Új hozzászólás Aktív témák

  • Rush77

    aktív tag

    válasz Keresztapper #68737 üzenetére

    A tartályban tárolás esete nem áll fent mert én kiporciózok amennyit tudok (kb 25 kis baby ételes üvegem van) de előfordul, hogy elfogy, nincs időm újra porciózni, stb stb... (nem állnak együtt a csillagok nah :D )
    A kiindulási ponthoz képest rengeteget neveltem ezzel kapcsolatban.
    ha éppen ki van porciózva akkor egész jókat tud csinálni (bár a tömörítést még azért gyakorolnia kell de azon majd a maroktamper segít) és már úgy ahogy wdt-zik is :DDD és csapolásnál is szokott (néha) mérleget használni
    A mérleg használatára kellene még rá vennem ha éppen nincs adagolt kávé de ugye most még ott van, hogy ha éppen sír a gyerek vagy valami akkor nyilván nem fog méricskélni, hanem önt a tartályba valamennyit (azért sokat nem szokott mert kb ilyen max 2, 2,5 adagnyit önt bele találomra. csakhát azért az ott van benne igen...)
    A combosabb értékű kávé megdöglesztéstől nem félek mert nem ízlenek neki presszónak még akkor sem amikor (szerintem) nagyon jól eltalálom és se nem savanyú se nem keserű (próbáltam már párat pl Sidamo, Yirga, Kenya Gicherori, El Salvador Pacamara...).
    Filterre ízlik neki a Yirga pl de abból max 1-1 kortyot szokott inni.

    Amúgy kicsit off de valamelyik nap amikor reggel fél 7kor nem tudtam éppen kávét főzni mert még nem ébredt fel a gyerek amit legtöbbször 6 körül megtesz, éppen azon gondolkodtam, hogy "tuning" gyanánt valahogy belülről dynamattal (vagy hasonló hangcsillapító cuccal) kibélelni a darálót

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák