2017. január 19., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-01-11 10:16:08

IT café

>>>>>KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!<<<<<

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9501) kutga válasza Noxy (#9500) üzenetére

kutga
(PH! kedvence)

Telefonról én is, gondoltam a távirányító is ezt a parancsot adja. Igen, dolgozik kicsit aztán megy ki. Nem tudom mi lelte de lehet újra pakolom semmire nem reagál.

Az élet négy magnál kezdődik.

(#9502) kutga válasza kutga (#9501) üzenetére

kutga
(PH! kedvence)

Valami más baja van. Az új sd kártyázik sem indul. Majd hétvégén ránézek.

(#9503) S.Milan

S.Milan
(újonc)

A MovieShark oldalán a bug report - os rész az már működik?

(#9504) Imco válasza Carlos Padre (#9492) üzenetére

Imco
(őstag)

Szerintem engedtem mindent. Megtalálja a kodit. A navi nyilak mennek, a közepével el tudom inditani a filmet, és ennyi. Megállitani már nem tudom illettve a vissza nyil ami még aktív. A kore simán müködik.
Érdekességképp írtam, nem ér ennyit a projekt.
Csak ha más belefut ne törje össze a telcsit elsőre! ;)
Amig a kore megy, el vagyok! :)

Köszi!

Üdv! Imco

(#9505) huliganboy válasza S.Milan (#9503) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Sajnos még nem! :O

KODI KIEGÉSZÍTŐK - OLVASD EL A TÉMA ÖSSZEFOGLALÓT!

(#9506) Bigmasterl

Bigmasterl
(kvázi-tag)

Köszönöm mindenkinek a (#9463) re érkezett hozzászólásokat. Megoldódott a dolog. Eredeti nyelvre átnevezve megtalálta mindet a scrapper. A kategória beállítás is működik az aeon nox felületen :R thx

(#9507) envagyok válasza SunMount3r (#9282) üzenetére

envagyok
(őstag)

https://hdbox.ws/hu/

Ingyen 100GB tárhely: https://degoo.com/g/pAJwez3

(#9508) Vakbolha

Vakbolha
(lelkes újonc)

Sziasztok
Kb: félpercenkét beolvassa az EPG tartalmat. :F
Az általam meglelt beállításon 240 perc frissítési idő olvasható.
Van még valahol állítási lehetőség?
Köszi.

(#9509) gzolee2 válasza Vakbolha (#9508) üzenetére

gzolee2
(lelkes újonc)

Ezzel a problemaval meg nem talalkoztam, de ma nekem is sikerult vegre beallitani az epg t meg a logokat pvr be! Tokeletesen mukodik! Xml t toltesz vagy gz t?

[ Szerkesztve ]

(#9510) Vakbolha válasza gzolee2 (#9509) üzenetére

Vakbolha
(lelkes újonc)

A generált xml-t .
A tömörítettet két három naponta kellene letölteni,frissíteni.
Így automatikusan frissít.De ennyiszer?! :Y

(#9511) retesz147 válasza aky01 (#9493) üzenetére

retesz147
(senior tag)

BUÉK! Köszi! :R

.....Stayin' Alive......

(#9512) gzolee2 válasza Vakbolha (#9510) üzenetére

gzolee2
(lelkes újonc)

Hat ez erdekes! Egesz nap megy most a doboz de nem tapasztalom hogy lenne gond, gyorstarazas kikapcsolva 24 orankent frissites.

(#9513) LouiS22

LouiS22
(PH! addikt)

Egy tiszteletteljes javaslat, főként azoknak, akik segítségért kiáltanak: hasznos lenne, ha az aláírásotokba beírnátok, hogy milyen platformon milyen eszközt használtok.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9514) Zolorado

Zolorado
(lelkes újonc)

Beüzemeltem egy külső winchestert a Raspberry Pi 3 (Libreelec, Jarvis) alapú Kodimba, és médiatárként használom.

Némelyik XVid kódolású, mp3 hangú sorozat az elindítás után 8-10 másodperccel magától megáll, és újra meg kell nyomni a play gombot a lejátszás folytatásához. Ezt mivel lehetne kiküszöbölni?
(Azt hiszem az "A videó szüneteltetése a képfrissítési gyakoriság módosítása alatt" opció okozza valahogy, de ott nem látszanak az opciók, amik között váltogatok, a túl hosszú megnevezés miatt, csak vaktában tudom állítgatni.)

Valamint némelyik film elindul azonnal, ha rányomok, másoknál még egyszer meg kell nyomni a play gombot, most ez hogy van?

(#9515) vargalex válasza gzolee2 (#9512) üzenetére

vargalex
(PH! nagyúr)

Ha ki van kapcsolva a gyorsítótárazás, akkor bizony 5 percenként letölti az xml-t (EPG-t) akkor is, ha az a szerver oldalon nem változott. Az más kérdés, hogy a felületen ebből nem tapasztalsz semmit.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9516) elmouse válasza beluudj (#9488) üzenetére

elmouse
(fanatikus tag)

Én ilyent használok egy androidos box-szal. Szerintem ez ugyanaz csak más a színe.
Teljesen jó a cucc. Az egér része is normálisan kikapcsolható, nem úgy mint Mele F10-emnél. Aminek a qwerty részéről amúgy 2 év alatt lekoptak a feliratok. :(

Ka nama kaa lajerama!

(#9517) Keef_Lee válasza Zolorado (#9514) üzenetére

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Erről jut eszembe:
Milyenre érdemes konvertálni azt a filmet, amit a médiatárban szeretnék megőrizni. Nem a letöltöttekre gondolok, mert azt nyilván nem alakítom át. De pl. saját felvételek, pvr-eket mire érdemes?
Utoljára a Dunaworldről vettem fel DVBS streamet 720*576 PAL, aztán avidemuxxal konvertáltam és utána nézem, hogy a Kodi 4:3-nak mutatja.
Szóval szívesen venném, ha valaki leírná, hogy milyen kodekkel és akár mekkorára (képpont) érdemes transformálni, konvertálni. Úgy, hogy a Kodi is szeresse meg én is. :)

(#9518) blakey válasza elmouse (#9516) üzenetére

blakey
(PH! nagyúr)

F10-nél is kikapcsol ha billentyűvel lépkedsz vagy átfordítod. A kopás meg használatfüggő. Nálam soha semmilyen táv nem kopott, volt vagy 150 távom, másnál meg 1 hónap után kopik.

[egyelőre (nem egyenlőre), képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#9519) elmouse válasza blakey (#9518) üzenetére

elmouse
(fanatikus tag)

Elhiszem, hogy nálad kikapcsolódik, de nálam nem. Le kellett tiltanom az egérkurzort a Kodiban.
Ha már remote a téma: Olyan nincs, ami szintén kétoldalas, de nem légegeres, hanem touchpad van rajta?

[ Szerkesztve ]

Ka nama kaa lajerama!

(#9520) blakey válasza elmouse (#9519) üzenetére

blakey
(PH! nagyúr)

Kétoldalasról nem tudok, egyoldalas elég sok van.

[egyelőre (nem egyenlőre), képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#9521) tzoli79

tzoli79
(lelkes újonc)

Sziasztok !

Volna egy kis problémám a KODI-val és a MOVIESHARK kiegeszitovel.
Barmelyik filmet probálom elinditani, az osszes forrásbol (VidToMe, AllVid, stb..) mindig azt irja hogy a lejatszas sikertelen.
Valakinek valami otlete?
Segitsegeteket elore is koszonom !

(#9522) Abyssh

Abyssh
(újonc)

Help!

Legfrissebb Kodi 17RC-t használok Rpi3-on és PC-n is. IPTV Simple-t használok, de valahogy a streamek nem akarnak működni. Magyar és külföldi listával is olyan problémám van, hogy csatornától függően 2-5-15 másodpercig megy csak a stream, aztán ugrik a lejátszó pár másodpercet és leáll. találkozott már valaki hasonló "hibával"? Nemtudom, hogy programmal vagy streamekkel van gond.

Nem akarok másoktól semmilyen listát kuncsorogni magyar adókhoz, de ha valakinek van hibátlanul működi streamje akár magyar, akár külföldi csatornához akkor ha privátba tudna küldeni csak 1 db adót (muzsikatv bőven jó, csak tesztelhessek) azt nagyon megköszönném.

(#9523) Mike88 válasza elmouse (#9516) üzenetére

Mike88
(senior tag)

:) Ezek a kínai távirányítók akkor sem feltétlen egyformák, ha ugyanolyan a "színük", ha külsőre teljesen egyformák. (De igaz ez más termékeikre is, az androidos boxtól kezdve a tabletekig, mindenre.)

(#9524) Yoker78 válasza huliganboy (#9490) üzenetére

Yoker78
(lelkes újonc)

Sorry csak elírtam

[ Szerkesztve ]

(#9525) Keef_Lee válasza Abyssh (#9522) üzenetére

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Szerintem a streammel van gond. Mindig azt ajánlom ilyenkor, hogy próbáljátok ki a Fix tv-t.

(#9526) junkpod válasza kutga (#9494) üzenetére

junkpod
(PH! addikt)

Talán a bekapcsolást az eredeti távval kell? Milyen hardver?

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#9527) kutga válasza junkpod (#9526) üzenetére

kutga
(PH! kedvence)

Nincs eredeti táv, iphone-on kereszül, a hivatalos kodi remote applikációval használtam, de az sem élesztette fel.

Nem gond egyébként újrahúztam, amúgy is tele volt szeméttel, csináltam inkább egy új installt amire csak azokat a dogokat pakolom fel amire tényleg szükségem van.

Egyébként a keymap editor addonnal beállítottam, hogy a távirányító power gombja a shutdown parancsot adja ki, ahogy kell.

Akit egyébként érdekel, a HP MCE infra távirányító a 'T' és a 'Print' gombot leszámítva, a dobozból kivéve tökéletesen működik RPI2 és Openelec alatt, egyedül a power gombot kellett állítani rajta.

(#9528) dugynok válasza Abyssh (#9522) üzenetére

dugynok
(fanatikus tag)

Rengeteg cím van szabadon neten, de ms repoban van cardshare addon, ott kapsz mindent....

(#9529) Mike88 válasza Keef_Lee (#9525) üzenetére

Mike88
(senior tag)

Nálam a Fix TV stream is csinál ilyet néha, (a http stream), azért azt használom, mert tvheadend azt fogadja el.

kutga! Tudtommal a távirányítóval való bekapcsolás RPi-nél nem megoldható, pár hete olvasgattam a témában, semmi biztatót nem találtam. Az egy dolog, hogy kiadod, hogy a power gomb legyen a shutdown, de miután kikapcsoltad, mi működtesse az IR-t, s legfőképp az IR vevő által fogott jelet mi figyelje?
Weteknél asszem 2 IR vevővel oldották ezt meg, hogy miért így, azt nem tudom. Van benne egy USB-s és egy alaplapi, az alaplapi csak a bekapcsolásra van.

(#9530) kutga válasza Mike88 (#9529) üzenetére

kutga
(PH! kedvence)

Bekapcsolás annyira nem zavar, ha nem vagyok otthon áramtalanítok mindent, mikor visszakapcsolom indul az RPI is.

(#9531) djfantom válasza kutga (#9530) üzenetére

djfantom
(lelkes újonc)

Sziasztok.Van mytv előfízetésem és van digionlinem is.Hogy tudom megoldani h kodin használjam?Előre is k9szi a segítségetek.

(#9532) sangean

sangean
(újonc)

Ki tarja karban az Exodus+ kiegeszitot?

Mindig rogton utana kene huzni az Exodus+-t amikor frissul az eredeti Exodus. Pont az a lenyege a frissitesnek, hogy karban legyenek tartva a forrasok.

Jelenleg az Exodus+ v1.5.3 tartalmazza a Exodus v.2.0.23-at, pedig mar tobb napja kijott a 2.0.26.

Udv!

(#9533) CoF válasza djfantom (#9531) üzenetére

CoF
(kvázi-tag)

Jelenleg sehogy.

(#9534) Vakbolha

Vakbolha
(lelkes újonc)

Bekapcsoltam a Kodit és lám egy frissítés! (.cc)
Köszönet érte! :R

(#9535) Abyssh válasza Mike88 (#9529) üzenetére

Abyssh
(újonc)

http://www.msldigital.com/collections/all-products/products/remotepi-board-for-pi-3

Házat viszont ne rendeljetek innen, nagyon gagyi anyagból van.

(#9536) huliganboy válasza sangean (#9532) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Köszönjük a javaslatot, és elnézést kérünk, hogy nem vagyunk naprakészen.... Mi nem működik neked kérlek? Őszintén!! :W :))

(#9537) Noxy válasza huliganboy (#9536) üzenetére

Noxy
(PH! addikt)

Basszus ,egy filmet még nem néztek végig benne de állandóan a hibákat keresik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is'' - iPhone 5S Space Gray 16 GB [iOS 9.3.3 JB] - iPad Air WiFi+4G 16 GB- [iOS 8.3 JB] - iPhone SE 16 GB - [iOS 9.3.2 JB]

(#9538) Arolotifar válasza sangean (#9532) üzenetére

Arolotifar
(senior tag)

Ugye azt tudod, hogy a fejlesztők ingyen, a saját szabadidejükben csinálják? Ha lassúnak tartod a fejlesztési ütemtervet, akkor nem kell használni. Vagy esetleg adhatsz nekik havi fizetést és akkor teljesülni fog a kívánságod :) Addig viszont....

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#9539) Szegedin válasza sangean (#9532) üzenetére

Szegedin
(kvázi-tag)

...vagy esetleg besegitesz a fejlesztesebe... :W

(#9540) xeno válasza sangean (#9532) üzenetére

xeno
(újonc)

Tudod, hogy miként hozd meg a kedvet a fejlesztőnek az frissítéshez. Kicsit finomban is lehet érdeklődni...

Külföldi tartalomhoz használd nyugodtan a sima exo-t teljesen jól megfér a + mellett. Jó magam így használom. Exo+ = HUN only források EXO pedig a többi.

Maximum respekt minden magyar kodi addon fejlesztőnek. Komolyan mondom, nagyon sok ember kényelméhez járultok hozzá önzetlenül! :R

[ Szerkesztve ]

(#9541) aryes válasza sangean (#9532) üzenetére

aryes
(PH! addikt)

:W

Ha már így igények merültek fel az E+-szal kapcsolatban: mivel látom, más is csak magyar tartalomra használja az E+-t, nem lehetne eleve kiszedni belőle a külföldi oldalakat és csak a magyart benne hagyni? Szerintem a gondozása is egyszerűbb lenne (speciel engem azért érdekel, mert minden frissítés után egyesével kell kipipálnom az újonnan bekerült külföldi forrásokat... ;] ).
Én is szívesen fizetnék egy mitiszol-t a fejlesztőknek, mert nagyon sok örömünk van a MS repo kiegészítőiben! :R

(#9542) aky01 válasza aryes (#9541) üzenetére

aky01
(tag)

Nem szeretném kivenni a külföldi forrásokat, mert én személy szerint használom őket. :D
Az viszont egy plusz opcióval megoldható, hogy ne egyesével kelljen kikapcsolgatni.
Lehet, hogy a következő verzióban már benne lesz :K

(#9532) sangean: Én lennék a bűnös, aki készítette az addont. Sajnálom, ha bosszúságot okoztam vele :O

[ Szerkesztve ]

(#9543) huliganboy válasza aky01 (#9542) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Olyan izé vagy és még fejleszteni is akarod ;] Javaslom a sima exo verziószámra növekedjünk, hogy ne legyen kritika :DD :DD

De tényleg én nem használom a simát, mi a különbség? :U

Felrakhatnám, de könnyebb ha elmondjátok! ;] ;]

aky01 hálás köszönet neked! :R

[ Szerkesztve ]

(#9544) Keef_Lee

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Nálam is fent van mind a kettő Exo és Exo+, de igazából csak az Exo+ az amit használok a kettő közül. Viszont, ha tudom előre, hogy magyar lesz,amit akarok nézni akkor MS, vagy MSCC, vagy Mozi*, vagy Filmecske, stb. :) Szóval én olyan vagyok, aki igényli, hogy minden menjen az MS repoból :Y
És hogy ez így is van, ezért maximális respect Mr. Szőr izé Sir Aky-nak! :C :R

(#9545) dh66e válasza sangean (#9532) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Szia!
Kedves soraidat köszönik a fejlesztők,de sajnos nem tudnak foglalkozni vele.Ellenben ha átvennéd a fejlesztést szívesen vennék.
Arra készülj hogy jön egy újjonc és ha nem megy flottul valami akár még privátban is elküldhetnek a jó édes....
Szóval gondold meg az ajánlatukat.
Köszi a figyelmet!

(#9546) Keef_Lee válasza dh66e (#9545) üzenetére

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Nem értek egyet veled! :) :D
Szerintem nem át kell venniük a fejlesztést az ilyen hozzászólóknak, hanem meg kell mutatniuk, hogy ők is tudnak legalább ennyit tenni a közösségért, azaz legalább ennyi hasznos addonnal kell szaporítaniuk az MS repo anyagát. ... :DD ... és mi pedig dúskálunk majd a kiegészítőkben :C

[ Szerkesztve ]

(#9547) gzolee2 válasza aky01 (#9542) üzenetére

gzolee2
(lelkes újonc)

En csak halalkodni tudok a fejlesztoknek! az asszony is boldog meg en is! en szivesen tamogatnam a fejlesztoket akar anyagilag is vagy valami uton modon ha lehetne! mert nem semmi az a munka meg ido amit azzal toltenek hogy nekunk jo legyen es a helyett hogy koszonetet kapnanak inkabb ba**tatast kapnak! :C :C :C :C :C :C :C :C

(#9548) Dolphine válasza gzolee2 (#9547) üzenetére

Dolphine
(őstag)

Egyet tudok érteni az előttem szólóval, annak minden egyes megállapításával! :R

OnePlus One 64GB, SONY Xperia Z4, Nexus 7 (2012)

(#9549) aky01

aky01
(tag)

Nah elkészült az Exo+ frissítés (v1.5.4).
Az új verzióban be lehet állítani, hogy csak magyar kiszolgálókon keressen, így nem kell egyesével kikapcsolni a nem kívánatos providereket. Az opció a Kiszolgálók beállítás fülön található.
Természetesen be kerültek az Exo 2.0.26 módosítások is, hogy teljes legyen az öröm :DDD

Percek, vagy órák kérdése és elérhető lesz repo-bol.

(#9550) huliganboy válasza aky01 (#9549) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Nekem ez így nem jó nem ugyan az a verzió száma ;]

Köszi a munkádat :R

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.