Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz t256 #34190 üzenetére

    Felejtsetek el. De komolyan.
    Egyreszt nem elso kutyanak valo, masreszt nem normal kertes hazba, hanem inkabb tanya meretu gazdasagba, harmadreszt pedig a nevelesehez fajtajellegbol eredoen meg "normal" kutyatartonak sokadik kutyanak sem igazan ajanlott, nemhogy szuzkeznek elsore.

    Ez nem az a fajta amit kinezet alapjan, csak mert tetszik, bevallalod es majd lesz ami lesz, nem a pisikaki beosztason mulik a nevelese.
    Ez egy medveolo, ehhez megfeleloen nagyon dominans, tekintellyel biro szemelyiseg kell hozza, ha nincs meg, akkor kisebb attrocitasoknal is komoly baj lehet, nem a jajj odakapott a tacsim szintu dolgok.
    Masztiffhoz kepest egy amstaff / pitbull nevelese relative konnyu dolog, pedig oda is kell ver a pucaba rendesen

  • #89309696

    törölt tag

    válasz t256 #34190 üzenetére

    Hasonlóan nagy és jámborabb a bernáthegyi, újfundlandi, leonbergi ami eszembe jut. Esetleg a komondor is. Vagy ha csak a mérete számít a német dog még jobb.

    Én vállalnám a tibetit bár ez nem csoda, mert ilyen vagyok, megvannak az ember-kutya halmazok kihez mi illik, mint a legó. Viszont az egész életeteket fel fogja forgatni és igen sokszor eszetekbe fog jutni, hogy bssza meg ezt nem kellett volna. Nagyon sok mindenről le kell mondani, kompromisszumot kötni és a Teremtőt szidni akinek a jó krva anyját.
    Kicsit morcosnak kell lenni hozzá, kicsit idegbetegnek, hasonlónak, mint a kutya. Harsogni fog az utca az üvöltéstől és felmenők szidásától. Akkor elég jól kijön a gazdájával, akkor elfogadja vezérnek, ha megvan az egy húron pendülés. Ez nem az úriemberes, csendes szobában könyvet olvasgató és drága whiskyt kortyolgató emberek életmódja.
    Kerítés erőssége, telek mérete, szomszédokkal jó viszont elég fontos. Meg a harmónia, ráérezni, hogy meddig kell elmenni a szoros ember és kutya kapcsolathoz mikor épp pofánvágod azt a nyálas pofazacskóját. Mert kelleni fog. Nem erősen, de nem is gyengén, csak annyira, hogy a kutya a figyelmét a vezérre összpontosítsa. Kényes egyensúly, mert könnyű átlépni és utána a kutya félni fog a gazdájától vagy elkönyveli magában, hogy alkalmatlan a pozícióra és azért lesznek a gondok.
    Ha megkap akkor nem sírni és hisztit csapni, hanem tanulni belőle, hogy valami el lett cseszve, hogy a falkavezér, az ember elcseszett valamit és a kutya figyelmeztette ezért.
    Bár akkor már eléggé rossz a helyzet, ha odáig jut. Engem is 99%-ban akkor haraptak, mikor egymásról szedtem le őket és nem vették észre a kezem, lábam, fejem. Az 1% a kuvasz volt, azoknak meg híres a természete, tényleg olyanok, csak az tartson aki ezt elfogadja.

    Imádom az ilyen kutyákat. Én még azt is élvezem mikor véletlenül megharapnak ha összevesznek valamin és közéjük megyek, ilyenkor érzem, hogy egy kibszott falkavezér vagyok egy farkasfalkában, hogy élek. Mikor a hűvös vér csöpög le az ujjaimon a csontig vert szemfog sebéből és a pulzusom az egekben. Ez olyan, mint az adrenalinfüggőség.

    Tudtok így élni? Mert ezek ilyen kutyák.

Új hozzászólás Aktív témák