2017. április 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-12 20:00:02

IT café

>>>>>KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!<<<<<

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9301) huliganboy válasza wopi (#9300) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Igen működik :)

>>>>>Peugeot szervízest, szalonban dolgozó kollégát keresek<<<<<

(#9302) gothic20 válasza Mike88 (#9294) üzenetére

gothic20
(fanatikus tag)

Köszi a választ. Sajnos így se akar működni.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#9303) Dolphine válasza CoF (#9291) üzenetére

Dolphine
(őstag)

Hűha ezt nagyon vadászni kell akkor. :Y
Azt hittem ennél egyszerűbb, de tévedtem. :(

OnePlus One 64GB, SONY Xperia Z4, Nexus 7 (2012)

(#9304) Imrisko

Imrisko
(kvázi-tag)

Volna egy nagy keresem. Enigma2 -hez a Dreambox 900HD hoz hozza alakitani az Exodus+. Kodi mar muxik az Exodus megy rajta. Valahogy osszelehetne kombinalni?

(#9305) Carlos Padre válasza Imrisko (#9304) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Nem igazán értem, de ha az exodus megy az exodus+ is megy.

(#9306) S.Milan

S.Milan
(újonc)

Sziasztok,

Valaki találkozott már azzal a jelenséggel hogy a MovieShark kiegészítőn belül ha rá megyek egy filmre, akkor csak a film előzetese jelenik meg, de a teljes film linkjei azok nem?

Köszi

(#9307) megarambo válasza werszomjas (#9287) üzenetére

megarambo
(tag)

A TVheadend kliensben próbáld meg a saját ip címmel (állítsd fixre előtte) nekem az oldotta meg.

(#9308) huliganboy válasza S.Milan (#9306) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Töröld majd rakd újra a kiegészítőt.! Más ötletem nincs.

(#9309) S.Milan válasza huliganboy (#9308) üzenetére

S.Milan
(újonc)

A törlést azt már próbáltam, az nem oldotta meg a problémát. Az Exodus+ kiegészítő tökéletesen működik csak a MovieShark nem. 2 gépen is próbáltam és mind a kettőnél ugyan ezt produkálja.

(#9310) huliganboy válasza S.Milan (#9309) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Hanyas verzió?

(#9311) Keef_Lee válasza S.Milan (#9306) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

Ezzel nem, de a legutolsó frissítés óta nem mutatja a filmborítókat. (médiainfo nézetben vagyok)

(#9312) huliganboy válasza Keef_Lee (#9311) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Érdekes, mert nekem megy....
Lassan kellene nézni egy cache programot, ami kitakarítja néha a kiegészítőket, mert szerintem itt valami olyan probléma lehet ami a bentmaradt fájlokkal összeakad..!

(#9313) S.Milan válasza huliganboy (#9310) üzenetére

S.Milan
(újonc)

Windows 10-en használom és a 17-es verzió.

(#9314) Keef_Lee válasza huliganboy (#9312) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

Nem tudom, hogy mit jelent az, hogy lassan kellene néznem...
mert nálam minden működik, kivéve,a mit jeleztem, azaz:
Médiainfoban és médiainfo3-ban nincs kép nálam. Cache takarítás volt. 3 gépen néztem, egyiken sincs.

[ Szerkesztve ]

(#9315) werszomjas válasza megarambo (#9307) üzenetére

werszomjas
(őstag)

A fix ip-re állítást azt hogy érted? Hol tudom fixre állítani?

üdv

(#9316) CoF válasza Keef_Lee (#9314) üzenetére

CoF
(tag)

Arra gondolsz ahol a kék székeket mutassa? Médiainfo 3-ban leírás feletti ablak. Itt nálam sincs kép, épp most frissített v1.9.5-re.

(#9317) huliganboy válasza S.Milan (#9313) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

A movieshark hanyas verzió?

(#9318) huliganboy válasza Keef_Lee (#9314) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Nekem kellene nézni, egy olyan programot, ami segít a felhasználóknak ilyen esetekben takarítani :)

Néha nem értem a programok működését, sok embernek megy soknak nem. Kb. mint 1-2 hónapja, kinek ment kinek nem :F

(#9319) S.Milan válasza huliganboy (#9317) üzenetére

S.Milan
(újonc)

1.9.5 a MovieShark verziója.

(#9320) Keef_Lee válasza huliganboy (#9318) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

Szóval nálad van a médiainfo nézetben kép a tartalom leírás felett?

(#9321) Keef_Lee válasza CoF (#9316) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

Igen erre gondolok. De érdekes, hogy csak médiainfo és médiainfo3-ban nincs.

(#9322) huliganboy válasza Keef_Lee (#9320) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Pár napja nem néztem rá, mert egy wetek play-el küzdök egy ideje, de még amikor előtte keresgéltem volt. Estére ránézek, ha hazaérek a melóból :K

[ Szerkesztve ]

(#9323) megarambo válasza werszomjas (#9315) üzenetére

megarambo
(tag)

LE fül, ha nincs ilyen alkalmazások között szokott lenni LE beállítások, és azon belül kapcsolatok néven ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#9324) Keef_Lee válasza huliganboy (#9322) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

Ja!? Pár napja még volt :) Aztán egyik reggel jelezte, hogy frissült azóta nincs. Meggyőződésem, hogy nálad sem. :)
(Az ilyen kütyüket azért vesszük, hogy küzdhessünk velük. Aztán, ha nem adjuk fel, akkor diadalittasan újságoljuk a fehérnépnek, hogy ezt is megoldottuk, akik ebből pont annyit értenek, mint én a több D-s szempillából. :Y )

(#9325) gidacska

gidacska
(újonc)

Sziasztok. Ha telefonra (android 6.0) telepítem a Kodi-t működik szépen minden kiegészítő, de valamiért nem viszi át a tartalmat a tv-re hiába állítom be az Upnp beállításokat. Kellene ennek működnie? A helyi fájlokat szépen átviszi a TV- re de pl a sorozatbarat-ról betöltök egy részt nem tudom a tv-re átnyomni. Pc-n működik telefonon valahogy nem akar.

(#9326) huliganboy válasza Keef_Lee (#9324) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Lehet...

(Az ilyen kütyüket azért vesszük, hogy küzdhessünk velük. Aztán, ha nem adjuk fel, akkor diadalittasan újságoljuk a fehérnépnek, hogy ezt is megoldottuk, akik ebből pont annyit értenek, mint én a több D-s szempillából. :Y )

Mint ha belőlem szóltál volna.... :C

(#9327) huliganboy válasza gidacska (#9325) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Szia!

Milyen módszerrel éred, el, hogy ki tudd választani a TV-t a mobil eszközön? Saját vagy más gyártó lejátszóját használod a KODI-ban?

(#9328) gidacska válasza huliganboy (#9327) üzenetére

gidacska
(újonc)

Az upnp beállításoknál profi szinten a külső medialejátszók keresését kell bekapcsolni. Ugyanúgy mint a pc-s verziónál.Látja a tv-t mondjuk a sorozatbarát pont nem úgyhogy rosszul írtam de a mozicsillag igen. De hiába nyomsz a tv-re nem kapcsol át a tv-re marad a videó a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#9329) huliganboy válasza gidacska (#9328) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Ezt én értem, és tudom, is.... de pl PC-n y gomb megnyomásával tudod kiküldeni a TV-re a tartalmat. Ezt mobilon, hogy oldottad meg?

[ Szerkesztve ]

(#9330) gidacska válasza huliganboy (#9329) üzenetére

gidacska
(újonc)

Ja. Nyomd folyamatosan az adott linknél megjelenik egy menü. Csak nem mennek át tartalmak csak a helyben tároltak.

[ Szerkesztve ]

(#9331) huliganboy válasza gidacska (#9330) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Szerintem androidon, míg el nem kezdődik a stream, addig nem tudod kiküldeni..... de kipróbálom este..

(#9332) gidacska válasza huliganboy (#9331) üzenetére

gidacska
(újonc)

Nekem is az a gyanúm hogy lassan tölt be és azért nem kapcsol. Lehet késleltetni? Amúgy a menü akkor jön amikor a linkek vannak listázva sajnos lejátszás közben nem tudom előhozni.

[ Szerkesztve ]

(#9333) huliganboy válasza gidacska (#9332) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Lejátszás közben, eddig androidon billentyűzet nélkül senkinek nem sikerült :W Volt már róla szó párszor sajnos!

Kérlek az androidos hozzászólásokat rakd OFF-ba, azok itt annak számítanak! Köszönöm!

(#9334) junkpod válasza huliganboy (#9326) üzenetére

junkpod
(PH! kedvence)

És amikor mindent beállítasz tökéletesre és elégedett vagy magaddal akkor jön az, hogy asszonyka egyedül van otthon és semmi nem (úgy) megy ahogy akarná és jönnek a "kidobom az egész rendszert az ablakon" sms-ek:)

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#9335) huliganboy válasza junkpod (#9334) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Látom egy cipőben járunk. Bár az én párom már nagyon rutinos. A PI-t már nem adná semmiért, tudja mi az a Kodi az MSrepo a yatse, az IP cím... Na jó nem egy hetembe tellett, de ő is rá jött ha tudja ezeket kényelmesebb sokkal neki:)

Másik kedvencem, amikor rokon, barát, ismerősnek beállitok valamit, majd hív, hogy hohóó nem jó... Mondom lépj be ide még ide... "nincs olyan" - "de ott van" x 10 jah tényleg... Etc.
:C

(#9336) S.Milan válasza huliganboy (#9317) üzenetére

S.Milan
(újonc)

Megtaláltam a hiba okát. Ha mobil internethez csatlakozom akkor a MovieShark kiegészítő a filmeknél csak az előzetest ajánlja fel a teljes filmek linkjét nem. Van valakinek valami ötlete hogy ezt hogyan lehetne megoldani?

Köszi

(#9337) dh66e

dh66e
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Ma újra kellett raknom a kodit nulláról (fire tv sick), ahogy olvasgatom a topikot na meg az összefoglalót :K hogy a zip fájlt kell letölteni mert a repo nem működik.Merre találom?
Köszi!

szerk
Közben ráleltem az ms oldalán a hírek között.

[ Szerkesztve ]

(#9338) huliganboy válasza dh66e (#9337) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Szia

A repoban :) csak kézzel böngészőn keresztül kell letölteni.

(#9339) dh66e válasza huliganboy (#9338) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Ahh, a hosszab utat választottam. :D
Közben kapcsoltam hát persze ott van benne csak én azt nem nyitottam meg mondván nem működik. :W
Köszönöm!

(#9340) zoltan6

zoltan6
(őstag)

Kodiban hogyan lehet növelni a gyorsítótáron? vagy törölni? állandóan kiabál,hogy megtelt a gyorsítótár,pedig windows-os gép,4GB ram van benne,meg az ssd-en is van vagy 40GB szabad hely. nincs is szinte másra használva a gép,torrentre sem,mitől telik meg állandóan ennyire?

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#9341) junkpod válasza zoltan6 (#9340) üzenetére

junkpod
(PH! kedvence)

A gyorsítótár nem tud megtelni. Az elfogyni szokott, akkor ha nem tudja hw korlát miatt (lassú hálózat...) olyan gyorsan tölteni ahogy kiolvassa lejátszáshoz. Ilyenkor a cache méret növelés és a hosszabb elotoltes segíthet, de sokáig az sem lesz elég.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#9342) urgoz válasza S.Milan (#9336) üzenetére

urgoz
(kvázi-tag)

Megkérdezhetem, hogy melyik szolgáltató? Nálam telenorral nincs ilyen baj.

(#9343) pokbubi válasza zoltan6 (#9340) üzenetére

pokbubi
(kvázi-tag)

Szia. Talán ez segít. [link]

(#9344) S.Milan válasza urgoz (#9342) üzenetére

S.Milan
(újonc)

Szia,
Vodafone

(#9345) Mike88 válasza huliganboy (#9335) üzenetére

Mike88
(senior tag)

Na... igen. Ez a
nincs olyan,
nem látom,
nem találom,
biztos itt van? és hasonlók...
aztán a ja... tényleg.
Ilyenkor mindig arra jutok, hogy mi a francnak segítek olyannak, aki ennyire figyelmetlen, mert ez számomra egyenlő azzal, hogy nem is akarja igazán megoldani a problémát. Aztán végül mégis mindig szó nélkül segítek... valószínűleg hülye vagyok.
Egy valamit nem hagyok szó nélkül, ha idegen kér meg (mit megkér, győzköd), hogy teamviewerrel oldjak meg helyette mindent... vagy hogy felhívhat-e skype-on, viber-en, mert nem szeret írni.

Mivel küzdesz a Weteken? Még mindig a TVheadend+OSc** párossal, vagy azt már sikerült megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#9346) LouiS22 válasza Mike88 (#9345) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Ez egy ilyen ország... Mindig mindent más oldjon meg helyetted, és persze ingyen. Ezért nem jutunk egyről a kettőre, mert ilyen a mentalitásunk. Tisztelet persze a mindig létező kivételeknek. :R

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9347) urgoz válasza S.Milan (#9344) üzenetére

urgoz
(kvázi-tag)

Fasza... Akkor olyat nem veszek :)

(#9348) huliganboy

huliganboy
(Topikgazda)

(#9339) dh66e A lényeg, hogy megy :C

(#9345) Mike88 Nah ez itt is így van... elmondom, hogy távval, hogy kell beállítani.... de rögtön, jön a kérdés, távolról nem tudod megoldani? Mindegy amikor tudok és időm engedi segítek. Viszont a saját dolgaim után szeretek utána járni, fórumozni, olvasni, kérdezni etc..... igaz volt már példa, hogy valaki segített mert én is "elvesztem" :D

Wetek esetén a OSc**-t megoldottam, de kellett Piedon fórumtárs hathatós segítsége, amit ezuton is köszönök neki. a protokolt ezer éve simerem, de nem bírtam rájönni hogy a tvheadend hogyan akar hozzá kapcsolódni, aztán csak rájöttem, hogy a tvheadend nem tud minden protokolt etc.....

Most ami fejfájást okoz a csatornalista. Az egyik legjobb barátomnak rakom össze a kis gépet, de pl. előre láthatólag 3-4 órámba tellene egy csatornalista összeállítása SAT-on, amit most nem tudok rááldozni, vagyis elkezdtem, aztán meglátjuk mikor tudom befejezni..... LE-alatt. Gyári android rendszeren meg a WETV esetén az EPG beállításait nem találom... de ezért szép ez, és szeretek is vele foglalkozni.

(#9346) LouiS22 Lényegében így van. Olcsón csináljam meg, de elvárja hogy sokat költsek nála....

(#9349) pkollar válasza huliganboy (#9224) üzenetére

pkollar
(kvázi-tag)

Mi hir a CC-ről, még most sem megy!

(#9350) Mike88 válasza huliganboy (#9348) üzenetére

Mike88
(senior tag)

Jap, TVheadend beállításaiban kell beállítani az OSc**-et is, CA fülön, magát a kapcsolat beállításait pedig a szokásos :8888 porttal lehet elérni böngészőben. Sokan elcsúsznak azon, hogy 4.2 tvheadend-nél már csak akkor látszik a CA fül, ha a nézet haladóra van állítva.
A csatornarendezés az baromira időigényes. Én eleve kikapcsoltam az automatikus tp keresést is, mert egy dolog, hogy elesek így több hasznos funkciótól, de nem volt türelmem megvárni, míg akár több száz tp tartalmát lekeresi, pláne nem majd abból kiválogatni azt a párat, ami nekem kell.
Celtis készített egy csatornalista szerkesztőt, én ugyan nem használom (már kész voltam a listával, mikor linkelte ezt a topicban), így nem tudok róla véleményt alkotni, de esetleg segíthet: [link]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.