Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz zsoltee10 #162 üzenetére

    Kicsit lemaradtam. Visszamenőleg él ez a határozat, vagy csak az új hitelfelvételnél? Mi tavaly vettünk föl 9 millát, nagyon passzosra kiszámolva a törlesztőrészletet. Közben csökkent a kamattámogatás, és a visszaigényléstől én elesek, a feleségem meg nem tud.
    Most akkor mi van? Szívás?:U
    Kiköltöztetnek a gyerekkel, ha a magasabb kamatot nem tudjuk törleszteni, vagy mi?:(((

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Bagoly #171 üzenetére

    Az eleje világos, köszönöm az infót. Ma nem néztem tévét, kivételesen dolgoztam is valamicskét.:)

    Viszont az utóiratodat nem értem, az elmúlt választásokon mindig ugyanarra szavaztam, de mindig más okból. Sose tagadtam, hogy kire-mire adtam a voksom, bár az is igaz, hogy kishazánk elmúlt 14 évét politikailag visszanézve különösebb büszkeségre sincs okom.
    Kisgyerekes ''fiatal'' vagyok, szerintem rossz helyre raktál magadban.:) Ha mégse, hát azt se bánom. Lesz@rom a politikát, csak a véremet ne szívnák. A rászorulóknak szívesen adok a járulékaimból, de a sok tetű élősködőnek annál kevésbé.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz divot #172 üzenetére

    Fingom sincs, hogyan állapítják meg, de mostmár utánanézek. A gond az, hogy mi még mindig a nem_annyira_kedvező hitelt nyögjük, mert ez a k..va lakásmaffia miatt még mindig nincs a nevünkön a lakás.
    Mindenesetre tanulságos, mekkora bátorság kell kishazánkban 20 évre hitelt fölvenni. Másfél év alatt ez a harmadik variálás.
    Persze rohadt burzsoá vagyok, hogy egyáltalán bírok törleszteni. Látszik ez a 20 éves futamidőből is.:(

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz ZoCso #178 üzenetére

    Hogy lehet egy olyan kormányhatározat után homályos a kép, amiről már a létező összes kormánytag/pártfunkcionárius/szóvivő elmondta, hogy mit is jelent valójában?:)

    Ahogy az előbb is írtam, mi MÉG MINDIG a 2002 májusi állapot szerinti legkedvezőbb hitelre való átállásra várunk, mivel ezidáig csak széljegyzet vagyunk a Földhivatalban.
    Ezután majd rabszolgák leszünk a sóhivatalban...:D

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz MLaca #181 üzenetére

    Csak ne nyomnák már évek óta a tetves ''társadalmi igazságosság'' szöveget! Miért jár egyeseknek, akiknek az utóbbi 2 évben volt rá szükségük, és miért nem jár azoknak, akiknek a következő két évben lenne rá szükségük?
    Hol is van itt az a fene nagy igazságosság? Ja, hogy annál a miniszternél, akinek a 95 millás házához az utolsó pillanatban még járt a 30 millás hitel? És a hasonlóknál, mint mindig.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Sipi #253 üzenetére

    Na, én ezt a véleményt tudom akceptálni teljes mértékben. Az eredeti ötlet nagyon jó, és sok embernek segített lakáshoz jutni, vagy elköltözni egy lyukból. A hiénák ellen viszont valamit már korábban kellett volna lépni. Az is igaz, hogy a támogatás túlzott volt, de ezt az adókedvezmény igénybevételének feltételrendszeri változtatása ellensúlyozta volna.

    Azt hiszem, a lakáspiac a telekhányad ÁFA-mentességének megszüntetésével, és ezekkel az új kormányrendeletekkel egy időre kemény visszaesés elé néz.

    A legnagyobb problémának továbbra is a kiszámíthatóság teljes hiányát tartom, hiszen itt 15-20 éves futamidőkről van szó, és az ember valamilyen paraméterek tudtában tervezi a költségeket. Csakhogy ezek a paraméterek váratlanul és rendszertelenül változnak, létbizonytalanságba taszítva tízezreket. Még ha ez olykor nem is valós létbizonytalanság, de a bizonytalanság folytonos éreztetése nagyon bántó tud lenni.

    Politikailag ezeknek se jósolok sok sanszot az újraválasztásra. Felelőtlenül ígérgettek, aztán még felelőtlenebbül be is tartották az első két kört. Aztán egy jó részét most csinálják vissza, ami már nyilvánvalóan az utolsó pillanat, és fölöslegesen kényszerülnek túlzó lépésekre. Kíváncsi leszek, az elmúlt évi beváltott ígéretek további sorsára, pl. mikor emelkedik megint a közalkalmazottak bére az infláció fölötti mértékben, mekkora mértékű és milyen rendszerességű lesz a 13. havi nyugdíj, stb.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Sipi #272 üzenetére

    Úgy tudom, 2002 tavaszán már konkrét elképzelés volt a lakáshitelezés támogatásának módosításáról, csak a választások előtt (érthető módon) már nem akarták meglépni.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz rdi #281 üzenetére

    Te azt is elolvastad, amit írtam, vagy már olvasás közben átértelmezted a saját gondolataidra? ;]
    Én nem mondtam azokat a dolgokat, amiket nekem tulajdonítasz. Nincs kifogásom a pofátlanul alulfizetett közalkalmazottak 50%-os béremelése ellen, a feleségem is közéjük tartozik pl. A mondanivalóm szerintem világos volt ezzel kapcsolatban, ha mégse tudod akként interpretálni magadnak, ahogy azt én szántam, kérlek jelezd, majd segítek.;)
    A lakáshitelezéssel kapcsolatosan is egyértelmű szerintem, amit korábban írtam, továbbra se találok a te tolmácsolásodhoz hasonló motívumokat...:F

    Egyébként a rosszul fizetett réteg egy része szándékosan a többiek támogatására pályázik, egy másik része pedig semmit nem tesz azért, hogy ne legyen rosszul fizetett, egy harmadik része pedig képességeinek csekély volta miatt ragadt meg azon az egzisztenciális nívón, ahol éppen vegetál. Személy szerint csak az utolsó csoport támogatását tudom elfogadni.

    A téma pedig nem elsősorban politikai indíttatású, hanem az érintettek sirámait és tájékozódását hivatott összefoglalni. Szerintem.
    A politikára pedig nagy ívben sz@rok, rohadtul nem érdekel, hogy büdös komcsi vagy netán ájtatos hiéna próbál meg rajtam élősködni. Amíg bírom, addig rendben, utána viszont úgy fogok tenni, ahogy az élősködőkkel szokás: el kell taposni őket. Sajnos mint a legtöbb honfitársamnak, nekem is túlzottan nagy a tűrőképességem.:(

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák