Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz WhiteHawk24 #525 üzenetére

    Szia!

    Igen, az USB portról meg lehet hajtani 2.5"-ös vinyót. Sőt mi több, nagy valószínűséggel 1 db USB2 vagy 1db USB3 port is elég, nem szükséges 2 db port, de ha nem vinné el, akkor 2db USB biztosan elviszi.

    Bővebben:
    1) Az, hogy hány db USB port kell, a vinyó áramfelvételétől függ, nem pedig a vinyó GB méretétől.

    2) A jövőállóság miatt érdemes külön 2.5"-es racket és bele külön vinyót venni, akkor később lehet variálni ha szükséges.

    3) 1TB-os 2.5"-es vinyók nem túl olcsók, de mondjuk pl. Seagate 1TB-os 5400 RPM-es ST1000LM024 itt 20eFt körüli. Ennek megnéztem a specifikációját, aszerint 1A az indítási áramfelvétel.

    4) Az USB2 port szabvány szerint 500mA-t tud, de legtöbb modern port ennél jóval többet képes leadni. Az USB3 port szabvány szerint legalább 900mA-t biztosít, de a lapok többet tudnak. A lényeg az hogy a fenti 1A-es vinyót nagy valószínűséggel 1 db USB porttól is meg tudod hajtani.

    5) 2.5"-es SATA-USB3 rack pl. Delock 42486 , ami 4500 Ft körül kapható. Lehet hogy más gyártónak van olcsóbb, nem néztem körbe.

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz WhiteHawk24 #527 üzenetére

    "Szerintem nincs olyan HDD amit a két USB2-es port ne tudna meghajtani, így nem lesz gondja vele.
    Ez így jónak tűnek?"

    Igen, ez igaz, nem lesz gondja vele.

    "Még valami: már találtam olyan kábelt aminek egyik oldala 2 USB a másik meg 1 USB ([link]), de olyat nem ahol a másik vége 1 MiniUSB. Ebben tudna valaki segíteni?"
    Általában mind a rackhez , mind a külső vinyóhoz adnak hozzávaló USB kábelt, szóval azt nem kell külön venni.

  • batagy

    őstag

    válasz WhiteHawk24 #529 üzenetére

    Továbbra is azt mondom, hogy azt használja, amit hozzáadnak. A tapasztalatom az, hogy még akkor is többnyire 2 db USB végű kábelt adnak, amikor arra nincs szükség, és nem szoktak hozzáadni külön tápot.

    Azonban ha külön akarsz kábelt venni, akkor ketté kell bontani az USB2.0 és USB3.0 esetet, mivel nem ugyanolyan a csatlakozó.

    USB csatlakozó infók ezen a linken.

    1) USB2.0-ás rack esetén:
    Mini USB B típusú kábel használatos többnyire a rack oldalon. Ez lenne a szabványos a device oldalon.
    Sajnos némely olcsóbb rackeken (pl. amit az 524-es hozzászólásban linkeltem), sima "USB Type A" csatlakozót raknak, ami szerintem nem szerencsés és félrevezető, mert ugyanolyan mint a host oldali, holott az USB kábel nem fordítható meg, úgy tudom.
    Amit kértél, mini USB B pl. itt kapható. De ez csak USB2.0-ás!!

    2) USB3.0 esetén:
    Van olyan rack, ami USB3.0 Type A-val szerelt, pl. Delock 42486.
    Itt megint szerintem zavaró lehet ez hogy Type A van rajta.
    Az elvileg normál itt az USB3.0 Micro B! Ilyen van pl. a Delock 42477-en.
    Utóbbit külön pl. itt lehet venni. Ez csak 1 db USB Type A-t tartalmaz a gép felőli végen, de ennek bőven elégnek kell lenni, mert az USB3.0 900 mA-es.

    Ezek alapján továbbra is azt mondom, azt a kábelt használja, amit hozzá adnak.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz WhiteHawk24 #527 üzenetére

    Ahogy kolléga jól összefoglalta,vinyó áramfelvételétől függ nagyrészt,de 5400-asokkal nem szokott gond lenni (inkább 7200-assal,azt külső usb-s rackbe nem ajánlják :N ,WD Scorpio Black-re HD Sentinel 1150mA-rt írt),főleg usb3-ba nem (abban,v 2.0-ban tolnád ?), többsége simán elmegy 1 db usb2 portról is,max akkor cinkes,ha jóval nagyobb áramfelvétele,mint pl. Toshibáké,de enyém is elmegy 1 portból (igaz Y-ont adtak hozzá,azzal is használom abban.) Illetve,ahogy mondta jobb lapok portjai is stabilabban,akár többet is leadnak (felpörgésnél elvonja többitől) stb.,de más topicokba szakik 2.0-ba mképp Y-ont javasolnak,főleg többet zabáló vinyóknál,notis,asztali gép előlapi használatkor (hátlapiba javasolt) stb.
    Amúgy 2,5"-be WD-k eszik a legkevesebbet (link),áramfevételük is usb2-re lett szinte belőve. Gyári usb3-as 2,5" kompaktok,ill usb3 mobilrackekhez is szinmpla kábelt adnak,nem Y-ont (link) :N ,de 3.0-ba nem is kell nyilván,ha 2.0-ba tolod,akkor meg veszel/rendelsz a linkekben lévő A-MircoB kábelt,v a linkben lévő "Y elosztót"
    Amit te linkeltél usb3 Y kábelt,annak vinyóba menő része is "A",tehát olyan rack kell hozzá,amit jobbára csak Delock gyárt (bár 5k kicsit sok érte). De szerintem az a csati strapabíróbb,jobban bírja a sokxori ki-be huzigálást,mert MicroB azért egyeseknél kilazult stb.
    Amúgy 2,5"-be max 2 TB,WD Scorpio Green és hozzávaló rack pl,v ez olcsóbb. My Passportokban is ilyen vinyó van,fentebbi linkben látod 0,75A áramfelvét,tehát 2.0-ban lehet Y az "egészséges" neki.

    (#530) batagy: na,egy hozzáértő topiclakó :C

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz WhiteHawk24 #534 üzenetére

    Igen, az említett WD Green WD20NPVT az említett Delock 42477-ben működni fog az utolsó gépen is. :) Ez a Delock 100%ra mindenhol megy a táp szempontjából, mert 2 db USB3.0-as csatija van.

    Viszont figyelem! Ez a vinyó 15mm vastag, tehát vastagabb a szokásosnál! A Delock 42477 14.5mm vastagságig fogad vinyókat, szóval fél milliméter hiányzik.... :U

  • batagy

    őstag

    válasz WhiteHawk24 #536 üzenetére

    Így van, és is ugyanezt javasolnám.
    A Delock 42477 maradjon, az jó rack, és tutira elmegy mindenhol.
    A WD10JPVT teljesen jó bele, de azt rak bele amennyit akar, csak 14.5mm-nél ne legyen vastagabb.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés