Új hozzászólás Aktív témák

  • TXT

    őstag

    válasz zsoika #39255 üzenetére

    Koszi zsoika ismet! :R

    Neztem azokat, amiket ajanlottal, de egyenlore nem talaltam hasznaltban beloluk, igy kicsit nezelodtem.
    MM-ban lattam ma a Denon AVR-X1500H erositot, nagyon jo funkciokkal felszerelt eszkoznek tunt igy laikuskent. Errol mi a velemeny? Vagy az AVR-X2400H-rol, illetve az Onkyo TX-NR676-rol? :U
    Csak erdeklodom egyelore. Amugy, ha mastol vennek erositot es hangfalakat, szettet, mire kell figyelni? Laikuskent biztosan mashogy latnam es hinnem, mint avatott szemmel, ezert kerdezem. :K

    Ez a Focal Sib szett (es ennek ujabb, Dolby Atmos verzioja) egesz jo lehet, legalabbis az olvasottak alapjan. Valaki hasznal itt ilyet, van sajat tapasztalat rola? :U

    A hangfalkabeleket es HDMI kabelt illetoen mi lenne a fontos? HDMI-nel lattam 2.0-t, ami "csak" 18GB/s-ot tudott es azt modtak, ez nem eleg peldaul 4K HDR-ben 60Hz-zel valoban teljes szinter, 4:4:4 atvitelehez, de van olyan is, ami 21/6GB-ot tud.... Mas meg HDMI 2.1 kabelt ajanlott, amibol meg kapni tobb felet is (Roline, vagy Belkin, vagy Club3D), amire a MM-os srac azt mondta, ez tuti kamu, mert a 2.1 szabvany meg nem is letezo dolog, semmiben nincs ilyen es az arat tekintve is szerinte tuti szar lehet, mivel naluk az igazan minosegi audio HDMI kabel, ami valoban atviszi (leteszteltek mindet) a 2160p-t, 4K@50/60Hz-et, az is "csak" 2.0! Radasul az o tudasa szerinti velemnye azt mondatta, HDMI kabelbol mab 1,5m!!! Utana vesztesegek keletkeznek. Lattam a kabelt a sajat szememmel, 32e Ft! :Y :Y (B+!)
    Tisztaban vagyok vele, hogy a kabelek legalabb ugyanannyira fontosak, mint a hangeszkozok es erosito, hisz a legszukebb keresztmetszet hatarozza meg az egesz szett teljesitmenyenek, tudasanak plafonjat, de azert ekkora elteres volna valoban es ennyi "nem hiteles" info lenne a gyartok honlapjan az adott eszkozrol, kabelrol, barmirol? :U
    Azt is tudom, hogy van tobb millioba kerulo hangfalkabel is, de belepo szinten, vagy ilyen szett osszerakasahoz valoban mi lenne esszeru es ugymond szukseges? Nyilvan ne a hangfal kabelezesen muljon a teljesitmenye, vagy tudasa, ezert is erdekelne. Meg persze az OLED tv, a PC es a PS4 Pro osszekotese az erositovel is megkoveteli a legjobb minoseg kiszolgalasahoz a jo minosegu HDMI kabelt, de akkor hol az igazsag, melyik az a kabel, ami valoban jo minosegu? Biztosan csak a 32e forintos kabel tudja atvinni megfeleloen a 2160p - audio (Dolby Atmos, TrueHD ...) - 4K 50/60Hz jelfolyamot? :U

    Bocs a hosszura nyult hozzaszolasert es sok, valoszinuleg sokaknak mar unott es tudodd kerdesekert, nekem inkabb katyvasz lett a fejemben a megannyi "szakvelemenytol", mint tisztabb kep! :F
    Koszi elore is sracok a segito valaszokat! :R

Új hozzászólás Aktív témák