőbb mint a WinMiner Paypal 8%..

WinMiner

[link]

Nicehash

[link]

(#39011) bobalazs válasza demmer123 (#39010) üzenetére

bobalazs
(PH! kedvence)

Nagyobb hasznod lenne ha shitcoint szednél, eladnád és vennéd a zen-t váltón.

(#39012) subaruwrc válasza KilgoreTrout (#39005) üzenetére

subaruwrc
(PH! félisten)

ne zárj össze kettőnél több tüskét akkor nagy bajod nem lehet belőle.

ryzen 2600-2700,A400 240gb SSD,iPhone 7 matte black 128gb eladó

(#39013) Yany

Yany
(PH! addikt)

Van valakinek tapasztalata EVGA 1070 TI SC ACX 3.0 kártyákkal kapcsolatban? RAM-juk mit bír vajon? (elvileg ilyeneket várok 1 héten belül)

Asus ZenBook UX410 bemutató: https://youtu.be/xUXRAVZlGto

(#39014) Janou

Janou
(őstag)

Amúgy szerintem ezt is hasznos lehet belinkelni az összefoglalóba... Claymore's konfigurálása

(#39015) KilgoreTrout

KilgoreTrout
(senior tag)

A kártyák sorrendje számít?

Fent van a windows, megcsináltam a szükséges tweak-eket, DDU-val leírtottam mindent.

Most tartok ott, hogy egy kártyát be kéne kötnöm. A kérdésem, hogy számít-e a kártyák sorrendje? Rakhatom a jobb oldalon lévő kártya riser-ét a jobboldali PciEx1-es foglalatba?

A cél az lenne, hogy az eszközkezelőben is egymás után legyenek, abban a sorrendben, mint a rig-en, hogy tudjam, mikor melyik kártyáról van szó.

Az alaplapon a processzor felől a foglalatok:
PCIEx1_1, PCIEx16_1, PCIEx1_2, PCIEx16_2, PCIEx1_3, PCIEx1_4.

A logika azt diktálná, hogy a x16_1-be kerüljön az első kártya, viszont, ha utána bekerül a x1_1-be is a kártya, akkor nem az látszik majd 1-es kártyaként mindenhol?

[ Szerkesztve ]

(#39016) bobalazs válasza Janou (#39014) üzenetére

bobalazs
(PH! kedvence)

(#38987)ben szereplő linket,
fogtunder, Enter65, és én közösen megcsináljuk.
Ha van még vállalkozó kedvű, egyéb témára, beszélje meg a topikgazdával privátban.

[ Szerkesztve ]

(#39017) Enter65 válasza Janou (#39014) üzenetére

Enter65
(Topikgazda)

Benne van már régóta.... az alja fel kell keresni.. :K

(#39018) htc07 válasza Yany (#39013) üzenetére

htc07
(PH! addikt)

van két ilyenem, +500-on stabil, feljebb nem nagyon rángattam.

honnan várod, mennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#39019) Yany válasza htc07 (#39018) üzenetére

Yany
(PH! addikt)

proshop, öccáz ajró. Thx. Akkor az Armor a +625-tel jobban kenhető lehet ezek szerint? Hangja mennyire van?

Asus ZenBook UX410 bemutató: https://youtu.be/xUXRAVZlGto

(#39020) Janou válasza Enter65 (#39017) üzenetére

Janou
(őstag)

Bocsi, elkerülte a figyelmem... :B :R

(#39021) demmer123

demmer123
(őstag)

Nicehashnál hogy működik a dolog?

Mert programba már 0.54USD van de a weboldalon még mindig semmi.Valaki esetleg tudja ilyenkor mi a teendő?

[link]

[link]

(#39022) wolfhgb

wolfhgb
(fanatikus tag)

Sziasztok, nicehash fun ok hoz lenne egy kerdesem, a progiban csak az algoritmus allithato, vagy a banyaszott coin is valahol? Vagy ezt a program hatarozza meg, ha mi valasztunk egy algot, h azzal mit banyasszon? Mi a jobb? Minden algoritmust kijelolni neki a listabol, vagy a bench utan a legjobbra ereszteni? Mert ha mind ki van jelolve, nem ugy tunik, h o a legjobb hozamut fejti.

(#39023) Danex válasza demmer123 (#39021) üzenetére

Danex
(PH! addikt)

Itt te éppen a belső wallet-edet nézed, de ide csak 0.001BTC után kerül a pénzed, azt, hogy éppen, hogy állsz azt fent a "For Sellers" menüben -> "My Statistics".

(#39022) wolfhgb

Te csak az adott algoritmuson adod el a számítási kapacitásodat valakinek aki majd eldönti, hogy a megvett teljesítménnyel mit akar bányászni, szóval te csak algoritmusokat állíthatsz, ott meg értelemszerűen a legjobban profitálót kell, ezért megéri le benchmarkolni az összeset.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 8 || Suzuki SX4 S-Cross GL+ 1L 6AT

(#39024) wolfhgb válasza Danex (#39023) üzenetére

wolfhgb
(fanatikus tag)

Az osszeset bencheltem, utana mindnel bent hagytam a pipat, es elinditottam, de az elsovel inditotta a fejtest, ami csak egy kozepes eredmenyt kapott a teszten es nem is hozott sokat. Szoval a bencheles utan csak a legjobbnal hagyjam bent a pipat es ugy inditsam?

(#39025) fogtunder válasza wolfhgb (#39024) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

Van rendes pool adresse is a NiceHash-nek, lehet parancssoros progival is bányászni, vannak config minták a honlapjukon.

De ha már ott tartasz, hogy te választod ki, mit akarsz bányászni, keress egy poolt, vagy regisztrálj be miningpoolhubra, ott is meg tudod választani, mit akarsz kapni a végén és nagyjából korrekt szokott lenni, az adott algoritmuson belül jól váltogat.

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#39026) wolfhgb válasza fogtunder (#39025) üzenetére

wolfhgb
(fanatikus tag)

Na itt azert meg nem tartok, az alap progit akarom elobb kipuhatolni, h hogyan is mukodik. Milyen surun erdemes benchmarkolni egyebkent? Gondolom a hozamok folyamatosan valtoznak az algok kozott, ugye?

(#39027) hex21 válasza dvd_R+ (#38898) üzenetére

hex21
(újonc)

Ez a kérdésem elkerülhette a figyelmed:
'GTX 1080 550hash' - minél jön ki ennyi, és milyen vga , illetve mik a beállításai?

(#39028) fogtunder válasza wolfhgb (#39026) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

A hozamok változnak, de a géped teljesítménye konstans, amíg nem tuningolsz, vagy cserélsz hardvert. Szóval egyszer kell leginkább.

De nem egy nagy szám azt a bat file-t összerakni. Plusz ha rákeresel hogy awesome miner + miningpoolhub, kb ugyanazt kapod, csak nem a NH-nek dolgozol, hanem magadnak bányászod.

(#39029) wolfhgb válasza fogtunder (#39028) üzenetére

wolfhgb
(fanatikus tag)

Ertem, koszi. Meg egy aprosag. Ugy latom, h az az algo hoz nekem tobbet, amelyik memoriaval dolgozik, legalabb is ugy tunt, h nehany algonal igencsak megugrik a virtualis memoria es kari memoria hasznalata, viszont a tdp csokkent ezeknel. Itt gondolom elonyos a memoria tuning gondolom, vagy nem sokat szamit itt sem, mint a gpu igenyes algoknal? Ettol mennyire melegszenek a kartyan levo ramok, mondjuk amik a kari hatuljan vannak, amiken csak hoeloszto boritas van. Mert ugye azokat nem huti a gpu hutese. Vagy hulyet kerdezek es a 1080ti karikon mar nincs is a hatoldalon vram? Meg a 7990 es korszakom tevhiteben elek? Mert ott voltak a radeon karikon hatul is ramok, amik futottek is rendesen beckplate alatt. :)

(#39030) KilgoreTrout

KilgoreTrout
(senior tag)

Sziasztok,

Windows 10 install megvolt, update, szükségtelen szolgáltatások kikapcsolva. A biosban az IGP az alapértelmezett megjelenítő.

Beraktam 1 db RX470-et, ez után nincs kép. Átrakom a HDMI-t a Radeonba, ott meg van. Feltelepítettem az AMD drivert, újraindítás, megint beállítom, h az IGP legyen az alap, ennek ellenére ugyanúgy nincs kép az IGP HDMI kimenetén, már a BIOS sem jelenik meg rajta. Mi lehet a gond?

(#39031) Enter65 válasza KilgoreTrout (#39030) üzenetére

Enter65
(Topikgazda)

VGA nélkül van képed ha csak az igp-t használod?

(#39032) KilgoreTrout válasza Enter65 (#39031) üzenetére

KilgoreTrout
(senior tag)

Igen,

Sőt, most DDU-val leszedtem az AMD drivert, most megint megy az IGP-ről úgy is, hogy be van rakva a kártya.

(#39033) Enter65 válasza KilgoreTrout (#39032) üzenetére

Enter65
(Topikgazda)

Akkor most minden tiszta, nincs amd driver rajta, de kártya bent és megy az igp-ről.

(#39034) KilgoreTrout válasza Enter65 (#39033) üzenetére

KilgoreTrout
(senior tag)

Igen, közben alakulnak a dolgok:

Beraktam a kártyát, IGP-ről volt kép, felraktam az AMD driver-t. Az újraindítás után szintén az IGP-n jön a kép, viszont a device manager a kártyánál problémát jelez (Code 43), a Radeon Settings sem működik "Please try again after connecting Radeon graphics".

Szerk: A Pixel Clock Patcher úgy tűnik megoldotta a dolgot, egyelőre megy IGP-ről a kép, és a Windows látja rendesen a kártyát is. De rejtély, hogy elsőre mi volt a gond, miért nem ment az IGP, mert ugyanígy csináltam mindent...

