Új hozzászólás Aktív témák

  • #93794560

    törölt tag

    válasz sortiefish #58228 üzenetére

    Kezdem azt hinni, hogy valami gond van ezzel a kávéfőzővel. Ha forró vízzel főzöm, a korábban leírt, kevesebb mennyiség jön le. Ha hideggel, akkor meg semmi! A víz valahol eltűnik a tartályból, miközben a kávéfőző kívül száraz marad, a réseken víz nem szivárog, de a valahol eltűnik a víztartályból. Talán gőz formájában? Amit nem tudom, hol megy el. De ha kinyitom, a kosárban lévő kávé majdnem teljesen száraz, úgy, ahogy beleraktam. A víz nagy része pedig sehol. A víztartály oldalán lévő biztonsági szelep érintetlen, nincs kiolvadva. Hol mehet el a gőz? A fölső részen, ahol a kávénak kellene jönnie, ott jön gőz, de hogy jut el odáig úgy, hogy a kávé száraz marad? A felsőrész alján a tömítőgumi teljesen jó állapotban van, érezhetően jól zár. A felsőrészt jó erősen rácsavarom, hogy mellette még véletlenül se jöjjön ki a gőz. Igaz, a kávétartó kosár pereme elég keskeny, nagyon pontosan kell illesztenem, hogy ne keletkezzen mellette rés. Bár amikor rácsavartam a tetejét, elmozdulhatott.

Új hozzászólás Aktív témák