Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-01 20:39:56

IT café

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9951) Zolorado válasza szabi__memo (#9917) üzenetére

Zolorado
(tag)

A DVB-T-re reagálva...
Nem feltétlenül kevés a botantenna! Nekem Debrecenben, panel 9. emeletén jó volt vele a vétel, de nagyon fontos volt az antenna megfelelő elhelyezése. Pár cm elmozdítása is a jel 0-ra csökkenését eredményezte. Meg ha a szomszédos konyhában bekapcsoltuk a mikrót, akkor is elment az adás. :D

(#9952) drbodyjr

drbodyjr
(lelkes újonc)

Üdv! A segítségeteket szeretném kérni.

Windows 10-en futtatom a kodi Jarvis legutolsó verzióját. Ms-on néztem ma egy filmet (Assasins creed). Kb 90 percnél járhattam, amikor hibaüzi nélkül leállt a lejátszás, és a film menüjében találtam magam. Utána nem tudtam elindítani egy szálat sem.

Azt hiszem, ez az aktuális időszak logja:
Http://pastebin.com/zz7fmpkU

Ha nem is ezzel a filmmel, de kb minden lejátszásnál (exo+, sb, ms) legyen az sorozat vagy film, kb ennyi idő után ugyanezt tapasztaltam androidon (android 6, sunvell t95z plus, kodi jarvis / legutolsó spmc). Az androidos hibanaplót nem gyűjtöttem be.

Van ötletetek?
Hardware/kodi vagy valami internetes oka lehet?

Úgy válaszoljatok, hogy totál hozzánemértő vagyok. :-)

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#9953) horki válasza drbodyjr (#9952) üzenetére

horki
(lelkes újonc)

Ez nálam is egyre gyakrabban fordul elö. Androidos Fire TV stick.

(#9954) Noxy válasza drbodyjr (#9952) üzenetére

Noxy
(PH! kedvence)

Amikor kidob, megy a neted?

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#9955) drbodyjr válasza Noxy (#9954) üzenetére

drbodyjr
(lelkes újonc)

szerintem megy, de nem vagyok 100% biztos. Nem vagyok jó multitaskingban, vagy tv-t nézek, vagy szörfözök a neten. :-) A bufferelés nem lenne hivatott pillanatnyi megszakadásokat áthidalni?
Van esetleg win vagy android alá program, ami regisztrálja magát az internet meglétét/szakadozasát?

(#9956) horki válasza Noxy (#9954) üzenetére

horki
(lelkes újonc)

Nekem megy a net, olyankor ismét indítom a filmet és 32x sebességgel megprobálom odapörgetni ahol megállt. Ez néha sikerül, néha nem. De azzal vigasztalom magam, hogy szerencs, hogxy nem 5 percenkénnt áll meg.
Ja igen, és néha a film menüébe dob ki, máskor meg pár másodpercre elsötétül a képernyö kb. 10-15 mp. aztán kidob, vagy a Kodi fömenübe, vagy a film menüjébe. Sztem ugyan az a jelenség mint drbodyjr -nál.

[ Szerkesztve ]

(#9957) Keef_Lee válasza horki (#9956) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

32x-es pörgetés helyett használhatod a felfelé gombot 10 percenkénti ugrásra, aztán lassabb pörgetéssel finoman ahol tartottál...

(#9958) junkpod válasza Keef_Lee (#9957) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Vagy írd be szambillentyukkel a kívánt időpontot és oda ugrik!

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#9959) Keef_Lee válasza junkpod (#9958) üzenetére

Keef_Lee
(senior tag)

Ja, de arra általában nem emlékszik az ember... csak valami ilyesmi, hogy a főszereplő csajsziból akkor láttál volna éppen többet, amikor lefagyott :) Aztán olyan érzésed van, mint "ecceri nyuggernek" amikor Magdi anyus legjobb beszólásánál reklám jön ;]

[ Szerkesztve ]

(#9960) horki válasza Keef_Lee (#9957) üzenetére

horki
(lelkes újonc)

Uhh, szépen köszönöm, este ´ki fogom próbálni :)

(#9961) tsilver

tsilver
(tag)

Kodiban hogyan lehet megtudni az aktuális letöltések hogyan állank? ( a felugró ablakoks értsítésen kívül)

HiMedia Q5 3D4K, Pi3, Tinker Board S

(#9962) kutga

kutga
(PH! nagyúr)

Hölgyek/Urak!

