Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz ludsimon #25135 üzenetére

    El nem tudom képzelni ezeken a 30%-os emelkedőkön hogy tudnak felmenni :Y A legmeredekebb amit megmásztam az ~18%-os volt (utolsó 20m-en meg 25%), de az is olyan volt, hogy mikor először jártam arra le kellett szálnom a bicikliről kb. félúton, mert 1:1 arányú áttéttel se tudtam felmenni. Utána mikor ugyanebben az áttétben elindultam a biciklivel, simán megemelkedett az első kerék ahogy rátapostam a pedálra, úgy kell lenyomni hogy a földön maradjon...

    gergo5991:
    Röhögni fogsz, de fekvő biciklin nagyobb erőt lehet kifejteni a lábbal, mivel optimálisabb a testhelyzet. Ezen kívül sokkal jobb a légellenállása mint bármilyen országútié. Lábsérülésnek az ég világon semmi köze hozzá, lábat pontosan annyira terheli mint az "álló" bicikli. Gerincnek már inkább van, mivel egyáltalán nem terheli a gerincet, ellentétben az országúti biciklikkel. Igazából egyetlen hátránya a hagyományos országútivel szemben, hogy nem tudsz kiállva tekerni, illetve a hosszabb lánc miatt kicsit rosszabb a hatékonysága. De összességében inkább csak előnye van.

Új hozzászólás Aktív témák