Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz dWan #629 üzenetére

    Korábban valaki ugyanezt kérdezte. Az akkori válaszom ide is érvényes.

    Tehát USB rackbe teljesen felesleges SSD-t tenni.

  • batagy

    őstag

    válasz dWan #631 üzenetére

    "Eddig a sebességeknek utánanézve azt gondoltam, h nem lesz ilyen probléma, hiszen ezek a rackek nagyobb sebességre is képesek, egy usb 3.0 is elég gyors lehet. Mi miatt lassul le akkor?"

    Nem vagyok expert ebben a témában, de pár gondolat:
    - Az USB 3.0 névlegesen 5Gbits/sec, az ugye átszámolva 640 MByte/sec. A SSD-k olvasási-írási sebessége, amennyire tudom, még ezek alatt van, de legalábbis azonos nagyságrend. Tehát az USB 3.0 papíron még elég lenne az SSD sebesség kihasználására.
    - A gond az lehet, hogy bár az USB 3.0 papíron 5 Gbit/sec, de a valós implementációk szerintem jóval lassúbbak lehetnek. Itt ugye is számít, hogy van egy oda-vissza alakítás a SATA és az USB 3.0 interfész között, egyik a gépben, a másik a rackben. Ez a chip implementációjától és még sok mindentől függ. A lényeg az, hogy USB 3.0-on nem valószínű, hogy az ember kihasználja az SSD sebességet, bár lehetséges, hogy még így is gyorsabb lenne mint egy HDD vagy egy USB pendrive.

    - SSD-nél ugye felmerül a TRIM használata, na most per pillanat nem világos számomra, hogy az USB 3.0 támogatja-e a TRIM parancs átvitelét. Itt van egy (nem tudom mennyire megbízható) link , ami szerint a TRIM nem függ az interfésztől. Tapasztalat nélkül ugyan, de szerintem ez nem igaz. Itt van egy másik érdekes, sokkal megbízhatóbb cikk az USB 3.0 rackben történő SSD használattal kapcsolatban. Eszerint a TRIM nem működik USB 3.0-on. Érdemes átolvasnod.

    A Prohardveren itt van egy cikk, de ez már elég régi, 2011-es.

    Összességében, nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, ezért nem is akarlak eltántorítani, talán érdemes kipróbálni, de talán még jobb, ha az SSD topikban is érdeklődsz. Aztán majd oszd meg itt is a tapasztalataidat, ha működik.

    Szóval

  • batagy

    őstag

    válasz dWan #631 üzenetére

    Még annyi, hogy én sem voltam figyelmes, mert a korábbi kérdező USB 2.0-ás rackbe akart tenni SSD-t, arra válaszoltam, de te USB 3.0-on gondolkozol.

    Most még egyszer átfutottam a linkelt cikket,végül is nem tűnik akkora elvetélt ötletnek. Azon mérések szerint relatíve elég jól teljesített az SSD az USB 3.0 rackben (a cikkben Asmedia USB 3.0 chipes a rack), a natív SATA III-hoz vinyonyítva.

    A TRIM funckió továbbra is kérdés.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz dWan #637 üzenetére

    Ahogy fentebb is írták, usb eltávkor vinyó leállítás, kikapcsolás chip és firmware függő, miután leválasztom, nálam is világít LED, de gép kikapcs után már nem szokott :N . Ez meg attól függ szerintem, h oprendszer leállításkor usb portoktól elveszi e az áramot, mint pl. XP, mert újabb windowsok (7,8,8.1) nem feltétlenül szokták, ezáltal pl. notin lehet alvó, v kikapcsolt állapotban is telót tölteni.
    Van egy kis regisrty buhera [link], hátha használ nálad vmit, + ez még jó arra is, hogy 2.5"-nál leválasztás után leállítja vinyót is.
    Sebességet tudsz sebességet tesztelni - HD Tune, CrystalDiskmark, Atto Disk Benchmark - progikkal, de "éles" helyzetre, adatátvitel közben jó a TC is, v a windows féle beépített. Azt még nem próbáltam, h éles másolásnál utóbbi 2-n kívül mivel mérjem, de igazából ezek is bőven megfelelnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák