2017. február 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-02-12 20:00:02

IT café

>>>>>KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!<<<<<

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9651) air válasza doso21 (#9647) üzenetére

air
(PH! nagyúr)

"Root nélkül nincs jogosultság a teljes SD-hez."

Ez téves információ.
Ha egy alkalmazásból az SD kártyára akarsz írni, akkor van lehetőséged jogosultságot adni az alkalmazás számára, az általad kiválasztott mappára.

Megkíséreljük szinergizálni a reakcióképes eredményjavító hatást. (http://www.vancso.hu/bullshit/)

(#9652) Crvsh3R

Crvsh3R
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Kiegészítők hibáit hol érdemes jelezni? (ahol valaki nézi is és foglalkozik is vele)
Próbáltam a http://movieshark.xyz honlapon és az összefoglalóban található REPORT gomb alatt található excel táblázatban is jelezni, de se visszajelzés, sem a hiba javítása nem történt meg. (előbbin kb. 2 hete, utóbbin kb. 1 hete jeleztem)
Van esetleg más módja is a hiba jelzésének?

Előre is köszönöm az infót és a segítséget! :R

Intel Core i5-6600, BE QUIET! Pure Rock, ASUS Z170-PRO, HyperX DDR4 2x8GB KIT (2133 MHz, CL13), ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5, SanDisk Extreme Pro 240 GB, WD Black 1 TB, FSP Raider 550 || Steam: Crvsh3R

(#9653) Zolorado válasza doso21 (#9645) üzenetére

Zolorado
(kvázi-tag)

Egy ideig én is nézegettem ezeket a cuccokat, de végül a Raspberry Pi 3 mellett döntöttem az alábbi okok miatt:
- némileg olcsóbb (amit rendeltél, arra még 27% áfát + vámkezelési költséget fogsz kapni)
- EU-ból rendelve egy hét alatt itt van
- garancia
- bluetooth
- nem tudom "téglázni" ha elszúrok egy frissítést, legrosszabb esetben újraformázom a kártyát
- olyan oprendszert tehetek rá, amit nem szégyellek (elvileg linux alapon a leggyorsabb a kodi)
- ha megunom, akár másra is fel tudom használni

Persze a paraméterei némileg gyengébbek, de médiacenternek kifogástalan, nem hiszem hogy különbséget lehetne észrevenni közöttük. :)

Mondjuk ha AC-s routered van otthon, akkor a tiéd vezetéknélküli hálózaton is tudja majd streamelni a fullHD filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#9654) huliganboy válasza Crvsh3R (#9652) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Szia a hibajegyet láttam, még most élesítettem a hibajelentést...

A jelzett film címre több találatot hoz be... melyikre gondolsz pontosan?

KODI KIEGÉSZÍTŐK - OLVASD EL A TÉMA ÖSSZEFOGLALÓT!

(#9655) LouiS22 válasza doso21 (#9645) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

És ennyi pénzből már kijön egy Wetek is. EU, a szomszédból jön, garancia, miegyéb, plusz komoly support. ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#9656) huliganboy válasza LouiS22 (#9655) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Bizony, és nem kis supportal a háta mögött!

(#9657) Crvsh3R válasza huliganboy (#9654) üzenetére

Crvsh3R
(fanatikus tag)

Mélytengeri pokol (2016)

A táblázatban a másik hibát is én jeleztem (SB). Nagyon sok sorozatnál "nincs adatfolyam" hibaüzenetet adja a kiegészítő, holott a honlapon mindegyik elérhető. Több eszköznél is teszteltem, mások is jelezték felém ezt a hibát.

Update: A filmre most rákerestem, úgy tűnik 2 hét alatt valahogyan megjavult.
A sorozatoknál viszont ugyanaz a hiba fennáll.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i5-6600, BE QUIET! Pure Rock, ASUS Z170-PRO, HyperX DDR4 2x8GB KIT (2133 MHz, CL13), ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5, SanDisk Extreme Pro 240 GB, WD Black 1 TB, FSP Raider 550 || Steam: Crvsh3R

(#9658) huliganboy válasza Crvsh3R (#9657) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Igen a film tökéletes! SB alatt mik nem mennek, melyik kiszolgáló, melyik sorozat? Log? Milyen rendszeren? Melyik KODI?

(#9659) Bicsko válasza Crvsh3R (#9657) üzenetére

Bicsko
(lelkes újonc)

Sziasztok! Sorozatbaráton nekem most konkrétan mindenre azt írja hogy nincs adatfolyam. Olyanra is, amit hétvégén már néztem. De ezek szerint nem csak nálam? Android rendszer, hivatalos utolsó Play áruházas Kodi. Próbáltam több SouthPark BrckleBarry és Vikingek meg TopGear és Grand Tour részt

[ Szerkesztve ]

(#9660) Noxy válasza Crvsh3R (#9657) üzenetére

Noxy
(PH! addikt)

Mélytengeri pokol (2016)

Nincs ezzel semmi gond. Megy ez, Ott az idő mikor néztem.[kép]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is'' - iPhone 5S Space Gray 16 GB [iOS 9.3.3 JB] - iPad Air WiFi+4G 16 GB- [iOS 8.3 JB] - iPhone SE 16 GB - [iOS 9.3.2 JB]

(#9661) huliganboy

huliganboy
(Topikgazda)

Nekem a weboldalukon sem nagyon mennek a videók.... várjunk egy kicsit!

(#9662) Crvsh3R válasza huliganboy (#9658) üzenetére

Crvsh3R
(fanatikus tag)

Sok sorozatnál találkoztam ezze a hibával, de itt egy konkrét is: "A Simpson család :: 14. évad - 09. rész"
PC-n böngészőből simán megy, KODI alatt nem. (Nincs adatfolyam. a hibaüzenet)
Kiszolgáló: Indavideó, de más kiszolgálóknál is találkoztam a hibával más sorozatoknál.
Nem új keletű hiba, sajnos ez is 1-2 hete van.

KODI 16.1
Próbáltam PC-n (Win10 x64) és LibreELEC alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#9663) flamario válasza Bicsko (#9659) üzenetére

flamario
(lelkes újonc)

Megerősítem
A Sorozatbaráton most konkrétan mindenre sorozatra azt írja hogy nincs adatfolyam. Olyanra is, amit tegnap néztem.
több sorozatnál is kipróbálva.

(#9664) Crvsh3R válasza Noxy (#9660) üzenetére

Crvsh3R
(fanatikus tag)

Most megy, de az elmúlt 2 hétben szinte minden nap 2-3 eszközön próbáltam és ugyanaz a hiba volt, nem tudta a kiszolgálókat betölteni, hibával kilépett. Frissen telepített laptop + KODI párosnál is.

(#9665) Noxy válasza huliganboy (#9661) üzenetére

Noxy
(PH! addikt)

Ja, lehet hogy igazad lesz. Nálam gyak..semmi nem megy a SB-n.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is'' - iPhone 5S Space Gray 16 GB [iOS 9.3.3 JB] - iPad Air WiFi+4G 16 GB- [iOS 8.3 JB] - iPhone SE 16 GB - [iOS 9.3.2 JB]

(#9666) consono válasza flamario (#9663) üzenetére

consono
(PH! addikt)

Itt is ez a helyzet, már megvolt belőle a családi tragédia :) Ráadásul olyan sem megy most, ami 1-2 órája még ment (Gilmore girls). A Moviesharkkal ugyan ez a sorozat működik.

If she didn't respond to his needs, he knew the three places to touch that worked every time . . . Control, alt and delete.

(#9667) aryes válasza huliganboy (#9608) üzenetére

aryes
(PH! addikt)

Miért nem linkeled már be az összefoglalóba direktbe azt a zip fájlt, amit telepíteni kell? Egyáltalán nem egyértelmű, hogy milyen zip fájlról van szó és az hol található! Múltkor egy kollégámnak akartam mutatni, és nem értette. Aki még sosem telepített ilyet, az idejön és kérdezni fog...

(#9668) blakey válasza aryes (#9667) üzenetére

blakey
(PH! nagyúr)

[link]

[egyelőre (nem egyenlőre), képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#9669) doso21 válasza air (#9651) üzenetére

doso21
(újonc)

Köszönöm a kiegészítést. Ezt nem tudtam. Van amelyiknél tudtam adni jogosultságot, de csak ahol volt olyan lehetőség a programban. De a programok között is van. Ami pl minden alkalommal újra kérdezi.

(#9670) aryes válasza blakey (#9668) üzenetére

aryes
(PH! addikt)

Nem ide. Az összefoglalóba.

(#9671) blakey válasza aryes (#9670) üzenetére

blakey
(PH! nagyúr)

Tudom, de betettem ide.

(#9672) huliganboy válasza aryes (#9667) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Megtörtént :K

(#9673) doso21 válasza Zolorado (#9653) üzenetére

doso21
(újonc)

Elég sokmindent rendelek havi szinten eddig 1x kellett vámot fizetni. (6-7év alatt) Akkor is bőven bele fér. Esetek többségében ajándék és érték nélkül ;) azért választottam a 8magosat 3gb rammal mert nem akarom szana szét flesselni. Elég a 6os droid ami rajta van.
Már kinőttem a WD nél a sok flesselésből, meg a béta verziókból. Routert is openwrt-ztem. Meg lehet sokmindent oldani, de nem lesz az igazi. Ezért gondoltam az erős hardverre ami 1-2 dologra jó.
Azt tapasztaltam hogy ami sokmindenre jó az semmire se jó... mindent csak kompromisszumokkal lehet.
Pi-t néztem én is de annyit nem akartam barkácsolni vele.
Elég a kicsi, ócsó, kínai... :) lehet gagyi, de ha működik. Megéri.

(#9674) Calogero válasza huliganboy (#9658) üzenetére

Calogero
(PH! addikt)

Én a következő rendszereken próbáltam

KODI 16.1 + WIN10
KODI 16.1 + WIN7
KODI + Samsung Galaxy S7 Edge

Ezeken nem ment mindig "nincs adatfolyam" volt a válasz.
Web oldalon keresztül viszont mind ment melyikekkel próbálkoztam.

(#9675) huliganboy válasza doso21 (#9673) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Kérlek a topichoz nem illő hozzászólásaidat elküldés előtt rakd OFF-ba kérlek!

(#9676) doso21 válasza Calogero (#9674) üzenetére

doso21
(újonc)

1-2 hiba után én a 17 es verziót választottam.
Pl az NCTV egy istenért sem akart jó lenni Jarvis alatt. 17es pedig simán működött.

(#9677) huliganboy válasza Calogero (#9674) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Aky01 szerintem ha lesz ideje rá fog nézni... Köszi a jelzés!

(#9678) Calogero válasza huliganboy (#9677) üzenetére

Calogero
(PH! addikt)

Itt egy LOG file (Win10) Hát ha segít.....
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9679) Zolorado válasza doso21 (#9673) üzenetére

Zolorado
(kvázi-tag)

Csak rá kell másolni a képet a memóriakártyára, nem kell vele barkácsolni. :)
A vám kérdése az trükkös dolog, gyakorlatilag a vámosokon múlik, hogy elhiszik-e azt az árat, amit a csomagra írnak. :D
Ha megérkezett, majd írd meg a tapasztalatokat! :)

(#9680) aryes válasza huliganboy (#9672) üzenetére

aryes
(PH! addikt)

:R

(#9681) junkpod válasza doso21 (#9673) üzenetére

junkpod
(PH! addikt)

Hát pedig a 912-est kell flesselni hogy jó mp legyen...

Zolorado:912re nincs LibreElec.

[ Szerkesztve ]

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#9682) aky01 válasza huliganboy (#9677) üzenetére

aky01
(tag)

Leghamarabb holnap tudok ránézni, addig is kitartás :)

(#9683) huliganboy válasza aky01 (#9682) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Én kitartok. Van más fantasztikus kiegészítő ami alternatíva, szóval no para. Amikor időd energiád engedi... :R

[ Szerkesztve ]

(#9684) Calogero válasza aky01 (#9682) üzenetére

Calogero
(PH! addikt)

weben nézhetőek, így nincs katasztrófa.....

(#9685) doso21 válasza junkpod (#9681) üzenetére

doso21
(újonc)

De nincs is rá szükségem. :D
Lehet én vagyok igénytelen ezen a téren, de KODI-t szeretném kiaknázni.
Eddigi telefonjaimon is mindig főzött romok voltak (xda), routeremen is volt pár rendszer, amit szerettem volna meg lehetett oldani vele, de nem volt tökéletes. (WR1043nd) Torrent, fájl megosztás mindet meg lehet oldani, csak értelme nincs mert nem elég a hardver :) lassul, utánna meg kezdi a wi-fit eldobni.
De időtöltésnek jó.
Egyenlőre lusta vagyok babrálni jobban vele.
Ha lesz úgy türelmem és időm akkor néztem a PI3-at én is, meg a Wetek féle tuneressel is kacérkodtam.
Ha nem válik be még mindig ott a vatera :D
Nálunk úgyis minden 2x annyiba kerül. (tehát van esély rá hogy jól szálljak ki belőle)
Egy tortúrát már végig jártam anno a B-rad féle firmware-ekkel. Tudott sok mindent, de a legutolsó gyári van a gépen (WD TV Live) az nem tud túl sokat de azt stabilan lefagyás nélkül. És azzal már lassan 3-4 éve nincs rá frissítés és még a mostani full HD-s tartalmakat is viszi akár LAN-on keresztül is.

(#9686) junkpod válasza doso21 (#9685) üzenetére

junkpod
(PH! addikt)

Nem akarlak elkedvenitleni de ez a mondatod ellentmondásos:
De nincs is rá szükségem. :D
"Lehet én vagyok igénytelen ezen a téren, de KODI-t szeretném kiaknázni."
Sajnos pont ez nem fog sikerülni az s912-esen kompromisszumok nélkül.
De ez itt már erősen offtopic és vásárlás után már én se piszkalnalak ezzel tovább.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#9687) mamago1972

mamago1972
(tag)

Sziasztok,

rászoktunk a kodi használatára, de nem a legkényelmesebb mindig a laptopot csatlakoztatni a tévéhez. Visszaolvastam, de nem tudom eldönteni, mi lenne a legjobb kütyü, amit kényelmesen lehetne használni. Szóval mit ajánlotok, ami a kodit futtatja és kényelmesen használható, mindig üzemkész és csak be kell kapcsolni, mint a tévét és azonnal működik?

[ Szerkesztve ]

"Három dolog van, amelytől minden bölcs fél: a viharzó tenger, a holdtalan éjszaka és a szelíd ember dühe."

(#9688) huliganboy válasza mamago1972 (#9687) üzenetére

huliganboy
(Topikgazda)

Szia!

RPI3 vagy 905 és/vagy 905x droidos boxok javalottak... ha support kell wetek play a szlovénektől....

Mindegyik egy kis mókolás után hosszabb távon használható

(#9689) mamago1972 válasza huliganboy (#9688) üzenetére

mamago1972
(tag)

Köszönöm válaszodat, megnézem ezeket.

"Három dolog van, amelytől minden bölcs fél: a viharzó tenger, a holdtalan éjszaka és a szelíd ember dühe."

(#9690) Carlos Padre válasza mamago1972 (#9687) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Amazon fire tv. Bekapcsolja a tv-t és készenlétbe kapcsol ha kikapcsolod a tv-t.

(#9691) Sirjames73

Sirjames73
(újonc)

Sziasztok,
Pi3 felhasználóként egy gyors kérdésem lenne. A PI3-t Libreelec-kel médialejászónak használom. Az eddigi lejátszóim a TV-vel karöltve ismertek egy olyan beállítási profilt(színt), hogy x.v.Color (xvYCC).
Sajna több napi olvasgatás után sem tudok rájönni, hogy ezt a profilt valahogy tudja-e kezelni a Kodi?

(#9692) mamago1972 válasza Carlos Padre (#9690) üzenetére

mamago1972
(tag)

Ez jó és tetszik is. Nézem és köszönöm.

(#9693) gazso75 válasza mamago1972 (#9687) üzenetére

gazso75
(tag)

Én egy régi HP vékonyklienst használok OpenElec-el, eddig mindig stabil volt.
Nincs hangja, gyakorlatilag nem fogyaszt áramot, Yatse-vel irányítom.
Amíg bírja a vas ( szerintem azért még van pár év sorozatnézés rajta :) ) addig megmarad.
Nézegettem olyan 6000-8000 Ft vesztegetik, nekem meg leesett....

(#9694) dh66e válasza Carlos Padre (#9690) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

sőt, nem hivatalosan a 24p is elérhető.

(#9695) gzolee2 válasza mamago1972 (#9687) üzenetére

gzolee2
(lelkes újonc)

En beelink gt1 et hasznalok ami Ugyan ezt csinalja, ha kikapcsolom a tv t kapcsolja a dobozt is, a masik hogy nem kell a doboz taviranyitot hasznalom mert megy a tv taviranyitoval

Egyetlen megoldásunk van: facilitálni a funkció-specifikus imázs-alakítást.

(#9696) dh66e válasza gzolee2 (#9695) üzenetére

dh66e
(PH! kedvence)

akárcsak a fire tv-nél. :)

(#9697) mamago1972

mamago1972
(tag)

Nehéz dönteni. Az egész délelőttöm azzal telt, hogy megnéztem mindent. Nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#9698) blakey válasza mamago1972 (#9697) üzenetére

blakey
(PH! nagyúr)

Ha elég a Kodi és a hozzá tartozó kiegészítők akkor egy egyszerű, S905-ös, pl. egy 1/8-as Mini MX-szel, SD-re telepített LibreELEC-kel teljesül a kivánságot, bekapcsolod, használod, majd kikapcsolod, ennyi.

(#9699) Carlos Padre válasza mamago1972 (#9697) üzenetére

Carlos Padre
(tag)

Igen. Pár év szopás után én már a kényelemre szavazok. Raspival, egyéb kütyükkel, windowsal mindig volt valami gond. + nekem van prime előfizetésem is :)

(#9700) Zolorado válasza Carlos Padre (#9699) üzenetére

Zolorado
(kvázi-tag)

Miféle problémákra gondolsz? Nekem az RPi-vel semmi gond. A Kodi-t kellett állítgatni itt-ott, az igényeimnek megfelelően, de gondolom ez minden rendszernél fennáll. :)
Kb 10 másodperc alatt feláll a rendszer, de nem szoktam ki sem kapcsolni, mert 1,4-2,4 W között mozog a fogyasztása, a TV távirányítójával megy a CEC. Egy külső winchestert rádugva automatikusan megosztotta a hálózaton, jelszóval védve. Engem meglepett, hogy mennyire kényelmes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.