Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    válasz hulp01 #43513 üzenetére

    De még olyankor is lehet emelés, mert a fejlődő országok fizetőképes rétegének növekedésével simán meglehet a szükséges a kereslet. Pl. Kínában "kitermelődik" évente annyi új Lego vásárló, mint a teljes német piac (ez csak egy példa volt).

  • sb

    veterán

    válasz hulp01 #43513 üzenetére

    Ebben semmi újdonság nincs. De ettől még fogyasztói oldalról tapsolni nem szükséges hozzá és meg lehet a véleménye az embernek egy 100%-os (nincs ott az ábrán, de nettó nyereségben 140%-os! és hol van még karácsony... ez H1 volt) növekedéshez.
    Ez azt jelenti, hogy 1.5x nagyobb profitrátára ugrottak. Adott bevételből 1.5x annyi profit jön egyik évről a másikra. Innen emelni azért kissé felemás érzés. :)
    (Oké, persze, infla van, főleg az energiaárak amik tuti nekik is betesznek. Így szinte biztos, hogy jövőre nem lesz ugyanannyi a költségük sem.)

    Ennyi. Mást nem kell mögé látni. A gazdasági indokokat értem és látom. Amit Mauzes ír, új piacok is kitermelnének több bevételt ha esne valami miatt a kereslet. De még csak nem is esik... lásd fentebb a +36-46%-os eladás-/bevételnövekedést.

    Innen a gazdasági matek tök egyszerű: kb. 40%-kal több vevő ill. 40%-kal többet költenek? Akkor adhatom drágábban is. Nyilván tökre megérné addig is emelni az árat amíg mondjuk kevesebbet adnak el darabra, de mondjuk +20-30%-ra árazva ugyanannyi profit (kevesebb bevétellel is) jön.

    Ha kevés van valamiből/nagyobb a kereslet, lehet emelni. Akár pofátlanul is.
    De ettől ez még nem lesz szimpatikus. Főleg az arányokat látva. Épp amikor nagyon beindult... Ennyi.

    Visszatérve az új piacokra és az általános keresletnövekedésre (pl. Covid miatt is), gyk. bármerre tudnának növekedni. Többet eladni is lehetne, új piacot növelni... és árat is. Tuti helyzetben vannak jelenleg.

    Egyébként azért is fogott meg a +100%-os szám mert valahol olvastam és a többi statból látszik is, hogy a Lego egy viszonylag visszafogott növekedési pályára volt beállva. Lehetett volna jobban is bővülni, de nem tették korábban sem.
    Lehet, hogy ez hülyeség, de a grafikonokról ez simán visszaköszön szerintem, ill. mint vevő a készletek/szériák futtatása, exkluzivitás kezelése, felnőtt készletek felé fordulás is azt mutatja nekem, hogy inkább ebbe az irányba mennek. A kevesebb több. (Kevesebb kocka, több EUR :D)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák