Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz jolti05 #33037 üzenetére

    Próbálok az eredeti kérdéseidre is válaszolni.

    "- A lenti paraméterek mellett, hozzávetőlegesen mekkora dobozban gondolkodjak? "
    BassRefelx Doboz esetén 25-35 liter térfogattal próbálkoznék. Külső méret a falvastagságtól is függ, de egy 22x34 cm alapra (kb. 5,4 dm2) 50-70 cm magas dobozt építenék. Falvastagság függően 2-4 helyen belső merevítőket alkalmaznék,

    " Mivel érdemes az esetleges hézagokat (csatlakozók mellett, etc.) kitölteni?"
    Következőket érdemes kipróbálni.
    - barkács ragasztó (marad némi rugalmassága száradás után)
    - hangszóró boltban kapható gyurma szerű hézagkitöltő
    - hangszóró boltban kapható öntapadós fekete szivacs-szerű szalag

    "- Reflexcsőből mekkora átmérőjűt, hosszúságút válasszak?"
    Uniboxxal modellezek, de ez bajban van ott ahol a QTS> 0,7 (a SAL SBV 2020-nál, Qts= 1,16 a gyári adat) Ezért ezzel a kalkulátorral is megnéztem: [link] Mindent összevetve 35L dobozban 90mm-es lefolyócsővel (belül 85 mm) 20cm hosszal indítanék. Aztán ezt variálnám +-3 cm-vel, ha valami nem tetszik. (1m szállban kapható a cső)

    "- Belső töltőanyagnak megfelelő-e a vastag(abb) vatelin?"
    Szerintem igen.
    Itt jegyezném meg:
    Ha a térfogat és súly növelhető akkor alulra és hátlapra tennék valamilyen lapos V vagy M alakú terelőlemezt az állóhullámok ellen a párhuzamos falak megszüntetése végett.. Láttam olyan megoldást is, hogy nem választottak le térrészt, csak be volt téve a dobozba 2 ferde lap X alakban. Felső saroktól alsóig. Az X szárai egymás mellett futottak. (nem tudom érthető vagy sem.)

    Hangváltó: Azt mondták neked nem kell.
    Véleményem szerint legalább a magas sugárzó elé kéne egy kondenzátor hogy megvédd.
    Ez lehetne akár 5-10 uF értékű kondi. Ha félkarú váltóként is működne (közép-mély előtt nincs semmi) akkor hogy ne legyen túl nagy átfedés a két hangszóró frekvencia menete között, inkább 3 uf kéne és ha túl sok a magas, akkor elé egy előtét ellenállás is mert érzékenyebb, mint a mélyközép. [link]
    A gyári ajánlások szerint 2,8-3Khz környékén lenne a megfelelő vágási (saját mérésünk nincs, ez is jobb mint a semmi) ezért legegyszerűbb hangváltóban gondolkodva (ami biztos jobb mint a semmi) a magas elé egy 5,6 uF-et raknék a mély elé meg egy 0,8 uH tekercset. Magas elé előtét ellenállás izlés szerint meghallgatás után: [link]

Új hozzászólás Aktív témák