Videó lejátszásnál a nézet beállításainál van egy olyan lehetőség, hogy 'Megnézettek elrejtése'.

Ezt nem tudom valahol alapértelmezettként beállítani? Minden egyes alkalommal ha belépek a Videó-Fájlok fülre, be kell kapcsolnom, máshol viszont nem találtam erre semmit.

Confluence skin alatt keresem.

Az élet négy magnál kezdődik.

(#9963) Zolorado válasza horki (#9956) üzenetére

Zolorado
(tag)

Ha nem wifivel, hanem kábellel használod a netet, akkor jobban bírja a 32x-es pörgetést.

A visszafelé tekerés nekem akadozik (online tartalmak és a médiatár esetén is), az mitől lehet?
Azt is olvastam, hogy elvileg be lehet úgy állítani, hogy tekerés közben hallatszik a gyorsított hang, azt hogyan kell?
(RPi3, LibreELEC Jarvis)

(#9964) dugesz77

dugesz77
(őstag)

Nagy sajnálatomra eddig nem működött együtt az LE semelyik spotify klienssel. A 012c már igen . A SpotyMC próbáltam, tökéletes vele.

[ Szerkesztve ]

(#9965) dugesz77

dugesz77
(őstag)

Bocs nem ide szántam

(#9966) drbodyjr

drbodyjr
(lelkes újonc)

No most meg tudtam az androidon, kodiból, az exo+-szal nézni egy 90 perces filmet. Nem fagyott le, nem dobott ki. Amikor azomban a végén egy stop-ot nyomtam, lefagyott az egész.
A film alatt a pc-men figyeltem a netet, nem volt megszakadás. Este megnézem a tegnap este lefagyott filmnél, mi a helyzet.

Más: szomorúan olvastam az exo+ betöltésekor felugró sb-hírt. Aky, mit gondolsz, találhattok rá módot, hogy fusson tovább a program? Hülye ötlet, de ha esetleg az ember webes felületen belép a sb oldalára, majd futtatja a kodit akárhonnan is szokta, az nem védhet meg bennünket a tiltástól? Nincs olyan program, amit a háttérben futtatva védhet minket? Ha marhaságokat beszélek, bocsi. Tényleg nem értek hozzá.

(#9967) david233

david233
(újonc)

sziasztok!

androidos mediabox-al használom a kodi-t azon belül pedig a sorozatbarátot. a mai nap olvastam egy figyelmeztetést rajta hogy aki a sorozatbarátot kodiból használja a jövőben azt kitiltják az oldalról. erről ti mit tudtok?

üdv.

(#9968) junkpod válasza david233 (#9967) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Annyit tudnak, hogy aki a sorozatbarátot kodiból használja a jövőben azt kitiltják az oldalról. :D
Ezért is írták ki a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#9969) david233 válasza junkpod (#9968) üzenetére

david233
(újonc)

akkor a jövőben a böngészőn keresztül célszerű használni...

(#9970) Noxy válasza david233 (#9967) üzenetére

Noxy
(PH! kedvence)

Bocsi, de mi nem érthető az üzenetben? :U :W
A részletek meg nem ide tartoznak. :(

(#9971) david233 válasza Noxy (#9970) üzenetére

david233
(újonc)

Bocsi de ha téged felháborít egy kérdés akkor görgess tovább. úgy gondolom a fórum arra való hogy használjuk. miert kell egyből így hozzáállni egy kérdéshez? sajnálom ha valami rosszat kérdeztem. És kössz a merhetetlenül nagy segítségedet.

(#9972) horki válasza Zolorado (#9963) üzenetére

horki
(lelkes újonc)

Nem kábeles a Firestick nem tud csak Wlant.

(#9973) Noxy válasza david233 (#9971) üzenetére

Noxy
(PH! kedvence)

Azért mert ez az egész, a hasonló érthetlen emberek miatt van akik a SB fórumán panaszkodtak, hogy miért nem megy a Kodiban.

[ Szerkesztve ]

(#9974) david233 válasza Noxy (#9973) üzenetére

david233
(újonc)

Nem panaszkodtam csak feltettem egy kérdést. nem értetlenkedem csak kíváncsi lettem volna arra hogy mi van a háttérben. Ugyanis van aki érti hogy működik van aki pedig használja. ennyi az egész. Elnézést a zavarásért.

(#9975) Carlos Padre válasza horki (#9956) üzenetére

Carlos Padre
(őstag)

Dettó, de nekem ott folytatja ahol megszakadt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9976) Carlos Padre válasza Noxy (#9970) üzenetére

Carlos Padre
(őstag)

Hát hova?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#9977) pkollar

pkollar
(tag)

Ez most komoly?
Az SB szürés mit jelent? Meg fog szünni a SB a kodin keresztül? Most még beenged, de majd le fog tiltani?
Az a baj hogy MS, meg az MS-CC nem jegyzi meg a megtekinett filmeket! Van erre megoldás?

(#9978) pkollar válasza david233 (#9969) üzenetére

pkollar
(tag)

Csak az a baj hogy böngészőből szinte lehetetlen nézni, a rengeteg felugró ablak miatt!!!

(#9979) pkollar válasza junkpod (#9968) üzenetére

pkollar
(tag)

Mi történt? Összeveszett a két csoport? Nem lehetne valahogy kiegyezni, hogy lehessen továbbra is sorozatbarátozni kodiból is? Esetleg valami összefogásra van szükség?

[ Szerkesztve ]

(#9980) Noxy válasza pkollar (#9977) üzenetére

Noxy
(PH! kedvence)

Próbáljátok meg értelmezni, a képen látható szöveget.[Kép]

(#9981) pkollar válasza Noxy (#9980) üzenetére

pkollar
(tag)

A "vélhetően" kitételt nem nagyon értem!

(#9982) Noxy válasza pkollar (#9981) üzenetére

Noxy
(PH! kedvence)

Mert most még nem szűrnek.
De volt egy teszt időszak, és aki akkor belépett a Kodi-l, kivágták mint a macskát sz..

(#9983) pkollar válasza Noxy (#9982) üzenetére

pkollar
(tag)

A Libreelek is ebbe a kategórába tartozik?

(#9984) air válasza pkollar (#9983) üzenetére

air
(PH! nagyúr)

Te most ezt direkt csinálod?
Az LE egy alaprendszer. Semmi köze a dologhoz, de lassan abbahagyhatnád.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#9985) Headless válasza pkollar (#9983) üzenetére

Headless
(őstag)

Szerinted a libreelec mi? Egy linux oprendszer amin a kodi fut display manager nélkül.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9986) vadkörte válasza pkollar (#9983) üzenetére

vadkörte
(PH! addikt)

Mivel az is Kodi, gondolom igen.

Amúgy üdvözlöm a topik (néha veszekedős kisiskolásoknak tűnő) tagjait.

MyKodi:
-PC (Win10) + Jarvis
-mobil(ok) Android 4.2.1 és 4.4 + Jarvis
-Raspberry Pi2 + LibreElec + Jarvis

Üdv. V. Körte

(#9987) junkpod válasza junkpod (#9968) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Ez irónia volt. Sajnálom ha nem jött át.
Olvas, értelmez, gondolkodik. Nem olyan nehéz ez.
Ezt a seriefriend forrást ha törölnek a ms repobol, megoldódna minden gond.

(#9988) air válasza vadkörte (#9986) üzenetére

air
(PH! nagyúr)

Hidd el, ami néha veszekedésnek tűnik, sokkal inkább önvédelem.
Vannak dolgok, amikről nem beszélünk.
Aki ezt nem érti meg, jobb ha inkább nem is olvassa a topikot. Csak kárt okoznak itt mindenkinek.
Lásd az adott fórumon panaszkodó majmokat.
Szinte biztos, hogy nekik "köszönhetjük" egy remek lehetőség elvesztését.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#9989) pkollar válasza air (#9984) üzenetére

pkollar
(tag)

Lehet hogy hülyeség, de sajnálom hogy ha ezt a forrást elveszitjük!!!

(#9990) Skullwipe válasza pkollar (#9989) üzenetére

Skullwipe
(senior tag)

Szerintem meg ők hordják nagyon fent az orrukat, hiszen totálisan ingyen kapják amiket feltöltenek, nem ők készítik, az meg hogy szinte ingyen van gigabit netje valakinek azért már ne gondolja hogy övé a világ és ezt értsétek jól, igen is van belelátásom a dologba és nem szerettem soha ezt a buta hozzáállást. Akik csinálják a felhasználható tartalmakat, azoknak is a szabad idejük, energiájuk, pénzük megy el erre, semmivel se jobb a helyzet azon a fronton se.

(#9991) zoltanz

zoltanz
(PH! nagyúr)

Nem lehet egy anonimitást lehetővé tévő oldalon keresztül meghívni a sorozatbarat-ot, Kodi-val?

Amikor olyan fáradt vagy, hogy azt álmodod, hogy lefekszel aludni. :)

(#9992) pkollar válasza Skullwipe (#9990) üzenetére

pkollar
(tag)

Sajnálom, hogy érzékeny témába csaptam, és szerintem a legroszabb megoldás az lenne, ha a végére az SB kikerülne az MS repóból!
Ugy gondolom, ha ellentétek vannak a két csoport között, akkor nem elmérgesiteni, hanem inkább megoldani kellene.

(#9993) zeg74 válasza pkollar (#9992) üzenetére

zeg74
(fanatikus tag)

Én is szeretem a sorozatbarátot. De azért valljuk be van alternatíva. Nem lesz olyan nagy probléma ha netán kodin nem tudjuk majd használni.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#9994) pkollar válasza zeg74 (#9993) üzenetére

pkollar
(tag)

Ebben teljesen igazad van.
Én a tartalmon túl az SB addonba fektett fejlesztést is sajnálnám!!
A kedvencek menü valamint az, hogy a listában kipipálta a megnézett részeket kimondottan kellemes szolgátatás.

(#9995) SySERR

SySERR
(lelkes újonc)

Szerintem érdemes lenne rangsorolni az addonokat abból a szempontból, hogy a forrás üzemeltetője milyen mértékben támogatja a KODI-t. Számokkal, csillagokkal vagy akármivel. Innentől ha nem működik egy addon vagy folyamatosan frissíteni kell akkor az user nagyjából képben van, hogy miért.

https://onlinestream.hu/ - A legtöbb magyar rádió és TV egy helyen!

(#9996) junkpod válasza pkollar (#9994) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Nem tom hogy csinálja, de nekem az exoduson keresztül is megjegyzi a Kodi a nézett epizódokat.

(#9997) beluudj válasza pkollar (#9994) üzenetére

beluudj
(PH! addikt)

Sb a leghasznosabb sztem.
De hala a sok agytlan gondolkodni nem tudonak, ennek mar tuti kaszaltak!

Ezuton is THX (gyokereknek) ! :R

[ Szerkesztve ]

ASUS TRANSFORMER T100TA KODI 17.4 / Lg G2 / Xiaomi mi band 2 https://www.facebook.com/Radiomixek/ HomeRadioGroove mixeim https://drive.google.com/folderview?id=0B4a-_qHpvC6acnZ5aXB4dDdwS1E

(#9998) Calogero válasza Noxy (#9982) üzenetére

Calogero
(PH! addikt)

Engemet már reggel kivágtak.....

[ Szerkesztve ]

(#9999) atyca válasza beluudj (#9997) üzenetére

atyca
(senior tag)

Hát igen..
Ez pont olyan,mintha valaki lopná az áramot,és probléma esetén az ELMÜ-hez fordulna segítségért :W
Gondolom valami gyerekember lehetett,nulla élettapasztalattal,ésszel.....

Win10 Home/64

(#10000) beluudj válasza atyca (#9999) üzenetére

beluudj
(PH! addikt)

Durva hogy ennyi eszuk ne legyen!
Na mindegy is mar :(

ASUS TRANSFORMER T100TA KODI 17.4 / Lg G2 / Xiaomi mi band 2 https://www.facebook.com/Radiomixek/ HomeRadioGroove mixeim https://drive.google.com/folderview?id=0B4a-_qHpvC6acnZ5aXB4dDdwS1E

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.