Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    Topikgazda

    Az elkövetőt ismerem személyesen! :)
    Mi több az emlegetett R2D2-ből ettem az első falat BBQ oldalast, és megfertőződtem a BBQ iránti rajongással.

    Tarrington Hause NADURI szekrény smoker.
    Miután szembe találkoztam a BBQ fogalmával, az első pillanatban tudtam, hogy nekem sütnöm kell ilyen húsokat. Gyorsan fel is ugrottam az internetre, eszközt keresni. Hamar boldognak éreztem magam, hiszen 14-15 ezer Ft környékén már kínáltak is egy csinos töltény szmókert. Gyorsan rendeltem is belőle. A sütések is elfogadhatónak voltak mondhatók. Ezt nyilván a kevés tudásomra visszavezethetően írom. Aztán, ahogy az ember egyre inkább elkezd foglalkozni a témával, szembesül a hiányosságokkal. Nagyon gyorsan eljött az a pillanat, amikor éreztem, hogy többre vágyom a kis gagyi töltényemnél.
    A Metró áruházban láttam meg a Tarrington Hause NADURI néven futó szekrény szmókerét. Első pillantásra beleszerettem. Éreztem, hogy most hátra hagyhatom a lassan már szégyellt R2D2- mat. Az ára sem volt vészes 38.000 Ft, akciósan. A megjelenése komolynak mondható, elegáns, jól összerakott. Az ajtón szigetelés, több sütőrács, családi méret. Nekem bőven elegendő. Megvettem. A dobozt kibontva érezni a precíz gyártást. Minden passzol, könnyű összeszerelni. A barátok is elismerően kérdezgettek, hogy honnan, mennyiért, mert nagyon f@sza. Én tudtam, hogy a főpróba még bőven hátra van, hiszen nem elég a külcsín, egy sütőnél mégis csak az a legfontosabb, hogyan tudsz vele sütni. A sütés jól sikerült, hamar kiderült, hogy kell bele egy vizes edény, hogy a hőt tudjam szinten tartani. Mivel a sütő belső méretei megegyeznek a GN szabvánnyal, vettem bele egy rozsdamentes edényt a víznek és a lecsepegő zsírnak.
    A szmókert azóta is használom, amikor időm engedi, sütök vele. A négyzetes rácsok miatt nagyon gazdaságosan pakolható. Kapacitás kb. 12-16 főre. Próbáltam hidegben is szuper jól tartja a hőt. Erős, hideg szélben több odafigyelést igényel. Ilyenkor ajánlott szélárnyékba tenni. Egy adag brikettel (Weber) kb. 4 órát tud. Az anyag vastagsága 1 mm. A hőmérője pontosnak mondható, +/- 5 - 8 fok, ez természetesen cserélhető, ha egy komolyabbra vágysz. Tapasztalatom szerint stabilan lehet vele tartani a BBQ hőtartományt a 110-120 fok között, de ehhez kell egy megfelelő méretű vizes tartály. A hozzáadott füstölőfa- tartót nem használom, a hickory fát az izzó brikettre szoktam tenni.
    Konklúzió:
    Ár érték arányban verhetetlen a piacon. A legjobb választás, ha nincs 100+ ezred szmókerre. Könnyen szállítható, csak a lábakat kell levenni róla. Ennyi pénzért ma is ezt venném. Mindenkinek ajánlom, aki a belépő szinten keresgél.
    KürtösMárton

    A képen a következők lehetnek: 1 személy, állásA képen a következők lehetnek: cipők és túra/szabadtériA képen a következők lehetnek: fa, cipők, asztal és túra/szabadtériA képen a következők lehetnek: 1 személy, állás, cipők, fa és túra/szabadtériA képen a következők lehetnek: 2 ember, cipők és túra/szabadtéri+4

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák