Új hozzászólás Aktív témák

  • btomi9

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretném megosztani szívás tapasztalataimat az első rig építésemmel kapcsolatosan.

    Van 6 darab RX 580, amit eddig egy FSP Aurum gold 500-as és egy Delta 1000W -os táppal hajtottam Add2PSU -val, 4 kártyával (2-2 6+8 -as csati volt mindkét tápon, mivel a Delta az nem monorailes, és lehet, hogy itt lesz a kutya elásva).

    4 kártyával így napokon keresztül gyönyörűen működött, nincs is vele semmi baj. Megérkeztek a HP 1200W -os tápjaim breakout board-okkal, amik egy tápról 10 darab 6+2 -est tudnak adni a videokártyáknak, az alaplapi dolgokat a riserekkel, mindennel az ATX -es tápról kell megoldani.

    A Deltát kötöttem be erre a célra (alaplap, vinyó, riserek és 2 videokártya a 6+2 -vel) és a bajok szerintem a SATA ágak terhelhetőségével van. A jelenség: a 6-ból 4 kártyát lát. Elkezdtem lehúzogatni róla risereket, hogy kiderüljön, melyikkel van a baj, csak idő hiányában még nem értem a végére. Sikerült olyan összeállást produkálni, amikor csak 3, vagy amikor csak 2 kártyát lát, tehát tutira a táp lesz (vagy még esetleg a riser, de azt meg azért nem hinném, mert nem mindig ugyanazt a 4 kártyát használtam, risereket nem csereberéltem és működött 4-es konfigban mindig).

    Szerintetek egy riser önmagában mennyi áramot vesz fel teljes terhelés alatt?

    A Deltának az ágaira vonatkozó korlátozások:

    +3.3V & +5V total 180W
    +3.3V & +5V & +12V1 .. +12V6 -ig total 1030W
    +12V1 .. +12V6 -ig total 900W

    A 4 kártya egyébként .850 V -ra alulfeszelve alaplapostul, mindenestől falból mérve kb. 720W -ot eszik.

    Nem ez a végleges táp megoldás, de amíg nem jönnek meg a várva várt ATX -es tápjaim, addig ebből kell főzni.

Új hozzászólás Aktív témák