Hirdetés

2017. november 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-15 13:30:33

IT café

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9701) kmarci25 válasza Zolorado (#9700) üzenetére

kmarci25
(PH! addikt)

Magadnak építetted a Pi-t, vagy médialejátszó KIT-ben vetted?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9702) Noxy válasza Carlos Padre (#9699) üzenetére

Noxy
(PH! addikt)

+ nekem van prime előfizetésem is

Meg több ezer TV csatornád, + ultrahangos medvecsapdád is. :DDD
PI 1-m van már több eve. USB-s HDD-rol pikk pakk lenyomja a Full HD filmeket.
Nem a laptopot baxtatom, hogy egy filmet lenyomjak a TV-n.
De ez csak 1 dolog. Mást is meg lehet vele gond nélkül oldani.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is'' - iPhone 5S Space Gray 16 GB [iOS 9.3.3 JB] - iPad Air WiFi+4G 16 GB- [iOS 8.3 JB] - iPhone SE 16 GB - [iOS 9.3.2 JB]

(#9703) huliganboy válasza kmarci25 (#9701) üzenetére

huliganboy
(őstag)

Egy PI-n mit kell építeni? Sd kártya bele, TV mögé bedob és kész... nagy vonalakban :D

>>>>>Peugeot, Citroen kódkiolvasás, hibakód törlés<<<<<

(#9704) LouiS22 válasza huliganboy (#9703) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Hát, ha akarsz mondjuk 5.1-et, infrás távirányítót, akkor ahhoz kell "legózni" :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9705) huliganboy válasza LouiS22 (#9704) üzenetére

huliganboy
(őstag)

Jogos, igazad van!!! :K

(#9706) kutga válasza huliganboy (#9705) üzenetére

kutga
(PH! nagyúr)

Én azért egy házba is beraktam. ;]

Az élet négy magnál kezdődik.

(#9707) Zolorado válasza kmarci25 (#9701) üzenetére

Zolorado
(kvázi-tag)

Nem kitben vettem, csak egy tápkábellel. De ahogy huliganboy is írta, nincs ezen mit szerelni... SD kártyát leformáz, képet rámásol, Pi-be bedug, tápkábel be, HDMI be.
Első indításkor a varázslóval feltelepítettem... később ebayről rendeltem hozzá egy szimpatikus házat, csak hogy ne szállja a por.
A "KIT" annyival több, hogy az SD kártyát előre elkészítették, és csomagolnak hozzá kábeleket és dobozt.

@LouiS22
A TV távirányítóját használom, és a HDMI-n tudtommal keresztül megy az 5.1, vagy nem? :P

(#9708) mamago1972

mamago1972
(tag)

Csakhogy tisztán lássak én is. Ha mondjuk veszek egy ilyet: Beelink Mini MXIII II, akkor annak ugye van saját operációs rendszere, tele mindennel, kattintás a kodin és elindul. Tehát alapból nem a kodi indul el. Ha viszont openelec vagy libreelec-et teszek pendrive-ra és az bootol be, akkor bootolás után egyből a kodit kapom. Jól gondolom?

Do I make myself clear?

(#9709) blakey válasza mamago1972 (#9708) üzenetére

blakey
(PH! nagyúr)

Igen, jól gondolod.

Eladó: Apple TV 4 (64GB); 4 db Continental ContiEcoContact 5 (2017/01) 215/55 R17 (80e) [egyelőre (nem egyenlőre), képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#9710) mamago1972 válasza blakey (#9709) üzenetére

mamago1972
(tag)

Köszönöm a megerősítést. Erre van szükségem. :)

Do I make myself clear?

(#9711) blakey válasza mamago1972 (#9710) üzenetére

blakey
(PH! nagyúr)

Itt több infót kaphatsz.

Eladó: Apple TV 4 (64GB); 4 db Continental ContiEcoContact 5 (2017/01) 215/55 R17 (80e) [egyelőre (nem egyenlőre), képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#9712) gemojo válasza LouiS22 (#9704) üzenetére

gemojo
(újonc)

Én ha szeretnék 5.1-et, azt hogy lehet megoldani rpi3-nál?

A jó barátság alapja, a pontos elszámolás.

(#9713) kutga válasza gemojo (#9712) üzenetére

kutga
(PH! nagyúr)

USB hangkártya?

Az élet négy magnál kezdődik.

(#9714) LouiS22 válasza gemojo (#9712) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Pl. ezzel: [link]

Még mielőtt: nem, semmi közöm a céghez, és nem kívánok nekik reklámot csinálni.

Továbbá: amikor megvettem a pi-met, akkor nézelődtem ebben a témakörben, spdif (oldschool az erősítőm :D) kimenetű cuccot kerestem a kodi mellé. Végül arra jutottam, hogy amennyibe ez kerül + a pi, abból már kijön pl. egy Wetek ára, az pedig default tudja azt, amit én kerestem, meg van hozzá írva a meghajtó ésatöbbi. Nem is csalódtam.

A Pi pedig más felhasználással, de köszöni, nagyon is jól elvan :)

PS: biztosan van szebb, jobb és olcsóbb megoldás is, de én eddig jutottam. Plusz nem feltétlenül akarok bajlódni driverrel, finomhangolással, és ha nem működik kérdéskörrel.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9715) Zolorado válasza LouiS22 (#9714) üzenetére

Zolorado
(kvázi-tag)

Annyira nem vagyok otthon a témában, de nem elég, ha a HDMI továbbítja a hangot a TV-be, és az 5.1-es rendszer a TV-be dugod?

(#9716) junkpod válasza Zolorado (#9715) üzenetére

junkpod
(PH! kedvence)

majdnem jó, a hw igény elég kell legyen: dobozka hdmivel erősítőbe, erősítőből hdmivel tv-be és van minden akár HD hang is meg 4K kép is egyszerre (már ha a dobozka ezt támogatja).
Fordíva nem biztos, hogy megy, mert nem minden tv engedi ki magából a jobb hangsávokat.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#9717) szabi__memo válasza junkpod (#9716) üzenetére

szabi__memo
(őstag)

Persze ehhez kell cec, arc, stb.

(#9718) Keef_Lee válasza junkpod (#9716) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

Nálam erőlködőn nincs hdmi, ezért pi2 hdmi TV-be, Tv optikain erőlködőbe. Az erősítő 2 csatornásnak mutatja.
Samsung Tv állítólag nem adja tovább az 5.1-et.

(#9719) LouiS22 válasza Keef_Lee (#9718) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Nem a Samsung hibája, én nagyon úgy emlékszem, hogy ez valami szabvány megkötés és másolásvédelmi okai vannak (értsd: ne lehessen "csak úgy+ lopni az 5.1-es hangot).

(#9720) szabi__memo válasza LouiS22 (#9719) üzenetére

szabi__memo
(őstag)

A többi márkán lehet?

(#9721) blakey

blakey
(PH! nagyúr)

Panasonic AS640-es nem küldte továb a DD és DTS hangokat, a W755C viszont továbbküldi.

(#9722) Nerazim válasza LouiS22 (#9719) üzenetére

Nerazim
(senior tag)

Olvasva, a hozzászólást tudnál segíteni abban, hogy nekem anno azt mondták vmelyik topikban erre, hogy az 5.1 -et nem tudja lekeverni a samu tv-m és ezért van egyes filmeknél, hogy a zene, meg a robbanás stb. az nagyon hangos a beszéd viszont nagyon halk. És akkor itt jönne a kérdésem, ezt ki tudnám váltani egy 2.1 -es hangrendszerrel, mert rájöttem h nem kell nekem az 5.1 csak a hang legyen egyforma, a zene is meg a beszéd is. Kicsit lámán fogalmazok, elnézést. Bocs az offért :P

[ Szerkesztve ]

Coming soooooon...

(#9723) CoF válasza Nerazim (#9722) üzenetére

CoF
(tag)

Ez engem is idegesített főleg este, hogy matatni kellett a távirányító után mert hangosabbak voltak az effektek mint a beszéd. Aztán eszembejutott, hogy MPC-HC-n is volt olyan, hogy hang normalizálás. Kodira is megtaláltam a megoldást a neten, hangerő előerősítés 30dB-re tekertem nekem ez megoldotta a gondot tv-n kiadott hangnál.

Persze állitsd be alapértelmezettként minden médiához ha beválik.

[ Szerkesztve ]

(#9724) huliganboy válasza Nerazim (#9722) üzenetére

huliganboy
(őstag)

Nekem egy 2.1 van RPI2-re kötve... válassz ki egy filmet, és ha felém jász ugorj fel megnézzük! Legalább lesz viszonyítási alapod....

(#9725) tjnet válasza gemojo (#9712) üzenetére

tjnet
(fanatikus tag)

Vagy pifi digi az aliexpressz-ről 5.1 hang.

SAMSUNG 55JU7000 - Samsung A5 2016 - M8S - ACER H6510BD - AMIKO 8260+

(#9726) Carlos Padre válasza Noxy (#9702) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Az amazon prime mikor lett szitokszó? :p

Nekem a filmek nason vannak jó messze a tvtől és ez nem is fog változni, úgyhogy kell a jó WiFi.

(#9727) kmarci25 válasza Zolorado (#9707) üzenetére

kmarci25
(PH! addikt)

Köszi a választ! :R Oké, azt tudom, hogy az alap is megfelelő eszköz. Meg azt is, hogy a KIT főként parasztvakítás. Gondolkodom egyen, de pl. én szeretnék hozzá távirányítót/légegeret, meg egy LCD kijelzőt, amin látnám az épp játszott anyagból az eltelt időt (mint régen a videomagnókon). De ez itt nagyon off.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9728) Nerazim

Nerazim
(senior tag)

(#9724) huliganboy
Köszi. Lehet az lesz, sört viszek :DDD meg a videokártyádat ;]

(#9723) CoF
Köszi szépen, ezt kipróbálom :C

[ Szerkesztve ]

Coming soooooon...

(#9729) Carlos Padre válasza Zolorado (#9700) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Ifjú titánként bennem is ilyen kép élt, aztán bejött a képbe a nas, a WiFi, a cec sose működött egyik raspy revízióval sem, viszont nem lehet egy normális egyszerű távirányítót kapni hozzá stb... A fire tv stick mind tudja out of box, ráadásul az árának többszörösét költöttem a raspys kalandra korábban. De a hobbi már csak ilyen :D

(#9730) LouiS22 válasza tjnet (#9725) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Mindenre van megoldás :D

(#9731) Carlos Padre válasza CoF (#9723) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Ez elméletileg nem arra való, de jó tudni, hogy azt is megoldja. Én arra használtam, hogy egy hangerő szintre hozzam a kodit, mert alapbol sokkal halkabb, mint egyéb források. Ha másnak is ez lenne a problémája. ;)

(#9732) morefire

morefire
(tag)

Nem tudom, hogy itt jelen van-e az illető, de az ilyen egyéni akciókat hanyagolni kellene.

(#9733) gzolee2 válasza morefire (#9732) üzenetére

gzolee2
(kvázi-tag)

Ezt a m*rhat,ez most mire volt jo/

Egyetlen megoldásunk van: facilitálni a funkció-specifikus imázs-alakítást.

(#9734) huliganboy válasza morefire (#9732) üzenetére

huliganboy
(őstag)

Ekkora okostojásokat..... és mikor kicsit megemeljük a hangunkat a butaság miatt mi vagyunk a szaralakok. Figyeld meg a hangnemet. Ingyen van de szapulja.. ráadásul nem is ért hozzá!!

Ezért van az hogy bizonyos dolgokat ranghoz kötünk. Sokan ide jönnek, letöltik oszt hónapok múlva meg értetlenkednek, hogy mi van (lásd. repo zip mizéria)....

Áh hihetetlen...

(#9735) morefire válasza gzolee2 (#9733) üzenetére

morefire
(tag)

Sajnos több ilyen felhasználó is van. 3 hozzászólást találtam hirtelen ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#9736) huliganboy válasza morefire (#9735) üzenetére

huliganboy
(őstag)

De most tényleg. Onnan szedte a kiegészítőt vagy mi?

(#9737) Dolphine válasza huliganboy (#9734) üzenetére

Dolphine
(őstag)

Ha a hülyeség fájna.... :W

OnePlus One 64GB, SONY Xperia Z4, Nexus 7 (2012)

(#9738) dh66e válasza morefire (#9735) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

Vettem a fáradságot és írtam nekik pü-ben (ott az SB oldalán) egy pár soros kérést illetve magyarázatot hozzá.Remélem felfogják.
Szeretnék mindenkit megkérni hogyha hasonló hszt észrevesz ne habozzon azonnal értesítse a delikvenst hogy ezt ne erőltesse mert nemcsak magával hanem sok ezres táborral cseszik ki.

(#9739) Calogero válasza aky01 (#9682) üzenetére

Calogero
(PH! addikt)

Azt vettem észre hogy a webes felületen https:// használva akkor ott sem lehet megnézni a sorozatokat, de http://-t használva akkor nézhetőek.

(#9740) Csicsóka válasza Calogero (#9739) üzenetére

Csicsóka
(senior tag)

Ami még érdekes, szinte perc pontos egybeesés, hogy amióta nem megy az SB, azóta nem megy nálam az IPTV-sem.
Lehet hogy a Telecom tilt?

(#9741) bul-dozer

bul-dozer
(újonc)

Sziasztok .
Kis segítségre lenne szükségem : böngészőből indítva a sorozatbarát oldalt hibátlanul nézhető ,de win 10 és android alól a kodit elindítva azt írja nincs elérhető adatfolyam tegnap este 22 óra óta.
Köszönöm a válaszokat.
Üdv : bul-dozer

(#9742) morefire válasza huliganboy (#9736) üzenetére

morefire
(tag)

Valószínűleg ismerőstől szerezte, vagy, ahogy te is írtad régen rátalált az addonra ezen a fórumon, és már elfelejtette.

Nekem lenne ötletem a hasonlók elkerülése céljából, de az is félmegoldás lenne sajnos: egy zártabb fórum, regisztrációval, szabályzat elfogadtatással és számonkéréssel, csak valószínűleg senkinek nem lenne ideje és energiája megcsinálni, és egyesek szemében túl drasztikus is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9743) retesz147 válasza bul-dozer (#9741) üzenetére

retesz147
(őstag)

A hiba mindenkinél jelen van, aki kodin keresztül akar SB-t nézni. Még nem tudjuk/tudják mi a hiba, de valószínűleg holnap a mester ránéz.
Ha visszaolvasol10-20 hsz-t, erről van szó a 70%-ban.
Várunk türelmesen. MSCC-vel áthidalhatod a dolgot.

Xiaomi Redmi 3S Prime _______Stayin' Alive_______

(#9744) junkpod válasza Keef_Lee (#9718) üzenetére

junkpod
(PH! kedvence)

Hát igen, erről beszéltem, a gyártók hülyesége határtalan...
A pi-bol nem lehet optikain direktben kivezetni?

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#9745) SySERR válasza morefire (#9732) üzenetére

SySERR
(lelkes újonc)

Egy kiváló ellenpélda: A StreamStat.hu-nál elkészült egy olyan kimenet amivel tökéletesen támogatja az oldal a KODI-t. Gyakorlatilag az összes magyar rádió elérhető. Még a lehetőség is megvan továbbfejlesztésre és bővítésre (tracklist, stb...). További terv, hogy ugyanez a támogatás a video streameknél is működjön. Az .xml kimenet már most tartalmazza azokat az eléréseket is.

[ Szerkesztve ]

https://onlinestream.hu/ - A legtöbb magyar rádió és TV egy helyen!

(#9746) bul-dozer válasza retesz147 (#9743) üzenetére

bul-dozer
(újonc)

Nagyon köszönöm a segítséget :) .

(#9747) DoItYourself válasza junkpod (#9744) üzenetére

DoItYourself
(őstag)

Szerintem nincs toslink a pi-n.

(#9748) KIZS válasza Keef_Lee (#9718) üzenetére

KIZS
(fanatikus tag)

Nálam ugyanígy van megolva és szintén Samsung, de szerintem átjön az 5.1 is.
A Kodi-ban van valami "hang átengedése" vagy mi. Ha azt bekapcsolom, akkor az erősítő szokott Dolby Digital üzemmódokat kiírogatni.
De mindjárt lecsekkolom.

(#9749) KIZS válasza KIZS (#9748) üzenetére

KIZS
(fanatikus tag)

Innen leszedett videókkal teszteltem és átjön az 5 hangszóró. [link]

A beállításokban "hangtovábbítás engedélyezése", aztán kicsit lentebb be kell kattintgatni, hogy Dolby Digital és/vagy Digital Plus és/vagy DTS kompatibilis az erősítőd. Mondjuk a DTS nekem valahol elveszik útközben. Az erősítő érzi hogy DTS, de azt mondja ez a nulla hangszórós változat :)

(#9750) Keef_Lee válasza junkpod (#9744) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

A Pinek hdmi-je és 4 érintkezős audio+video jack-je van. Így nincs honnan kivezetni.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.