Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Varoz #26057 üzenetére

    Azért abban igaza van, hogy a magyar szabályozás előírja magyar kezelési/használati útmutató mellékelését. A piktogram nem magyar nyelvű.

    (#26058) LámaZ
    „A cégeket meg abban…”
    De az ajtó csukódása után hallottad még ez eget rengető röhögést?

    „Mondok egy másik példát:”
    Én is: lehetőség szerint nem nyomtatok. Tök olcsó.

  • ribarszki

    őstag

    válasz Varoz #26057 üzenetére

    Érdekes a helyzet. Egyrészt én nehezen tudom elképzelni, hogy egy nem szürkeimportos gép, hanem hivatalos helyen vásárolt Electrolux porszívóhoz nem adnak magyar használatitt. Van itthon néhány Electrolux/AEG/Zanussi termék az elmúlt pár évből, de mindig részletes, érthető kézikönyvet is kaptunk. Ez a sematikus ábra is benne volt a csomagban, de ez csak áttekintés. A részletezés a könyvben volt.

    Ha tényleg kimaradt a kézikönyv, vagy ehhez a modellhez nem adtak semmiféle magyar leírást, akkor nem olyan egyszerű a helyzet mint te írod. Merthogy milyen magyar időmértékegység az "M"? Kell tudnia mindenkinek angolul? Milyen magyar szó a "click"? A "6 M" felirat azzal a stilizált naptárral melyik egyezményes, nemzetközi jel? Ez az ábra önmagában semmit nem ér. A használati útmutatónak a törvény szerint közérthetőnek és egyértelműnek kell lennie.

    A másik eset, hogy valaki kivette a magyar kézikönyvet, vagy valaki elfelejtette betenni, vagy a kollégája elkeverte, kidobta a csomagolással együtt.

  • peppe79

    senior tag

    válasz Varoz #26057 üzenetére

    "ott a kép és rajta totál egyértelműen ikonokkal, tehát nyelv függetlenül..."

    "Nyelv függetlenül" mit jelent a '6 M'? És ha '6 L' (románul: luná) lenne odaírva? Meg ugye magyarul is hónap, nem pedig 'mónap'. Ezen nincs mit szépíteni: megfeledkeztek arról az 1-2 országról, ahol a hónap kezdőbetűje nem M. Egyébként ha nagyon kukacoskodó akarok lenni, és szigorúan a piktogramokra hagyatkozunk, akkor az a képen azt jelöli, hogy a szűrő 6 hónap után újrahasznosítható; nem pedig azt, hogy cserélendő. A szemetes ugyanis lemaradt a recycle ikon körül.
    Pont az ilyen félreértések miatt rendelkezik úgy a törvény, hogy "a használati és kezelési útmutatónak közérthetőnek és egyértelműnek kell lennie". Hogy akár egy 75 éves nénike is könnyen értelmezze...

    "...ehhez képest az Electrolux van olyan önzetlen, hogy a felét állja a kolléganőd hibájának és még őket hibáztatjátok?"

    :) Minek a felét állja? Kiskereskedelmi áron 10175 Ft a motor ára. Ők meg olyan 5 dollár körül szerzik be nagy tételben Kínából (lásd: aliexpress).
    Arról nem beszélve, hogy még a leghitványabb porszívóban is van túlmelegedés elleni védelem, így nem egyenes következmény az, hogy egy ki nem cserélt szűrő miatt leég a motor. Számomra ez nem önzetlenség, hanem inkább beismerés, hogy ők is hibáztak. 50%-os jótállás nem létezik.

  • válasz Varoz #26057 üzenetére

    Varoz, ez nem "totál egyértelmű".

    Neked lehet, h az, de nekem is csak AZ UTÁN lett egyértelmű, miután a szervizben a hölgy felvéve a javítást, elmondta.
    Akkor ott elkezdtem átnézni a készülék papírjait (amit magával hozott a kolléganő), mert gondoltam, h biztos benne volt a haszn. utasításban, amit a fejéhez vágtam volna a kolléganőnek, h nesze, ha elolvastad volna, akkor tudnád, h a szűrőt cserélni kell.
    De nem találtam magyar papírt, csak a négynyelvűt a képregénnyel.
    Az angolt átfutottam, de nem akadt meg a szemem olyanon, h szűrő-csere, ill. a képregényen láttam egyből lejjebb, h valamit mutogat a szűrővel, de akkor még mondjuk nem esett le, h az egy naptár lenne (inkább egy akkumulátornak tűnik), amin 6M az a 6 hónap akar lenni, mivel az adatokat felvevő hölgy azt mondta, h ezekben 3 havonta kell cserélni a szűrőt.

    Aztán ahogy elkezdtem neten rákeresni, akkor "világosodtam meg", h hat havonta, ezt akarták a piktogramokon sugallni.

    Ez nekem nem volt olyan, mint az, h a mikróba nem teszünk fém edényt. Ezt nem kell elmondani, ezt úgyis mindenki tudja.
    De a porzsák nélküli porszívókba, h valóban nem kell porzsák, de a szűrőt azt cserélni kellene, ezt eddig nem is tudtam, sose hallottam róla. Valahogy ez "nem folyik a csapból is".. nem gondolnám, h az átlagműveltség része lenne, h ezt tudni kellene mindenkinek, hiszen há' ezek így működnek..

    És teljesen jogos a kolléga észrevétele, mióta kell az átlagmagyarnak (lásd: kolléganő) angolul tudni?
    A "click" mióta magyar szó?
    A 6M mióta jelent bármit is magyarul, vagy egyáltalán minek a nemzetközi jele?

    Én még emlékszek régen így jelölték azt, h a "szemétbe kell dobni":
    Ha ez lett volna rajta, se gondoltam volna, h 6 havonta csere.

    Csak ugye közben már nem elég a szemétbe rakni, ezért a recycling piktogramja került rá, amit meg azért se értettem, h minek teszik oda a szűrőkhöz, hiszen magát az egész készüléket elektronikai hulladéknak kell tekinteni, és nem a szemetesbe dobni, hanem újrafeldolgozónak leadni ha egyszer majd elromlik.
    Szóval kinek mi esik le a rajzokból, én másra logikáztam, nem a szűrőcserére.

    És pontosan erről van szó, azzal, h 50%-ot bevállal az Electrolux, nem jófej, hanem beismeri, h elb×szták, és most próbálnak tüzet oltani, h ne nekik kelljen az összes ilyen meghibásodott készülék motorcseréjét állniuk.

    Nem lepődnék meg, ha kiderülne, h nincs hővédelem sem a motorban, (mert így olcsóbb gyártani), és ezért romlott el. Ha nem spórolnák le a hővédelmi modult, lehet, h nem mennének tönkre a motorok, hanem csak leállna a motor folyamatosan, és akkor motorcsere nélkül rájönne az ember, h szűrőt kell cserélni.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák