Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz tylerddd #589 üzenetére

    Egyáltalán nem zavaros, nagyon hasznos!

    Köszönöm, teljesen jól leírtad, értem.

    Így is hasznos, ha crash után kézzel kell leszedni a mappákat. Csak legalább akkor tudjuk, hogy mi a procedúra rá. ;)

    UI: ezt a Mountain Duck-ot azért pusztán kíváncsiság miatt ki fogom próbálni, hogy esetleg másképpen működik-e.

  • batagy

    őstag

    válasz tylerddd #589 üzenetére

    Most a Google Drive-val a Win 'Biztonsági mentés és szinkronizálás' illetve a One Drive helyett próbaképpen próbálgatom a Mountain Duck (3.1.0-ás verziót), illetve a FreeFileSync-et, mint 3rd party szinkronizáló módszert.

    A Mountain Duck egy lokál drive-ként fel felmountolja a Google Drive-ot , egyelőre az ingyenes 15GB-os tárhelyet használom, kb 2.5 GB-nyi adattal. A Mountain Duck -ból pedig próba verzió fut.

    A Smart szinkron opciót átkapcsoltam Online-ra benne, mert így minden művelet azonnal történik, persze lassabb, de nem cache-el el máshová.

    A FreeFileSync-szel pedig a 2.5 GB-nyi mappát tükrözöm rá.
    Az első rámásolás eléggé sokáig tartott, illetve elszállt vagy kétszer. A kis fájlokat nagyon lassan másolja fel, kb 3 napon hagytam úgy a gépet mire sikerült.

    Jelenleg az alapelv jól működik, viszont van egy probléma. A fájlok módosítási dátuma egy részen nem maradt meg a Drive-on. Az a vicc hogy 1627 db fájlból 1130 db fájlon megtartotta a fájlok módosítási időbélyegét. Ezt elvileg a FreeFileSync és a Mountain Duck is támogatja, valamit a Google is. Viszont 497 db fájlnál nem, ott az aktuális felmásolás dátuma lett.

    Ez azért gond, mert a FreeFileSync az utolsó módosítás dátuma alapján szinkronizál. És ha lefut az analízis, ezeket a fájlokat különbségnek mutatja és újra fel akarná tölteni.

    Úgy látom, volt ilyen bug a Mountain Duckban, de azt már javították. Lehet hogy ez egy másik bug.

Új hozzászólás Aktív témák