[ Szerkesztve ]

(#39035) Janou válasza wolfhgb (#39022) üzenetére

Janou
(őstag)

Coint nem tudsz állítani. Algot is csak akkor ha nem a saját progijukat használod, hanem pl. Claymore-t.
Én is szívtam a saját progival, aztán feladtam. De jobb is így, mert így tudok dual mining-ot is beállítani.

(#39036) Enter65 válasza KilgoreTrout (#39034) üzenetére

Enter65
(Topikgazda)

Akkor rendben..

(#39037) koxx válasza szazbolha (#38980) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Felesleges ez az állandó hiszti, lépj túl rajta. A következő ilyet kérdés nélkül törölni fogom.

(#39038) Janou

Janou
(őstag)

Na, srácok ha valakait érdekel viszonyítasi alapnak kb. 500$ jött össze 1 havi bányászattal a jelenlegi gyenge árfolyamon 6 db RX570-el.

(#39039) Enter65 válasza Janou (#39038) üzenetére

Enter65
(Topikgazda)

:C kinél bányásztad össze?

(#39040) wolfhgb válasza Janou (#39035) üzenetére

wolfhgb
(fanatikus tag)

Az algokat tudom valtoztatni, legalabb is valtozik a hozam, ha mas mas algot allitok be, h hol dolgozzon. Vagy te hogy erted, h nem lehet valtoztatni az algokat? A programban levo listan kivul gondolod?

(#39041) Tamás9x válasza Janou (#39038) üzenetére

Tamás9x
(senior tag)

Ügyes, ebből mennyi volt az áram? Mi az összfogyazstása a rignek?

Matematika tanár korrepetálást, érettségire és pótvizsgára való felkészítést vállal Nyíregyháza központjában. (Sólyom utca) 2500FT / 60 perc Margitics Éva Tel:. 06304131025 --> http://3dnyh.hu/ <--

(#39042) Janou válasza wolfhgb (#39040) üzenetére

Janou
(őstag)

Igen, úgy értettem hogy ami benne van, az van semmi több. Nekem pl. a 1050Ti-nél csak 1 algot ajánlott fel, az RX570-eneken pedig csak 2-3 futott le. Elég karcsú.
Ha viszont külső progival csinálom, bármit bányásztathatok a kártyákkal. Pl. bányászok Nicehash-re is Claymore-al és Ccminer-el is.

(#39043) Janou válasza Tamás9x (#39041) üzenetére

Janou
(őstag)

Passz.... Nem nézem, ugyanis nem igazán forog itthon a villanyóra... (Nem nyúltam hozzá, egyszerűn csak belassult havi 3kWh-ra.)

(#39044) Danex válasza Tamás9x (#39041) üzenetére

Danex
(PH! addikt)

Nekem kb 2 hét alatt 7500Ft körül jár a 6db 570

Xiaomi Mi 8 || Suzuki SX4 S-Cross GL+ 1L 6AT

(#39045) wolfhgb válasza Janou (#39042) üzenetére

wolfhgb
(fanatikus tag)

Hát, nálam a 2.0.1.9 konkrétan kb 15 algot enged választani és mindel működik is a kapirgálás, eltérő produktum mellett. A legjobb egy memoriát zabáló algó, az kb 35-40% ver a winmineres eredményemre. Ott is a legjobb coinra, a ZCL re.

[ Szerkesztve ]

(#39046) bobalazs válasza Danex (#39044) üzenetére

bobalazs
(PH! kedvence)

Nem jól írtad.
7500 Ft. az naponta, és két hete megy.

[ Szerkesztve ]

(#39047) Dictator^ válasza Tamás9x (#38977) üzenetére

Dictator^
(PH! kedvence)

A 1080ti-nél a VRM és Vramot hőmérsékletet lehet valahol nézni fizikai hőmérsékletmérő nélkül?
Ha gyári értéken van minden, a kártya meg 60 fokos, attól függetlenül a vrm lehet, hogy a 70-et csapdossa, igaz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#39048) Tamás9x válasza Dictator^ (#39047) üzenetére

Tamás9x
(senior tag)

Én jelenleg csak a GPU-t látom, de ha segít valaki akkor szívesen lemérem neked ha van ott sensor.

Félek ebbe belemenni, mert ha nálam hűvös neked még lehet tűz forró...

[ Szerkesztve ]

Matematika tanár korrepetálást, érettségire és pótvizsgára való felkészítést vállal Nyíregyháza központjában. (Sólyom utca) 2500FT / 60 perc Margitics Éva Tel:. 06304131025 --> http://3dnyh.hu/ <--

(#39049) AAntii válasza Janou (#39043) üzenetére

AAntii
(őstag)

"Nem nézem, ugyanis nem igazán forog itthon a villanyóra... "

Uh, b+ :D Kemény vagy Janou!

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell." Origin: Pukiszornyeteg

(#39050) DigitXT válasza Janou (#39043) üzenetére

DigitXT
(PH! félisten)

És ezt a szolgáltató el is hiszi?:D Vagy Lajcsi lakóparkjában bányászkodsz?
Őt mondjuk le is csukták ezért a kis trükkért. Már amennyire emlékszem.:DDD

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.